Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tavsiyeleriniz, Elestirileriniz

helvetius

New member
sevgili arkadaslar,
islamforum sayfasinin basinda ki ankette islam felsefecileri hakkinda bi anket var,farabi ibni sina vs.Islam felsefesi yoktur ibni sina nin felsefi görüslerini inceleyen imami gazali onun 3 meselesede nerede ise küfre girdigini söylemistir onun icin bu konularda dikkatli olalim esas olan allh c.c hazretlerine ve peygamber efendimize imandir unutmayalim ve dikkatli ve tetikte olalim

-seyma-

New member
sitede yeniym belki gormedm ama son yazılan cvplar diye bi bolum yokmu onlınelarn orada goremedm??????????*

yýldýz

New member
Web sayfaları: İlk izlenim çok önemli

İlk bakışta bir web sayfasının iyi olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kanada'da gerçekleştirilen bir araştırmada katılımcılar web sayfalarını 50 milisaniye içinde değerlendirmiş. İlk izleniminin önemli olduğu aslında bilinen bir gerçek, ama son araştırma, beyinin gözden daha hızlı hareket ederek kararlar aldığını gösterdiği için sürpriz oldu. Çünkü araştırmayı Behaviour and Information Technology dergisinde yayımlayan Gitte Lindgaard (Carleton Üniversitesi) gözün 500 milisaniyeden daha kısa bir süre önce göremeyeceğine inanıyordu.

Fakat son araştırmasında ilk izlenimlerin, bakışın ilk 50 milisaniyesinde edinildiğini gördü. Sonuç,özellikle ticari web sayfası tasarımcılarının işine yarayacak. Nitekim İnternet kullanıcılarının ilk 50 milisaniye içinde edindikleri izlenim kalıcı olmakta. Bu etki psikologlar tarafından "halo etkisi" olarak adlandırılır. Mesela çekici bir insanı gördüğümüzde edindiğimiz ilk olumlu izlenim onun olumsuz taraflarını görmemizi engeller.

Lindgaard, bunun "bilişsel önyargı" ile ilgili olduğunu düşünmekte. İnternet kullanıcıları da ilk bakışta olumlu izlenim edindikleri web sayfalarını kullanmaya devam ediyorlar. Bu fenomen toplum içinde oldukça yaygındır. Araştırmacılar iyi izlenim bırakması beklenen bir web sayfasındaki grafiklerin en aza indirgenmesini, mümkünse göze batacak bir görüntü olarak tasarlanmamasını öneriyor. Ticari web sayfalarının hazırlanmasında şimdi belli kurallar takip edilmekte.

(alıntı)
;) Dış görünüş önemliymiş.

New member
ONERI : Bence MULTIMEDIA bolumun bi ISTEK bolumu acilsa super tam olacak...

Herkes ilahi, siir vesaire istek olarak yazar...

reyyan

New member
hepsi var zaten bu yazılanların selam ve dua ile

Asya

New member
sohbet odaları daha aktif olsa.yani üyeler canlı sohbet etse.

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
manifesto adli üyenin imzasina dikkatinizi cekiyormu eger bugune kadar cekmediyse ricam olsun bir bakin size zahmet

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Yazıların çoğu kopyalamadan öteye gitmiyor,paylaşım olurda en güzeli kendi yazılarımızla katkıda bulunduklarımızdır.Arama motorlarında bir yazı arıyorsunuz birde bakıyorsunuz aynı yazı tüm forumlarda var farklı birşey yazan yok.Maalesef bu forumda tekrara düşüyor.Ayrıca verilen yanıtlarda genellikle kopyalanan yazılarla oluyor ve buda öğretici olmaktan çok sıkıcı oluyor.

Hiç kendinize özeleştiri yapmayı denedinizmi peki??Şimdiye kadar kaç tane bilimsel içerikli yazı yazdınız,konu paylaştınız??...Mizah ve konu dışı bölümünden başka bir yere paylaşım yaptınızmı??..

Zaten hayatın kendisi "COPY PASTE"..Eğitim süresince aldığınız her bilgi başkalarının fikirlerinin kopyasıdır.Ben günde en az 2 konu açıyorum foruma ve çoğu da "copy paste"...Kopyalarken okuyorum aynı zamanda kendimde öğreniyorum..Başkalarının fikirleriyle harmanlayıp yeni bilgiler üretiyorum..Herkeze tavsiye ederim...

Üst Alt