Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayir

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

Enver Ýstek

metin mete
bicaregül' Alıntı:
............"Edep Ya Hu" edebe, ahlaka davettir.Aynı zamanda bir ikazdır.Ama bu uyarı edepsiz kimseye degil , edebi bilen kişiyedir.Çünkü "ya hu! " hitabı "Hu' ya aşina olana yapılır.O'nu bilen O'nun edebini bilir.O'nu yani Hu'yu bilmeyen edebi nasıl bilsin ki edebe davet edebilsin?Yani şöyle denilmek istenir:"Ey edebi bilen kardeşim!Maruz kaldıgın bu saygısızlık seni edepsize karşı edepsizce harekete sevk etmesin.Edeple karşılık ver.Edebi senden ögrensinler".........

fatih çıtlak
(alıntıdır)

Sevgi deger kardesim,Bicaregül lütfen uzatarak nefislere dönmeyelim yara kasindikca büyür o nedenle biraz hepimiz dahil sukunet rica ediyorum yoksa fikir alis verisi diye bir sey kalmaz sadece bir birimizi kirariz.Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim

alem-i ervah

New member
@metin mete ben uzatmak için eklememiştim bu mesajımı ama neyse...
ben burda kendi adıma son noktayı koyuyorum.. umarım diger arkadaşlarda böyle yapar..

sizde Allah'a emanet olun..

selametle..

Enver Ýstek

metin mete
bicaregül' Alıntı:
@metin mete ben uzatmak için eklememiştim bu mesajımı ama neyse...
ben burda kendi adıma son noktayı koyuyorum.. umarım diger arkadaşlarda böyle yapar..

sizde Allah'a emanet olun..

selametle..

Sevgi deger kardesim,Bicaregül benim amacim sizi uzatmakla suclamak degildir o an sizin mesajiniz vardi önümde ve size yazmis oldum aslinda murat hepimize birden söylemekti yani seni özellikle secmedim Hakkini helal et,Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.(Kizim sana söylüyorum,Gelinim sen anla gibi yani buna hepimiz dahiliz)

milwaukee

New member
HZ.İSA DÖNMEYECEK
BU KADAR ÖNEMLİ BİR OLAY KURANDA NASIL GEÇMEZ.HEM MUHAMMED ASM SON PEYGAMBER DEĞİLMİ?

HZ. İSA’NIN YENİDEN GELİŞİ İDDİASI

Kuran’da yer almamasına rağmen ortaya atılan iddialardan biri de Hz. İsa’nın kıyamette yeniden geleceğidir. Hadislerde Hz. İsa’nın Şam’ın doğusunda beyaz minareye geleceği, Mehdi ile buluşacağı, Deccali öldüreceği anlatılır. 12. bölümde bazı hadis uydurucuları anlatılırken geniş yer verdiğimiz Ebu Hureyre’nin, Buhari ve Müslim gibi gelenekçilerin en güvendikleri iki kaynaktaki bir hadisi şöyledir: “ Allah’a yemin ederim ki İsa’nın adil bir hakem olarak ara-nıza inmesi yakınlaşmıştır. O indiğinde haçları kırıp domuzları öldürür, cizyeyi kaldırıp maymunu öldürür ve İslam’dan başkasını kabul etmez.” Hıristiyanlık’tan ilk devirlerde dinimize geçenlerin yay-dığını sandığımız bu uydurma, Kuran ayetleriyle de uyuşmaz.

Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni ken-dime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hüseyin Atay bu ayete göndermeler yaparak şu açıklamayı yapar: “ Hz. İsa hakkında Kuran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldü-ğü fakat öldürülmediği bilinmektedir. Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir. Hadislerle iman esasları sabit olmaz ve Kuran’a ilave yapılamaz. Hıristiyan kültünden ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıl-dığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği an-latılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslü-manlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.” (Hüseyin Atay, Kuran’a Göre Araştırmalar, sayfa 53)

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

Ayetten Peygamberimiz’in son Peygamber olduğunu anlıyoruz. Kuran’da Hz. İsa’nın da Peygamber olduğu geçtiğine göre, Pey-gamberimiz’den sonra Hz. İsa’nın gelişi Kuran’ın bu ayetiyle çelişir.

Selam üzerimedir doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kaldırılacağım gün.

19-Meryem Suresi 33

Meryem suresinde, Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden ge-leceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.

