Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Avatarınızdan erkek resimlerini kaldırın...

CCCCCC

New member
Bakmak haramdır diye başlık açmıştım.ve burada tartışmıştık.Eğer avatarınızdaki erkek veya kadın resimleri varsa kaldırın harama teşvik etmemiş olursunuz takva sahiplerine.

Moderatorda olsa dahildir.Oda insandır.Ben yeni farkettim.Kusurumu fazla görmeyin.

CCCCCC

New member
Demiştim ki en az takva şüpheli şeyleri bırakandır.Hiç bir ayette kadına bakmak yüzüne bakmak helaldir dememiştir.Ya bişey olmaz şeytan işidir.Dİkkat ederiz inşALLAH.

ALLAH C.C A EMANET OLUN.

CCCCCC

New member
Kaldıranlara dua edeceğim ALLAH C.C. ONLARDAN RAZI OLSUN

Berþan

New member
Yaptığınız doğru birşey, olması gereken bu.......Allah (c.c) hepimizi affetsin......

unzurna

New member
Bir ermiş dağlarda çocanlık yapıyormuş. Ağabeyide şehirde yaşıyormuş. Yani kaosta, karmaşada. Ermiş Allah'ı o kadar aşıkmış ki sütünü mendilinin içine koyup bir sopanın üstüne takıp sırtnda taşırmış. Bir gün ağabeyine gitmeye karar vermiş. Yani şehire, kaosa,karmaşaya. Sütünü tabii ki gene mendiline döküp asmış sopasına vurmuş sırtına. Şehirin yolunu tutmuş.
Ağabeyide ayakkabı tamircisi imiş. Ağabeyin dükkanına gitmiş. Oturmuş. Sopada asılı mendilinin içinde ki sütü kenara dayamış.
Az bir zaman sonra ağabeyinin dükkanına bir kadın gemiş. Ermiş kadının bacağına bakmış ve süt mendilinden damlamaya başlamış.
Ağabeyi fark ettiğinde demiş ki kardeşine " dağda ermek değil iş ki şehirde ermek"
Umarım anlamışsındır. Korkma niye korkuyon.

CCCCCC

New member
Galiba anladım söylemesi kolay gelde uygula dedin sanırım.Doğru mu?

unzurna

New member
Evet. Korku ile yaşayamazsın. Uygulayabilirsen asıl o zaman herşey yolundadır.
Saygılar

Asya

New member
oooooollldu.hiç kimse kimseyi görmesin.ya biz toplum olarak zaten kadın erkek içiçe yaşıyoruz.böyle bir şey mümkün değildir.

CCCCCC

New member
"Öyle bir zaman gelecek ki haramlar helal helallerde haram kabul edilecek"

(Kıyamet Alametleri)

CCCCCC

New member
Kocasının dışında erkeklerle konuşup yüzyüze görüşüp birde erkeği beğenen kadından ALLAH C.C A sığınırım.

unzurna

New member
Rahat ol CCCC kardeş. Herkez kendinden sorumludur. Cevabı herkez kendi veriri. Sıkma canını.

CCCCCC

New member
Ebû Ya'la ve İbn-i Ebi'd-Dünya (r.anhüma)'nın rivâyetlerine göre Allah Resûlü (s.a.s):

"Nasıl olacak hâliniz? O gün kadınların baş kaldırdığı, sereserpe, açılıp saçılarak sokağa döküldüğü, kötülüklerin her tarafta yayıldığı ve hakkı ifadenin terkedildiği gün?"

Sahabe bu sözler karşısında dehşete düştü; zira akılları böyle bir şeyi kabul edemiyordu. Onlar, tek bir mü'min dahi kalsa, bir cemiyette bu kabil kötülüklerin yaygınlaşmayacağına inanıyorlardı. Bu yüzden sözlerin tesiri, üzerlerinde bir şaşkınlık meydana getirmişti. Bundan dolayı da hemen sormuşlardı:

"Bunlar olacak mı ki ya Resûlallah?"

