Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeriat ve Türkiye

Şeriat ve Türkiye

• Evet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Hicran Þairi

New member
Dostum senin yaptigin ne biliyor musun?

Gözlük takan bir adam hırsızlık işliyor. Sen de kalkıp diyorsun ki gözlük takanlar hırsızdır.

Arabistan'ın bu hali ancak İslamı yaşayamayışından sebebleniyor. Sen Arabistan'ı örnek vereceğine koskoca 2 cihanı 600 yıldan fazla İslam Şeriatı ile yöneten Osmanlı İmparatorluğuna bak...

Ayrıca, koskoca 1400 yılda hırsızlık yaptı diye eli kesilen insanların sayısı parmakla gösterilecek kadar az.

mehmetb

New member
"Ayrıca, koskoca 1400 yılda hırsızlık yaptı diye eli kesilen insanların sayısı parmakla gösterilecek kadar az."

Az olması şeriatta bunun olmadığını mı gösterir? Önce şeriatı savunuyosun, sonra bunu uygulayamadıklarını söylüyorsun, sonra da bu uygulamalardan birini bana karşı örnek olarak kullanıyorsun... Ayrıca hiç de o kadar az değil... Ya da senin çok parmağın var...

"Gözlük takan bir adam hırsızlık işliyor. Sen de kalkıp diyorsun ki gözlük takanlar hırsızdır."

Nerden çıakrdın bunu?

"Arabistan'ın bu hali ancak İslamı yaşayamayışından sebebleniyor. Sen Arabistan'ı örnek vereceğine koskoca 2 cihanı 600 yıldan fazla İslam Şeriatı ile yöneten Osmanlı İmparatorluğuna bak..."

Nesine bakayım?

Hicran Þairi

New member
Hayir, sadece her hirsizin eli kesilmedigini soyledim, belirli sartlara uyuyorsa ceza olarak eli kesilir. Bu caydırıcı bir cezadir boylece bir daha hirsizlik yapmaz. Bugun çok özendiğin Amerika'ya bakacak olursan, polis var, yasalar var, ama bir türlü emniyeti sağlayamıyorlar. Gençler uyuşturucu bağımlısı olmuş, alkol, sigara vs. Bir de millet polisden korktuğu için suç işlemiyor. İyi hatırlıyorum, bir kere elektrik kesintisi olmuştu Amerika'da. Marketler falan yağmalanmıştı, çünkü alarmlar falan çalışmıyor, yani millet boş bulduğu anda hemen her kötülüğü yapar. Oysaki İslam'da ve Allaha inanlar hiç bir zaman böyle bir şey yapmaz, çünkü bizde Allah korkusu var... Avrupa'da bu tür suçların önüne geçemiyorlar, İslam ise kökünden kaldırıp yasaklıyor ve caydırıcı suçlar koyuyor.

Senin gibi bir hoca varmış, derste öğrencilere İslam ne kadar kötü, hırsızların elini kesiyorlar diye kötülermiş hep. Bir öğrenci de hep benim gibi anlatırmış hocaya, neyse bir gün hoca çok sinirli bir şekilde derse girmiş, başlamış bağırmaya, dün evime hırsız girdi, tüm altınları, bilezikleri çaldı, nerede bu şerefsiz getirin boğacam onu. O öğrenci de kalkmış demiş ki; İslam'ın el kesmesine bir zamanlar laf atıyordunuz şimdi kendiniz ise boğacaksınız onu.... Hoca da mos mor olmuş tabi....

Ha konumuzla alakasi yok, ama aklima geldi anlatayim dedim bu olayi.

"Gözlük takan bir adam hırsızlık işliyor. Sen de kalkıp diyorsun ki gözlük takanlar hırsızdır."

Nerden çıakrdın bunu?

Bunu nereden mi çıkardım. Sen Arabistanı örnek gösterip, bakın ne kadar kötü durumda, şeriat ile yönetiliyor, işte şeriat bu kadar kötü diyorsun. şeriatı suçlayacağına Arabistanı suçlaman daha mantıklı olur, aynı gözlük misalinde düşülen o aptal konumuna düşüyorsun. Çünkü Osmanlı da şeriat ile yönetiliyordu ve bir zamanlar dünyanın en iyi İmparatorluğu idi...

"Arabistan'ın bu hali ancak İslamı yaşayamayışından sebebleniyor. Sen Arabistan'ı örnek vereceğine koskoca 2 cihanı 600 yıldan fazla İslam Şeriatı ile yöneten Osmanlı İmparatorluğuna bak..."

Sen boşver bakma en iyisi, senin gözlerine perde indiği için göremezsin hakikati.

