Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeriat ve Türkiye

Şeriat ve Türkiye

• Evet

Kullanılan: 1 100.0%
  • Hayır

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
M

mkilic

Guest
şeriatla yönetilen ülkeleri sayın bana.

hemen belli olacak şeriatın nasıl bir yönetim olduğu

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
şeriatla yönetilen ülkeleri sayın bana.

hemen belli olacak şeriatın nasıl bir yönetim olduğu
ben sana basit bir örnek vereyim.
suudiarabistanda hırsızlık yapanın kolu kesiliyor.hırsızlık derecesine göre elinden başlayıp omuza kadar çıkıyor bu ceza...
evet böyle bir ceza olduğundan kimse hırsızlığa yanaşamıyor.dükkanların kapısı yok.eşyaların üzerine sadece örtü örtüp evlerine gidiyor dükkan sahipleri..

soruyorum bizim evlerimiz ve dükkanlarımız.bırak kapıyı artık güvenlik görevlileri fayda vermiyor...neden acaba???
yorum sizin artık..

M

mkilic

Guest
bakın şöyle düşünün

şeriatla yönetilen ülkelerin dünyadaki yeri nedir?

gelişmişlikten bahsediyorum.

adamın kolunu kestiniz diyelim 1-2 dilim ekmek çaldı diye. yapmayın hiç insancıl değilsiniz. istediğiniz vahşet ve barbarlıktan başka birşey değil.

Askin_Bedeli

New member
isimsiz' Alıntı:
ben sana basit bir örnek vereyim.
suudiarabistanda hırsızlık yapanın kolu kesiliyor.hırsızlık derecesine göre elinden başlayıp omuza kadar çıkıyor bu ceza...
evet böyle bir ceza olduğundan kimse hırsızlığa yanaşamıyor.dükkanların kapısı yok.eşyaların üzerine sadece örtü örtüp evlerine gidiyor dükkan sahipleri..

soruyorum bizim evlerimiz ve dükkanlarımız.bırak kapıyı artık güvenlik görevlileri fayda vermiyor...neden acaba???
yorum sizin artık..

GEREKILEN CEVAP VERILMIS.. EN IYI ÖRNEK VERILECEK ÜLKELERDEN BIRISI SUUDI ARABISTAN... INSANLAR NAMAZ VAKITLERINDE DÜKKANLARINI ACIP BIRAKIP GIDIYORLAR ALLAHIN HUZURUNA NAMAZ KILMAYA... BASKA ÜLKELERDE BU MÜMKÜN MÜ? O KADAR GÜVENLIK KAMERALARI, KILITLER VS OLDUGU HALDE INSANLAR DAHA RAHAT HIRSIZLIGA KALKISABILIYOR CÜNKÜ YAKALANMA IHTIMALI OLURSA CEZA ZATEN O KADAR AGIR DEGIL...

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
bakın şöyle düşünün

şeriatla yönetilen ülkelerin dünyadaki yeri nedir?

gelişmişlikten bahsediyorum.

adamın kolunu kestiniz diyelim 1-2 dilim ekmek çaldı diye. yapmayın hiç insancıl değilsiniz. istediğiniz vahşet ve barbarlıktan başka birşey değil.
hayır yanlış düşünüyorsunuz.eğer o ülkede islamiyet gerçekten yaşansa o kişinin bir dilim ekmek çalmasına gerek yok.yaradan onuda düşünmüş sen hiç merak etme o hepimizden merhametlidir.zengin olan kişiye zekatı emretti fakirin hakkını ver dedi.daha neden çalsınki.
çalan ihtiyacından değil.içindeki kötülükten dolayı çalar artık ve bundada caydırıcılık lazım buda hapise atıp bir kaç gün sonra çıkmakla olmaz.olsaydı şimdi biz bu durumda olmazdık.kap kaçları görüyorsunuz.biraz aklınızı kullansanız cevabı bulacaksınız.
ülkede huzur olursa o ülkedir gelişen tamammı.şimdi şeriatı yaşamayan ülkelere gelişmişmi diyorsunuz.yattığın zaman evine kimin ne şekilde gireceğinden korkan insan senin ülken gelişmiş olsa sana ne faydası var.asıl gelişme huzurdur
bunu ara...

M

mkilic

Guest
siz insanları korkak ve ürkek bir hale getirecek bir yönetim istiyorsunuz.

sizin insanlık anlayışınız bu işte.

Askin_Bedeli

New member
mkilic' Alıntı:

BIZ SADECE ALLAH´IN KANUNLARINA GÖRE HUZUR ICINDE YASAYABILECEGIMIZ BI YÖNETIM ISTIYORUZ..

