Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadın çalışmalı mı?

kadın çalışmalı mı?

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

• evet (maddi durumu kötüyse)

• kararsızım

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .
Z

zeynep_hearty

Guest
MADDİ MANADA RAHAT ETMEK İÇİN KADININ ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİ ZANNETMEYİN.

Erkeklerin ekserisi kadını maddi gelir kaynağı olarak görmekte ne yazık ki...

Amma kadın maddi rahattan ziyase toplumda kabul görme sevdasıyla çalışmayı istemekte...

Çünkü cemiyet çalışmayan kadına duyduğu saygı ile çalışan kadına duyduğu saygıyı tefrik etmekte.Bunu en çokta erkekler yapmakta.

Mesela eşi çalışan bir erkek eşine yardım etmekte iken;aynı erkek boşanıp ev hanımı aldığında eşine yardım etmemekte.

Kadın ise değer görmek için çalışmayı istemekte.

Oysa bilseler ki Allah Resulü (ASM) eşiyle şakalaşıp eşine yardım etmiştir.
Müslüman bir erkeğinde sünneti seniyye ye ittiba etmesi gerektir.

Bu arada eşinin çalışmasını istemeyenlere gerici diyenlere duyurulur

yerinde ve önemli bir tespit ...sebep ve sonuç ....rabbim razı olsun ..selam ve dua ile..

mhmt

New member
bi yeri atlıyorsun duha hocam.. çalışan için evlilik bahsi geçmemiş.. bu denilenler bekar içinde da olabilir. o zaman çocuklara bakmak gibi bi durum olmayacağı için diğer ailevi vs vs şartlara bakılır.. ve mümkünse yani gerekliyse çalışılır.. keyif için çalışma değil..

aslında genel de herkes aynı şeyi söylüyor. farklılık çok fazla değil.. bu yüzden aynı şeyler defalarca yazılıyor... konuda uzuyor..

selametle...

Z

zeynep_hearty

Guest
Senin rızkın okuduğun ve edindiğin meslekten mi geliyor yoksa Rahmetten mi?

"Oku" emrinde çalışmassan okuma var mı? Okuyup bir birikim sahibi olup , cehalletten kurtulup evladını yetiştirmekten daha önemli hangi meslek var ki?

Ben şu dersi almışım ve mesleğim bu dersi anlatmayı emrediyor.

"Kadın yuvasından çıkmış ,geri dönmeli"

öcelikle rabbim razı olsun izninizle birkaç cümle ben eklemek istiyorum..kadınların( aslında tüm insanlığın erkek veya kadın sözkonusu değil) okuma nedeni çalışmak için değil tüm insanlığa inmiş ''oku '' içindir burada şu soru akla gelir niçin okuyoruz? ve bir soruya onlarca cevap veriyoruz ..kainatı bilmek için ,rabbim bilmek için , tedbir için ,olasılıklar için, kendimiz için ,eşimiz için, çocuklarımız için, toplum için, vatan için..için... için... için..fakat yalnızca çalışmak için okumamalı gerekli ve dini anlamda yeterli bir sebebi olmadıkça çalışmamalı ..tedbir için, olasıklar için dedim olabilirki evlidir ve yine olabilirki eşinin başından talihsiz bir olay geçmiştir meziyet sahibi olması rızkını temin edebilecek bir mesleği olması tedbirdir yaşadığı şeylerde olasılıktır velhasıl bu olasılığa ve belki başka olasıklara karşı alınan tedbirdir..okumak için bu kadar neden varken günümüz kadını çalışmak için islami ölçü dahilinde geçerliliği olan bir neden bulamıyor ..şahsi düşüncemdir polemik oluşmasını istemiyorum sadece yorum yaptım ..selam ve dua ile..

gönüldostuelif

New member
Senin rızkın okuduğun ve edindiğin meslekten mi geliyor yoksa Rahmetten mi?

"Oku" emrinde çalışmassan okuma var mı? Okuyup bir birikim sahibi olup , cehalletten kurtulup evladını yetiştirmekten daha önemli hangi meslek var ki?

Ben şu dersi almışım ve mesleğim bu dersi anlatmayı emrediyor.

