Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türkiye bir Müslüman Ülkesimidir?

Türkiye bir Müslüman Ülkesimidir?

• Evet,bir Müslüman ülkesidir.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır,bir Müslüman ülkesi değildir.

• Kararsızım

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nicksizadam

New member
Arkadaşlar şu an içinde yaşadığımız topraklarda hakiki manada İslamiyet yaşanabiliryor mu?

Mücahid

New member
Rasulün alemlere rahmet olarak gönderildiği cahiye toplumunu incelemek gerekirse bu gün içinde yaşadığımız toplumla birebir örtüşen bir çok nokta bulmamız mümkündür.Adalet duygusu çökmüş,faiz,içki,zina ,kumar ,devletin elinin bulaştığı manevi kirlerden sadece bir kaçı.Halkının çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz bence ama buna rağmen kızlar başıörtülü okula gidemiyor.Memureler başıkapalı görev yapamıyor.Şehidin annesi başörtülü garnizonlara alınmıyor.Kısaca söylemek gerekirse dini olmayan bir devlet ve bu devlete egemen olduğu söylenen ama kendi özgürlüklerinden bile habersiz cahil bir toplumda islam ne kadar yaşanırsa ülkemizdede o kadar yaşanıyor.

New member
HALK nekadar MUSLUMAN bir ulke olmayi istesede malesef MUSLUMANDAN cikmis bir yonetim tarzi var...
Bir ulkenin halini MEDYASI, POLITIKASI, KULUTREL yasantisi gosterir!!!

Medya ya bakalim: ciplaklar, intikam dolu filmler, dinin zerresinin olmadigi programlar ama bazi kucuk kanallarda buna karsi cikmis ve din ile ilgileniyorlar!

Poltikaya bakalim: bakmaya gerek yok bikere.... basortulu universiteye girme yasagi, cumhurbaskaninin basi kapali olan kisilerin geldigi davetlere katilmamasi, muslumanlara karsi bile amerikanin yaninda olmak.

Kulture bakalim: Anadoluda kultur eskisi gibi yasaniyor, Buyuk sehirlerde kultur diye bisey kalmamis, Ahlaki bir cokuntu var, genclerin bazilar sapitmis artik!

Benim gordugum kadariyla bunlari birlestirisek ULKENIN Musluman olup olmadigina KARARSIZIM oyu verebilirim! Malesef gordugum kadariyla boyle...

bu sadece benim yorumum...

Z

zeynep_hearty

Guest
HALK nekadar MUSLUMAN bir ulke olmayi istesede malesef MUSLUMANDAN cikmis bir yonetim tarzi var...

Medya ya bakalim: ciplaklar, intikam dolu filmler, dinin zerresinin olmadigi programlar ama bazi kucuk kanallarda buna karsi cikmis ve din ile ilgileniyorlar!

Poltikaya bakalim: bakmaya gerek yok bikere.... basortulu universiteye girme yasagi, cumhurbaskaninin basi kapali olan kisilerin geldigi davetlere katilmamasi, muslumanlara karsi bile amerikanin yaninda olmak.

Kulture bakalim: Anadoluda kultur eskisi gibi yasaniyor, Buyuk sehirlerde kultur diye bisey kalmamis, Ahlaki bir cokuntu var, genclerin bazilar sapitmis artik!

Benim gordugum kadariyla bunlari birlestirisek ULKENIN Musluman olup olmadigina KARARSIZIM oyu verebilirim! Malesef gordugum kadariyla boyle...

hemfikirim ..2. şıkta olabilir ..selam ve dua ile..

Bilge-Ýnsan

New member
Ülkemiz cok karışık bir hale bürünmüştür.
Bu sorunun muhatabı olmak istemem ama herkesin bir fikri vardır mantığıyla,Türkiye sözde müslüman.Adı var kendisi yok gibilerden.
En cok merak ettigim bu kadar cami neden yapılmış.Demekki bu ülkenin temelinde daha farklı şeyler mevcut.
Şuanki türkiyeyi deilde osmanlıyı düşünerek yol almak lazım.
Bir Cumhuriyetci geldi şeriyatı yıktı.Bunun vebali ne olcak acaba.!vesselam

rusen_alp

New member
devletin dini olmaz, yarın mahşerde ülkeler bölgeler değil,insanlar sorgulanacak, yarın mahşerde " ey devlet namaz kıldın mı,oruç tuttun mu " denmeyecek, o yüzden insanlar önemli, şunu sormalıyız, bü coğrafyada insanlar müslüman mı, inanç ve ibadetlerini yeterince yapabiliyor mu,

