Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din dersi kaldırılsın mı

Din dersi kaldırılsın mı

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

• seçmeli yapılsın ve her inanca ait eğitmenler tarafından verilsin eğitim

• Kullanılan toplam oy
    0

GEZGÝN

New member
Benim inançlı olup veya olmadığımı belirlemek sizin üzerinize vazife değil.Senin gibi inanmadığı için insanlar şucu bucu diye mimlemeye ne hakkın var bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun.

Benim işim insanlarla.Bir insanın zikri ne ise fikride odur.İçinde şeytanlılara hesaplaşma olduğu için sürekli şeytan ve şeytani fikirlerden bahsediyorsun
hadi var sen onunla oyalanma devam.Fikrin ve zikrinle:D

bu yazının ilk paragrafı ile ikinci paragrafı tamamen birbiri ile zıt gibi geliyor bana...
İNSANları şucu bucu diye nitelendirmeyin diyen kişi altına kendisi aynı şeyi yapmaz,yapamaz,yapmamalı...
AYRICAAAAAAAA
kimse kimsenin kalbini bilemez,bu sebeple (özellikle de müslüman & müslüman bilinen kimselere) kimse hakaret edemez,etmemeli de zaten..
Başta Efendimiz (SAV) münafık olduklarını bile bile -bakın dikkat edin o bir peygamberdir ve Allah'ın izni ile kalpleri de bu izin doğrultusunda bilendir- kimseyi aşağılayıcı ya da küçümseyici ya da hakaret edici bir söz söylememiştir....
bu forumda bulunan kimselere de O'nun ümmeti olarak bu tür sözler asla yakışmamaktadır.
vesselam...

uhuvvet

New member
din derslerine bildimiz üzere bazı yerlerde müzik,resim,beden,rehberlk hocaları giriyor ancak onlarda meb in yayınladıgı ve zorunlu koştugu kitabı derste okutmak zorunda en azından bunun için bile olsa din dersi kalkmamalı ki en azından yeni gelen nesil din adına okulda da zerre kadar bile olsa birşeyler öğrenebilsin.ayrıca bu hususta mezhep farklılıkları olayı önemli değildir din kitablarında mezheplere göre değil ahlaka yönelik ve dogmatik dini bilgilendirmeye yöneliktir.ama inanc farklılıkları derseniz isteyen değilama velisinin nüfusunda islam yazmayanlar cocugunu bu derslere sokmama özgürlüğüne sahip olmalı bu kadarı yeter ve olması gereken durumdur şayet isteyen herkes cocugunun din dersine girmesine engel olabilirse ozaman isteyenlerde cocuklarını inkilap vs. derslerine girmemelerini isteyebilir ortamı germeye gerek yok

radikal

New member
alinanın taraftarı benim.burda konusulması gereken din derslerinin kaldırılması ve ya düzenlemesi.bence din dersleri kalmalı. din derslerinin kimseye zararı yok ama zorunlu olması yerine secmeli olmalıdır.ayrıca din derslerinde dua ezbetletmek yerine dinleri tarihsel gelişimleri anlatılmalıdır. dinler tarihi anlatılmalıdır. insanlar butun dinlerin tarihsel gelişimi ve dinler hakkında genel bir dusunce edinebilmelidir.

Diğer tarafta sözlüye kalktığında Dinler tarihi mi sorulacak yoksa o Din'in sana hitap eden emirlerimi ? Susta bari adam sansınlar.

a l p e r

New member
tabi tabi kaldırılsın, çocuklar zorla din öğrenmesin, haya nedir ahlak nedir temellerine yerleşmesin. BEYİNLERİ YIKANMASIN. Leş olmuş beyinlerle meydanlarda laiklik savunsun. E armut dibine düşer, ahlaksız aile, çocuğunu ahlaklı ister mi? Zorlamayalım kimseyi bu milletin sonu belli. Rabbinden yüz çeviren bir topluluğun sonu belli.

Yazıklar olsun din dersini tahrif edene ve okuldaki derslerin en üstünü tutmayana...

E

ebubeddavi

Guest
bulaşmayın bu alisiz lere bunlar şerdir,,allah bir bunların birde siyonist yahudilerin eline düşürmesin ,,

zeYno

New member
neden kaldırılsınki sonuçta okulda hristiyanlık öğretilmiyo.
müslüman ülkedeyiz ama sen sanki sanki baska bir din öğretiliyo gibi din dersi kaldırılsın dion

Senin temel bilgilerin eksik galiba .. Türkiye 1923'den beri resmen müslüman devlet degildir, ha cogunluk müslüman diyorsan o baska, ki bu zamanda artik onuda emin bir sekilde diyemiyoruz.
Bence okullarda din dersi kesinlikle verilsin, cünkü okul cocuklari hayata hazirliyorsa, ki ben okulda cocuklarin aldigi egitime göre kisiliklerinin gelistigine inaniyorum, o zaman din tabii ki cok önemli bir konu. Cünkü din, kültür gibi özellikler kisiligi genisletiyor ve sonucta seni sen yapan bu egitimi nasil ve hangi cogunlukta aldigina baglidir. yani benim demek istedigim cocuk yasta ne ögreniyorsan, ona göre yetisiyor ve kisiligini tamamliyorsun.

zeYno

New member
Böyle saçma bir soru için 17 yaş geç değilmi ? Biraz daha ayaklar yere basmalı değil mi ?

