Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayir

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

313

New member
Aysegul' Alıntı:
Uzun lafın kısası:)...Hz İsa ölmemiş ruhu göğe kaldırılmıştır...Deccalin ölümü Hz İsa'yı görmesiyle gerçekleşecek...Tuzun suda eridiği gibi eriyecektir..Kıyametin iyice yaklaştığı bir zamanda tabiki

Hz. Isa a.s. bedenen göge kaldirildi, sadece ruhui kaldirilmis olsa zeten:

ruhun bedenden ayrilmasi ölümün bizatihi kendisidir.

Galiba klavyen sürcmüs, selametle...:)

Aysegul

New member
_313_' Alıntı:
Hz. Isa a.s. bedenen göge kaldirildi, sadece ruhui kaldirilmis olsa zeten:

ruhun bedenden ayrilmasi ölümün bizatihi kendisidir.

Galiba klavyen sürcmüs, selametle...:)
Aman 313 sen nolur benim yanlışlarımı düzeltiver olurmu yoksa ben naaparım...He bana muhalefet olmazsan rahat edemezsin ondan diyorum:eek:

erbatan

New member
ercan1980' Alıntı:
HZ.ISA'NIN YENIDEN YERYÜZÜNE INECEGINE INANANLAR, HZ.MUHAMMED'IN SON PEYGAMBER/ELÇI OLDUĞUNA INANMAMAKTADIRLAR!!! ŞAHSEN BENIM BÖYLE BIR BEKLENTIM YOK!

(33/40) Muhammed, adamlarınızdan herhangi birisinin babası olmadı. Ancak o ALLAH'ın elçisi (rasulü) ve son peygamber (nebi) oldu. ALLAH her şeyi iyi bilir.
saçmalama !!!!:mad: :mad: :mad:sen neyi inkar ettiğini biliomusun.hiç bizaman göze batmak için yorum yazma.kur'an ayetlerini inkar ediosan sen müslüman olamassın...

burkay

New member
Aysegul' Alıntı:
Uzun lafın kısası:)...Hz İsa ölmemiş ruhu göğe kaldırılmıştır...Deccalin ölümü Hz İsa'yı görmesiyle gerçekleşecek...Tuzun suda eridiği gibi eriyecektir..Kıyametin iyice yaklaştığı bir zamanda tabiki

ha isa aleyhisselamın yeryüzüne geri geleceği kuranın hangi ayetinde yazıyor ?

Aysegul

New member
burkay' Alıntı:
ha isa aleyhisselamın yeryüzüne geri geleceği kuranın hangi ayetinde yazıyor ?

Aslında bu biraz zincirleme...Kur'anda peygambere itaat yazıyor...Peygamberin hadislerindede Hz İsa'nın geleceği bildiriliyor...Yani Kur'anı ispat olarak görüyorsan hadislerede otomatik olarak inanman gerekiyor:)

Enver Ýstek

metin mete
_313_' Alıntı:
Gelmiyecegi hangi ayetinde yaziyor???

Defalarca yazildi cizildi ama ya anlama istemiyor yada kendi dogru sanlarinizi
kabul ettirmeye ugrasiyorsunuz.ararsa idin bulurdun.

Alinti;

Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni ken-dime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hz. İsa hakkında Kuran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldüğü fakat öldürülmediği bilinmektedir. Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir. Hadislerle iman esasları sabit olmaz ve Kuran’a ilave yapılamaz. Hıristiyan kültünden ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıldığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği an-latılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslümanlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.” (Hüseyin Atay, Kuran’a Göre Araştırmalar, sayfa 53)

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

Ayetten Peygamberimiz’in son Peygamber olduğunu anlıyoruz. Kuran’da Hz. İsa’nın da Peygamber olduğu geçtiğine göre, Peygamberimiz’den sonra Hz. İsa’nın gelişi Kuran’ın bu ayetiyle çelişir.

Selam üzerimedir doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kaldırılacağım gün.

19-Meryem Suresi 33

Meryem suresinde, Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden geleceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.

