Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Avatarınızdan erkek resimlerini kaldırın...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Merak ediyorum kız kardeşi olupta yüzüne 10 dk dır bakan istediği kadar bakan birini siz nasıl karşılarsınız hangi KUR'AN ve Hadiste mahrem yerleri hariç istediği kadar yüzlerine bakabilirler sözü vardır.kız kardeşi olupta yüzüne yabancı birinin istediği kadar bakması helaldir diyen çıktı arkadaşlar bu kadarr kolay mı herşey?İstediği kadar baksın diyenler yazsın göreyim kimmiş bunlar seyfullah,alptraum,hüma-gül, radikalislam, asya hariç diğerlerini de tanımış olurum.

simdi sana bir soru sorcam bu kadar insanin icinde egerki kaldirabileceksen ben sana sorulari sorcam sorayimmi sormayimmi onu söyle

mhmt

New member
simdi sana bir soru sorcam bu kadar insanin icinde egerki kaldirabileceksen ben sana sorulari sorcam sorayimmi sormayimmi onu söyle

kardeşim..ağırsa özelden sor...cccccc kardeşinde niyeti kötü değildir..ama dedikleyle haddi aştı..özür dilemeli ayrı konu..
selametle..

radikal

New member

Bana kalırsa sormayın. Halisane bir şeyler düşündüğü için yazdı bunları, zor durumda kalmasın bence. Çok heyecenlı ve muhabbetli biri gördüğüm kadarı ile. Olacak bu kadar demek lazım, bence.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Öncelikle yazıyı okuyup öyle cevap veriniz bence

kardeşlerim Kisaca Demek Istiyorum Ki Kişi Yüzünü Gösterebilir Mahrem Yerler Vardir Onu Anliyorum Nefis Terbiyesi Yapmiş Insanlar Olabilir Onlar Kadinda şehvet Erkekte şehvet Aramazlar Onuda Biliyorum Ama Ben Nefsime Güvenmiyorum Eğer şehvete Dönüşürse Bakişlar Işte Bundan Korkuyorum çünkü Ben En çok Allah C.c A Güvenen Biriyim.nefsime Güvenmiyorum.hayallerimi O Görüntünün Kalmasi O Resmi Görünce Aklimda Kiz Hayallerinin Yerini Sadece Allah C.c In Almasini Istiyorum.ama Nedense Defalarca Açiklamama Rağmen Yanliş Anlaşildi.galiba Bende Sorun Var Anlatamadim Mi Nedir?]
bu denle ince düşünüyorsunu Allah razı olsun. ne güzel belliki takva düşünüyorsunuz , takva ehli olarak nette dolanmanız doğrumu?
Merak ediyorum kız kardeşi olupta yüzüne 10 dk dır bakan istediği kadar bakan birini siz nasıl karşılarsınız hangi KUR'AN ve Hadiste mahrem yerleri hariç istediği kadar yüzlerine bakabilirler sözü vardır.kız kardeşi olupta yüzüne yabancı birinin istediği kadar bakması helaldir diyen çıktı arkadaşlar bu kadarr kolay mı herşey?İstediği kadar baksın diyenler yazsın göreyim kimmiş bunlar seyfullah,alptraum,hüma-gül, radikalislam, asya hariç diğerlerini de tanımış olurum.
bir dakka bu nasıl bir mantık? şimdi kız resmini koymuş diye buraya senin bakmanmı lazım , sütad hanım hakimlerin dah yüzüne bakmaktan çekinmiştir, bunu gönenli mehmet efendi aktarıyor. ama bu kadar ince bir insan kalkıp dememiştirki kadın yüzünü kapatıcak. ne yapalım şimdi kardeşime bakmasınlar diye yüzünü kapatmak farzdır hükmünü ben vermem. hmm takvayı sorarsan evet yüzünü kapasalr iyidir, ama farz değildir. bunu hiçbir görüş söyliyemez, kadın kapaması farz olmıyan azaları elleri , yüzü bunu kim değiştirebilir? bir erkek avatar gördüğü zaman bakmasın. bir ikincisi, dediğim gibi mezhep imamların sınırları üzerine ictihad olarak yeni sınrı getiremem , getiren alimde tanımadım. ama bakıyorum bu site varmış...

H

hüma-gül

Guest
asyacim burayi okumadin herhalde. Yada anlamadin.Bacimizi isin icine neden katiyo. Bi de su var.Hangi resimler konmus bi bakin derim.Bunun neresi kötü.Gercekten anlamak mümkün degil.INSANLAR GÖRMEK ISTEDIKLERINI GÖRÜRLER.

Enver Ýstek

metin mete
Keske bende güzel bir erkek rasmi koysa idim.KOYUN KARDEŞİM İSTEDİĞNİ YAP.

KEŞKE PEYGAMBER OLMASAYDIDAN HİÇ BİR FARKI YOK.PEYGAMBERİN SÖZLERİNİ BAŞKA ŞEYLERLE KAPATAN İNSAN BU YOLDA DEVAM ETSİN.

