Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tavsiyeleriniz, Elestirileriniz

pusula

New member
günahların bağışlandığının elbette elle tutulur gözle görülür neticeleri de var. ama görmek için az sabırla gözlemlemek gerekiyor.

her mütevazi mü'min nedametle Allaha yalvarsa, kalbinde hiffet, yüzünde nuraniyet, harekatında ağırbaşlılığı görürsünüz. bu kendisine hemen dünyada verilen bir ücretin peşinatıdır. gerisi alası ile ahirettedir.

takvanın cevabı hemen ibadette şevk olarak verilir. ahirette bir cennetin o fert için yaratıldığının delili o ferde dünyadayken kalbine verilen imandır.

mağfiretin delili ise sahabe hayatıdır. ne gariptir ki mekkenin fethinde ilahi kelam manidar tecelli etmiştir. bir manası da şu olmak gerektir :
" eğer fetihlerle muvaffakiyet kapıları sana açılırsa, millet millet insanların heyecanla imana elinden geldiğini görürsen, Allaha tesbih et, Rabbine Hamdet... tövbe et!!! belki kabul olur???"

son kısmı beni hep dehşete düşürür. Sahabeler hayatları boyunca en çok mağfiret duası etmeleri Kur'anda da bahsedilmişdir. anasını babasını malını kendini yolunda harcadıktan sonra ne istersin diye sorulsa mağfiretimi diyecekler...

soru : mağfiretleri kabul olmuşmudur?
cevap: islamı yaşama şevkleri onlara öyle bir nimet olarak verilmişki, o asrın coşkusunu anlamakda zorlanıyorum. mağfiretlerinin bir işareti olarak her bakan onların mağfiretini görebiliyor...

- peki pusula, sen kendini de mizana vur bakalım!?
- o zaman mağfiret talebini daha şuurlu yapmam gerekiyor. neticesi parlak olacağından hiç şüphem yok...

* * *

ben buraya özellikle siteyi tebrik etmek için yazacakdım...

sabırla oluşturulmuş ve gayretle sahip çıkılması gereken bir site... adı gibi olsun inşallah ve hep islami kalsın, hep istikamette kalsın...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
sayın admin sizden ricam birde Filim kısmını eklemeniz mümkün olursa çok iyi olur böylelikle dileyen dilediği filmi kardeşlerimizle paylaşır ve ordan download edebilmiş oluruz.

saygılarımla...

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
gerekli bir bölümdü yine bu teklifiniz, foruma eklenmistir

saygilar

pusula

New member
Sevgili Admin,

sitenizin Anti-islamı ve gayr-ı islami ifadelere hedef olduğunu düşünüyor musunuz? yoksa hedef olan sadece yorum yazanların bir kısmı mıdır? herhangibir denge unsuru olarak belirleyici olacak mısınız? yoksa üyeler islama uymayan başlığı çok kolay iç ederek(!) kilitletmek yoluyla mı durdurmalı?

mehdi meselesine hassasiyet gösterdiniz lakin hakimiyetinizin tatbikini göremedik. malum hakimiyet kendine uyanlara mükafat ve isyan edenlere ceza verir. veremezse hakimiyet olmaz...

Kur'an Ehli

New member
pusula' Alıntı:
Sevgili Admin,

sitenizin Anti-islamı ve gayr-ı islami ifadelere hedef olduğunu düşünüyor musunuz? yoksa hedef olan sadece yorum yazanların bir kısmı mıdır? herhangibir denge unsuru olarak belirleyici olacak mısınız? yoksa üyeler islama uymayan başlığı çok kolay iç ederek(!) kilitletmek yoluyla mı durdurmalı?

mehdi meselesine hassasiyet gösterdiniz lakin hakimiyetinizin tatbikini göremedik. malum hakimiyet kendine uyanlara mükafat ve isyan edenlere ceza verir. veremezse hakimiyet olmaz...

Sayın pusula,

Kimlerin yazısından rahatsızsınız? Rahatsız olduğunuz yazılara siz cevap verin. Sizin inandığınız şeylerin doğru olduğunu kanıtlayın. Delilleri ortaya koyun. Ha yok, susturmak, zor kullanmak, atmak, silmek en iyi yöntemse, o zaman buyrun 1200 yıldır yaptığınızı yapmaya devam edin.