Ne yazık ki Kuran’ın belirtmediği ve Kuran ile çelişen Hz. İsa’nın gelişi hikayesi, yüzlerce sahte İsa’nın çıkışına yol açmıştır. Sahte Mehdi enflasyonu gibi, sahte İsa enflasyonu da akıl hastanelerimizin önemli vakalarına baz teşkil etmiştir.

Aysegul

New member
Hadislerde peygamber efendimiz geleceğini bildiriyor...Sen hadisleri kabul etmiyormusun:confused: :confused: :confused:

313

New member
metin mete' Alıntı:
Defalarca yazildi cizildi ama ya anlama istemiyor yada kendi dogru sanlarinizi
kabul ettirmeye ugrasiyorsunuz.ararsa idin bulurdun.

Alinti;

Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni ken-dime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hz. İsa hakkında Kuran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldüğü fakat öldürülmediği bilinmektedir. Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir. Hadislerle iman esasları sabit olmaz ve Kuran’a ilave yapılamaz. Hıristiyan kültünden ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıldığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği an-latılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslümanlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.” (Hüseyin Atay, Kuran’a Göre Araştırmalar, sayfa 53)

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

Ayetten Peygamberimiz’in son Peygamber olduğunu anlıyoruz. Kuran’da Hz. İsa’nın da Peygamber olduğu geçtiğine göre, Peygamberimiz’den sonra Hz. İsa’nın gelişi Kuran’ın bu ayetiyle çelişir.

19-Meryem Suresi 33

Meryem suresinde, Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden geleceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.

Ne yazık ki Kuran’ın belirtmediği ve Kuran ile çelişen Hz. İsa’nın gelişi hikayesi, yüzlerce sahte İsa’nın çıkışına yol açmıştır. Sahte Mehdi enflasyonu gibi, sahte İsa enflasyonu da akıl hastanelerimizin önemli vakalarına baz teşkil etmiştir.

Bak hep kitaptan dem vuruyorsunuz güya, hani nerde vefat ettigi yaziyor ???

"Ey İsa, seni vefat ettireceğim" yaziyor, demek ki vefat etmesinin kesinlikle vuku bulmus olmasi gerekmez. Hatta Hz. Isa a.s. diri olarak göge kaldirildigi icin tekrar dünyaya gelip, ruhunu bedenden ayrilmasi vefat etmesi gerekir ki, ALLAHÜ TEALA nin hak olan vaadi gerceklessin.

Enver Ýstek

metin mete
_313_' Alıntı:
Bak hep kitaptan dem vuruyorsunuz güya, hani nerde vefat ettigi yaziyor ???

"Ey İsa, seni vefat ettireceğim" yaziyor, demek ki vefat etmesinin kesinlikle vuku bulmus olmasi gerekmez. Hatta Hz. Isa a.s. diri olarak göge kaldirildigi icin tekrar dünyaya gelip, ruhunu bedenden ayrilmasi vefat etmesi gerekir ki, ALLAHÜ TEALA nin hak olan vaadi gerceklessin.

Meryem 33 ne oluyor yani orada geri gelecegim deccalimi öldürecegim diyor,
Yoksa Resulü Ekrem efendimizin son peygamber olmasinimi cözemediniz,kulp takip onuda oyuncaga cevirdiniz yok Isa,Peygamberin ümmeti olarak gelecekmis?Sizin bu vehminiz olmayani dine adapte edisiniz sonunda ayetleri inkara kadar götürmeye vardi;Allah sonumuzu hayrede?Vesselam.

meltemyalcinlar

New member
Kesinlikle Katılıyorum!

Kesinlikle Katılıyorum!