Bilge-Ýnsan

New member
devletin dini olmaz, yarın mahşerde ülkeler bölgeler değil,insanlar sorgulanacak, yarın mahşerde " ey devlet namaz kıldın mı,oruç tuttun mu " denmeyecek, o yüzden insanlar önemli, şunu sormalıyız, bü coğrafyada insanlar müslüman mı, inanç ve ibadetlerini yeterince yapabiliyor mu,

Haklısın kardeşim.ALLAH sonumuzu hayretsin.Aleykum avnillah.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net

"Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir"(Maide, 45)
"Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir"(Maide, 47)

devletinde milletinde dini olur.. devşetin hukukuna ve anayasasına bakılır. osmanlı şeriatle yönetilirdi, müslümandı...

New member

Tamam kardes dogru HER KOYUN KENDI BACAGINDAN ASILIR HESABI.... ama DEVLET insani ustunde cok buyuk bir etken!!!
Simdi bu yonetim tarziyla, bu medyayla yavas yavas insanlara birseyler asilanmaya baslaniyor...
Belki bu asilanan bizim generasyonumuz icin fazla etkili degil ama 1 yada 2 generasyon sonra ARTIK SU ANDA TV de gordugumuz ve BUNUN NERESI dinle alakali ne bicim isler bunlar dedigimiz konular NORMAL hale gelmis olacak... OZAMAN ISTE AVRUPAYA BENZIYECEZ, ama NEGATIF yonden!
Politika aynisi.... yapilan poltikalarda ISLAM degilde para ve guc TEK DUSUNCE OLUP Amerika gibi gozu donmus bi ulke olma tehlikesi cok yakin!!!
DINSIZ, IMANSIZLARLA isbirligi yapanin SONU BELLIDIR!!!!!!!!!!!!!!

rusen_alp

New member
"Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, zalimlerin ta kendileridir"(Maide, 45)
"Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, fasıkların ta kendileridir"(Maide, 47)

devletinde milletinde dini olur.. devşetin hukukuna ve anayasasına bakılır. osmanlı şeriatle yönetilirdi, müslümandı...

diyelim ki dediğin gibi bir şeriatı esas alan bir islam devleti kuruldu dünyanın herhangi bir yerinde , ve siz de o devlete vatandaşlık bağı ile bağlısınız , peki bu durum sizene kazandırır, yani daha iyi bir mümin mi olursunuz, bu sizi daha iyi bir müslüman mı yapar...???

Ben kişisel cevabımı vereyim, bunun cevabı koca bir hiç, bu yüzden önce kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor, islamı kendi hayatımızda yaşamaya gayret etmeliyiz, çalışmalarımız bu yönde olmalı...

__BODOM

New member
diyelim oldu namaz kılmamanın cezası ne
mezhepler ne olacak

rusen_alp

New member
Tamam kardes dogru HER KOYUN KENDI BACAGINDAN ASILIR HESABI.... ama DEVLET insani ustunde cok buyuk bir etken!!!
Simdi bu yonetim tarziyla, bu medyayla yavas yavas insanlara birseyler asilanmaya baslaniyor...
Belki bu asilanan bizim generasyonumuz icin fazla etkili degil ama 1 yada 2 generasyon sonra ARTIK SU ANDA TV de gordugumuz ve BUNUN NERESI dinle alakali ne bicim isler bunlar dedigimiz konular NORMAL hale gelmis olacak... OZAMAN ISTE AVRUPAYA BENZIYECEZ, ama NEGATIF yonden!
Politika aynisi.... yapilan poltikalarda ISLAM degilde para ve guc TEK DUSUNCE OLUP Amerika gibi gozu donmus bi ulke olma tehlikesi cok yakin!!!
DINSIZ, IMANSIZLARLA isbirligi yapanin SONU BELLIDIR!!!!!!!!!!!!!!

gerçekten bugün Ebu Cehilin torunları inanan insanları yobazlıkla suçluyorlar, bunun da bayraktarlığını bir kısım malum medya yapıyor, ama batıl olan hakkın karşısında ancak ve ancak ezilmeye mahkumdur. nitekim de öyle oluyor, bugüne kadar milletimiz bir çok felaketin üstesinden gelmiştir, bizim genlerimizde islam var, Rabbimiz de ne diyor "şüphesiz onu biz indirdik ve onu koruyacağız," bu yüzden gönlümüz rahat olmalı,ama bu bizi tembelliğe , rehavete sokmamalı, daha çok islama sarılmamıza vesile olmalı

