Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

Islamiyete göre Hz.Isa dönecekmi?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayir

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

isimsiz

New member
ercan1980' Alıntı:
Öffff be! Yahu siz ne kadar anlayışsız insanlarmışsınız böyle? Yahu kardeşim burada illa bu şekilde namaz kılacaksın diye bir hüküm mü verilmiş? en alttaki uyarıyı boşuna mı yazdım, onu neden eklemiyorsun? Fesuphanallah! Yahu duvara bağırsam, konuşamasa bile benim dediğimi tekrar eder en azından, siz de bu bile yok!
NEDEN SİZİN DEDİĞİNİZİ TEKRAR EDİNCE BAŞINIZ GÖĞEMİ DEĞECEK.BAK KARDEŞİM;ayet açıklaman güzel lakin hadisleri önemsememen hoş değil.bana aksini asla anlatamazsın.boşuna sinirlenme tamammı:) :)
sana abla tavsiyesi.bizlerin amelleri bizi kurtarmaya yetmez;mevladan temennim cümlemize rahmetiyle muamele eder ve peygamberimizin şefaat ettiği kullarının arasına katar inşaallah...
hadislerlede fazla uğraşma olurmu...onların senedinde kopukluk varmı yokmu,sahihmi değilmi bilecek kadar ilme sahip ol ondan sonra alimlere laf at tamammı

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Yazı, yazan tarafından editlenmiştir!

Sebep: Özel nedenlerden dolayı! :(

Bunlar: Meal ve mealcilikten vazgeçilmiştir, sadece Kuran ile sadece Kuran incelenmektedir/inceleniyor, dışarıdan herhangi bir bilgiye başvurulmuyor, yerleşmiş akaidler Kuran'a değil - Kuran'daki akaidler kalblere yerleştiriliyor, tüm ayetler birbiriyle bağlantı kurulmak suretiyle yine kuran dahilinde çevirilmeye çalışılıyor! Önceden çalakalem yazılmış yazılarımızdaki küçük hatalardan dolayı okuyuculardan (kendi adıma) özür dilerim. Ama en azından yazılarımızın, Kuran'ın duvardan indirilmesine (bir nevi) vesile olduğunu düşünüyor bununla avunuyorum! Rabbim gerçeği görmeyi (hepimize) nasip eylesin!

Geri döneceğiz inşallah ...

Selametle!!!

isimsiz

New member
tamam kardeşim .sen bildiğini yap hadislere düşman ol.zorla sevdirecek değilim ya.allah sevdirsin ne diyeyim.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:
Öffff be! Yahu siz ne kadar anlayışsız insanlarmışsınız böyle? Yahu kardeşim burada illa bu şekilde namaz kılacaksın diye bir hüküm mü verilmiş? en alttaki uyarıyı boşuna mı yazdım, onu neden eklemiyorsun? Fesuphanallah! Yahu duvara bağırsam, konuşamasa bile benim dediğimi tekrar eder en azından, siz de bu bile yok!
Bir tabir vardır kaş yapim derken göz çıkarma tabiridir , şimdi düştüğün durum bndan ibaret,
ayette dostoğru kılın diyor ama kafanıza göre kılın yahut parantes açıp ygençler dosdoğru kılsın yaşlılar ve hastalar kafasına göre kılsın demiyor çünü Efednimiz bu konudada açık getirmiştir yaşlıların nasıl kılıcağına dair . ayet veriyorum yine kabul etmiyorsun sana daha ne demeliyim okadar ayet verdim yetmedimi ? ayette dosdoğru kılın diyor bu söz senide içeriyor haberin olsun...ocaba bu dosdopğru lekil nasıl? bunu kim biliyor? bunu nasıl öğrenebilirz? yapma Allah aşkkına ayetleri işine göre algılama:)yok şirk-i hafiye düşüceksin Allah korusun.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
isimsiz' Alıntı:
NEDEN SİZİN DEDİĞİNİZİ TEKRAR EDİNCE BAŞINIZ GÖĞEMİ DEĞECEK.BAK KARDEŞİM;ayet açıklaman güzel lakin hadisleri önemsememen hoş değil.bana aksini asla anlatamazsın.boşuna sinirlenme tamammı:) :)
sana abla tavsiyesi.bizlerin amelleri bizi kurtarmaya yetmez;mevladan temennim cümlemize rahmetiyle muamele eder ve peygamberimizin şefaat ettiği kullarının arasına katar inşaallah...
hadislerlede fazla uğraşma olurmu...onların senedinde kopukluk varmı yokmu,sahihmi değilmi bilecek kadar ilme sahip ol ondan sonra alimlere laf at tamammı