Vesselam.

mehmetb

New member
"çok özendiğin Amerika"

?

"dünyanın en iyi İmparatorluğu idi..."

En İYİ imparatorluk?

"Sen boşver bakma en iyisi, senin gözlerine perde indiği için göremezsin hakikati."

Peki...

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
"Nesine bakayım?
nesine bakıcan bilmiyorsan öğren.osmanlı zamanında ondan korkmayan ülke devlet varmıydı soruyorum?.dünyadaki en büyük hakimiyet osmanlıydı.
bunun sebebi islama olan bağlılıklarıydı.ne zamanki islamdan uzaklaşılmaya başlandı.osmanlıda yıkıldı.bu kadar açık ve net.islamdan uzak olanın dünyasıda ahiretide yok oluyor anlıyacağınız...

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
"çok özendiğin Amerika"

?

"dünyanın en iyi İmparatorluğu idi..."

En İYİ imparatorluk?

"Sen boşver bakma en iyisi, senin gözlerine perde indiği için göremezsin hakikati."

Peki...
ne o tutuklukmu yaptı.... :)

mehmetb

New member
isimsiz' Alıntı:
nesine bakıcan bilmiyorsan öğren.osmanlı zamanında ondan korkmayan ülke devlet varmıydı soruyorum?.dünyadaki en büyük hakimiyet osmanlıydı.
bunun sebebi islama olan bağlılıklarıydı.ne zamanki islamdan uzaklaşılmaya başlandı.osmanlıda yıkıldı.bu kadar açık ve net.islamdan uzak olanın dünyasıda ahiretide yok oluyor anlıyacağınız...

Güçlü olması mutlak oumlu özellik mi? Peki amerika nasıl güçlü? Müslümanlıktan mı? Her zaman islama bağlıydı osmanlı, hatta bu yüzden teknolojik gelişmelere kapalı kaldı, geri kaldı, osmanlının çöküşünün gerekçesi silah teknolojilerini yakından takip edememesiysdi (başka nedenler de vardı, o ayrı). Ne zaman avrupa dinini dizginlemeye başladı, o zaman avrupa osmanlının üstüne çıktı...

mehmetb

New member
isimsiz' Alıntı:
ne o tutuklukmu yaptı.... :)

Tutkluk yapan birşey yok... Terbiyeni takın...

Bu insan benim nasıl ABD yi beğendiğimi tahmin etti, onu anlayamadım, ayırca "iyi" imparatorluk nedir onu da anlayamadım.

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
Güçlü olması mutlak oumlu özellik mi? Peki amerika nasıl güçlü? Müslümanlıktan mı? Her zaman islama bağlıydı osmanlı, hatta bu yüzden teknolojik gelişmelere kapalı kaldı, geri kaldı, osmanlının çöküşünün gerekçesi silah teknolojilerini yakından takip edememesiysdi (başka nedenler de vardı, o ayrı). Ne zaman avrupa dinini dizginlemeye başladı, o zaman avrupa osmanlının üstüne çıktı...
onlar iman gücüyle savaştı ve kazandılar.ne zamanki sizin gibi fitne fesat çıkaran kişler girdi araya düzen bozuldu.
her zaman bağlı kalamadı.halkda kalamadı .islamdan uzaklaştılar hakimiyet elden gitti..
teknolojik gelişmelere gerimi kaldı güldürme en bariz örnek.istanbulun fethinde yaşandi.

onların üstün zekaları ve bilimselliğini başka ülkeler osmanlıdan aldı.dünyanın en büyük alimleri osmanlı zamanına dayanır.ilk okul kitaplarında bile geçer ..

avrupa osmanlınındini işlerinde fesat çıkarınca , avrupa yükseldi bu sözün doğru benim dediğimi dedin bilmeyerek

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
Tutkluk yapan birşey yok... Terbiyeni takın...

Bu insan benim nasıl ABD yi beğendiğimi tahmin etti, onu anlayamadım, ayırca "iyi" imparatorluk nedir onu da anlayamadım.
soru sorunca terbiye takınmamışmı oluyor....

ozaman siz bayağıdır terbiyeyi bırakmışsınız.daha doğrusu biz hiç terbiyeli halinizi göremedik...

mehmetb

New member
İstanbulun fethinden bahsetmiyorum, o sıralar osmanlı daha güçlüydü tabii ki, ben reform ve rönesans dönemi ve sonrasından bahsediyorum, yani konumuz olan osmanlının gerileyip yıkılması dönemi...

Karşısında ateşili silahları bulan kılıçlı bir insan ne kadar imanlı olursa olsun yenilmeye mahkumdur.

