Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müjde, şeytan bulunmuştur!!!!..

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
sen bana baksana selamı nerde veriyosun namazın neresinde söylesene. bugün son gününüz forumu yarın patlatacam
hadi allah sonunuzu hayır etsin

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
sen bana baksana selamı nerde veriyosun namazın neresinde söylesene. bugün son gününüz forumu yarın patlatacam

Namazda selam diye bir şey yoktur. Namaz, ALLAH'a kılınan bir şey olduğu için, kurallarını ve yasaklarını da ALLAH koyar. ALLAH'ın kural ve yasakları Kur'an'da mevcuttur. Kur'an'da da selam mevcut olmadığına göre selam vermiyorum!

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:

Forumu nasıl patlattığınızı dört gözle bekliyor olacağım. ALLAH yardımcınız olsun (!) ;)

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
amin wallahi imkanım olsa sizin giblerin bu düşüncelerinide patlatırdım ama daha ööle bi prog. çıkmadı

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
amin wallahi imkanım olsa sizin giblerin bu düşüncelerinide patlatırdım ama daha ööle bi prog. çıkmadı

Program çok ;) bu işe yönel hele... Ben sana istemediğin kadar program sağlarım. Ama bizim yazılarımızı silmen tabii ki mağlubiyetinizden başka hiçbir şeyi ifade etmez!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
işte korkuyorsun deilmi silcem diye.iki kişi yanlış bilgilense yanınıza çekersiniz cehennemde tek kalmak istemiyosunuz tabi

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
işte korkuyorsun deilmi silcem diye.iki kişi yanlış bilgilense yanınıza çekersiniz cehennemde tek kalmak istemiyosunuz tabi

Gücün yetiyorsa sil koçum. Sileceğim sileceğim deyip durma. Dediğin sözde kalmasın. Biraz da fiiliyatla uğraş...

Aysegul

New member
Aysegul' Alıntı:
Nisa Suresi 59

59 »« Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir.

açıkla bu ayeti o zaman

evet nerde benim cevabım????

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
hanif bişey diil gençliinee acıyorum.keşke dier delikanlılar gibi barlara pavyonlara gitseydin ama hadisleri sünneti,mezhepleri inkar etmeseydin be kardeşim. allah sana hhidayet nasib etsin iman nasib etsin ne diyelim.yine şeytan kazandı. ama şunu bilki bu patlatma olayı mağlubiyetten deil bilgisiz insanların yanlış bilgilenmemesi içindir

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
evet nerde benim cevabım????

Bu soruyu hafız kardeşimize sorduğunuzu sanıyordum ben. Öncelikle kime sorduğunuzu açıklığa kavuşturalım. Cevabınız elbet yerini bulacaktır.

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
işte budur ayşegül abla.
hadi alın size ayet hadi bakalım çıkın işin içinden
vesselan

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
hanif bişey diil gençliinee acıyorum.keşke dier delikanlılar gibi barlara pavyonlara gitseydin ama hadisleri sünneti,mezhepleri inkar etmeseydin be kardeşim. allah sana hhidayet nasib etsin iman nasib etsin ne diyelim.yine şeytan kazandı. ama şunu bilki bu patlatma olayı mağlubiyetten deil bilgisiz insanların yanlış bilgilenmemesi içindir

Benim gençliğimi bırakında siz kendinize acıyın biraz. Kur'an'dan bihabersiniz öncelikle. Dinde kimin hüküm koyma yetkisine sahip olduğunu öğrenmekle başlayın işe... Müşriklerin putları aracı koyduğu gibi, Şeyhinizi Allah'a aracı koymayı bir kenara bırakın. Şeyhinize kul, köle olmayın!

Patlama olayına gelince... Peki, mağlubiyetiniz olmasın. İnsanları, Kur'an'ın yanlış bilgilendirdiğine inanıyorsanız bu fikir paralelinde patlatmaktan sakınmayın!

