Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeriat ve Türkiye

Şeriat ve Türkiye

• Evet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
artık saraylar kullanılmıyor sevgili isimsiz, burjuva artık köşklerde,villalarda oturuyor...
bak sen az önce saraylar(turistik) yer dedin bize geliri var 1
2.nankörlük oluyor.

sende villada oturabilirsin maddiyatın el veriyorsa neden olmasın..

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
bir ülke salt turizmle kalkınabilir mi?
zengin neden zengindir?bunun açıklamasını yapabilir misin?fakirlik fakirin sorunu mudur?

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
bir ülke salt turizmle kalkınabilir mi?
zengin neden zengindir?bunun açıklamasını yapabilir misin?fakirlik fakirin sorunu mudur?
hortumcular olmasa,turizm büyük destek olur.(ama allahtan korkmaz kuldan utanmazlar hak yiyor)..
zengin olanlar bazısı miras yedi olur.bazısı hortumcu olur.bazısıda elini ,bileğinin gücü ile dürüst çalışmasını ve kanatkar olmanın sonucu zengin olur.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sevgili isimsiz, bileğinin hakkı le zengin olmak diye bir şey olamaz...eğer öyle olsaydı işçi sınıfı zengin olurdu...
marx:zenginlik bir kutupta birikirken, yoksulluk,kölelik,cahillik,yabancılaşma ve manevi yozlaşma öteki kutupta; yani kendi ürününü sermaye biçiminde üreten sınıfın bulunduğu tarafta birikir. :cool:

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
sevgili isimsiz, bileğinin hakkı le zengin olmak diye bir şey olamaz...eğer öyle olsaydı işçi sınıfı zengin olurdu...
:
Ben zenginleri sınıflandırdım.kendi emğiyle zengin olan yokmu sanıyorsun .SAÇMA.
herkes çalıp çırpıp.veya hazıra konacak değil herhalde.

bütün emek verenler zengin olacak diye bir kuralda yok.fakat emek verince zengin olunmaz diyede birşey yok.

KAANAT EN BÜYÜK ZENGİNLİKTİR.
bugün fakirliğin asıl sebebi israftır.buda dinimizce yasaklanmıştır.eğer uyulacak olunsaydı.bu kadar fakirlik olmazdı...

mehmetb

New member
Fakirlik çok göreceli bir kavram, türkiye birçok ülkeye göre zengin bir ülke, bence fakirlik insanın zihnindedir.

mehmetb

New member
Ben aslında bu anketi müslümanların devlet düzeni için ne kadar yıkıcı (kızmayın, sonuçta devlet laik, siz de bunu istemiyorsunuz) olabileceğini gözlemlemekti, sanırım dinsizler de katılmasaydı, pek de şeriat istemeyen müslüman olmayacaktı. Yani bu oylama amacına ulaştı.

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
Seriat Islam kurallarini esas alir. Yani Kuran-i Kerimi. Daha Islamin dahi yasanmadigi bir ülkede seriatla devlet yönetiminden bahsedilmesi saçma ve yersiz olur.

Böyle bir seyin yasanmasi için ilk önce insanlar Kuran-i Kerimi yasamak zorundadirlar. Türkiye su anda malesef sariati kaldiracak durumda degildir.

raist

New member
isimsiz' Alıntı:
hiç düşündünüzmü neden şimdi cinayetler aldı başını gidiyor.
çünkü gereken ceza verilmiyor.cezaevinin bir kapısından girip diğerinden çıkıyorlar canı yananı düşünmüyorlar.eğer şeriat üzere kısasa kısas uygulansa kimse suçlunun cezasını kendi vermez.yargıya bırakır.
yargı serbest bırakıyor.ve kişide kendi intikamını kendi alıyor...

yorum yapmissin ceza ile ilgili.
lutfen MODERN hukukta cezalarin verilmesinin nedenini bir arastir
kisasa kisas hakkinda yorum bile yapmak istemiyorum. 7.yy de uygulanmistir(ve uygulandigi zamanda da suclara karsi bir cozum olmaktan cok uzaktir). ayni avrupanin engizisyon mahkemeleri gibi bir yuzkarasidir.Ve Ataturk ile birlikte bir yanlistan donulmus ve kur'an da da belirtildigi uzere inanc ozgurlugu sistemine donulmustur(tabiki bu sadece yazida kalmistir)(heryere onlarca cami acilirken 5 kisilik sniflarda zorunlu din ders islenir)(diyanete deli gibi para yagar)(imilarin cogu zengindir) .............

raist

New member
isimsiz' Alıntı:
burası islam ülkesi kafir memleketi değil.
sen neden islam ülkesinde küfrünü ilan ediyorsun
..