O sapık yahudi kırması alimciklerinizin topunun canı cehenneme! Onlara yalakalık yapan mukallitlerin de canı cehenneme! Tüm Kuran düşmanlarının canı cehenneme!

(12/111) Onların tarihinde, bilinç sahipleri için bir ders vardır. Bu, uydurma bir hadis değil; fakat kendisinden öncekilerin doğrulayıcısı, herşeyin detaylı açıklaması ve inananlar için bir hidayet ve Rahmettir.

(31/6) İnsanlardan bazısı var ki, halkı bilgisizce ALLAH'ın yolundan saptırmak ve onu hafife almak için temelsiz hadislere sarılırlar. Onlar için aşağılayıcı bir azap vardır.

(33/53) Ey inananlar, peygamberin evine, yemeğe çağrılmadan girmeyin. Öyle bir çağrıyı da beklemeyin. Çağrıldığınız vakit girebilirsiniz. Yemeği yedikten sonra ayrılıp dağılın. Hadislere (sözlere) dalmayın. Bu durum peygamberi üzüyor; ancak size bildirmekten utanıyordu. ALLAH gerçeği bildirmekten çekinmez. Onun hanımlarından bir şey istediğinizde onu bir perde ardından isteyiniz. Bu sizin kalbiniz ve onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. ALLAH'ın elçisini üzmemelisiniz ve ondan sonra onun eşleriyle asla evlenmemelisiniz, zira bu, ALLAH katında pek büyük bir günahtır.

(7/185) Göklerin ve yerin egemenliğine ve ALLAH'ın yarattığı şeylere bakmazlar mı? Son anlarının yaklaşmış olabileceğini hiç düşünmezler mi? Bundan sonra artık hangi hadise (söze) inanırlar?

(45/6) Bunlar, sana gerçek olarak okuduğumuz ALLAH'ın ayetleridir. ALLAH'tan ve ayetlerinden başka hangi hadise inanıyorlar?

Seni sapıkların hadisleri ile başbaşa bırakıyorum! Senin hadislerin sana, benim kuranım bana!

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
seyfullah putkıran' Alıntı:
ocaba bu dosdopğru lekil nasıl? bunu kim biliyor? bunu nasıl öğrenebilirz? yapma Allah aşkkına ayetleri işine göre algılama:)yok şirk-i hafiye düşüceksin Allah korusun.

O dosdoğru şekli senin şeyhlerinden öğreneceğiz Abdulşeyh hazretleri! Anladın mı? Senin şeyhlerinden! Ey yarabbi sabır yağdır üzerime!

Enver Ýstek

metin mete
byolcu' Alıntı:
Kuranda hz İsa'nın geleceğine işaret eden ayetler vardır. İsanın geleceği açıkça yazılmış değildir o halde isa gelmeyecek diyenler bilmiyormu ki Kuran'da kendi adı da geçmez. Kuranda ercan19802ın bu dünyaya geleceği de yazmaz. Yani bu insanın mantığına göre kuranda kendisinin dünyaya geleceği yazmadığına göre ben bu dünyaya hiç gelmedim. ben aslında kendini var sanan bir salağım. Bu nasıl bir mantık böyle.

Ben arapça bilmem ama açık bir şekilde Hz isanın öldüğünü söyleyen bir ayet olduğunu sanmıyorum. Öyle bir ayet olsaydı bunu herkes görürdü ve üzerinde tartışılmazdı. Kuran okuyan insanlar isanın geleceğine dair deliller gösterebiliyorsa İsa öldü diyen bir ayet yoktur. Olsaydı görürlerdi. Hem İsa gerçekten ölmüş olsa bile Allah onu yeniden diriltmeye kadirdir.

Söz gümüsse sukut altindir bilmedigin konuda konusmak ise U....

Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni kendime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hz. İsa hakkında Quran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldüğü fakat öldürülmediği bilinmektedir. Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir.

Hıristiyan kültünden ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıldığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği anlatılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslümanlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.

Selam üzerimedir doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kaldırılacağım gün.

19-Meryem Suresi 33

Bu ayettede görülürki geri gelmeyecek Ahrette diriltilecek hemde asagidaki ayette sizin savundugunuz akide tam tamina zittir;

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ercan1980' Alıntı:

birincisi;
bu çok yanlış bir durumdur kişi kendinden sorumludur sayın ercan biri bir hatay düşer ve arkasındakide o hhata nispetine bir başka katay düşerse bu olay uçurumdan atlıyan kuzunn arkasındaki kuzununda onun peşinden almasına benzer , onun için bu size söylenilen sözğn cevabı olamaz her koyun kendi bacağından asılır...senin adna üzüüyorum Allah senide benide hidayete erdirsin...

ercan1980' Alıntı:
O dosdoğru şekli senin şeyhlerinden öğreneceğiz Abdulşeyh hazretleri! Anladın mı? Senin şeyhlerinden! Ey yarabbi sabır yağdır üzerime!

ikincisi ben tekrardiyorum ben abdulşeyh değilim, hazret hiç değilim ,bana öğretileni anlatan bir nacizen ademoğluyum.. ben abdullahım, ben abdulkadirim ben abdulrezzak ım.................
sana soruyorum peki dosdoğruyu kimden öğrenicez? madem velilerden öğrenmicez ayette bahsedilen ulul emirlerden öğrenmicezzde kimden öğrenicez? söyle bizde dosdoğru şekilde kılalım namazı,

sen söyle kimden öğrenicez??? ve ne öğrendiğinide anlat bize;

alem-i ervah

New member
ercan1980´isimli üyeden Alıntı
Siz daha bişey görmemişsiniz +16
http://www.islamforum.net/showpost......postcount=5

@ercan1980 yaptıgınız şey bence büyük bir terbiyesizliktir..sizi edebe davet ediyorum..

seyfullah kardeşim bence boşver uğraşma artık..anlamamak için direniyor belli ki..sen üzerine düşeni yaptın bildigini anlatmaya çalıştın..senden ALLAH razı olsun..ama anlamıyor işte..

ilim herkese dagıtılır, lakin ilimden yalnızca nasibi olanlar alır..

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
bicaregül' Alıntı:
@ercan1980 yaptıgınız şey bence aşagılıktır..sizi edebe davet ediyorum..

seyfullah kardeşim bence boşver uğraşma artık..anlamamak için direniyor belli ki..sen üzerine düşeni yaptın bildigini anlatmaya çalıştın..senden ALLAH razı olsun..ama anlamıyor işte..

ilim herkese dagıtılır, lakin ilimden yalnızca nasibi olanlar alır..

Aşağılık, siz ve sizi güden çobanlardır! Bozmayın benim ağzımı! Terbiyesizler!

Enver Ýstek

metin mete
ercan1980' Alıntı:
Aşağılık, siz ve sizi güden çobanlardır! Bozmayın benim ağzımı! Terbiyesizler!

Sevgi deger kardeslerim,ne oluyor sizlere biraz sukunet birz sabir biraz hos görü. Hosgörü Rahmani,Horgörü seytanidir eger sen beni ben seni hos görmez isek kimse bizi hos karsilamaz.Sevmek mecburiyetimiz olmamasina ragmen saygi göstermek zorunlulugumuz var.Burada bayan arkadaslarimizda yazi yaziyor biraz daha sakin samimiyetinize güvenerek rica ediyorum.Allaha emanet olun,Sevgi deger kardeslerim.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
metin mete' Alıntı:
Sevgi deger kardeslerim,ne oluyor sizlere biraz sukunet birz sabir biraz hos görü. Hosgörü Rahmani,Horgörü seytanidir eger sen beni ben seni hos görmez isek kimse bizi hos karsilamaz.Sevmek mecburiyetimiz olmamasina ragmen saygi göstermek zorunlulugumuz var.Burada bayan arkadaslarimizda yazi yaziyor biraz daha sakin samimiyetinize güvenerek rica ediyorum.Allaha emanet olun,Sevgi deger kardeslerim.