Ne yazık ki Kuran’ın belirtmediği ve Kuran ile çelişen Hz. İsa’nın gelişi hikayesi, yüzlerce sahte İsa’nın çıkışına yol açmıştır. Sahte Mehdi enflasyonu gibi, sahte İsa enflasyonu da akıl hastanelerimizin önemli vakalarına baz teşkil etmiştir.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
renkler belli oluyor
Allah a yemin ederim ki Hz İsa yakında yeryüzüne inecek ve Allah a ulaşmayı dilemeyenler onada inanmayacaklar

Enver Ýstek

metin mete
E R H A N' Alıntı:
renkler belli oluyor
Allah a yemin ederim ki Hz İsa yakında yeryüzüne inecek ve Allah a ulaşmayı dilemeyenler onada inanmayacaklar
Rengimizin adini bir koysan bizde ögrenirdik,

33/40- Muhammed, sizin erkeklerinizden hiç birinin babası değildir; ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi bilendir.

Inkar edebilirmisiniz,Allahin öldürdügünü;

5/117- "Ben onlara bana emrettiklerinin dışında hiç bir şeyi söylemedim. (O da şuydu 'Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin.' Onların içinde kaldığım sürece, ben onların üzerinde bir şahidim. Benim (dünya) hayatıma son verdiğinde (tevefa), üzerlerindeki gözetleyici Sen'din. Sen her şeyin üzerine şahid olansın.”

3:55 ALLAH İsa'ya şöyle demişti: "Senin dünyadaki hayatına son vereceğim ve kendime yükselteceğim. Seni inkar edenlerden kurtaracağım ve sana uyanları Diriliş Gününe kadar inkar edenlerin üzerinde tutacağım. Sonra, dönüşünüz banadır ve anlaşmazlığa düştüğünüz konularda aranızda ben hüküm vereceğim."

Ve dahi Isa a.s. gelmeyecektir diyorum Qur´anin sahadetine göre.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
metin mete' Alıntı:
Rengimizin adini bir koysan bizde ögrenirdik,

33/40- Muhammed, sizin erkeklerinizden hiç birinin babası değildir; ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur. Allah, her şeyi bilendir.

Inkar edebilirmisiniz,Allahin öldürdügünü;

5/117- "Ben onlara bana emrettiklerinin dışında hiç bir şeyi söylemedim. (O da şuydu 'Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk edin.' Onların içinde kaldığım sürece, ben onların üzerinde bir şahidim. Benim (dünya) hayatıma son verdiğinde (tevefa), üzerlerindeki gözetleyici Sen'din. Sen her şeyin üzerine şahid olansın.”

3:55 ALLAH İsa'ya şöyle demişti: "Senin dünyadaki hayatına son vereceğim ve kendime yükselteceğim. Seni inkar edenlerden kurtaracağım ve sana uyanları Diriliş Gününe kadar inkar edenlerin üzerinde tutacağım. Sonra, dönüşünüz banadır ve anlaşmazlığa düştüğünüz konularda aranızda ben hüküm vereceğim."

Ve dahi Isa a.s. gelmeyecektir diyorum Qur´anin sahadetine göre.

Metin dost sen bana öğüt veriyordun :D, şimdi de ben sana (9/71)

Yahu adamlar Kuran'a inanmıyor ki sen burada birkaç ayet yazmışsın! Bunlara rezalet nurlarından birkaç sapıklık aktar, bak hemen nasıl da sarılıyorlar boynuna! Sen sağıra işittiremezsin ki (43/40)!

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Allah cc. yaratığı hangi yaşam sona ermişki.....(El-Hayy cc.)

Her nefis ölümü tadacak..... Ölmek yok olmak mıdır!

Enver Ýstek

metin mete
Karababa' Alıntı:
Allah cc. yaratığı hangi yaşam sona ermişki.....(El-Hayy cc.)

Her nefis ölümü tadacak..... Ölmek yok olmak mıdır!

Asla yok olmak demek degil ama bu dünyaya gelmeyecek demek sayin karababa bu benim kendi inancim degil Qur´anin beyani yani sahsi hic bir sahadetim yoktur Allah vekil.Vesselam.

Enver Ýstek

metin mete
ercan1980' Alıntı:
Metin dost sen bana öğüt veriyordun :D, şimdi de ben sana (9/71)

Yahu adamlar Kuran'a inanmıyor ki sen burada birkaç ayet yazmışsın! Bunlara rezalet nurlarından birkaç sapıklık aktar, bak hemen nasıl da sarılıyorlar boynuna! Sen sağıra işittiremezsin ki (43/40)!