PEYGAMBER A.S.M SÖZLERİNİ HATIRLATMAK BİLE YANLIŞ OLDU DİYENLER OLDU.ÜZÜLÜYORUM ÇÜNKÜ BU ZAMANDA BU HADİSİ UYGULAYANLAR YEMİN EDİYORUM KISA ZAMANDA EVLİYA OLANLAR OLACAKTIR.ALLAH C.C İÇİN BUNU YAPIN DENİLİNCE SİZ BUNU KENDİM İÇİN SÖYLEYİP SİZİ SAPIKLIKLAMI SUÇLAMIŞ OLUYORUM.

KUR'AN DA "MÜM'İN ERKEKLERE SÖYLE GÖZLERİNİ HARAMDAN ÇEVİRSİNLER" DEDİĞİNDE ALLAH C.C. BAZI İNSANLAR YİNE BU KELİMEYİMİ SÖYLEYECEK

biz erkekleri cinsi sapiklikla itham edenlere en güzel bir cevap acikcasi tekrar tesekkürler
SORUYORUM HAŞA VE KELLA BU KELİMEYE ALLAH C.C. DA DAHİL Mİ?

YAZIK SİZE AYETLERİ EVİRİP BÜKENLERE HADİSLERİ GÖRMEZDEN GELENLERE BU MU SAYGINIZ.

Selam,Bir erkegin veya Bayanin yüzü neden bizde bir seyleri hissettirsin diye düsündüm ben en azindan bu forumda böyle sapiklarin olacagina pek ihtimal vermiyorum acaba benmiyim diye düsündüm hasa benim hem kizkardesim hem kizim var anami saymadim Rahmetli oldugu icin simdi ben nasil olurda birak gercek hanimlaraki mini etekli olsun veya tesettürlü olsun birde buradaki resimlerine hemde onun oldugunu bilmeden hasa bu erkekleri ve kiz kardeslerimizi sapiklikla suclamak degilde nedir?Hangi Ayeti evirip cevirip bükmüsüz Hadislerle hic ilgilenmedigim icin onu Kardesim Seyfullah ve Alptraum verdi cevabini.

KUR'AN DA "MÜM'İN ERKEKLERE SÖYLE GÖZLERİNİ HARAMDAN ÇEVİRSİNLER" DEDİĞİNDE ALLAH C.C. BAZI İNSANLAR YİNE BU KELİMEYİMİ SÖYLEYECEK

biz erkekleri cinsi sapiklikla itham edenlere en güzel bir cevap acikcasi tekrar tesekkürler
SORUYORUM HAŞA VE KELLA BU KELİMEYE ALLAH C.C. DA DAHİL Mİ?

Sen bizi ne zannettin kardesim Bizler Insallahu teala Allahin emrine boyun egmisiz hangi haramdan söz ediyorsun kimin kizina kimin avradina kimin mahremine hasa yan gözle bakmisiz,bir insan kendisinde mevcut olanlari ancak uyarir gibi geliyor bu nedenle ben TEKRAR BÜTÜN BACILARIMDAN KIZLARIMDAN BÜTÜN MÜMINELERDEN hem kendi adima hem diger kardeslerim adina özür dileyerek ne kendileri nede biz Allahin emirlerine karsi geldik nede sizlere baska gözle baktik....

gencinsesi

New member
cccc kardeşimin açıp savunduğu konu günümüzde kesinlikle yaşanması mümkün olmayan olaylardır.Okulda iş yerinde alışverişte eve gelen misafirde,misafirliğe gidilen evde....daha nice ortamlarda karşı cinsler bir muhabbet içinde olduğunda yüzlerine birden fazla bakabilirler.İslamiyeti bu kadar zor göstermek dinimizin önünü açmaz kapatır.Ama ccc kardeşim insanlara bir şeyi hatırlatmak istediğinden bu konuyu açmış.Doğru da yapmış.Lakin konunun başlığını aceleyle heralde düşünmeden seçmiş.Yoksa kendiside yaşarken bu olayları sürekli yaşıyor.Evden çıkıyor,okuyor,alıyor,alıyor,satıyor,ağırlıyor,öğretiyor...neyse sonuçta iş kalpte biter.Allah hepimizin kalbini kötülüklerden korusun...
Ayet ve hadisler insanlar düşünsünler diyedir.Birebir çeviremezsiniz."İkinci bakmak" la ifade edilen kötü niyetle bakmaktır.Mecazidir yani.10 kerede bakarsın yeri gelir ama kalbinden geçirmezsin.Yeri gelir birkere bakarsın niyetin bellidir zaten.Anlatabildim sanırım.Yani ben karşımdan geldiğini anladığım bir kıza ilk bakışımda gözümü ayırmadan süzsem iç geçirsem,birinci bakışım olduğu için günah olmayacakmı....lütfen.İnsanın en büyük özelliği düşünmesidir.Yaşarken bunu atlamayalım

Asya

New member
çok haklısınız size aynen katılıyorum gencin sesi.zira her şey kalpte biter.
hiç kimse kimsenin bakışından sorumlu tutulamaz.bir kadın bir erkek benim yüzümü görüp te içinden kötü şeyler geçirecek diye yüzünü kapatması emrolunmaz.herkes kendi bakışından duygu ve düşüncesinden sorumludur.