Bunu hem şaşkınlık içinde hem de istifsâr mahiyetinde soruyorlardı.

Ve Allah Resûlü (s.a.s):

"Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, daha şiddetlisi de olacak" buyurunca, etrafa bir garip hava çökmüş ve bakışlar bulanmıştı. Nihâyet dehşet içinde:

"Bundan daha şiddetlisi nedir ya Resûlallah?" diyebilmişlerdi.

Bunun üzerine İnsanlığın İftihar Tablosu:

"Bütün kötülükleri iyi ve bütün iyilikleri kötü gördüğünüz gün hâliniz nice olacak bir bilseniz!" buyurdular. Biz hadisin bu bölümünden, günümüzdeki umumî duruma işaret etmesi yönüyle bir kesit alalım:

Evet hadîs-i şerif, bir gün her şey tersine dönüp değerlerin altüst olacağına iyiler kötü, kötüler iyi görüleceğine, zinanın tervic edileceğine, terör-anarşi revaç bulacağına, îman ve Kur’ân'ın aşağılanacağına, Allah'a inananlar hor ve hakir görüleceğine, birçok kötülük bizzat devletler tarafından kanunlarla korunmaya alınacağına, dine ait hakikatler gericilik addedileceğine işaret etmektedir. İşte değerlerin altüst olması budur. Çağın insanı bunu on misliyle yaşadı ve zannediyorum daha bir süre de yaşayacak. Evet tebliğe ait vazife yapılmayınca izzet, şeref ve haysiyetin yerini zillet ve hakaretin alacağı muhakkaktır.

Fıtrat kanunları çiğnenirse, bunların neticelerine de katlanmak gerekir! Bu hep böyle olmuştur, akl-ı selim sahibi kimselerin başka şey beklemeleri de düşünülemez. Bu yüzden, bunları vicdanına sığdıramayan sahabe tekrar hayretle sorar:

– Bu da olacak mı ya Resûlallah? Yani iyilikler menedilip, kötülükler emredilecek mi?

– Daha şiddetlisi bile olacak!

– Bundan daha şiddetlisi de nedir, Ey Allah'ın Resûlü?

– Münkerât karşısında susup ve bizzat onu teşvik ettiğiniz gün vay halinize!

Yani, çoluk-çocuğunuzu akıntıya saldığınız, onları başıboş bıraktığınız, hatta onlara halinizle, dilinizle, davranışlarınızla kötülüğü emrettiğiniz zaman.. daha da kötüsü neslinize Allah'ı unutturduğunuz ve Peygamber'i gönüllerden sildiğiniz gün hâliniz içler acısı demektir. Artık sahabede hayret ve şaşkınlık son haddine varmış, dizlerde derman kalmamış, göğüsler daralıp, nefesler tıkanmaya başlamıştı ki, dermansız, bitkin ve titrek bir sesle:

– Bu da mı olacak ya Resûlallah?

– Evet. Hatta ondan da şiddetlisi olacaktır.

Ve tam bu esnada Allah Resûlü (s.a.s), Allah'a (c.c) kasem ederek O'ndan şu sözü nakletti: "Celalime yemin olsun ki bu duruma gelmiş bir cemiyetin içine çağlayanlar gibi fitneleri salıvereceğim..."[3] İşte Allah Resûlü (s.a.s), bu önemli mükellefiyetin idrak edilmediği takdirde, bunun istikbalde ümmete nelere mâl olacağını, mucizâne bir şekilde dile getiriyordu ki, aslında biz de böyle bir mükellefiyet altında bulunmaktayız. Kalbimizin en hassas yerinde, üç asırdır devam edegelen bir vebâlin ağrı ve sızısı var. Şüphesiz bu ağrı ve sızılarımızı dindirecek olan tek çare de, nebilere ait bu vazifenin hep birlikte ümmetçe idrak edilmesi ve yapılmasıdır.