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Öncelikle ayetin mealini sunmak istiyorum:

Nisa Suresi 59: Ey iman sahipleri! allah'a itaat edin. Resule ve sizin içinizden olan/sizin seçtiğiniz hüküm ve yetki sahiplerine de itaat edin. Sonra bir şeyde tartışmaya girdiniz mi, eğer allah'a ve âhiret gününe inanıyorsanız, onu allah'a ve resule arz edin. Böyle yapmanız hem daha hayırlı hem de sonuç bakımından daha güzeldir.

Şimdi ayeti dilim döndüğünce açıklayacağım inşallah.

Allah'a ve Rasulüne itaat ermek farzdır. Dinin sahibi Allah'tır. Kural ve yasaklarını da şüphesiz yalnız ALLAh belirler (peygamber ve ALLAH değil!). Peygambere düşen tebliğdir. Rasul = elçi demektir. Elçi ise itaat ettiğinin mesajını istenilen yere OLDUĞU GİBİ (Hiç bir şey eklemeden) iletmekle görevlidir. Yalnızca ALLAH'a itaat etmek olmaz. Rasule de itaat gerekir. Çünkü, ALLAH'ın insanlara bildirmek istediğini melek aracılığıyla vahiy olarak peygambere, peygamber de insanlara iletir. İnsanların doğrudan ALLAH ile ilişkisi söz konusu olamayacağı için, melek ve peygamber aracılığıyla insanlara ALLAH'ın hükümleri bildirilir.

İnsanların kendi içlerinde seçtikleri insanlara itaat etmesi gerekir. Fakat, bunu kendileri seçtikleri için itaat etmeleri gerekir. Mesela Saltanat yoluyla birilerinin başa gelmesi durumunda itaat gerekli değildir. Çünkü, toplum, kendi isteğiyle onu başa getirmemiştir. Hükümdar, Babadan oğula geçtiği için oturmuştur tahtına. Toplumun isteği olduğu için değil.

Bir işte tartışmaya girersek, eğer ahiret gününe inanıyorsak ALLAH'a ve rasulüne itaat ederiz. Durumumuzu onlara bildiririz. Bizler, birer insan olduğumuz için, ALLAH'a direkt danışamayız. Peygamber aracılığıyla danışabiliriz. Peygamber ise, bir tartışma veya herhangi bir sorun olduğunda kendi kafasından konuşmaz, Ancak ALLAH'tan gelen vahiy ile, yani Kur'an ile konuşur.

Peygamber efendimize, ALLAH'a sorunumuzu ulaştırıp cevabı getireceği için, ALLAH'a ise, bizi yoktan var ettiği ve bize hakikatleri bildirdiği için itaat etmemiz farzdır.

Peygamber efendimiz asla vahiy olmadan hüküm veremez. Kur'an'da birçok yerde "qul" kelimesi geçer. Yani "De ki:...". Peygamber efendimize sorulan bütün sorular Kur'an'da cevabını bulmuştur. Çünkü, peygamber efendimiz getirilen soruları ALLAH'a danışıyor, vahiy gelmesini bekliyordu. Vahiy gelmeden kesinlikle konuşmuyordu.

"sana hayızdan soruyorlar. de ki : ..." , "sana kıyamet vaktinden soruyorlar. de ki: ...." , "sana yetimlerden soruyorlar. de ki: ..." , "sana dağlardan soruyorlar. de ki: ...." , "sana içkiden, kumardan soruyorlar. de ki:" , "sana ruhtan sorarlar. de ki:......." şeklinde 300 küsür ayet geçer Kur'an'da. Bu, ALLAH'ın rasulünün Kur'an ile soruları cevaplandırdığını gösteriyor. Yani, peygamber asla Hüküm koyucu değildir. Hüküm yalnız ALLAH'ındır... Peygamber bunu iletmekle, tebliğ etmekle ve uygulamakla yükümlüdür.