Benim de maruzatım şu ; ara ara neler oluyor babında Hristiyan sitelerine giren biriyim ki artık sabrım taştı. Bu gün girdiğim bi sitede öyle şeyler gördüm ki sinirimden parmaklarımı ısırıp durdum. Sinirimden ne yapacağımı şaşırdım. Artık bıktım bu tür yazılardan deyip onlara cevap vermek istedim. Bir de ne göreyim, Müslüman olanlara tavsiye bu siteye üye olmasınlar(üyelerine dua geliyormuş, müslümanlar rahatsız olurmuş ki çok doğru) fakat foruma girip tartışma bile yapmasınlar anlamına gelen yazı görünce beynim döndü diyebilirim.
Aynı zamanda siteye girip Hristiyan olan insanları dinlerinden vazgeçirmesinler diye de not vardı. Velhasıl, çaresiz kalınca sitede dolaşayım dedim ki keşke dolaşmasaydım, o kadar çarpıtılmış şeyler varki saçmalıklara inanıp duruyorlar.
En başta şunu merak ediyorum; Bir peygamberi fazlaca mucizesi var diye nasıl "RAB" diyebilirler? bunu aklım almıyor. Bir de güya Hz. İsa Tanrı'nın yeryüzündeki ruhuymuş gibi şeyler de yazılı. Müslüman olup ta Hristiyanlığa dönen insanlarımız da mevcut ki hak din hepsidir diye düşünüyorum yani doğru dürüst Allah birdir Hz. İsa Mesih O'nun kulu ve peygamberidir diye adam gibi inananlar olsa amenna diyorum.
Herhalde diyorum ki o insanlar daha Allah'ı kavrayamamışlar. Ben başka açıklama bulamadım. Siz ne dersiniz?....

313

New member
metin mete' Alıntı:
Meryem 33 ne oluyor yani orada geri gelecegim deccalimi öldürecegim diyor,
Yoksa Resulü Ekrem efendimizin son peygamber olmasinimi cözemediniz,kulp takip onuda oyuncaga cevirdiniz yok Isa,Peygamberin ümmeti olarak gelecekmis?Sizin bu vehminiz olmayani dine adapte edisiniz sonunda ayetleri inkara kadar götürmeye vardi;Allah sonumuzu hayrede?Vesselam.

Hz. Isa a.s. gelecegine dair zamani gelince yeni bir konu acip delillerimizi sunariz. Ama mesele o degil sen kitaptan dem vuruyorsun, biz de diyoruz ki:

" Kitapta gelmicek denmiyor, yani kitaba göre gelmiyecek diye bir delil cikarman mümkün degil. Ola ki kafaniza göre yorum yaparsiniz. "

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
meltemyalcinlar' Alıntı:
Benim de maruzatım şu ; ara ara neler oluyor babında Hristiyan sitelerine giren biriyim ki artık sabrım taştı. Bu gün girdiğim bi sitede öyle şeyler gördüm ki sinirimden parmaklarımı ısırıp durdum. Sinirimden ne yapacağımı şaşırdım. Artık bıktım bu tür yazılardan deyip onlara cevap vermek istedim. Bir de ne göreyim, Müslüman olanlara tavsiye bu siteye üye olmasınlar(üyelerine dua geliyormuş, müslümanlar rahatsız olurmuş ki çok doğru) fakat foruma girip tartışma bile yapmasınlar anlamına gelen yazı görünce beynim döndü diyebilirim.
Aynı zamanda siteye girip Hristiyan olan insanları dinlerinden vazgeçirmesinler diye de not vardı. Velhasıl, çaresiz kalınca sitede dolaşayım dedim ki keşke dolaşmasaydım, o kadar çarpıtılmış şeyler varki saçmalıklara inanıp duruyorlar.
En başta şunu merak ediyorum; Bir peygamberi fazlaca mucizesi var diye nasıl "RAB" diyebilirler? bunu aklım almıyor. Bir de güya Hz. İsa Tanrı'nın yeryüzündeki ruhuymuş gibi şeyler de yazılı. Müslüman olup ta Hristiyanlığa dönen insanlarımız da mevcut ki hak din hepsidir diye düşünüyorum yani doğru dürüst Allah birdir Hz. İsa Mesih O'nun kulu ve peygamberidir diye adam gibi inananlar olsa amenna diyorum.
Herhalde diyorum ki o insanlar daha Allah'ı kavrayamamışlar. Ben başka açıklama bulamadım. Siz ne dersiniz?....
o sizede gördüğüm olumsuz hallerden biride şudurki sıksık insan atılıyor siteden kimsenin düşüncesine bişey demenizxe bile gerek yok, kendi düşüncenizi anlatmanız bile <atılmanıza sebep olabiliryor yani kendi inancınızı anlatmanız bile atılma sebebiniz, bence isa peygamber deseniz hayır rab değil dediğiniz taktitrde atılma sebebiniz olabiliyor. o sitenin amacı şu ortda kalmış kardeşlerimizin olamayn biligileri sebebiyle soruylar ile bi rnevi misyonerlik yapmak, ve bunu yaparken sitede müslümanlığa dair mesajlar olmalıdırki kişiler gitmesin ve yolladığınız mesajlar bir iki hafta sonra ya yayınlanır yada yayınlanmaz. yani bir yapılan sadec hrisyiyanlık hakkında biligi vermek ve misyonerlik yapmak , benim kulağıma çok basit nedenlerle insanların siteden ihraç edildiği söylendi ki bunlardan birini tanıyorum , sadece inancı yüzünden atıldığını söyledi bana, yazık ne diyim inşallah onlarda hogörüye nail olurlar...
saygılarımla...