Sayin Ercan ben insanlarin inanaclarina karsi savas acmis degilim benim beyanim kendi sahsi görüslerimde degil sadece imanimin geregi kitabimin beyanidir yoksa insanlar neye isterse inanirlar zorlama yoktur diyor ayet bir baska formda arkadasin birtanesi bana dediki sana ne biz inanmak istiyoruz,adam hakli insan neye inanmak isterse kendi tercihi.Allaha emanet ol.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
metin mete' Alıntı:
Sayin Ercan ben insanlarin inanaclarina karsi savas acmis degilim benim beyanim kendi sahsi görüslerimde degil sadece imanimin geregi kitabimin beyanidir yoksa insanlar neye isterse inanirlar zorlama yoktur diyor ayet bir baska formda arkadasin birtanesi bana dediki sana ne biz inanmak istiyoruz,adam hakli insan neye inanmak isterse kendi tercihi.Allaha emanet ol.

Yaaaa tamam bişey demedik halla halla! Herkesi kendimiz gibi (iyi niyetli) görüyoruz diye, bir söylediğimize bin ah işitiyoruz. Neyse Metin bey haklısınız, biraz patavatsılık yaptık, affola!!!

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Ama ben eminim ki siz o parantez içindeki ayet ile birlikte okusaydınız yazımı, böyle sert çıkışmazdınız! Neyse, olan olmuş artık! Selametle!!!

Enver Ýstek

metin mete
isimsiz' Alıntı:
metin kardeş,hz isa zaten peygamberdir.yeniden ikinci bir peygamberlik olmayacağına göre.peygamberimizden sonra başka bir peygamber gelmek gibi bir düşünce olması çok saçma.buradan yola çıkamazsınız.

Sevgi deger kardesim,Isimsiz iste bende bunu anlatiyorum ya Peygamberligini alamazsiniz o zaman son peygamber olur bu da ayete muhalefettir tabiki bizim gayemizde kitabta olmayan bu gibi musevi vede isevi tarzdaki din ilavelerinin bizzat kitabta ret edildigini göstermek icin yazmisiz.Allahin kitabi ne eksiktir nede gizlidir hepsi acik ve net olarak yazilmistir,siz anlamazsiniz diye nereden geldigi belli olmayan bu gibi hurafelerle ek yapilamaz cünki bu kitab korunmustur(biz zat Allah bunu teminat altina almistir)bu nedenle hic bir delil olmadan bu gibi hikayeler dine sokulmustur(musevilerde ilyas peygamber isevilerde isa peygamber geri gelecek hikayeleri gibi)simdi Allahin kitabinda bir tek ayet dahi bulamazsinki Isa a.s. geri gelecek diye o zaman bu hikaye dinin bir bildirisi gibi anlatilamaz.Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.

Enver Ýstek

metin mete
ercan1980' Alıntı:
Yaaaa tamam bişey demedik halla halla! Herkesi kendimiz gibi (iyi niyetli) görüyoruz diye, bir söylediğimize bin ah işitiyoruz. Neyse Metin bey haklısınız, biraz patavatsılık yaptık, affola!!!

Sevgi deger kardesim,Ercan benim sana darginligim sahsi olarak söz konusu bile degil.Öyle Afola ile beni nefsimle basbasa birakma biz kimizki af maf hasa sen bizim kardesimizsin sadece sevmekle yükümlüyüm Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim(Birde sert cikmakmi olurmu kardesim ne münasebet eger kirdimsa hakkini helal et iste görüyorsunki bende patavatsizim)

y oglu

New member
peygam berimiz 124000 nebinin ruhu mehinde ine ine geldi ve saten isa peygamberin ruhu mehindeydi ve isa peygamber bir ruhdur
kimki isa peygamberi dışlarsa hz muhammet mustafayı dışlamış olur
hrıstıyanların selavatında bunu acıklıyor

leilaha illallah// isayı ruh ullullah
// / / / // müsayı kerim ullah
/ / // / davudu davut ullah
/ / / / muhammede resulullah

milwaukee

New member
selam ercan kardeş,çok güzel.
doğru hz.isanın inişi hadsilerle sabit.ama hadiser neyle sabit.
hz.isa göktemi?
haydi ayet getirin.
allah onu öldürdüğünü söylüyor.