-turkiye bir islam ulkesi degil.(bu hukukta yazili
-yuzde doksan dokuzu musluman olan bu ulke (bu genel soyleminde dogru olmadigini en az siz de benim kadar biliyorsunuz
-cogunlugu musluman olan bir ulke, hadi bu olabilir ama o cogunluk nasil bir cogunluk.sadece oruc tutan kurban kesen ve iman eden kesim yani yari musluman diyelim

ee hani nerde islam ulkesi?????

raist

New member
baska bir cevap
senin kucuk kizina tecavuz etseler ne yapardin sorusuna haddim olmadan cevap veriyorum

eger din olmasaydi insanlar bayanlarin saglikli gelisimi için gerekli olan kizlik zarini sence namusa yorarlarmiydi.(ama bakirelik sadecekuranla birlikte degil kur'andan once de oneliydi.herkes bilir bakire kiz kesme olaylarini. ama kur'an da doru noktasina cikmistir.
cunku sizi cennette cinlerin bile el surmedigi buyuk gozlu huriler bekliyo yanlismiyim
o zaman bu senin sorun da gecersiz kaliyo.
cunku kafalarimiza ole bir yerlesmis ki namus meselesi..
mesela benim ole birsey basima gelse herhalde içimden kapip silahi adami oldurmek gelse de yargiya birakirim olayi

raist

New member
isimsiz' Alıntı:
dediğime geldin işte osmanlının yükselmesi iman gücüydü. ne zamn bozgunculuk çıkardılar.halk devletine destek olmadı .ayaklanmalar oldu.bunun sebebi islamdan uzaklaşma.avrupa merakı ..vs..
evet yıkılma ve gerileme sebebi budur..

osmalilarin yukselmesi iman gucuydu he???
(tabi imandan kastin kilcsa o baska)
sence kac kisi okur yazardi da dini okudu.benimsedi.olctu.bicti.gereklerini yerine getirdi. yoksa hacidan hocadan mi ogrendiler konuyu?? peki dogru biliyorlarmiydi hocalar. bugun bile elestirmiyormusunuz zekeriya ve yasar hocayi dini yanlis yorumluyolar diye??????

ama tabiki onemli degil

sadece cihat ayetlerini bilmeleri yeterliydi degil mi????

ne isi vardi osmanlinin viyanada

ee tabi muslumanligi yayiyordu(bu laf uzerine hemen osmanlinin hosgoru siyaseti muhabbetleri baslar)

bu arada bana ucuz milliyetciler gibi kansiz falan dememeni için soluyorum osmanli ile her zaman zaman gurur duymusumdur. ama tabiki yanlislari da vardir.

raist

New member
Hicran Şairi' Alıntı:
Arkadasim, bak.. Osmanli gibi bir devlet şimdiye kadar hiç gelmedi... 600 sene huzur içinde yaşamış, ne zaman ki İslam'dan uzaklaşmış çöküşe geçmiş..

Allah hidayet nasip size..

yani hideyet sizde var obur arkadasta yok(bu yazidan bu anlam cikmasada kastiniz bu yonde)

vay vay vay 600 sene huzur ilginc!!! (tabi bu sozunuz lafin gelisi solendigi için 600un abarti olmasi dogaldir ama elestirel yaklasirken dogru bilgiler vermek gerekir)

600 sene huzur
savaslar var ama islam adina
tabiki huzur
huzur

600 sene boyunca her yıl savas yer yil her an olum ama huzur
islam adina olunca huzur.
savaslari kazanirken huzurluyuz.
ozellikle haclilari yenerken asiri huzurluyuz degilmi???????

raist

New member
mehmetb' Alıntı:
Ben aslında bu anketi müslümanların devlet düzeni için ne kadar yıkıcı (kızmayın, sonuçta devlet laik, siz de bunu istemiyorsunuz) olabileceğini gözlemlemekti, sanırım dinsizler de katılmasaydı, pek de şeriat istemeyen müslüman olmayacaktı. Yani bu oylama amacına ulaştı.
hep soylerlerdi seriatcilar diye inanmazdim. olurmu hic derdim herkes mutlu!!!(kineye tabiki) bu yasamdan. herkes istedigini yasiyor sayilir. simdi seriat isteyen arkadaslari gorunce tuylerim urperdi

lekum dinekum veliye din-- (din derslerinde!!! ogrendim bunu)
senin dinin sana benim dinim bana

laiklik ile herkes istedigi gibi inanir.
ama islam seriati sonucunda devlet bir dini senin yerine secmistir. hani nerde senin dinin sana???????

raist

New member
U.S.A' Alıntı:
Seriat Islam kurallarini esas alir. Yani Kuran-i Kerimi. Daha Islamin dahi yasanmadigi bir ülkede seriatla devlet yönetiminden bahsedilmesi saçma ve yersiz olur.

