Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kadın çalışmalı mı?

kadın çalışmalı mı?

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

• evet (maddi durumu kötüyse)

• kararsızım

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

soldierking

New member
Kadın Çalışmalı mıdır?
-Kadının çalışmalı mı, çalışmamalı mı sorusuna cevap arayalım. Hz. Hatice Dul olduğu için, bizzat kendisi ticaretle uğraşıyordu. Hz. Aişe, Peygamber Efendimizin ölümünden sonra Ordulara Komutanlık yapmıştır. Müslüman bir kadın tahsil yapmalı, kendisi için haram olmayan alan ve ortamlarda çalışmalıdır. Ancak Tesettüre riayet ederek ve iffetini koruyarak çalışmalıdır. Kadın çalışmak zorunda değil ise, önceliği iş bulamayan Erkeklere bırakmalı, kendini evine, eşine ve çocuklarına adamalıdır. İç işler ve dış işleri paylaşılmalıdır. Zaten Erkek, evi geçindirmekle sorumlu olduğuna göre, kadının görevi iyi bir annelik yapmak, çocuklarını topluma kazandırmak olmalıdır. Kadının fiziki konumuna en uygun olanı, iç işlerini seçmesidir. Yeteri kadar “Anne Kokusunu” ve “Şefkatini” alamayan çocuklarda, Psikolojik davranış bozuklukları görülmekte, çevresine ve evliliğine uyum gösteremedikleri için, toplumun kanayan yarası olmaktadırlar.
-Hanımı çalışan ailelerde, şiddetli geçimsizlik nedeni ile boşanmalar, intiharlar meydana gelmekte, Psikolojisi bozulmuş yetim çocuklar ortada kalmaktadırlar. Erkek almış olduğu maaşı, hanımına ve çocuklarına harcarken, koz olarak kullanmayı düşünmezken, eğer erkek işsiz ise Kadın bu maaşı ile hava atarak, bunu erkeğe karşı koz olarak kullanmaktadır.
-Çalışan kadının yirmi dört saatini ele almak gerekirse, çocuğunu Kreşten alacak, yorgun argın eve gelecek, akşam için yemek yapacak, bulaşık yıkayacak, varsa ütü yapacak, çamaşır yıkayacak, çocuğunu uyutacak, sonra dinlenmek için zaman bulacak ve gece yarısı kocasının gönlünü görecek, uyuyacak, uyanınca çocuğunu emzirecek, kalkıp yıkanacak, kahvaltı hazırlayacak, giyinecek, süslenecek, çocuğunu Kreşe teslim edecek ve mesaisine yetişecek. Bu kadına 24 saat yetmeyecek. Bu yarışa bir kadının zarif ve nazik bedeni dayanamayacaktır. Sinir, stres, tartışma, şiddet sonucu mutlu aile çatırdamaya başlayacak. Benzetmiş gibi olmayalım, atalarımız; “İneği Çüte koşarsan, Süt alamazsın” demişler. Kadını çalıştırıyorsanız, bazı hizmetleri beklemeyeceksiniz. Beklerseniz, karşınızda öfke küpü bir kadın bulursunuz.

VÝRANESARAY

New member
Allahu Teala Kadini çalişmasi Için Yaratmadi..

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Avrupada yapılan bir araştırmayı okumuştum.

evli erkek, bekar erkeğe göre daha fazla kazanıyor,
eşi çalışmayan erkek, çalışan erkekten daha fazla kanıyor..

bu araştırma şaşırtmıştı benim. demek rızık sabit, onun için eşin çalışmamasından yanayım..

Yasemin03

New member
ben üniversiteyi bitirirsem psikolog olarak calismak istiyorum, bir zaman evli olsamda. ama diyelim birisinin cocugu/cocuklari olsa, bence annesi baksin. böyle dadiya vermek iyi degil bence. ama fark ettim ki, evli kisilerin ikiside calissa, beraber gecirme zamanlari az oluyor. ablamda görüyordum. evli ciftler sanki ayri ve kendi hayatini yasiyormus gibi geldi bana.

yasinacar88

New member
Neden mi Kadın isterse tabi çalışmalı...
Kadın erkek eşitliğini düşünürsek evet çalışmalı.

gulya

New member
evli bi bayanin calismamasi daha iyidir.kendisini cocuklarina esine evine adamak acisindan yani.selametle

mhmt

New member
KADIN dediğim kırar dizini oturur evinde.. O KADAR..höyt:D

A

ayþe

Guest
Kadinin çalişmamasi Her Zaman En Makbül Olandir.çocuğunu Güzel Ahlak Ile Terbiye Edebilmek ,kocasina Karşi Olan Görevlerini Kusursuz Yerine Getirmeside Bence Bi çalişmadir,dolayisiyla Boş Vakti Yok Demektir.peki çaliştiğini Düşünelim Bu Görevleri Kim Yapacak ?

Z

zeynep_hearty

Guest
KUSURA BAKMAYIN AMA KABACA BİR YORUM BU.

Saygıderğer mhmt sadece latife mahiyetinde cümleler kullanmış kaba bir yorum olduğunu düşünmüyorum ki cümlenin sonunda kullandığı ifadeylede latife olduğunu anlıyoruz ..selam ve dua ile..

REYHANLI

New member
arkadaşlar benim daha iyi bir fikrim var....

