Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din dersi kaldırılsın mı

Din dersi kaldırılsın mı

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

• seçmeli yapılsın ve her inanca ait eğitmenler tarafından verilsin eğitim

• Kullanılan toplam oy
    0

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
sevgili dostlar
bildiğiniz gibi meb aracılığı ile verilen din dersinin trde yaşıyan farklı iananç ve mezheplerdeki ailelere hitap etmiyor.
Üstelik ailelerin birçoğu verilen eğitimden memnun olmadıkları için çocukları
tatil dönemlerinde din eğitimi alabilecekleri farklı yerlere yönlendiriyorlar

sizler ne düşünürsünüz bu konu hakkında

unzurna

New member
Kesinlikle kaldırılmasın diyorum. Yanlız dini öğreten kişilerin ehli olması gerekir diyorum. Bu çok önemli.:)

E

esrefinho

Guest
Cok Ilginç Düşünüyosun ...
Okullarda Zaten Dersten Baska Hersey Var .

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
Ben kaldırılmasını istiyorum.Çünkü farklı inançların mensupları eğitim verilmiyor.ilerde verilmeye başlanılsa bile buda asimilasyona çanak tutacağı içi bence aileler çocuklarının din eğitimlerini dışarıdaki kurumlardan yapmalıdırlar

radikal

New member
Sen söyle bakalım!

Sen söyle bakalım!

Böyle saçma bir soru için 17 yaş geç değilmi ? Biraz daha ayaklar yere basmalı değil mi ?

E

esrefinho

Guest
Saçmalik

Saçmalik

Ben kaldırılmasını istiyorum.Çünkü farklı inançların mensupları eğitim verilmiyor.ilerde verilmeye başlanılsa bile buda asimilasyona çanak tutacağı içi bence aileler çocuklarının din eğitimlerini dışarıdaki kurumlardan yapmalıdırlar

SEN KİDEN YANASIN

E

esrefinho

Guest
neden bu kadar karsısın

neden bu kadar karsısın

anlayamadım
nasıl kimden yanayım?

neden kaldırılsınki sonuçta okulda hristiyanlık öğretilmiyo.
müslüman ülkedeyiz ama sen sanki sanki baska bir din öğretiliyo gibi din dersi kaldırılsın dion

asikkulun

New member
kaldırılmasın diyorum.çünkü bazı aileler çocuklarına pek bişi öğretmiyor.sure dahi öğretmiyorlar.ama din derslerinde sure ezberlettiriyor hoca.ve hiç değilse öğrenci 1süre dahi olsun öğreniyor.bence ihtiyacımız ar bizlerin din dersine.ama din öğretmenleride dinimizi tam yansıtsın!bazıları hiç yansıtamıyor.aslında kaldırılmasın.çünkü her öğrencinin bir saatte olsa okulda din eğitimi görmesi gerekli diye düşünüorum.bence bazı okullarda 1saat bile keşke daha fazla olsa da dinimiz hakkında birşeyler daha öğrensek..daha çok sure ezberlesek.daha çokk dinimizle meşgul olabilsek okulda.ama tabi her din dersi bir deil.bazı hocalar da varki dinle alakaları yok.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
din dersi kaldırırmadıgı halde ülkede her türlü pislik yapılıyor evden sokaga bile çıkmakta zorlanıyoruz birde din dersi kalkarsa ozaman hepten hapı yuttuk bence kaldırılmasın

büþra

New member
bence kaldırılmasın zaten bazı insanlar o ders de olmasa hiç bişi bilmicek

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
neden kaldırılsınki sonuçta okulda hristiyanlık öğretilmiyo.
müslüman ülkedeyiz ama sen sanki sanki baska bir din öğretiliyo gibi din dersi kaldırılsın dion

Avrupa ülkeleri ve diğer ülkeler resmi dinleri hristiyan ama farklı inançlarında din eğitimi veriliyor.Siz neden karşısınız müslüman olmayan öğrencilerin kendi inanç ve ritüellerini öğrenebilecekleri eğitimi almalarına.Meb onlara bu imkanı vermiyor.Müslüman ülkede yaşıyorlar diye müslüman olmayanlar islam dinini öğrenmek mecburiyetinde mi?

rusen_alp

New member
Avrupa ülkeleri ve diğer ülkeler resmi dinleri hristiyan ama farklı inançlarında din eğitimi veriliyor.Siz neden karşısınız müslüman olmayan öğrencilerin kendi inanç ve ritüellerini öğrenebilecekleri eğitimi almalarına.Meb onlara bu imkanı vermiyor.Müslüman ülkede yaşıyorlar diye müslüman olmayanlar islam dinini öğrenmek mecburiyetinde mi?

Müslüman olmayanlar derken kimi kasdediyorsunuz?zira zaten gayr-i müslimler için din dersi zorunlu değil

nicksizadam

New member
Bence de din dersi kaldırılmasın.Fakat alanında hususiyet öngörülmelidir.Misal;inanca göre eğitim , kredi sayısının isteğe göre arttırımı vb.

Üst Alt