Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tavsiyeleriniz, Elestirileriniz

Admin

Administrator
Yönetici
Selamlar, Buraya Lütfen Forumu Zenginlestirebilmemiz icin Tavsiyelerinizi ve Elestirilerinizi Yaziniz ..

Askin_Bedeli

New member
S.a.

Birdahaki sefere eger forum uzun bir süre icin kapatilacaksa önceden haber verilirse sevinirim.. Selam ve Dua ile Askin_Bedeli...

Bu arada yazilan her sey silindi mi??

Admin

Administrator
Yönetici
A.S Elimize olmayan bir nedenden dolayi site kapanmis ve tüm katilimlar silinmisti, Insallah bir daha böyle bir sey yasamayiz

Askin_Bedeli

New member
Admin' Alıntı:
A.S Elimize olmayan bir nedenden dolayi site kapanmis ve tüm katilimlar silinmisti, Insallah bir daha böyle bir sey yasamayiz

Uzun zamandir site´ye girmeye ugrasiyordum olmuyordu bende herhalde tamamen kapandi artik dedim.. üzülmüstüm... hayirlisi insaALLAH.. vesselam

nerguden

New member
Tartışılan konularda yorumlarınızı bekliyoruz...

Saygılar...

hafi74

New member
tesettür

tesettür

selamu aleyküm cümleten benim sorum su burdaki kardeşler ve beni cok ama cok üzün alatan ve jızdıran bir sorun benim icin alllahın rasulünde encok turduhu konu şu anki ben tesettürlüyüm ben kapalıyımdeyipte kapandığını zanneden bacılarıma hitaben şu anki tesettür tesettürmüdür. ve allah rasulunun ve allahımızın istedihi ve razı olduhun farz olan kural uygun ve kullanılıyomu bu konuyu acan bacılara ve innemel müminune ihva olan kardeşlere allah kulummmmmmm desin amin. fiiemanılleh ayrımsız herkeze.

isimsiz

New member
hafi74' Alıntı:
selamu aleyküm cümleten benim sorum su burdaki kardeşler ve beni cok ama cok üzün alatan ve jızdıran bir sorun benim icin alllahın rasulünde encok turduhu konu şu anki ben tesettürlüyüm ben kapalıyımdeyipte kapandığını zanneden bacılarıma hitaben şu anki tesettür tesettürmüdür. ve allah rasulunun ve allahımızın istedihi ve razı olduhun farz olan kural uygun ve kullanılıyomu bu konuyu acan bacılara ve innemel müminune ihva olan kardeşlere allah kulummmmmmm desin amin. fiiemanılleh ayrımsız herkeze.

böyle bir konuya değinen şahsa teşekkürü borç bilir ve ilk aklıma gelen cevap şekliyle konuya katılmak isterim.

müslüman hanımın tesettür konusunu önce iki bölümde bahsedelim

1:hal ve hareketindeki tesettür
2:kıyafetindeki tesettür

HAL VE HAREKET TESETTÜRÜ
bir müslüman hanım,kendisine nikah düşen herkişiden kendini sakınması lazım.gülmesi ,konuşması, oturması ,kalkması.yemesi içmesi vel hasılı tüm hareketleri karşısındakinin dikkatini çekmeyecek şekilde olmalı..günümüzde aile içi huzursuzluk ve boşanmaların vee aldatılma hadiselerinin temel sebebi %100 budur.

KIYAFET TESETTÜRÜ
kıyafet tesettürü bu4 şarta uygun olmalı
1-ince olup vücudu belli etmiyecek
2-dar olup vücudu belli etmiyecek
3-kısa olmayacak.
4-güzel koku ve dikkat çekici renk olmayacak
peygamber efendimiz ilk 3 şarttan bahsederek bu şekilde olan hanımlar giyinik olduğu halde çıplaktır ve onlar cennetin kokusunu dahi alamazlar.diye buyurur mealen.

evet bu hadisin hangi kaynaktan olduğunu daha sonra bulup eklerim inşaallah
.

bu şartları okuyan kendi tesettürü hakkında geçerlimi geçersizmi olduğuna karar verir.

isimsiz

New member
evet hadisin kimden rivayet olduğunu yazacaktım .

ebu hüreyreden rivayet olunduğu üzere rasulallah şöyle buyurdu;
bazı kadınlar vardırki giyiniktirler,fakat hakikatte çıplaktırlar.(onlar)kendileri erkeklere meylettikleri gibi,başkalarını da ayartıcıdırlar.bunlar cennete giremeyecekleri gibi,beşyüzyıllık mesafeden duyulan kokusunu dahi hissetmeyeceklerlerdir...

rabbim cümlemize hidayet nasip etsin ve bu duruma düşmekten muhafaza etsin..

E

Esra Uzun

Guest
Hafi kardesim cok güzel bir konuya deginginiz icin size tesekkür ederim ve tabii ki isimsiz kardesimizin verdigi güzel ve yeterli cevabinizida ALLAH razi olsun!

hafi74

New member
edep bir tac imiş nuri hüdadan giy ol tacı emin ol her beladan.

edep bir tac imiş nuri hüdadan giy ol tacı emin ol her beladan.

ayrımsız esselamualeyküm verahmetullahi veberekatu.benim bir sorum daha olacak inşaallah. biraz masraflıyım ama idare edin fakiri. :D insan günah işler ama günah işledikten sonra tövbe eder, ve allahına yalvarır sorum şu . mevlanın insanın günahlarını affettini nasıl anlar ve ayeti kerime hadisi şerifle acıklayabilirmi forumdaki kardeşlerimiz acıklarsak memnun olurum. cümleden.fiiemanilleh.

Allahýnaskeri

New member
Merhaba admin bey / hanım

Forumun orijinal kabuğu (default skin) pek iyi değil. Tech 2 Style diye bir model var, o çok güzel. Değiştirmeniz mümkün mü?

Teşekkürler...

Canruba12

New member
Admin hocam cevap yazamıyorum :(
özel mesajlarınızı arada bir silin.. mesaj alacak yeriniz kalmamış
selametle

Admin

Administrator
Yönetici
tekrar deneyiniz pm kutusu cabuk doluyor malesef.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
Allah razı olsun
sitedeki düşünce sahiplerine karşı saygılı ve sevgili davrandığınız için
size sonsuz teşekkürlerimizi bildirmek isteriz

nefi

New member
hafi74' Alıntı:
ayrımsız esselamualeyküm verahmetullahi veberekatu.benim bir sorum daha olacak inşaallah. biraz masraflıyım ama idare edin fakiri. :D insan günah işler ama günah işledikten sonra tövbe eder, ve allahına yalvarır sorum şu . mevlanın insanın günahlarını affettini nasıl anlar ve ayeti kerime hadisi şerifle acıklayabilirmi forumdaki kardeşlerimiz acıklarsak memnun olurum. cümleden.fiiemanilleh.

bu soruyu lütfen biri cevaplaya bilir mi
bende merak ediyorumm
Allah hepinizden razı olsun
esselamun aleykum ve rahmetullah

Üst Alt