NEDEN BUNU KUR'AN-I KERİM'E SORMUYORUZ....ACABA BU KONU HAKKINDA O NE DİYOR....BEN SORDUM KUR'AN'A!!!! BANA ŞU CEVABI VERDİ;

Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah ve Resulü'ne itaat edin. Ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor. (AHZAP 33)

Z

zeynep_hearty

Guest
kadın bakmakla mükellef kimseler olmadığı halde çalışmamalıdır..zira bu çalışma keyfi bir çalışma olduğundan daha fazla konfor, daha fazla birikim, daha iyi yaşamak adına yapılan bu girişimlerin sonucunda ortay çıkan tablo inanılmaz boyuttadır ..ekonomik durumu yerinde olan bir bayan hobi,cansıkıntısı vs.. nedenlerle çalıştığı zaman hem eşinin, hem emanet olarak verilen çocuklarının, hem aslında bakmakla mükellef olduğu ailesini sadece o bayanın meşgul ettiği yer yüzünden geçimini sağlıyamıyan bir çok aile resinin hakkkına tecavüz etmektedir bu anlamada kadının sosyallik adına, kazanma adına, ekonomik özgürlük adına yada diğer bir ifadeyle girişimci bir ruhum olsun(bende kazandığımı göstermeliyim ve kazanmalıyım) ekmeğimi kendim elime alayım düşüncesiyle bir çok toplumsal felaketleri doğuruyor..örneğin evli bir çift bayan çalışmıyor ufak sorunları mevcut olduğunda kadın bişekilde çocukları için boşanma kararı almıyor ve yapılan araştırmlara göre zamanla yuva sağlamlaşıyor ..fakat ekonomik özgürlüğü olan bir kadın böyle düşünmüyor zaten benim ihtiyacım yok kendim ekmeğimi kazanıyorum param var özgürüm diye düşünerek hiçbişeyi düşünmeden toplumda yazıktırki mukaddesliği unutulmuş aile kavramını zedeliyecek kararlar alınabiliyor ...velhasıl şahsi düşüncem kadın çok gerekli bir durum sözkonusu olmadıkça çalışmamalı ki eğer gerçekten bakmakla mükellef olduğu kişiler var ise çalışması gerekiyorsa ölçü dahilinde helal dairesi içerinde olmasına bilhassa dikkat etmelidir ..selam ve dua ile....

mhmt

New member
KUSURA BAKMAYIN AMA KABACA BİR YORUM BU.

ben dicektim aynısını ama siz dediniz.

bunu şaka mahiyetinde yazdım tabiki..

Saygıderğer mhmt sadece latife mahiyetinde cümleler kullanmış kaba bir yorum olduğunu düşünmüyorum ki cümlenin sonunda kullandığı ifadeylede latife olduğunu anlıyoruz ..selam ve dua ile..

Allah razı olsun sizden..kastettiğimi doğru anlayan birilerinin çıkması beni rahatlattı..
selametle..

mhmt

New member
günümüzde zaten ortamın ne denli ahlaktan yoksun olduğu bellidir.. şimdi kadın olarak eğer gerekmedikçe çalışmak, aslında çoğu yanlışa bi nevi zemin hazırlamadır ki, bu toplumsal rahatsızlık sebebidir.. kadının asli görevi olan annelik, aslında en büyük nimet ve kadın için en güzl iştir.. kadının normal şartlarda çalışmaması gerektiği düşüncesi alında kadının özgürlük haklarının elinden alınması değil, bilakis bu hakların korunması demektir.. islamın kadına verdiği değeri hiç bi sistem vermez.. bu yüzden islamdan şaşmak sonuç itibariyle hoş olmayan sonuçlar doğurur..bunu engellmek için de, çalışma gerekliliği durumunda, helal daireler için çalışmak gereklidir.. çalışmak gerekli değil ise, yani bu zorunluluk mevct değil ise, çalışılmaması uygundur..

selametle..

DUR UM

New member
Selamu Aleyküm Kardeş Bizim Peşinden Gitmemiz Gereken Rasulullah Aleyhisselamdi Yunus Emre Değil Selamatle AYRICA RASULLULLAH ALEYHİSSELAM KADININ ÇALIŞMASINDA BİR SAKINCA GÖRMEMİŞ ÜSTELİK KAZANCIDA KENDİNİN BELKİ KOCASI SADAKA VERİRKEN İNFAK EDERKEN SADECE NEFSİNİ DÜŞÜNÜYORDUR.

DUR UM

New member
"allah Ve Rasulünün önüne Geçmeyin"sadakallah .nefsani Arzulardan Allaha Siğinip Allahin Korumasina Siğinip Tevekkülle Güzellikle çalişabilir. Bemele Ve Hamd Ile Işe Başlanirsa Hayir Olur Inşaallah.felaket Değil.

soldierking

New member
Dikkat Edelim Lütfen

Dikkat Edelim Lütfen

"allah Ve Rasulünün önüne Geçmeyin"sadakallah .nefsani Arzulardan Allaha Siğinip Allahin Korumasina Siğinip Tevekkülle Güzellikle çalişabilir. Bemele Ve Hamd Ile Işe Başlanirsa Hayir Olur Inşaallah.felaket Değil.

ACIKCA KİME NE DEMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLERMİSİN YANLIŞ ANLAŞILMASIN..
SÖZÜ ORTAYA ATMAYALIM LÜTFEN....

Üst Alt