Siz 33 yasindasiniz ama hala aklin yasta degil basta oldugunu anlayamamissiniz .. suclarin cogu yetiskin insanlardan isleniyor .. yasi kücük birisi birsey iddia edip savununca yasi kücük oluyor da, yetiskinler suc isleyince neden yaslari ön plana getirilmiyor ?

zeYno

New member
zorla nerde din öğretiliyo onu yapan hristiyan yahudi misyonerlerdir.

futbol gibi sucu ondan ona atiyoruz .. suc kimde diye aramak son derece yanlis, nasil ortadan kaldirabiliriz diye düsünmek daha mantikli degilmi ?

ayrica ben kendim cogunluk hristiyan olan bir devlette yasiyorum ve bu zamana kadar ne bir misyonerle karsilastim nede beni dinimden caydirip ikna etmeye calisan birisinle .. bilmeden ön yargi yapmak sacma degil mi ?

iste bu tür ön yargi yüzünden müslümanlara karsi hep kozlari oluyor digerlerin, lütfen artik birakalim bu tür sacmaliklari ve gercekci olalim .. suc kimde diye aramayalim, nasil birlik olup sorunlari ortadan kaldiririz diye düsünmeye baslasak herkes icin en hayirlisi olacak

Z

zeynep_hearty

Guest
suçu üreten fabrikanın tesbiti sanırım çok daha yerinde olur zira siz hernekadr sorunun değilde çözümün kaynağı olalım ifadenizle doğru bir yaklaşım içerisnde bulunsanızda şimdi tablo değişti...şehitlerimizi görünmeyen bilinmeyen yerlere gömmek görünen suçu kaldırmıyor savaşta bir şehirden çok bir enkazı hatırlatan ülkeleri haritadan silmekte böyle ..lakin suçun kaynağının tespiti yapılıp şuç üretme, insanlığı, insanlıklarını öldürme fabrikasının tesbiti ve yok olması için çalışmak elzemdir...sanırım böyle bir yok izlenilmesi daha verimli sonuçlar ortaya çıkarcaktır...fakat tüm bunlar için gerekli olan bilgi donanım ise islam dininin öğretilmesiyle olur ve her daim niyazda bulunan eller ve dillerle olur işte bu noktada çekirdekten dediğimiz aşının yapılması şarttır ..selam ve dua ile..

Ebu Zerr

New member
din dersi kaldırılsın mı? Allah aşkına siz hangi ülkede yaşıyorsunuz. Tevhidi Tedrisat kanunu kalktıda bizim mi haberimiz yok. (Hani benim olmayabilir de hemen kızmayın) Din dersini kaldırmak için öncelikle tevhidi tedrisat kanununu kaldıracaksınız, bu kanun da değiştirilmesi teklif edilemez kanunlardan değil ise...tevhidi tedrisat kanununu kaldırısanız, din derslerini de kaldırısınız, o zaman din dersleri okul dışına kayar, o zaman da devreye kesreti tedrisat ya da tekfiri tedrisat çıkar...

rusen_alp

New member
din dersi kaldırılsın mı? Allah aşkına siz hangi ülkede yaşıyorsunuz. Tevhidi Tedrisat kanunu kalktıda bizim mi haberimiz yok. (Hani benim olmayabilir de hemen kızmayın) Din dersini kaldırmak için öncelikle tevhidi tedrisat kanununu kaldıracaksınız, bu kanun da değiştirilmesi teklif edilemez kanunlardan değil ise...tevhidi tedrisat kanununu kaldırısanız, din derslerini de kaldırısınız, o zaman din dersleri okul dışına kayar, o zaman da devreye kesreti tedrisat ya da tekfiri tedrisat çıkar...
Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz, Tevhidi tedrisat kanunu öğretimde birliği kabul eden bir kanundur, ve bu din dersiyle de bir ilgisi yoktur, ayrıca tevhidi tedrisat kanunu değiştirelemeyecek kanun değildir, bu kanun devrim kanunudur, fakat her kanun gibi bu da değiştirilebilir, sizin değiştirelemez dediğiniz, anayasada yer alır, siz dininizi , okuldan mı öğrendiniz ? Yoksa kendi gayretlerinizle mi öğrendiniz ?

rusen_alp

New member
Sizde bu tür bicimsiz bir not birakarak 5 yasina bile erisemediginizi gösterdiniz herhalde ;) herneyse, sizinle sacma sapan konular yüzünden tartismak dahi istemiyorum

Rüzgar eken fırtına biçer Zeyno, ;)
5 yaşına bile erişememek , bu ne anlama geliyor :) Yeni bir Türk atasözümüz mü :)hani 5 yaşına erişememişim ya, sizi anlama kabiliyetine de erişemedim :D

Ebu Zerr

New member
tevhidi tedrisatın din dersleri ile ilgisi yokmuşmuş!!!
başka hiç bir şeycikler demiyorum, bilmeyene ne anlatayım ki...
hazreti google de bir araştır bakalım...

Üst Alt