Enver Ýstek

metin mete
Sevgi deger Quran ehli kardesim yazinda verdigin (Qur`an,46:6)ayeti kerimesini öylemi tecüme ediyorsunuz pek anlamadim ben hadis olarak degilde söz olarak biliyorum.Eger Allahin nebisi gercekten söylemisse tabiki inanirim cünki su an sure ve ayet numarasini hatirlamiyorum ama Qur`anda o kendiliginden konusmaz diye ayeti kerime mevcut (dogrusunu Allah bilir) yani tam tamina Qur`ana uygun olan hadislere tabiki inanirim.Bende sana sunu tavsiye ederim Ankebut-41/43.ayetlerini iyi okumani ama ayni Allahin tavsiye ettigi gibi Kiyamet suresi-17/18/19.surelerinde`ki gibi Allaha emanet olun Sevgi deger kardeslerim

y oglu

New member
yazılarımın bazılarının kilitli olduğunu gördüm sanırım kimse hakaret etmemesi için yaptınız ondan dolayı teşekkür ederim yanlız bu bilgiler ne hancı pervanenin nede benim bu bilgileri hancı pervane görünmeyen bir kitaptan okur gibi söylemektedir böyle oluncada bu bilgiyi kim göneriyorsa ona o hakaret ona gider kişi rahmetinide alır zulumatınıda kilitlemeyinki hakka küfür eden belasını da bulsun rahmetinide alsın cünkü hak kendi sözünü korumazsa saten ben
yazmamda inanmamda hancı pervanenin bana dediği küfür edene karışma senin gücün kimseye yetmez hak herşeye kadirdir

araf

New member
Web sitesi
www.xxanadu.org
Bu benim bu sitede ve forumdaki ilk günüm. Genel olarak başlıklara bir göz attım. Güzel konular var, yöneticiler duyarlı ama genel üslupta bazı problemler var. Yani üyelerin birbilerine yazdıkları yanıtlarda hakaretler geçiyor başka birşeyler geçiyor. Farklı inançlardaki insanlar sizinkiler şöyle bizimkiler böyle diyebiliyor. Neden uygun olmayan her yanıt için üyeler uyarılmıyor. Bana göre uygun olmayan her msj için uyarılsalar veya mesajlar moderatörler tarafından editlense düzeltilse sitenin üslubu daha da iyileşir gibi. (mesela bugün birkaç msjda hakaret amacıyla yazılmış b.k kelimesini gördüm, neden silinmedi ya da düzeltilmedi merak ediyorum, bu durum adında islam geçen bir yere yakışmıyor)

Bir de ana sayfa ve forum kesin olarak birbirinden ayrı olsa, ana sayfada İslamla ilgili genel bilgiler verilse-varsa da ben bulamamışımdır belki- sanki daha iyi olurdu. Aslında çok şey yapılabilir. Ama yine de güzel :)

Aysegul

New member
araf' Alıntı:
Bu benim bu sitede ve forumdaki ilk günüm. Genel olarak başlıklara bir göz attım. Güzel konular var, yöneticiler duyarlı ama genel üslupta bazı problemler var. Yani üyelerin birbilerine yazdıkları yanıtlarda hakaretler geçiyor başka birşeyler geçiyor. Farklı inançlardaki insanlar sizinkiler şöyle bizimkiler böyle diyebiliyor. Neden uygun olmayan her yanıt için üyeler uyarılmıyor. Bana göre uygun olmayan her msj için uyarılsalar veya mesajlar moderatörler tarafından editlense düzeltilse sitenin üslubu daha da iyileşir gibi. (mesela bugün birkaç msjda hakaret amacıyla yazılmış b.k kelimesini gördüm, neden silinmedi ya da düzeltilmedi merak ediyorum, bu durum adında islam geçen bir yere yakışmıyor)

Bir de ana sayfa ve forum kesin olarak birbirinden ayrı olsa, ana sayfada İslamla ilgili genel bilgiler verilse-varsa da ben bulamamışımdır belki- sanki daha iyi olurdu. Aslında çok şey yapılabilir. Ama yine de güzel :)
biz elimizden geldiğince yazılanları okuyoruz ...Ama gözden kaçanlar olabilir o yüzden sizlerde özel mesaj yoluyla haber verirseniz çok daha güzel olcaktır

cüneyt

New member
S.A Admin kardeşim program&multimedia bölümüne birde "Resim" Bölümü açmamız mümkünmü çünkü herkez elinde bulunan güzel dini resimleri koyar böylece orası tam bir multimedia bölümüne dönüşür..Resim koymamızın çok iyi olacağına inanıyorum..selametle

sURGUn

New member
cüneyt' Alıntı:
S.A Admin kardeşim program&multimedia bölümüne birde "Resim" Bölümü açmamız mümkünmü çünkü herkez elinde bulunan güzel dini resimleri koyar böylece orası tam bir multimedia bölümüne dönüşür..Resim koymamızın çok iyi olacağına inanıyorum..selametle
...:::ALLAH razı olsun aynı öneride bulunacaktım:::...

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
site sansürlenmistir bir daha görünmez, uygun olmayan siteler sansürlenecektir

313

New member
Selamun aleyküm,

hakaretleri bildirmek icin sabit bir baslik uygun olur diye düsünüyorum. Cünkü o zaman hakarete cevap vermek yerine, sikayet edilir ve kimin basladigi da belli olur, ayrica gayri Islami tartismalar da azalir INSAALLAH.