Böyle bir seyin yasanmasi için ilk önce insanlar Kuran-i Kerimi yasamak zorundadirlar. Türkiye su anda malesef sariati kaldiracak durumda degildir.

siz kendiniz de kabul ediyorsunuz insanlarin seriati benimseyecek kadar kur'an'i ve hadisleri(bunu ben ekledim ama bir itiraziniz yoktur herhalde) yasamadigini. e o zaman kimin için getirecez seriati onuda bir soleyin lutfenn??

cunku sizin yazinizdan cikan anlam:insanlar kur'an i bilecek yasayacak sonra seriata geciste zorluk yasanmayacak aksine insanlar musluman kimligiyle daha rahat yasayacaklardir. -yanlisim varsa duzeltin-

U.S.A

New member
Web sitesi
www.hidayetcagi.com
raist' Alıntı:
siz kendiniz de kabul ediyorsunuz insanlarin seriati benimseyecek kadar kur'an'i ve hadisleri(bunu ben ekledim ama bir itiraziniz yoktur herhalde) yasamadigini. e o zaman kimin için getirecez seriati onuda bir soleyin lutfenn??

cunku sizin yazinizdan cikan anlam:insanlar kur'an i bilecek yasayacak sonra seriata geciste zorluk yasanmayacak aksine insanlar musluman kimligiyle daha rahat yasayacaklardir. -yanlisim varsa duzeltin-

KARDEŞİM İLK ÖNCE SİZE BELİRTMEK İSTERİM Kİ BİZ ŞERİATI GETİRMEK İÇİN BİR ÇABANIN İÇİNDE DEĞİLİZ. BİZİM ÇABAMIZ KURAN-I KERİMDEKİ İSLAMIN YENİDEN YAŞANMASIDIR. BU OLDUĞU ZAMAN ZATEN DEMOKRASİ GEREĞİ MİLLETİMİZ ŞERİAT HÜKÜMLERİNE GÖRE OTAMATİKMEN GEÇECEKTİR. VE DAHİ DEMOKRATİK REJİM İSLAMIN YAŞANMASINA ENGEL TEŞKİL ETMEMEKTEDİR. BUNU BİZLER BELİRMEYECEĞİZ BUNU MİLLETİMİZ SEÇECEKTİR. TEKRAR ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM ŞERİAT BİR REJİM SİSTEMİ DEĞİLDİR. BU BİR GÜNLÜK DARBELERLE GELECEK BİR ŞEY DE DEĞİLDİR.

EVET DEDİĞİMİZ GİBİ TÜRKİYEDE VE DAHİ DÜNYADA İSLAM YAŞANMAMAKTADIR. BU İSLAM ÜLKELERİNİN DURUMUNDANDA RAHATLIKLA GÖZLENMEKTEDİR.

SONUÇ OLARAK ŞERİATIN GELMESİ Kİ BUNDAN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ NEDİR BİLEMİYORUM (İRAN, SURİYE VS. ÜLKELERİN KURAN-I NE KADAR YAŞADIĞI ORTADADIR) KURAN-IN TATBİKİ SONUCU ORTAYA ÇIKAR.

neron

New member
İslamın hiç bir yede tam olarak yaşanmadığı ortada arabistanda iranda ki fuhuşun dolandırıcılığın avrupada %1 i yok hepsini de gezerek ve emin olarak yazıyorum bunları islam tabiki demokratik bir dindir ama hiç kimse uygulayamazken biz nasıl uygulayacağız merak ediyorum kaldı ki sadece çoğunluk müslüman diye şeriat yönetimi savunmak daha fazla sorunu ve kaosu beraberinde getirecektir Türkiye içinde yüzlerce ırk ve dini kapsayan Osmanlı nın mirasçısıdır ve bu misyonu korumak zorundadır bunun da en iyi yolu laik ve demokratik bir cumhuriyet rejiminden geçer.

raist

New member
U.S.A' Alıntı:
KARDEŞİM İLK ÖNCE SİZE BELİRTMEK İSTERİM Kİ BİZ ŞERİATI GETİRMEK İÇİN BİR ÇABANIN İÇİNDE DEĞİLİZ. BİZİM ÇABAMIZ KURAN-I KERİMDEKİ İSLAMIN YENİDEN YAŞANMASIDIR.

yazinizin geri kalan kisminda belirtmis oldugunuz gibi islami yasamak istediginizi belirtmissiniz.
peki bir soru, siz simdi islami yasamiyor musunuz? yani namazinizi ozgurce kiliyorsaniz, cuma namazlarina gidebiliyorsaniz. cenazeleri musluman bir ulkedeki gibi kaldirabiliyorsaniz, inanc ozgurlugunuz varsa, o zaman neden seriati istiyorsunuz?
seriati getirmek gibi bai cabanizin olmadigini yazmissiniz.ama mesajin tamamini okuyunca seriati istiyor ama getirmek için bir caba sarfetmiyormussunuz gibi bir hava sezdim.
simdi de ustteki dediklerimi yapabiliyorsaniz
neden modern hukuk yerine 7. yuzyilda uygulanmis bir yonetim sekli, bir reform istiyorsunuz??

Üst Alt