"Kadın yuvasından çıkmış ,geri dönmeli"

Duha kardeşim hakılısın ben sunu demek istedim yani elimde diplomam varken ve işe yarar bir mesleğim varsa cocuğumda yoksa calışmam için engel ne?millete niye bir yararım olmasın ?tabiki cocuk yetiştirmek anne olmak gibi daha kıymetli bir meslek yoktur Allah herkese anne olmayı nasip eder inş..Rabbim o günleri nasip ederse calışmak yerine cocuğum belli bir yasa gelinceye kadar cocuğuma bakmak isterim.
ben para için calışmak istemiyorumki....cahil bir anne olmak yerine bilgili bir anne olmayı tercih ederim ..
Allah razı olsun..
selametle..

amenna

New member
yasaklanmamışsa mahsuru yoktur.mecbur bırakmadı diye de dini bakışla doğru değildir demek yanlış bir hüküm olur.bu hakiki hüküm değil, kişisel bi yorumdur.bu durumda zamanın gerek ve şartlarına göre yasak olmayanı yapan için Allah'ın rahmet nazarı ile bakacağı bir iş değil demek de büyük bi sözdür.
(estafurullah,kusur hepimizde)

Allah'ın rahmeti üzerinize olsun...
selametle..

amenna

New member
sebep ne olursa olsun(ısrarla lüks için diyorsunuz)yasaklanmayan bir eylemin yapılması hali için böyle bi hüküm verilemez dedim.sizde görmek istediğiniz taraftan bakıyorsunuz.ağır gelecek bi yaram yok Allah'a şükür.lakin uygun olan her koşulda kadının çalışmasını gerektiren birçok sebep var görülen ve bilinen.sizin bunları illaki kabul etmeniz gerekmiyor.

selametle..

amenna

New member
aldım kabul ettim kardeşim.

selametle..

amenna

New member
yok ama yinede helalleşmek iyidir.helal olsun.
olur mu hiç öyle şey.elbette tartışılacak.kişiselleştirmeye gerek yok.sende helal et. hakkını ihlal ettiysem.:)

Allah'ın rahmeti üzerine olsun..

asikkulun

New member
bence bir bayan namusuyla çalışırsa olabilir.gidipte orda burda yani bataklık diyim de siz anlayın çalışısa çalışmasın daha ii..yani alnın teriyle çalışırsa olur. benceee

txema

New member
çalışmalı o kapasiteye sahipse...

M

muhik

Guest
bırakında kadınlar karar versin çok haklısın kardeşim çoğu erkek artık çalışan bayan peşinde sırf parası için ben bu erkeleri esefle kınıyorum ayrıca çalışmak ayıp değil yeter ki namusuyla çalışsın bunada katılıyorum lakin bir bayan maaşı için alınmaz ben utanıyorum bu şartın peşinde koşanlar adına.

M

muhik

Guest
yerinde ve önemli bir tespit ...sebep ve sonuç ....rabbim razı olsun ..selam ve dua ile..

tam senden alıntı yaptım sandım baktım ki başkasından alıntı yapmışsın ama bu sözleri yazan kardeşimin aklına sağlık birşey ancak bu kadar güzel izah edilir birazdan ona bir teşekkür yolluycam.

omer1984

New member
kadınlr çalıstıkları zaman biraz ittatsiz oluyorlar.<malesef>kendi ayaklarım üzerinde durabiliyorum. falan caprisleri

hüzün kovan kuþu

New member
Web sitesi
www.herkul.org
arkadaslar sadece dusunelım doktorlugu ele alalım mesela o rahatsızlıga bayan doktorun bakması gerekiyo olabılıyo bunun ıcın bayanların calısmasından yanayım ama namusuyla calısmalı...

kaiser

New member
kesinlikle kadınlar çalışmalıdır. kadınlar dünyamız için çok önemlidir. çok özel durumlar dışında her kadının çalışması gerektiğini düşünüyorum. cumhuriyetimizin kurulmasında ve kurtulus savasında da kadınlarımız vardı her zaman da olmalıdır.kadınlar yalnızca çocuk yapmak için yoktur. çalışmasında bi sakınca gormuyorum

Üst Alt