Asya

New member
%99 u müslüman bir ülkedir türkiye ama yönetim şekli olarak bir müslüman ülkesi değil.

firdevs

New member
Arkadaşlar dikkatinizi çekerim uygun bulmadığınız yönetim şekline yön veren yine bizleriz. % 99 u müslüman dediğiniz insanların tercihi. Bir ankette dikkatimi çekti çoğunuz seçimlerde çekimser kaldığınızı söylüyorsunuz öyle ise bence yorum yapmanızda doğru değil. Önce kendi sorumluluklarımızı yerine getirelim sonra yönetimi eleştirelim.

mhmt

New member
diyelim ki dediğin gibi bir şeriatı esas alan bir islam devleti kuruldu dünyanın herhangi bir yerinde , ve siz de o devlete vatandaşlık bağı ile bağlısınız , peki bu durum sizene kazandırır, yani daha iyi bir mümin mi olursunuz, bu sizi daha iyi bir müslüman mı yapar...???

Ben kişisel cevabımı vereyim, bunun cevabı koca bir hiç, bu yüzden önce kendimize çeki düzen vermemiz gerekiyor, islamı kendi hayatımızda yaşamaya gayret etmeliyiz, çalışmalarımız bu yönde olmalı...

kardeşim merhabalar sana..
yanlış düşünüyorsun.. şöle düşünelim.. devletin dini yok.. kurallar kişilerce konulmuş.. buraya kadar tamam.. ama bak bakalım kuralların kişilerce korunduğu hangi devlette insanlara hakları tam veriliyor.. hak diyince şöle açıklayım.. özgürlüğü kısıtlamak gerekirken açarsan, haksızlık etmiş olursun mesela.. özgürlüğü gibi gerektiği noktada kısıtlamak haktır..

yolda gidiyorsun.. kardeşinde var yanında..bir serseri kardeşini keyfiyeten öldürdü.. sen buna bedel istiyorsun hakkındır.. ancak devletin kuralları buna 3-5yıl hapis verdi.. sen devlet bunu verdiyse razıyım dermisin.. devlete kafa tut demiyorum..ancak kalbin mutmain olurmu.. bağırmazmısın bunun cezası bumu..kardeşimin yaşama hakkının yok edilmesi 3-5yıl mı diye.. ancak islam ne yapmış.. o senin kardeşini öldürdüyse İSLAM DEVLETİ de senin o katili öldürsün demiş.. hak budur..kişiler bunu sağlayama ama devlet sağlar..yani hakkı devler alır kişiler biraysel olarak böyle yapamazlar.. bu yüzden İSLAM DEVLETİ olur..
selametle..

mhmt

New member
Arkadaşlar dikkatinizi çekerim uygun bulmadığınız yönetim şekline yön veren yine bizleriz. % 99 u müslüman dediğiniz insanların tercihi. Bir ankette dikkatimi çekti çoğunuz seçimlerde çekimser kaldığınızı söylüyorsunuz öyle ise bence yorum yapmanızda doğru değil. Önce kendi sorumluluklarımızı yerine getirelim sonra yönetimi eleştirelim.

katılmamak eldemi..
eyvallah kardeşim..

mhmt

New member

evet..bende katıldım sana..tek açıdan açıdn bakarak evet yada hayır denemez..
selametle...

rusen_alp

New member
kardeşim merhabalar sana..
yanlış düşünüyorsun.. şöle düşünelim.. devletin dini yok.. kurallar kişilerce konulmuş.. buraya kadar tamam.. ama bak bakalım kuralların kişilerce korunduğu hangi devlette insanlara hakları tam veriliyor.. hak diyince şöle açıklayım.. özgürlüğü kısıtlamak gerekirken açarsan, haksızlık etmiş olursun mesela.. özgürlüğü gibi gerektiği noktada kısıtlamak haktır..

şimdi bu şekilde söylediğiniz zaman bundan mütedeyyin insanlar zarar görüyor, şüphesiz insan doğruyu söylemeli ama her doğru da her yerde söylenmemeli, bugünü düşünmeli, yarını düşünmeli ,sonra konuşmalı...

mhmt

New member
şimdi bu şekilde söylediğiniz zaman bundan mütedeyyin insanlar zarar görüyor, şüphesiz insan doğruyu söylemeli ama her doğru da her yerde söylenmemeli, bugünü düşünmeli, yarını düşünmeli ,sonra konuşmalı...

tamamını düşünce ne denmeli peki??

doğruyu doğru yerde söylemeli çok doğru kardeşim.. ancak doğruyu söylemeyecem diyede yanlış denmemeli..
selametle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt