Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müjde, şeytan bulunmuştur!!!!..

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
ii ii güzel devam inş. bi hayrını görrsn.

Tabii ki göreceğiz! Kur'an'dan iyi hayır mı olur? Ondan iyi hidayet kaynağı mı olur?

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
Zaten ne hikmetse bizim duymadığımız hadisleri hep siz duyuyorsunuz çok eneteresan...Sen sünnetlere uy kardeşim yaaa...

Mesela evine girerken sağ ayakla gir yemekleri sağ elinle ye ,iç bunlar sünnettir...Yemeklere besmeleyle başla....Yemeklerden sonra elhamdülilillah de bunlar sünnettir...Saçma sapan şeylerle karşımıza çıkıpta tartışma yaratma...Ve lütfen saçma sapan konularda açma siteye!...Yoksa ceza alacaksın haberin olsun!...Müslümanlığa yakışmıyo:cool:

SADECE KUR'ANDAN BESLENMEK MİDİR MÜSLÜMANLIĞA YAKIŞMAYAN..
HANFENDİ.
SİZ MÜSLÜMANLIĞA YAKIŞAN ARACILARA, VESİLELERE, ŞİRKETLERE VE HÜKÜM KOYUCUSU BİNLERE VARAN KONULARINIZI YAZIN..
BİZ DE YAKIŞMAYAN AYETLERİ..
KORKMAYIN, KİMSE KİMSEYE ZORLA İNANÇ EMPOZE EDEMEZ,
SİTE VE FORM DA ELİNİZDEN GİTMEZ..
NEDİR SİZİ BU DENLİ TELAŞA DÜŞÜREN..
UNUTMAYIN,
ALEYHİNİZE BİLE OLSA..
DOĞRULARI SAVUNMAK ERDEMDİR..
SİZ DE BU ERDEMİ SONSUZA DEK GÖRMEK İSTERİM.. UMARIM YANILTMAZSINIZ..
DUALARIMLA

Aysegul

New member
Nisa Suresi 59

59 »« Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir.

açıkla bu ayeti o zaman

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
the hafız abi ben onu sana açıklayayım.
şafii mezhebi savaş mezhebidir misal: kanamalarda abdest bozulmaz nnamazın belirli yerlerinde etrafa bakılır... bunların hepsini efendimiz uygulamıştır .

Değerli kardeşim. Gerçek her zaman gerçek, yalan her zaman yalandır. Doğru her zaman doğru, yanlış her zaman yanlıştır. Kan abdesti ya bozuyordur ya bozmuyordur. Eğer her ikisi de oluyorsa bu ikiyüzlülüktür!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
heh hemen şehadet getir
efendimize ikiyüzlü dedin hemen şehadet gatir çabuk iki rekatta namaz kıl ama o nafile olur sne kılmassın

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
Mezhepler dini uygulamak için kolaylık sağlarlar...Mesela çok zor durumda kalan bir insan kendi mezhebi dışında bir mezhebi taklit ederek namazını eda eder...Bu da kolaylıktır

Mezhepler zorluk sağlar! Kolaylığı Kur'an sağlar.

Sizler, ben hanefiyim dersiniz, DİŞLERİNİZE DOLGU YAPTIRACAĞINIZ ZAMAN, Ebu hanifeye göre dişlerine dolgu yaptıranın ömür boyu cünup gezeceğini aklınıza getirip ne hikmetse hemen mezhebinizi yarı yolda bırakırsınız. Ömür boyu cünup gezmemek (!) için!

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
bu yazının kaynaını hemen istiyorum.tebliğ farzdır.sana diyorum bu konunun
kaynaı hememn lütfen

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
heh hemen şehadet getir
efendimize ikiyüzlü dedin hemen şehadet gatir çabuk iki rekatta namaz kıl ama o nafile olur sne kılmassın

EFENDİMİZE İKİYÜZLÜ DİYENLER MAALESEF MEZHEPLERDİR..
PEYGAMBERİ BARİ BU TİP MEZHEPSEL ARGÜMANLARINIZA BULAŞTIRMA CANDAŞIM..
MEZHEP DEDİĞİN DAHA DÜNKÜ ÇOCUK..
PEYGAMBER ZAMANINDA YOKTU ANLAYACAĞIN..
ONUN İÇİN BU KAN MESELESİ MEZHEPLERİN SIKINTISIDIR PEYGAMBERİN DEĞİL

Aysegul

New member
Aysegul' Alıntı:
Nisa Suresi 59

59 »« Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resûl'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir.

açıkla bu ayeti o zaman

evet cevap bekliyorum

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
HaNiF' Alıntı:

Arkadaşımız ilk oturuş diye bir şeyden bahsetmedi. Son oturuştan bahsetti. Benim cevabım da elbette son oturuşa olacaktır. İlk oturuş beni alakadar etmez.. Ben bana sorulanı cevaplarım Sorulmayana mecbur değilim!
sevgi değer hafız sen bize yaptıklarını mesel kıldığın bi röğle namazını anlatabilirmisin rica etsem, ayrıntılı bir şekilde...

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
heh hemen şehadet getir

Ben, efendimize ikiyüzlü demedim. İkiyüzlü olup da kendileri efendimize uyacağına, efendimizi kendilerine uydurmaya çalışanlara diyorum.

Aysegul

New member
HaNiF' Alıntı:

Mezhepler zorluk sağlar! Kolaylığı Kur'an sağlar.

Sizler, ben hanefiyim dersiniz, DİŞLERİNİZE DOLGU YAPTIRACAĞINIZ ZAMAN, Ebu hanifeye göre dişlerine dolgu yaptıranın ömür boyu cünup gezeceğini aklınıza getirip ne hikmetse hemen mezhebinizi yarı yolda bırakırsınız. Ömür boyu cünup gezmemek (!) için!

eee napalım o zaman söylermisin dişlere dolgu yaptırmadanmı gezsin insanlar...Basit basit saçma saçma cvplar veriyorsun

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
seyfullah putkıran' Alıntı:
sevgi değer hafız sen bize yaptıklarını mesel kıldığın bi röğle namazını anlatabilirmisin rica etsem, ayrıntılı bir şekilde...

Seyfullah kardeşim etmeyin, eylemeyin... Ben, bütün namazlarımı aynı şekilde kılıyorum... Vusta (gün ortası, öğle) namazımı da Fecr (Sabah) namazımı da İşa (Akşam) namazımı da aynı şekilde kılıyorum. Bu, bana namazı nasıl kıldığımı belki de 3. soruşunuz.

"NAMAZI NASIL KILDIĞIMI MERAK EDENLER" adlı açtığım konuda kıldığım namazı anlattım. Oradan yararlanabilirsiniz...

http://www.islamforum.net/showthread.php?t=2536&highlight=namaz

Vesselam...

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
sende ikindi ve yatsı yoktu demi dooru tabi yatsı işine gelmiyo çok uzun korkuyosun yorulursun diye

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
Aysegul' Alıntı:
eee napalım o zaman söylermisin dişlere dolgu yaptırmadanmı gezsin insanlar...Basit basit saçma saçma cvplar veriyorsun

Eğer insanlar dişlerine dolgu yaptırmadan gezemiyorlarsa pek düşünceli mezhebinizin yaptığı zıvanayı neden bana soruyorsunuz ki?

Bu hükmü sizin mezhebiniz koymuş... Gidin onlara sorun!

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
sende ikindi ve yatsı yoktu demi dooru tabi yatsı işine gelmiyo çok uzun korkuyosun yorulursun diye

Yorulmayla alakası yok. Eğer varsa yatsı namazının farz olduğuna dair Kur'an'dan, getirin delilinizi...

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
sabır edecez inş. ama ahirette o fırsat geçsin alime cennetten sizin oraya dooru bi bakış atacam inş. allah beni cennetine alırsa tabi

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
sabır edecez inş. ama ahirette o fırsat geçsin alime cennetten sizin oraya dooru bi bakış atacam inş. allah beni cennetine alırsa tabi

Siz söylediğinizin arkasında durmuyorsunuz. Son oturuşa farz diyorsunuz delil istiyoruz cevap yok. Yatsı namazının farz olduğunu söylüyorsunuz delil istiyoruz hâla cevap yok!

Ve ben sizi sözünüzün eri olduğunuzu öğrenmek için hâlâ cevabınızı bekliyorum...

Vesselam...

HaNiF

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
abla bu forumun cıvıı çıkmış bırakın yaa saçmalık kaynıyo heryer

Evet... Kur'an'a, akla ve mantığa uymayan bir çok saçmalık kaynıyor. Arındırabilene aşk olsun!

Üst Alt