Selametle...

SouthAmerica

New member
her ne mod, ne admin her neyseniz!

Sitenizde, Bayraginiza ve bu günleri borclu oldugunuz Atatürk'e, bazi dengesiz, bilincsiz ve cahil insanlar ileri geri konusmakta, hatta ve hatta, ona Sahtekar, Düzembaz, Dolandirici gibi igrenc yakistirmalarda bulunulmakta!

Onun Din'ine dil uzatmakda, Ateist, Buddist gibi igrenc hakarete varan sözler sarf edilmekte! Bunlara neden göz yumdugunuzu anlamis degilim! Ama Siteniz hakkinda, Vali'ye suc duyurusunda bulunacagimi, ve pic-image sayesinde, sayfa sayfa, her yazilanlari Valiye' sizin internet adresinizle birlikte yazilanlari, Valiye gönderip, gerekenin yapilmasini rica edecegim!!

Atatürk ve Türk Baygramizla, ileri geri, alay edercesine konusmak neymis, ve buna destek cikarcasina, izin vermek neymis, umarim gec olmadan anlarsiniz!!

Bilmiyorum, Benim anlayisima göre, Allah'a olan samimiyetim ve inancima göre, her kim olursa olsun, Ölmüs bir Insanin arkasindan ileri geri konusmak benim din anlayisima sigmiyor, sizi esnefle kiniyor ve yaziklar olsun diyorum!

Ama unutmayin, her nerede olursak olalim..

Türkiye CUMHURIYETININ bekcileri, her yerdedir!

isimsiz

New member
SouthAmerica' Alıntı:
her ne mod, ne admin her neyseniz!

Onun Din'ine dil uzatmakda, Ateist, Buddist gibi igrenc hakarete varan sözler sarf edilmekte! Bunlara neden göz yumdugunuzu anlamis degilim! Ama Siteniz hakkinda, Vali'ye suc duyurusunda bulunacagimi, ve pic-image sayesinde, sayfa sayfa, her yazilanlari Valiye' sizin internet adresinizle birlikte yazilanlari, Valiye gönderip, gerekenin yapilmasini rica edecegim!!

!

kardeşim nedir bu celal biraz daha mülayim olablirsiniz....

DnY

New member
isimsiz' Alıntı:
kardeşim nedir bu celal biraz daha mülayim olablirsiniz....

sen belki degil ama, ben bu vatana sahip cikiyorum! Atatürkün bizlere biraktigi mirasa, emanete IHANET etmiyorum!

tamam mi!

Size kalsa demek ki, Iran olacagiz! O zaman kafaniz kesilince, .....(editlendi)...gibi sizi kullaninca, Saddamin ayaklarin altinda köle gibi dolassaydiniz belki de ATATÜRKÜN bu günlerini mumla arayacaktiniz!

buna izim mi verecegiz saniyorsunuz?

gereken yapilacaktir, yaptirim coktan baslamistir!

isimsiz

New member
arkadaşım....

vatana böyle sahip çıkılmaz....,
bu vatanın kurtulmasında atatürk değil nice şehitlerimiz kan dökmüştür....
sadece atatürkü öne almanız biraz garip oluyor....bugün atatürk gelmiş olsa bugünki gençlik ozaman şehit olan gençler gibi savaşacakmı....15den 25ne kadar çocuk dediğimiz yaşta binlerce şehit verdik...
bizler o gençler gibi olmazsak başımızda atatürkte olsa ayak altında olmaktan kurtulamayız....anladınızmı.....

vatan kazanmak iman ister,fedakarlık ister,cesaret ister,
şimdi askere gitmeye korkan gençlikle vatan kurtulamaz tabi....

ataürkün payı olduğu kadar şehitlerimizin iman ve vatan sevgisi bu vatanı bize armağan kılmıştır.....

isimsiz

New member
bakın kardeşim konuyu sildim çünkü aradan kelime seçip silmeyle bu iş bitecek gibi değil....

birazda bizi anlayın...konuyu iyiyiye değil aksine önü alınmayacak bir tartışmaya götürüyorsunuz....kalmasınada gerek olmayan laflardı....saklandığında kimseye faydası dokunacak değildi.....sildim o konuyla alakalı yazı yazmayın diye......

asikkulun

New member
S.a Ben Siteye Yeni Yazi Yazmak Istiyorum Yeni Olduğum Için Fazla Bilgim Yoktur.nasil Olduğunu Yazarsaniz çok Sevinirim.

basbas

New member
Allah cc ben kulumun zannı üzerineyim der.ve samimiyetle içten yapılmış bir tövbede sen Rabbin seni affettiği zannında bulun kardeşim,çünkü o bağışlayandır ve tövbeleri çok çok kabul edendir

Üst Alt