Vesselam...

umit2006

New member
ben bu foruma ismine bakarak islami zannedip girdim,ama ne yazıkki isminden başka hiç bir yerde islam yok!ben kalkmış şirkten bahsediyorum.sizler önce islam olun!şu an cahiliye üzerine bulunuyorsunuz.
tekrar ediyorum iman edin!iman edin!iman edin!
Allahı'ın kitabını
Rasulün sünnetini ( Peygamberin kur'anı anlama,uygulama yolu,yöntemi,metodu )
rehber edinin.tek örneğimiz Allah rasulüdür.
bunların dışında salih mü'minleride örnek alın ama mürşid anlayışında olduğu gibi sorgusuz sualsiz değil! ( Ey Allah'ın Rasulü bu sendenmidir?vahiymidir? diyen sahabe gibi. ). ( Ben saparsam ne yaparsınız diyen Ömer'e seni kılıcımla doğrulturum diyen sahabe gibi.ki Ömer sahabinin bu tavrından çok memnun olmuştu sayın mürşidler,efendi hazretleri,üsradlar ve benzerleri!)
Allah'ın selam ve rahmeti Kur'anda anlatılıp,Allah Rasulünün hayatında örneklendiği gibi yaşayanların,yaşamaya çalışanların üzerine olsun
Selamunaleykum.

S

seha

Guest
Ümit2006 Kardeşim rica ediyorum sözlerinize dikkat edin.
Burasını İslam'i forum zannetmen sonrada fikrinden cayman senin meselen. Böyle hissetmekte serbestsin. Söylemekte değilsin. Biz imanımızı beyan ettikten sonra hiç kimse red edemez. Ayet ile sabittir.
Hem bilgi senin bildiklerinden ibaret değil.
vesselam

yýldýz

New member
umit2006' Alıntı:
ben bu foruma ismine bakarak islami zannedip girdim,ama ne yazıkki isminden başka hiç bir yerde islam yok!ben kalkmış şirkten bahsediyorum.sizler önce islam olun!şu an cahiliye üzerine bulunuyorsunuz.
tekrar ediyorum iman edin!iman edin!iman edin!
Allahı'ın kitabını
Rasulün sünnetini ( Peygamberin kur'anı anlama,uygulama yolu,yöntemi,metodu )
rehber edinin.tek örneğimiz Allah rasulüdür.
bunların dışında salih mü'minleride örnek alın ama mürşid anlayışında olduğu gibi sorgusuz sualsiz değil! ( Ey Allah'ın Rasulü bu sendenmidir?vahiymidir? diyen sahabe gibi. ). ( Ben saparsam ne yaparsınız diyen Ömer'e seni kılıcımla doğrulturum diyen sahabe gibi.ki Ömer sahabinin bu tavrından çok memnun olmuştu sayın mürşidler,efendi hazretleri,üsradlar ve benzerleri!)
Allah'ın selam ve rahmeti Kur'anda anlatılıp,Allah Rasulünün hayatında örneklendiği gibi yaşayanların,yaşamaya çalışanların üzerine olsun
Selamunaleykum.

Selamün aleyküm.
Abi kusura bakmada affına sığınarak soruyorum, sen peygamberlik mi iddaa ediyorsun. Senin konuşmalarından anladığım buda kardeşim. AYRICA KİME SORACAĞIZ! SANA MI? BİR DAHA PEYGAMBER GEMİYECEK BİLİYORSUN. BU DURUMDA NE OLUYOR KARDEŞİM? GERİSİNİ YAZMAK İSTEMİYORUM. KUSURA BAKMA BEN ALLAH TEALA' YA SORUYORUM. MAHŞERDE KİMİN KİME SORDUĞUNU GÖRECEĞİZ. BEN SİZİN NE DEDİĞİNİZ BİR ANLAYABİLSEM. HALEN ÇÖZEMEDİM KARDEŞLERİM. :confused:
AYRICA BEN BAYAN DEĞİLİM. SİZ BİZE İTHAM ETTİĞİNİZ ŞEYİN FARKINDA MISINIZ? HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ? KENDİNİZİN YANLIŞ YOLDA OLABİLECEĞİNİ? BENCE BİR :4_12_11: VE :3_3_5v: . EĞER BU İŞTE SAMİMİYSENİZ.

Üst Alt