Mahfuz

New member
enter hasan! bana bir arkadaşım şöyle sormuştu; "Allah var, kainatta O'nun önünde bir kavanoz gibi mi duruyor acaba?" !?! ilk önce insanların yaratıcı inancından başlamak lazım. bu insancıklar yaratıcıyı nasıl düşünüyorlar? bizim gibi eli kolu gözü kulağı orası burası olan bir varlık gibi mi görüyorlar? aslında yaptıkları filimlerden öyle anlaşılıyor. yaratıcıyı yaratılmış bir varlık gibi düşünen akıl çocuğu olduğuna da inanır. hatta yorulup dinleneceğine de (yahudilerin dinlenme günü). eğer yaratıklar yaratıcılarına benzeseydi onlarda yaratıcı olurdu. heryer yaratıcı dolardı :rolleyes:

birkere yaratıcıyı iyi tanımak gerekiyor. hiçbirşeye benzemediğini, hiçbir şeyle kıyaslanamayacağını bilmek gerekiyor. adı üzerinde yaratıcı! yaratan! yapan değil! insanın bilmesi gereken yaratıcının akıl ile kavranamayacağıdır! O akıl ile kavranamaz. akıl sadece yaratılmışlar arasında karşılaştırma-kıyaslama yapabilir. akılda yaratıktır. zaten akıl ile kavranabilen, yaratılmışlarla kıyaslanabilen-karşılaştırılabilen birşey yaratıktır. akıl muhtaçsızlığı, sonsuzluğu, ebediyeti kavrayamaz. çünki muhatap olduğu mekan muhtaçtır, sınırlıdır, ölümlüdür. ötesini bilmez ki kavrasın. o noktada durur! o yüzden Allah akılla bilinemez! bu bulunamaz anlamında değildir! bilmek, kavramak ayrı bulmak (varlığını bulmak) ayrı. birçok kanıtla, şunla bunla Allah'ın varlığını insan keşfedebilir ama O'nu kavrayamaz. varlığını bilemez, anlayamaz! mesela en meşhur sorulardan birisi "Allah herşeyi yarattı, peki O'nu kim yarattı?". işte akıl kavrayamıyor. çünki yaratılmışlıkla muhatap. akıla göre herşey yaratılmıştır. yaratılmamış birşeyi, varlığı kendinden olanı kavrayamaz. çünki böyle birşeyden haberi yok! varlığı kendinden olmak ne demek?

neyse. böyle işte. Allah'ı akılla bilmeye çalışınca insan sapıtıyor. ve böyle şöyle işte ... düşünün bakalım ...