Metin Bey tektaraflı değerlendirmeseniz diyorum olayı! İlgili şahısların bize yaptığı atıfları/hakaretleri görmezlikten gelemezsiniz! Ben de hoşlanmıyorum böyle konuşmaktan! ama bunlar böylesinden anlıyorlar! Seviyeli dilaog kurmaktan uzaklar. Delilin bittiği yerde küfre ve/veya aşağılamaya başvuruyorlar! Ve tabi karşılığını da alıyorlar/alacaklar da!

Enver Ýstek

metin mete
ercan1980' Alıntı:
Metin Bey tektaraflı değerlendirmeseniz diyorum olayı! İlgili şahısların bize yaptığı atıfları/hakaretleri görmezlikten gelemezsiniz! Ben de hoşlanmıyorum böyle konuşmaktan! ama bunlar böylesinden anlıyorlar! Seviyeli dilaog kurmaktan uzaklar. Delilin bittiği yerde küfre ve/veya aşağılamaya başvuruyorlar! Ve tabi karşılığını da alıyorlar/alacaklar da!

Sevgi deger kardesim,Ercan ne münasebet tek tarafli Allah korusun ben müslümanlar arasinda taraf olmam ne haddime hasa:Benim sözüm iki tarafada biraz hosgörü baska bir sey degil hic kimse küfre girmiyor yalniz sana bir söz sen hic kimsenin Imaninin bekcisi degilsin senin sözün sana benimki bana onunki ona delil konusu ise her kes biraz nefsine uyarak diyeyim(yanlis anlamayin)illaki benimki diye diretiyor,Aslinda bu konulara biraz ara verilse her kes daha iyi analiz yapabilecek.Allaha emanet olun,Sevgi deger kardeslerim.

alem-i ervah

New member
@ercan1980 benim mesajımdaki sözlerim sizin islamiyette karşı duruşunuza,tarikat ve cemaatlere inanıp inanmayışınızla ilgili degildi..inanıp inanmamak sizi ilgilendirir...mesajları takip etmediginiz için anlamadıgınız belli oluyor... bu sebeple mesajımda düzeltme yaparak alıntı yaptım sizin mesajınızı...gördümki yine farketmemişsiniz..
o sözlerim açıkca ifade edeyim ki eklemiş oldugunuz link ve mesaj içindi..bir müslüman degil bu sözleri söylemek o linki eklemeye bile haya ederdi..demek ki siz etmemişsiniz..ve ben sözümün arkasındayım..

ayrıca sizi güden çobanlar! diye söz söylemişsiniz..boş atıp dolu tutturmak niyetiyle yazılmış bir söz olarak alıyorum ..çünkü ben ne bir cemaat ne bir tarikat mensubuyum..olmayı isterdim o ayrı bir konu, ama degilim..umarım bu sefer anlarsınız.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
edepe içinde konuşma devam etmelidir . aksi halde mesajlarınız düzeltmeye gidilicektir buynu uyarayım bir benim gütmek diye bişey ollmaza ama gütmekten kastın bedüzzaman gibi işn ehli olan mücedditlerce oluyorsa ben güdülmeye razıyom . işin ehemmiyetini bilmeidğiniz içibn normal. ortamı germeyin sayın ercan aksi halde mesajınız düzeltilicektir...

saygılarımla...

alem-i ervah

New member
............"Edep Ya Hu" edebe, ahlaka davettir.Aynı zamanda bir ikazdır.Ama bu uyarı edepsiz kimseye degil , edebi bilen kişiyedir.Çünkü "ya hu! " hitabı "Hu' ya aşina olana yapılır.O'nu bilen O'nun edebini bilir.O'nu yani Hu'yu bilmeyen edebi nasıl bilsin ki edebe davet edebilsin?Yani şöyle denilmek istenir:"Ey edebi bilen kardeşim!Maruz kaldıgın bu saygısızlık seni edepsize karşı edepsizce harekete sevk etmesin.Edeple karşılık ver.Edebi senden ögrensinler".........

fatih çıtlak
(alıntıdır)

Üst Alt