Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Din dersi kaldırılsın mı

Din dersi kaldırılsın mı

• evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • hayır

• seçmeli yapılsın ve her inanca ait eğitmenler tarafından verilsin eğitim

• Kullanılan toplam oy
    0

hanif_bir_kul

New member
S.a Kardeşler
Anket Sonucu Belli Değilmi Neden Tartişma Konusu Yapiyorsunuz

Mücahid

New member
Ben kaldırılmasını istiyorum.Çünkü farklı inançların mensupları eğitim verilmiyor.ilerde verilmeye başlanılsa bile buda asimilasyona çanak tutacağı içi bence aileler çocuklarının din eğitimlerini dışarıdaki kurumlardan yapmalıdırlar

Siz Aleviliği islamda görmesenizde bakın Alevileri sitesinde Alevilik içinb ne deniyor Alina kardeş Alevilik Nedir?Savunduğun değerden haberin yok bari susta insanların kafası karışmasın.Gerçi sadece senin kafan karışıyor glb

www.Aleviyol.com

Alevilik, İslamdır.
‘Hakk-Muhammed-Ali’
yolunun ‘Kırklar Meclisi’nde
olgunlaştığı ve Oniki
İmamlarla devam eden;
İmam Cafer-i Sadık’ın akıl
ölçüsünü rehber olarak
alan, Horasan erenlerinin
himmetleriyle Anadolu’ya
gelen Hazret-i Pîr’le ve ulu
ozanlarımızın nefesleriyle
hayat bulan inancın adıdır.
Alevilik inancı, hayatın
amacını insanın ham
ervahlıktan çıkarak insan-ı
kâmil olup özüne dönmek
olarak tanımlar. Bunun
için de; ‘Mürşid’, ‘Pîr’ ve
‘Rehber’ huzurunda ikrar
verilerek ‘Dört Kapı Kırk
Makam’ aşamasından
geçilir. İnancımızın
uygulandığı mekân cemevidir.

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
Foruma üye mi komik olmak için çaba gösteriyorsun ama ben sana gülemiyorum bile.
Körler sağırlar birbirini ağırlar.Sizlerin kendinizden farklı olan hiçbirşeye tahammülünüz yok.Buna tarihte şahit.İnançları yüzünden bu topraklarda kaç insan hayatını kaybetti ve kaybetmeyede devam ediyor.
Benim fikirlerime taraftar bulmaya ihtiyacım yok.

Alevilik nedir dense anlatabileceğiniz çok derin bilgilerinizin olduğunuda zannetmiyorum ya.Ne demek yaa inançlar üstü öğreti siz nasıl beşeri bir öğretiyi vahyin kudsiyeti ile kıyaslamaya kalkarsınız.Bu sadece sizin cehaletinizde kaynaklı,bir saygısızlıktan öte geçemez.Size zihninde vahyin ve hadislerin şekillendirdiği düşüncelerini aktaran kardeşlerimi örümcek ağları ile bağdaştırmaktanda men ederim.Farkında değilsiniz ama ağzınızdan köpükler saçılıyor.Provakasyon kokuyor her zaman açtığınız konular.İnandığınız şeyin adı ne ise,saygı görmesini isterseniz,önce saygıgöstermeyi öğrenin.

Benim alevilik,islam,Budzim.Zerdüşt,Bogomil,Hristiyan vs hakkında bildiklerim senin bildiklerinden fazla olduğundan emin olabilirsin.Siz vahiyleri nasıl kutsal olarak algılıyıp görüyorsanız bende inancımı inançlar üstü olarak tanımlarım.
Bunu sizin anlamını beklemiyorum bunun içinde çaba göstermem.Ağızdan köpükler saçıyorsun lafınıda sana iade ediyorum.Haddini bil.Ben saldırganlık içerisnde değilim salyalar salan sensin.
Açtığım konulara sabrın yoksa okumazsın olur biter.sana okuman konusunda ısrar eden yok.

Siz Aleviliği islamda görmesenizde bakın Alevileri sitesinde Alevilik içinb ne deniyor Alina kardeş Alevilik Nedir?Savunduğun değerden haberin yok bari susta insanların kafası karışmasın.Gerçi sadece senin kafan karışıyor glb

www.Aleviyol.com

bana alevi asimlasyonu yapan bir şii sitesinin adını vererek edebiyat yapma.Benim mücadelem alevi asimilasyonu yapanlaradır.Senin kafan karışmıyor değil mi.Nede olsa onlarda sana benzetmeye çalışıyorlar alevileri

rusen_alp

New member
.

Benim alevilik,islam,Budzim.Zerdüşt,Bogomil,Hristiyan vs hakkında bildiklerim senin bildiklerinden fazla olduğundan emin olabilirsin.Siz vahiyleri nasıl kutsal olarak algılıyıp görüyorsanız bende inancımı inançlar üstü olarak tanımlarım.