Enver Ýstek

metin mete
_313_' Alıntı:
Hz. Isa a.s. gelecegine dair zamani gelince yeni bir konu acip delillerimizi sunariz. Ama mesele o degil sen kitaptan dem vuruyorsun, biz de diyoruz ki:

" Kitapta gelmicek denmiyor, yani kitaba göre gelmiyecek diye bir delil cikarman mümkün degil. Ola ki kafaniza göre yorum yaparsiniz. "

Ya gelecekmi diyor!sadece hadislere dayanarak gelecek diyorsunuz.

19-Meryem Suresi 33

Burada nerede gelecegim diyor Resul,doguyor ölüyor ve yeniden diriliyor,yada söyle olacak her halde dogumla ölüm arasinda fetret devri olacakmi acaba?Olursa her halde gelecek argamon savasini yapacak kirk yil Muhammed ümmeti olarak krallik yapip ölecek tabiki o gelene kadar yüzlerce Isa gelecek Mehti gelecek deccal dersen sürüsüne bereket BIZIM AKLI HAVADA OLANLARIMIZDA HA BIRE MEHTIYI ISAYI BEKLEYECEKI;DECCALI ÖLDÜRSÜN.Her kes kendi icindeki deccali öldürse Aklini kullansa,aklini kiraya veripte akilla bunlar cözülmez bilinmez demese Allahin fitratina dönse Allahin dinini Allaha has kilsa zaten sorunlar bitecek.Yinede yukardaki ayeti iyi okuyup bakmak gerekir bu dahi en büyük delildir.Vesselam.

313

New member
metin mete' Alıntı:
Ya gelecekmi diyor!sadece hadislere dayanarak gelecek diyorsunuz.

19-Meryem Suresi 33

Burada nerede gelecegim diyor Resul,doguyor ölüyor ve yeniden diriliyor,yada söyle olacak her halde dogumla ölüm arasinda fetret devri olacakmi acaba?Olursa her halde gelecek argamon savasini yapacak kirk yil Muhammed ümmeti olarak krallik yapip ölecek tabiki o gelene kadar yüzlerce Isa gelecek Mehti gelecek deccal dersen sürüsüne bereket BIZIM AKLI HAVADA OLANLARIMIZDA HA BIRE MEHTIYI ISAYI BEKLEYECEKI;DECCALI ÖLDÜRSÜN.Her kes kendi icindeki deccali öldürse Aklini kullansa,aklini kiraya veripte akilla bunlar cözülmez bilinmez demese Allahin fitratina dönse Allahin dinini Allaha has kilsa zaten sorunlar bitecek.Yinede yukardaki ayeti iyi okuyup bakmak gerekir bu dahi en büyük delildir.Vesselam.

Bi dakka Hz. Isa a.s. öldü mü diyorsun? Ne zaman ve kim öldürmüs?

Enes S.

New member
Kuran, sapıtmış Arapları hakk olana döndürmek ve mahvolmuş Hristiyanlığı doğru yola döndürmek için gönderilmiş kesin ve kıyamete kadar geçerli bir kitaptır.

Hadisleri boşveremeyiz çünkü Muhammed peygamber(sav) bize örnek olsun diye gönderilmiştir ve peygamberin ehl-i sünnetine uymakla yükümlüyüz. Herkes peygambere uyarak o'nun gibi namaz kıldığı için, Allah(s.s.) Peygamberin'in sünnetine uyun diyor çünkü ayetler yapılmış hatarın doğrusunu göstermek için gönderilmiştir. Eğer o anda namazı yanlış kılan bir kavim olsaydı, muhakkak bununla ilgili bir ayet gelirdi.

Enver Ýstek

metin mete
_313_' Alıntı:
Bi dakka Hz. Isa a.s. öldü mü diyorsun? Ne zaman ve kim öldürmüs?

19-Meryem Suresi 33

Ölmemismi?Ayet yalanmi söylüyor?

Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden geleceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.

Ne zamana gelince Ali imran 55 e bak?Onu yazana sor.....Kim vefaat ettirecegini söylüyorsa O

Üst Alt