Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gizli Şirk(Bir Takva Örneği)

yýldýz

New member
Ben makam mevki peşinde değilim, Kur'anı iyi bilen biri, şu aşağıdaki Nursinin sözlerinin ne manaya geldiğini iyi bilir, buyrun

Şualar, Birinci Şua, Yirmi ikinci Ayet ve Ayetler, c. I, s. 841 de geçen “Resail’in-Nur denilen otuz üç aded Söz ve otuz üç aded Mektub ve otuz bir aded Lem'alar, bu zamanda, Kitabı Mübin'deki âyetlerin âyetleridir. Yani, hakaikının alâmetleridir ve hak ve hakikat olduğunun bürhanlarıdır. Ve o âyetlerdeki hakaiki imaniyenin gayet kuvvetli hüccetleridir”. Sözüyle ve yukarda geçen sözleriyle Said Nursi, Allah’ın “Vay o kimselere ki, kendi elleriyle kitap yazarlar, sonra “bu Allah katındandır” derler. Hedefleri, onun karşılığında bir şeyler almaktır. Vay o ellerinin yazdığından dolayı onlara! Vay o kazandıklarından dolayı onlara!.” (Bakara 2/79)

Acaba bu sözleri yazanın da imanından şüphe eder misin,
Ya da sen gerçekten Kur'anı mı daha iyi tanıyor sun, Nursi yi mi?..

yetişemiyorum arkadaşalr. :p :D
Niye böyle açıklamışlar anlamadım. Kuran-ı Kerim-i açıklamasının başlı başına bir mucize(ayet) olduğunu söylüyor. Anlamlarını açıklıyorum veya açıkladım diyor.
Yazdıklarım gerçek ayetlerin doğru açıklamalarıdır diyo. Tabi benim anladığım manada. :)

CCCCCC

New member
Evet öyle diyor ama başkaları kabul etmiyor saptırıyor.

ÇAPANOÐLU

New member
Evet söylediklerinde sadıksan yarın o konuşmaların linkini yazarsın.

Eğer sadıksan ben sana teslim olurum.

Hem her şeyi ciddiye alma. Bazen şaka bazen ciddi birbirimize takıldık. Ben hiç kırılmadım. Sen kırıldıysan Helal et.

Muhabbetle

Ben buradaki Nurcu'nun hezeyanlarını ayarlamak için çaba sarfederken, bakı duha kardeş, can kardaşın CCCCC ne demiş başka bir yazısında..Yani, bu hastalık demekki irsi, her risale okuyandı aksediyor..
Allah akıl ve fikir ihsan eylesin

Elbetteki Kimdir Sorusunun cevabını Vermek isteyenler vermeye çalışmış yetmemiş ağızlarından bal damlamış,yetmemiş böyle alim görülmemiştir denmiş,yetmemiş Hızır a.s ile yüz defa görüşsem gezsem onun mertebesine yetişemem denillmiş.Peki biz böyle bir zat böyle yakın tarihte kaybettiğimiz zatı ne kadar önemsiyor.Çağın mücedditinin kitaplarına ne kadar önemsiyoruz.Eğer Meal okuncaksa Risale okunmalı çünkü ondan sonra Müceddid gelmedi.Sadece üstadı en iyi anlayanlar gelecektir Şahsi görüşümdür yanlış olabilir arkadaşlar.Kusurlarımı örtün.

ÇAPANOÐLU

New member
Bu üç farkın sırrı ise Risaletü'n-Nur'un mertebesi üçüncüde olmasıdır. Yani vahiy değil ve olamaz. Hem umumiyetle dahi ilham değil, belki ekseriyetle Kur'ân'ın feyziyle ve medediyle kalbe gelen sünuhat ve istihracat-ı Kur'âniyedir.

Birinci Şua

Sünuhat=Kalbe doğan şeyler
İstihrac-ı Kur'aniye:Kur'andan ders çıkarma

Evet Çapanoğlu kardeş İddian çürümüştür

Diyorsun,
bak, hemen inanıverdim..
hatta, bütün arkadaşlar inandı..
artık sır perdesi kalktı, vatana millete hayırlı olsun..

Aysegul

New member
Ya şunu anlamıyorum "ÇAPANOĞLU" kardeşimiz adeta nur cemaatine ateş püskürüyor..Yahu kardeşim ne yaptı sana Bediüzzaman said nursi?...Kitaplarında besmelenin derin manasını sayfalarca yazdığı içinmi bu kadar kötü bir insan?...Ya da ayetlerin manalarını kitaplarında misallerle açıkladığı içinmi hastalıklı biri?...Allah'u Tealaya uymayı insanlara öğütlediği için teşekkür edeceğin yerde napsamda bu insanları -kur'an ayetleri açıklayan risale-i nur külliyatını -okumasına engel olsam diye kara kara düşünüyorsun bakıyorumda...

CCCCCC

New member
Katılıyorum ALLAH C.C RAZI OLSUN

Üst Alt