Alim bilmediğinin farkında olan insana denir, cahil ise her şeyi bildiğini zanneden insana denir, şeytan herşeyi bildiğini iddia etmiş ve Allah'ın lanetine uğramış. Sana tavsiyem bilgiçlik yapıp şeytanın mesleğini kendine meslek edinme...!

Hz Ali'nin kim olduğundan habersizsin, karşıma geçmiş aleviyim diyorsun.senin inancının temeli ( alevilik veya şiiliği kastetmiyorum sadece senin yazdıklarından çıkardığım inancından bahsediyorum ) inaçsızlık olduğundan kendine inançlar üstü bir rol veriyorsun..

**DiyarýMevlana**

New member
Web sitesi
islamigenclik.page.tl
lütfen konuyu saptırmayalım.şu anda konumuz alevilik degil.

kim kime inanırsa inansın.o bizi ilgilendirmez.

onda da akıl var bizde de ve ortada bir gerçek var.ister inanın ister inanmayın.o sizin tercihiniz.

khan19556

New member
Foruma üye mi komik olmak için çaba gösteriyorsun ama ben sana gülemiyorum bile.
Körler sağırlar birbirini ağırlar.Sizlerin kendinizden farklı olan hiçbirşeye tahammülünüz yok.Buna tarihte şahit.İnançları yüzünden bu topraklarda kaç insan hayatını kaybetti ve kaybetmeyede devam ediyor.

Bunu sizin anlamını beklemiyorum bunun içinde çaba göstermem.Ağızdan köpükler saçıyorsun lafınıda sana iade ediyorum.Haddini bil.Ben saldırganlık içerisnde değilim salyalar salan sensin.
Açtığım konulara sabrın yoksa okumazsın olur biter.sana okuman konusunda ısrar eden yok.

bana alevi asimlasyonu yapan bir şii sitesinin adını vererek edebiyat yapma.Benim mücadelem alevi asimilasyonu yapanlaradır.Senin kafan karışmıyor değil mi.Nede olsa onlarda sana benzetmeye çalışıyorlar alevileri

Her hangi bir yaradıcı , varedici,yapılandırıcı , oluşturucu yada her ne diyorsanız inanıyor musunuz?

Samimi bir soru cevap bekliyoruz...

radikal

New member

Zaten taraftarın yokki. Akıl baliğ olupda senin inancında kalan yok zaten haddi zatında. Kalanlarıda zaten ebleh olarak serseri mayın gibi bir oraya bir buraya dalıp, çarpıp duruyor.

İslam haricinde, saydıklarının içerisinde tutarlı olanı da yok zaten. Boşa kürek sallamışsın, açsaydın Kur'an'ı, hem içindekileri okurdun hem de o bahsettiğin akımları orada da görür, ayrıca bilgi sahibi olurdun. Biz vahy'leri kutsal görsek de görmesekde Onlar zaten kutsal, biz değer katmıyoruz Onlara, okuduğumuz zaman Onlar değer katıyor bizlere. Ama sizin değerlerinizi düşürmekten başka bir işe yaramıyor kendi dayandıklarınız. Çünkü gerçek bir temel ve dayanaktan yoksunsunuz, o şekilde de gidiyorsunuz. Sizde inanç yokki, diğer inançların üstüne çıkasınız. Komik olduğun kadar da yeteneklisin. Mesleğin stand up tarzı bir şey olsa gerek.?? ;)

Mücahid

New member
Bizim her türlü inanca saygımız var ama o tahammülsüzlük sizde.Yazdıklarımdan o kadar alıntı yapmışsın.Peki ne diye inançlı insanlara sarfettiğin "örümcekli" kelimeleri almadın.Sizilerin insana ve inanca saygınız bu kadar olur işte.Ayrıca benim kimseye yaranmak yada forumda tutunmak gibi bir gayretimde yok.Mademki buradaki insanların size ve fikirlerinize tahammülü yok gider size tahammül eden ve sizin gibi inançlar üstü öğretilerin sahibi insanların olduğu sitelerde konu açarsınız.Eğer siz okullarda din dersi kaldırılsınmı diye konu açarsanız ben bunu hem okur hemde müdahil olurum.Ben kimsenin inancını yargılayamam yeterki inancıma ve müslümanlara saygınızı kaybetmeyin.Şu yazdıklarınıza bi bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

" Foruma üye mi komik olmak için çaba gösteriyorsun ama ben sana gülemiyorum bile.
Benim fikirlerime taraftar bulmaya ihtiyacım yok."