--------------------------------------------------------------------------------

[1] Buhari, Bedü'l-Halk, 7; Müslim, Cihad ve Siyer, 111.
[2] Bediüzzaman, Tarihçe-i Hayat, 629.
[3] Heysemî, Mecmeu'z-Zevâid, 7/280,281

Asya

New member
benim anlamadığım bir şey var.bu cccccc isimli üyenin konularına neden benden başka bayan üye katılmıyor acaba ve de her konuda bilmişlik taslayan tartışmacı isimleri ben bu cccccc nin açtığı konularda göremiyorum neden?

CCCCCC

New member
Avatarlarda erkek veya kadın resmi görüyorum :) bak sitede grev yaparız tek başına olabilir yani :D

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Avatarlarda erkek veya kadın resmi görüyorum :) bak sitede grev yaparız tek başına olabilir yani :D

kardesim insanlarin belli uzuvlarinin diger insanlara gözükmesinde bir beis olmadigindan bunu lütfen kiyaslama yaparak kaldirana dua edecem demeyiniz sükrü karniniz tokkenmi yaparsiniz yoksa karniniz doydugundami.....

evet nerede beis oldugunu daha aciklayici aciklarsaniz sevinirim

CCCCCC

New member
Bakmak haramdır diye başlık açmıştım.orayı okuyalım araştırıp.Orada 4-5 hadise teşvik ettiği için 2 kere bir erkek resmine veya bayan resmine bakmak haramdır.Bu resimler günaha harama teşvik ettiğinden sizi hakka davet ediyorum.Ben doymasamda doysamda şükrü elden bırakmayacağım siz ne derseniz deyin.

CCCCCC

New member
Bu hadisi şerife saygıya takvaya davet ediyorum.Hz. Ali R.A yi ,Efendimizi S.A.V siz ey ümmetler çok ağlatacaksınız böyle devam ettikçe

Peygamberimiz (sav), Hz. Ali Efendimize, “Ya Ali, bakışına bakış ekleme. Birinci bakış lehine, (günah değil), ikinci bakış ise aleyhinedir (günahtır)” buyurdular. (Tirmizî, Edep 23; Ebû Davud, Nikâh 24)

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bakmak haramdır diye başlık açmıştım.orayı okuyalım araştırıp.Orada 4-5 hadise teşvik ettiği için 2 kere bir erkek resmine veya bayan resmine bakmak haramdır.Bu resimler günaha harama teşvik ettiğinden sizi hakka davet ediyorum.Ben doymasamda doysamda şükrü elden bırakmayacağım siz ne derseniz deyin.

ah canim kardesim hic görmedinmi hac ibadetine giden insanlarimizi kardeslerimizi orda giyimleri nasil bak canim kardesim erkekler icin gözükülmesi yer mevcut gözükülmemesi yerler allah insanlarin yüzünü görmekten birbirlerini helal kilmisken sen kalkipta benim avatarima laf söyleyip bilinmez bir anlam cikartiyor hasa kendini bu manadan ötürü yüceltiyorsun senin bu dedigini allah(c.c.) demiyor sen kim olursunki bu manayi cikartirsin korkmazmisin düsünmezmisin

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bu hadisi şerife saygıya takvaya davet ediyorum.Hz. Ali R.A yi ,Efendimizi S.A.V siz ey ümmetler çok ağlatacaksınız böyle devam ettikçe

Peygamberimiz (sav), Hz. Ali Efendimize, “Ya Ali, bakışına bakış ekleme. Birinci bakış lehine, (günah değil), ikinci bakış ise aleyhinedir (günahtır)” buyurdular. (Tirmizî, Edep 23; Ebû Davud, Nikâh 24)

a güzel kardesim manadan yoksun kardesim beni ciddi sinirlendiriyorsun burdaki anlami sen ne diye cikardin yapma allah askina biraz düsün yahu

Üst Alt