Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3 BOyUTLU RESİM BAKALIM NE GÖRECEKSİNİZ??

ayyþe

New member
[quote=talha_;168553]arkadada mı resim var...!:)[/quote]
evet:)
zaten bu resimler bilgisayar ortamında 2 resmin birleşimi ile oluşuyor.
misal öndeki desen derinleşip arkada derinliği olan yani 3 boyutlu resim ortaya çıkıyor...
çok ilginç demi?
ya ben baya baktım
nasıl bişey biliyomusunuz
gözüm normal resimden 3 boyutlu resme geçtiği anda gözümde bi tabaka sanki ön kısıma geliyor.
bunun için gözünüzü şaşı yapın deniyor.
öyle gözlerinizi zorlamaya gerekte yok şaşı yapcam diye göü çıkartıp, gözden olmayalım..
hani boş boş bakar konuma geç,şaşı gibi mi deniyor ne ise işte arkadan resim beliriyor.
biliyorum tam olmadı, daha iyi bi görme yolu bulurum inşaallah deniycem

talha_

New member
yolcu kardes aslında bir bakıma görmemek daha iyi mi bilmem..!:)

öndekini görüyorsun sonra bir de bakıyosun arkada da var..bir kere görmeye basladın mı gerisi gelmiyor yani.:D..

(yolcu kardes geçenlerde radikal abinin mesajında gözüme takılmıs sana öm atmıstım fakat postun doluymus.RABBİMİN NİŞANESİ İLE NİSANLANMAK DİLEĞİYLE..

hayırlara vesile olsun insallah)

ayyþe

New member
10.Resimde,insan konservesi var:)
11.RESİM
umarım sıkılmadınız:)seninkide sorumu ayşe diyeceksiniz..tabiki sıkıldınz:)
o yüzden 11.resmi vermiyorum...vee.........
12.ye geçiyorum sıkıntınız biraz geçsin:p:p:)
hiçmi gören yok ya?:(
2kiitavukyiyoric3.jpg

Elifnisa

New member
gördümmmmmm gördümmm sonunda gördüm... son resimde çatal ve bıçakla bir şey yiyen birinin ellerini gördümmm ... wawww ayşe harika bir şeymiş bu hakikaten insan bir kere görünce diğerlerinede bakmak istiyor... çok ilginçmiş gerçekten.

not: göremeyenler için nasıl başardığımı anlatayım; resime bakmadan önce antreman yaptım:) önce uzakta bir noktaya odaklandım ve ona bakmaya başladım. ardından parmağımı gözümün önüne koydum ve o resme bakmaya devam ettim. sonuç itibari ike parmağımı bulanık ve resmide bulanık görmeye basladım.
3d resimlere de aynı nmantıkla baktım vede oldu...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Gördüm gördüm sonunda nihayet bende gördüm, resimde dört at iki inek bir tanede öten beyaz horoz var. Eline sağlık ayyşe...

ayyþe

New member
gördümmmmmm gördümmm sonunda gördüm... son resimde çatal ve bıçakla bir şey yiyen birinin ellerini gördümmm ... wawww ayşe harika bir şeymiş bu hakikaten insan bir kere görünce diğerlerinede bakmak istiyor... çok ilginçmiş gerçekten.

not: göremeyenler için nasıl başardığımı anlatayım; resime bakmadan önce antreman yaptım:) önce uzakta bir noktaya odaklandım ve ona bakmaya başladım. ardından parmağımı gözümün önüne koydum ve o resme bakmaya devam ettim. sonuç itibari ike parmağımı bulanık ve resmide bulanık görmeye basladım.
3d resimlere de aynı nmantıkla baktım vede oldu...

okadar sevindimki inanmazsın elifnisa sonunda yani gören birisi çıktı:)
çok güzel değilmi;) evet gördüğün şey doğru yani resimde bir adam çatal ve bıçakla TAVUK yiyor
tebrik ediyorumm...:)

Elifnisa

New member
ayşecim inan cok guzelmiş sanki 3d nin içindeymişsin gibi... göremediğim günlere yandım doğrusu...

ayyþe

New member
ayşecim inan cok guzelmiş sanki 3d nin içindeymişsin gibi... göremediğim günlere yandım doğrusu...

neyse telafi ederiz artık, ben asarımm sıksık değişik 3 boyutlular:)
boşuna çalışmadığını bilmek güzell...
bu arada son astığım 3 boyutlu resimden bi öncekinde tam olarak ne gördün anlatırmısın?
ben tam çözemedim tam olarak, adam konservesi dedim ama......

Elifnisa

New member
9.Resimde bir kelebek var:)
10.RESİM
Bu resim hem görsel hem anlam bakımından değişik ve yine kaliteli bi 3 boyutlu resim.beğenmeniz dileğiyle.......
adamkonservesiar5.jpg

kesinlikle boşuna degildi... ellerine sağlık ve devamını bekliyorum;)
malesef bende o resim açılmıyor,:((

Elifnisa

New member
teşekkürler çok güzeldi buda... ama ne olduğunu anlayamadım vazoya veya tepsinin içinde bir top gibi bişeye benzettim. ama ışıklar filan harikaydı sanki motiflerde çini motiflerine dönüştü

ayyþe

New member
12.Resmi, Elifnisa kardeşimiz çok güzel açıkladığı için açıklama ihtiyacı duymuyorum ve,
13.RESİM
diyorumm...
Bu 3 boyutlu resmimiz ise, ilk gördüğünüz resimdende çıkarabileceğiniz gibi dünyaca ünlü bir masal ile ilgili...

alladdininsihirlilambaszu0.jpg

T

Tanyeri

Guest
Ayşe anlaştınız dimi Elifnisa abla ile, görür gibi yapıyorsunuz , yutturamazsınız bize. :)

Elifnisa

New member
kıskançlar işte:pp lamba ve cini vardı işte resimde hem çatlayın hem patlayın siz göremiyorsunuz :pp

Üst Alt