milwaukee

New member

Kuran’da yer almamasına rağmen ortaya atılan iddialardan biri de Hz. İsa’nın kıyamette yeniden geleceğidir. Hadislerde Hz. İsa’nın Şam’ın doğusunda beyaz minareye geleceği, Mehdi ile buluşacağı, Deccali öldüreceği anlatılır. 12. bölümde bazı hadis uydurucuları anlatılırken geniş yer verdiğimiz Ebu Hureyre’nin, Buhari ve Müslim gibi gelenekçilerin en güvendikleri iki kaynaktaki bir hadisi şöyledir: “ Allah’a yemin ederim ki İsa’nın adil bir hakem olarak ara-nıza inmesi yakınlaşmıştır. O indiğinde haçları kırıp domuzları öldürür, cizyeyi kaldırıp maymunu öldürür ve İslam’dan başkasını kabul etmez.” Hıristiyanlık’tan ilk devirlerde dinimize geçenlerin yay-dığını sandığımız bu uydurma, Kuran ayetleriyle de uyuşmaz.

Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni ken-dime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hüseyin Atay bu ayete göndermeler yaparak şu açıklamayı yapar: “ Hz. İsa hakkında Kuran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldü-ğü fakat öldürülmediği bilinmektedir. Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir. Hadislerle iman esasları sabit olmaz ve Kuran’a ilave yapılamaz. Hıristiyan kültünden ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıl-dığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği an-latılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslü-manlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.” (Hüseyin Atay, Kuran’a Göre Araştırmalar, sayfa 53)

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

Ayetten Peygamberimiz’in son Peygamber olduğunu anlıyoruz. Kuran’da Hz. İsa’nın da Peygamber olduğu geçtiğine göre, Pey-gamberimiz’den sonra Hz. İsa’nın gelişi Kuran’ın bu ayetiyle çelişir.

19-Meryem Suresi 33

Meryem suresinde, Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden ge-leceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.

Ne yazık ki Kuran’ın belirtmediği ve Kuran ile çelişen Hz. İsa’nın gelişi hikayesi, yüzlerce sahte İsa’nın çıkışına yol açmıştır. Sahte Mehdi enflasyonu gibi, sahte İsa enflasyonu da akıl hastanelerimizin önemli vakalarına baz teşkil etmiştir.

Enver Ýstek

metin mete
MUVAHHID' Alıntı:

3- Ali İmran Suresi 55

33-Ahzab Suresi 40

19-Meryem Suresi 33

Sevgi deger kardesim,Muhavvit yazilarini okuyorum ama neden cok sert biraz daha yumusak bir lisanla anlatsan olmazmi ters tepki olmasina neden olmuyormusun söyle bir düsün bende seninle cok seyi paylasmama ragmen bu üslub farki nedeni ile bir konu acmaya cekinir oldum yani biraz daha tevazu hepimizi menmun eder benide diger sana karsi olan arkadaslarimizida bu yumusak ortamda daha rahat fikirlerimizi konusa biliriz Allaha emanet ol,Sevgi deger kardesim.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
metin mete' Alıntı:
Asla yok olmak demek degil ama bu dünyaya gelmeyecek demek sayin karababa bu benim kendi inancim degil Qur´anin beyani yani sahsi hic bir sahadetim yoktur Allah vekil.Vesselam.

Bende bunu izah etme gayretindeyim. Tekrar ediyorum.
-Rasululullah sav. miraç'a yükseldiğinde İsa As. ile görüşmüşmüdür.

Evet o halde isa As. Yok olmamıştır. Biz herhalimizle dünyaya tabi olmaklığımız ile onu illaki ete kemiğe bürümek istiyoruz.

Bir cuma vaazında vaaz eden hoca efendi diyorki İnsan melekleri göremez. Diyorr.
Sahabi gördüü.. İçimden haykırmak insanları uyarmak geliyor. Ama imam efendi hürmet sahibi olan olduğundan miskinin dediğine itibar olmaz.

Heryerde olan meleikeye Et kemik üstüne elbise biçen insan,, Daha pek merhalelerden geçmelisin!!

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
MUVAHHID' Alıntı:
selam ercan kardeş,çok güzel.
doğru hz.isanın inişi hadsilerle sabit.ama hadiser neyle sabit.
hz.isa göktemi?
haydi ayet getirin.
allah onu öldürdüğünü söylüyor.

Emre dost sanırım yanıldın! Ben, Hz.İsa'nın inişi hadislerle sabittir demedim, onu Seyfo Abdulşeyh hz.leri dedi, sanırım karıştırdın! ;)

Üst Alt