Ben hiç bir zaman Aleviler zulme maruz kalmadı demedim ama ne gariptirki bu gün sizin zihniyetinizdeki alevilerin daha dün kendilerine zulüm yapanları saflarında yer aldığıda bir gerçek.Çünki siz gerçekten tarihinizi yalancı bir tarihten öğreniyorsunuz.Doğruların aktarıldığı bir kitap alsanız elinize Alevilere zulmedenlerin kimler olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

ahmet_emin_gunes

New member
Ben kaldırılmasını istiyorum.Çünkü farklı inançların mensupları eğitim verilmiyor.ilerde verilmeye başlanılsa bile buda asimilasyona çanak tutacağı içi bence aileler çocuklarının din eğitimlerini dışarıdaki kurumlardan yapmalıdırlar

ülkemiz islam ülkesidir.islam tek ve hak dindir.ben ülkemde bu dinin dışında yapılan başka din eğitimlerine şiddetle karşıyım.bance sizlerde safınızı unutmayın ve böyle aldatmacaların oyuncağı olmayın selametle

kaiser

New member
Alina kardeş nedir bu hınçlı tavırlarınız.Zaten derse girmiyor kastettiğiniz kısım öğrenciler.Sizin meseleniz islamlammı ki din öğretiliyor falan diyorsunuz yoksa aleviler müslüman değilmi?Biz müslüman biliyoruz ve inançlı olanları yani gerçek aleviler namazlarını kılıp cemlerini yapıyor.Ama diyalektiğe takanlara sözüm yok onlar verilenden değil alınandan memnun oluyor.Karşıyım kardeşim istemeyen girmesin ama girenlerede kimse mani olmasın.Zaten sekiz yıllık çocukların din eğitiminden uzaklaştırılması için en büyük zararı verdi.Cem evleriniz açık,Türkü barlarınız,saz evleriniz açık eğer dini oralarda öğretecekseniz kimse engel olmuyor.Genele yayma çabanız neden?

konuyu aleviliğe çekmeyin. alevilere taş atmazsanız sevinirim. bu ulkenin kutuplasmaya degil beraberlige ihtiyacı var. din dersleri kalkmasın ama zorunlu da olmasın

kaiser

New member
Zaten taraftarın yokki. Akıl baliğ olupda senin inancında kalan yok zaten haddi zatında. Kalanlarıda zaten ebleh olarak serseri mayın gibi bir oraya bir buraya dalıp, çarpıp duruyor.

İslam haricinde, saydıklarının içerisinde tutarlı olanı da yok zaten. Boşa kürek sallamışsın, açsaydın Kur'an'ı, hem içindekileri okurdun hem de o bahsettiğin akımları orada da görür, ayrıca bilgi sahibi olurdun. Biz vahy'leri kutsal görsek de görmesekde Onlar zaten kutsal, biz değer katmıyoruz Onlara, okuduğumuz zaman Onlar değer katıyor bizlere. Ama sizin değerlerinizi düşürmekten başka bir işe yaramıyor kendi dayandıklarınız. Çünkü gerçek bir temel ve dayanaktan yoksunsunuz, o şekilde de gidiyorsunuz. Sizde inanç yokki, diğer inançların üstüne çıkasınız. Komik olduğun kadar da yeteneklisin. Mesleğin stand up tarzı bir şey olsa gerek.?? ;)

alinanın taraftarı benim.burda konusulması gereken din derslerinin kaldırılması ve ya düzenlemesi.bence din dersleri kalmalı. din derslerinin kimseye zararı yok ama zorunlu olması yerine secmeli olmalıdır.ayrıca din derslerinde dua ezbetletmek yerine dinleri tarihsel gelişimleri anlatılmalıdır. dinler tarihi anlatılmalıdır. insanlar butun dinlerin tarihsel gelişimi ve dinler hakkında genel bir dusunce edinebilmelidir.

**DiyarýMevlana**

New member
Web sitesi
islamigenclik.page.tl
kardeşlerim yaşadıgımız dönem ahir zamandır.

biz müslümanlar şu zamanda birlik beraberlik içinde olmamamız dış düşmanların işine yarar.sen şucusun ben bucuyum diyecegimize birbirimize destek olalım.

dinimiz bir peygamberimiz bir sadece gittigimiz yollar farklı böyle de olmak zorunda.

bu şuna benzer. bir yerde bir toplantı olacaktır ve insanlar bu toplantı yerine farklı farklı yollardan gider.kimisi anayoldan gider , kimisi ara sokaklardan gider , kimiside yanlışlıkla çıkmaz sokaga girer ve sokagın çıkmaz oldugunu fark edince dogru yolu bulur.
sonuçta herkez aynı toplantı yerine gider.

bizim durumumuz bundan farklı degil.biz birbirimize yol gösterecegiz , birbirimize destek olacagız.

selametle kardeşlerim

Þeyh Bedevi

New member
şü Halimize Bakin Yaa... Din Dersi Kalksin Mi Demeye Kadar Geldi Iş ..