Ayrıca iyice terbiyesizleşiyorsun, kim oluyorsun da bana fitne ve fesat karıştırmakla suçluyorsun?

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
İstanbulun fethinden bahsetmiyorum, o sıralar osmanlı daha güçlüydü tabii ki, ben reform ve rönesans dönemi ve sonrasından bahsediyorum, yani konumuz olan osmanlının gerileyip yıkılması dönemi...

Karşısında ateşili silahları bulan kılıçlı bir insan ne kadar imanlı olursa olsun yenilmeye mahkumdur.

Ayrıca iyice terbiyesizleşiyorsun, kim oluyorsun da bana fitne ve fesat karıştırmakla suçluyorsun?
dediğime geldin işte osmanlının yükselmesi iman gücüydü. ne zamn bozgunculuk çıkardılar.halk devletine destek olmadı .ayaklanmalar oldu.bunun sebebi islamdan uzaklaşma.avrupa merakı ..vs..
evet yıkılma ve gerileme sebebi budur..

bir devlet içten yıkıldımı dışardan yıkmak kolaydır unutma.ırak'a bak yakın tarih içerden satılmasaydı.dışardan vurulmazdı.

aslında zeki birine benziyorsun ama anlamak istemiyorsun..

fitne sence nedemek tir.huzur kaçırmak değilmidir.

dediğimizi kabul etmezsiniz.bizde kabul etmeyiz. ne olacak bunun sonu...

isimsiz

New member
mehmetb' Alıntı:
burada gayet ciddi yazı yazıyorum.terbiyesizleşme gibi bir durum yok..gerçekleri söylemek nezaman terbiyesizlik oldu...

kim olduğumda zaten görünüyor.fazlasını bilmesende olur..

Hicran Þairi

New member
mehmetb' Alıntı:

Arkadasim, bak.. Osmanli gibi bir devlet şimdiye kadar hiç gelmedi... 600 sene huzur içinde yaşamış, ne zaman ki İslam'dan uzaklaşmış çöküşe geçmiş..
Ayrıca, ortamı geriyorsun, huzursuzluk çıkarıyorsun, yani fitne çıkartıyorsun. isimsiz haklı...

Allah hidayet nasip size..

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
Hicran Şairi' Alıntı:
Arkadasim, bak.. Osmanli gibi bir devlet şimdiye kadar hiç gelmedi... 600 sene huzur içinde yaşamış, ne zaman ki İslam'dan uzaklaşmış çöküşe geçmiş...

acaba gerçekten öyle mi?osmanlıyı osmanlı yapan islam mıydı acaba?yoksa....sevgili hicran şairi,sen hiç dolmabahçe ve topkapı saraylarını gördün mü??eğer görmediysen tavsiye ederim, git bir gez...osmanlı hakkındaki görüşlerin eminim değişecektir.okullarda gösterilen tarih dersleriyle ancak övünmeyi biliriz.osmanlı veya roma imparatorluğu, tek fark sadece din... ;)

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
acaba gerçekten öyle mi?osmanlıyı osmanlı yapan islam mıydı acaba?yoksa....sevgili hicran şairi,sen hiç dolmabahçe ve topkapı saraylarını gördün mü??eğer görmediysen tavsiye ederim, git bir gez...osmanlı hakkındaki görüşlerin eminim değişecektir.okullarda gösterilen tarih dersleriyle ancak övünmeyi biliriz.osmanlı veya roma imparatorluğu, tek fark sadece din... ;)
ne varmış orda ..fikir değiştirecek cinsten birşey yok.hatta onları daha iyi tanımak açısından (olumlu yönde )faydası olur.
ne gözle baktıysan sen...

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
sadece dolmabahçe bile başlı başına paha biçilemez bir eser...yani osmalının ne kadar halkçı olduğunu anlayabilirsiniz!!!! ;) öyleki av dönüşü padişahların dinlenmesi için yıldız sarayı yapılmış..o saray da muazzam bir eser...

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
sadece dolmabahçe bile başlı başına paha biçilemez bir eser...yani osmalının ne kadar halkçı olduğunu anlayabilirsiniz!!!! ;) öyleki av dönüşü padişahların dinlenmesi için yıldız sarayı yapılmış..o saray da muazzam bir eser...
eee ne olmuş bunda nevar. :confused:

fenamı biz osmanlı torunlarına kalmış kullanıyoruz daha iyiya. :)

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
tek fark sadece din... ;)
bak neden roma devleti mağlup oldu osmanlı dünyaya ün saldı.küffarın içine korku saldı işte fark ...sen yazdın din...yani osmanlının dini(islam )farkı...

Üst Alt