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:

suç işleyecek olan korkacak tabi.
asıl siz ne biçim düşünüyorsunuz anlamadım.
(yoksa sizindemi bu taraklarda beziniz var.pek savunuyorsunuz suçluları.)
yani hiç normal değil düşünceniz.
suç işleyecek olan korkmazsa ne caydırır onu..

M

mkilic

Guest
bence hepiniz arabistan'a gidin.

sonra görün bakalım nasıl oluyormuş şeriat?

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
bence hepiniz arabistan'a gidin.

sonra görün bakalım nasıl oluyormuş şeriat?
senin verdiğin cevap bu kadar olur.
laf olsun torba dolsun.
siz neden dinsiz ülkesine gitmiyorsunuz.burasını müslümanlar kanlarıyla aldılar. burada özgürce yaşamak bizim hakkımız.
sizin gibi gelip hazıra konmadılar.
terbiyesizleşme...

M

mkilic

Guest
pardon ama terbiyesizleşen kimmiş?

ben fena mı dedim? madem şeriat istiyorsunuz, halihazırda şeriatın uygulandığı bir ülkede yaşayarak görün şeriatı. böyle konuşarak yazışarak değil direk gidip yaşayın diyorum. fena mı? tam size göre.

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
pardon ama terbiyesizleşen kimmiş?

ben fena mı dedim? madem şeriat istiyorsunuz, halihazırda şeriatın uygulandığı bir ülkede yaşayarak görün şeriatı. böyle konuşarak yazışarak değil direk gidip yaşayın diyorum. fena mı? tam size göre.

burası islam ülkesi kafir memleketi değil.
yazdıklarını okuyormusun sen...

sen neden islam ülkesinde küfrünü ilan ediyorsun.senin gibilerin bulunduğu ülke senin için çok uygun.oralar tam sana göre camiileri görüpte göz zevkin bozulmaz.
..

Hicran Þairi

New member
Aslinda soru biraz eksik sorulmus..

Israil'de seriat ile yonetiliyor, Arabistan da...

Isterseniz şu iki kelimenin tanımını yapalım.

laiklik = din ile devlet isleri ayri olan yonetim.

şeriat = din ile devlet isleri beraber yurutulen yonetim.

Evet, Israil musevi şeriatı ile yonetiliyor.. Arabistan'da islam seriati ile..

Vesselam.

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
Burası laik bir ülke. Hiç kimse inancından dolayı suçlanamaz.
suçlayan yok.bulbakalım suç unsuru.sen kim oluyorsun da müslümanım diyenleri arabistana gönderiyorsun buna ukalalık denir.
türkiye islam ülkesi rahatsız olan varsa buyursun gitsin..zorla tutan yok ...

laiklik demek dinsizlikmi demektir..???

inancından dolayı suçlanamaz lafını bizde savunuyoruz.fakat sizin gibi dinsizlerin işine gelmiyor ..lafla peynir gemisi yürümez...laik devletmiş.laik olsa bukadar düşünce suçlusu olmaz tamammı...bu ülke laiklikle yönetilemiyor.

M

mkilic

Guest
eh tamam o zaman

koş imam efendiye haber ver de yönetsin ülkeyi

isimsiz

New member
mkilic' Alıntı:
eh tamam o zaman

koş imam efendiye haber ver de yönetsin ülkeyi
senden düzgün cevap alamıcam galiba.versen de şaşırırım zaten buna birşeyler olmuş gibi.bundan sonra kayda değer cevap yazarsan karşılık bulursun yoksa yazıların boşta kalıcak haberin olsun...

laik deniliyor laiklik yok.yine dinsizler bildiğini okuyor.özgürlük yok.
eğer laikse onu düzgün becersinler laiklik lafta kalıyor.tamammı...

mehmetb

New member
Bilginize...

Suudi Arabistan : Peçe takmamak, sokakta tek basina yürümek, üniversiteye gitmek, kosmak, siçramak, araba sürmek kadinlara yasak. 1990’da kadinlarin araba kullanma hakki için yaptigi gösteriler ülkede büyük yanki yapti. Kadin göstericiler tutuklandi ve kocalarindan “bir daha böyle bir gösteri yapmayacaklarina” dair teminat alindiktan sonra serbest birakildilar. Kadin, kocasinin refakati olmadan yurt disina çikamaz. Halka açik yerlerde yüzemez, hiçbir toplulukta erkeklerle bir arada bulunamaz. Kadinlar bilinçli olarak cahil yetistirilirler. Tek yaptiklari alisveris ve evde oturmaktir. Bayan ögretim görevlilerinin sayisi çok azdir. Erkek profesörler üniversitedeki kiz ögrencilere monitör araciligiyla ders verir.

mehmetb

New member
Hırsızlık yaptı diye elini kesme, zina yaptı diye taşlayıp öldürme, bir insana yakışmayacak barbarca ve vahşi uygulamalardır bence.

Ama ben idam taraftarıyım.

Üst Alt