Eski Tekkelere Dergahlara Medreselere Kurban Olayim ... Gözünü Seveyim

Bizi Dinden Bu Kadar Uzaklaştiran Dini Eğitimi Bir Biyoloji Bir Fizik Eğitimine çeviren Insanlara Yaziklarrrr Olsunnn... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O Bediüzzamanlar O Mehmed Zahid Ler O Süleyman Hocalar Az Mi çekmiş Onlarin Elinden ... Bu Din Unutulmasin Diye Ne çileler çekmiş Allah (c.c) Ebeden Razi Olsun Bizleride şefaatlerine Nail Eylesin Inşallah

Vesselam

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
Alim bilmediğinin farkında olan insana denir, cahil ise her şeyi bildiğini zanneden insana denir, şeytan herşeyi bildiğini iddia etmiş ve Allah'ın lanetine uğramış. Sana tavsiyem bilgiçlik yapıp şeytanın mesleğini kendine meslek edinme...!

Hz Ali'nin kim olduğundan habersizsin, karşıma geçmiş aleviyim diyorsun.senin inancının temeli ( alevilik veya şiiliği kastetmiyorum sadece senin yazdıklarından çıkardığım inancından bahsediyorum ) inaçsızlık olduğundan kendine inançlar üstü bir rol veriyorsun..

Benim inançlı olup veya olmadığımı belirlemek sizin üzerinize vazife değil.Senin gibi inanmadığı için insanlar şucu bucu diye mimlemeye ne hakkın var bu hakkı kendinde nasıl buluyorsun.

Benim işim insanlarla.Bir insanın zikri ne ise fikride odur.İçinde şeytanlılara hesaplaşma olduğu için sürekli şeytan ve şeytani fikirlerden bahsediyorsun
hadi var sen onunla oyalanma devam.Fikrin ve zikrinle:D

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
Peki ne diye inançlı insanlara sarfettiğin "örümcekli" kelimeleri almadın

ben inançlı insanlarla sorunum yok.Benim için ister dağa ister taşa ister bir yaratıcıya inansın önemli olan karşımdakinin insan olmuş olması.İmancı yüzünden ne yargılarım nede benim gibi inanmadığı için ona zarar veririm.
Örümcek kafa tabirim kendi gibi düşünmeyeni,inanmayanı kendinden aşağı görüp zarar vermek isteyenlere derimki seninde onlardan bir farkının olmadığı sanaldan bile anlayabiliyorum
çok zekiyim dimi

Mademki buradaki insanların size ve fikirlerinize tahammülü yok gider size tahammül eden ve sizin gibi inançlar üstü öğretilerin sahibi insanların olduğu sitelerde konu açarsınız

istediğim yerde istediğim gibi yazarım bu seni ilgilendiren bir konu değil sana ne oluyor.Tahammülün yoksa benim bulunduğum yerde yazma

siz okullarda din dersi kaldırılsınmı diye konu açarsanız ben bunu hem okur hemde müdahil olurum.Ben kimsenin inancını yargılayamam yeterki inancıma ve müslümanlara saygınızı kaybetmeyin.Şu yazdıklarınıza bi bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

burasıo fikir tartışma platformu değil mi?eğer farklı fikirlerde olmayacaksa forum olmuş olmasının bir anlamı yok.sürekli kendinle oynar kendi kalene gol atarsın.
Saygı görmek için önce saygı göstermelisin.
Benim bütün inançlara saygım var

[ Komik olduğun kadar da yeteneklisin. Mesleğin stand up tarzı bir şey olsa gerek.??
/QUOTE]

çok komik değil mi senin bir mesleğin bile yok

rusen_alp

New member
Benim işim insanlarla.Bir insanın zikri ne ise fikride odur.İçinde şeytanlılara hesaplaşma olduğu için sürekli şeytan ve şeytani fikirlerden bahsediyorsun
hadi var sen onunla oyalanma devam.Fikrin ve zikrinle:D

kardeşim bana bulaşma da kime bulaşırsan bulaş...
seni iddialarını ispat etmeye çağırıyorum....

alina

New member
Web sitesi
www.alevibirligi.com
sen önce benim hangi şeytani fikrimi gördün onu bir açıkla bir zahmet,

yoksa bahsetme ben kullanıyormuyum:rolleyes:
ey allahım hala yerinde sayıklıyor.
bana bulaşma diye saçma sapan bir yazı yazmışsın.Seni tanımam etmem sana diye bulaşacağım sanki sorunum varmış gibi.
karşılaşmak istemiyorsan yazma

rusen_alp

New member
.

Bakın burada cevap yazdığınız kişi benim, yani bu laf bana, şimdi sizden bir açıklama bekliyorum , benim hangi fikrim şeytaniymiş?

Üst Alt