CCCCCC

New member
yA ben kimsenin kapanmasını istemiyorum arkadaşlar bir türlü anlatamadım."Örtünün" ayeti ALLAH C.C. IN.,niçin anlatamadım bir türlü anlayamadım.Hadisleri aynen tekrar yazıyorum bakalım ne demek istemiş PEYGAMBER S.A.V.

CCCCCC

New member
İKİNCİSİ BEN İLK YAZIMDA AÇILIŞ BAŞLIĞIMI İYİ OKUYUN HARAMMI DEMİŞİM HARAMA TEŞVİK Mİ

Bakmak haramdır diye başlık açmıştım.ve burada tartışmıştık.Eğer avatarınızdaki erkek veya kadın resimleri varsa kaldırın "harama teşvik" etmemiş olursunuz takva sahiplerine.

Moderatorda olsa dahildir.Oda insandır.Ben yeni farkettim.Kusurumu fazla görmeyin

CCCCCC

New member
Peygamberimiz (sav), Hz. Ali Efendimize, “Ya Ali, bakışına bakış ekleme. Birinci bakış lehine, (günah değil), ikinci bakış ise aleyhinedir (günahtır)” buyurdular. (Tirmizî, Edep 23; Ebû Davud, Nikâh 24)
Hz. Peygamber (s.a.v) de “...Gözlerin zinası şehvetle bakmaktır...” buyurarak harama bakmayı, göz zinası olarak nitelemiştir.

Cerîr radıyallahu anh şöyle dedi:
Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'e ansızın görmenin hükmünü sordum.
– "Hemen gözünü başka tarafa çevir!" buyurdu.

Ümmü Seleme radıyallahu anhâ şöyle dedi:
Ben Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem'in yanında bulunuyordum. Meymûne de vardı. İbni Ümmi Mektum çıkageldi. Bu olay, biz örtünmekle emrolunduktan sonra idi. Nebî sallallahu aleyhi ve sellem bize:
– "Örtünün!" buyurdu. Biz:
– O âmâ biri değil mi, Ey Allah'ın Resûlü? Bizi göremez, bilemez, dedik. Bunun üzerine Hz. Peygamber:
– "Siz ikiniz de mi âmâsınız, onu görmüyor musunuz?" buyurdu.
Ibn Abbas'ın aktardığına göre: "Allah Rasûlü ,Fadl b. Abbas'ı hacda terkisine almıştı. Fadl, güzel saçlı, parlak ve yakışıklı bir delikanlı idi. Bir kadın gelip Allah Rasûlü'ne fetva sordu. Fadl ona bakıyor, o da Fadl'a bakıyordu. Allah Rasûlü Fadl'ın yüzünü öbür yana çevirdi" (Buhârî, megazî 77, hac l ; Müslim, hac 407.).
Hz. Âise Annemiz, "Iftira Olayı"nda ihtiyacı için kervandan geri kalmış ve dönünce ulabilsinler diye konaklama yerinde uyuyakalmıştı. O, olayı kendisi anlatır ve:
"Safvân'ın istircâ"i (yani innâ lillah... demesi) ile uyandım. Hemen cilbabımı yüzüme örttüm.
Safvân beni "örtünme" âyeti gelmeden önce gördüğü için tanıdı" (Buhârî IV/6, V/57, megazî 34.) der. Demek ki, örtünme âyeti geldikten sonra müslüman kadınlar yüzlerini
kapatıyorlardı.

Sizce bu hadisler yeterli değilmi niçin anlamak için okumuyorsunuz.Kalbi kapananlar anlayamaz galiba bu kanaatim geliyor.Kalbinizle okuyun anlayacaksınız.Hayır anlamıyorum bu hadisleri okuduktan sonra bu kadar açık hadisler varken birde açıklama yapıp kendinizi bu hadisten üstün görmüş gibi kendi sözlerinizi üstün görüp bana soranda olmuyor sence bu hadiste ne denilmek istemiş bunu tartışmıyoruzda kendi görüşlerinizi tartışıyoruz uyanın kim kendi görüşünü savunuyor kim PEYGAMBERİN S.A.V hadisleri ile yola çıkıyor.Dikkat edin ne islam alimi ne fetvayla nede müceddidle yola çıktım hadis-i şerif yani PEYGAMBER DENİLİNCE HEPİNİZ DURUN YORUM YAPMAYI BIRAK EY NEFSİM BU PEYGAMBERDİR NE DEMİŞ YÜZ DEFA DA OLSA OKUYAYIM DİYE KİMİN KANI DONDUDA HARBİ BİR ŞEKİLDE ÖNEMSEDİ KAÇINIZ BUNU YAPTI.

CCCCCC

New member
Evet şimdi anlaştık kardeş :)

Üst Alt