Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir alimin ölmesi,bir alemin ölmesi gibidir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

isimsiz

New member
bayram hocamız şehit olmuştur.....üzüntümüz sonsuzdur....şuan cenazı namazı kılınıyor...

allah rahmet eylesin....

Z

zeynep_hearty

Guest
Rabbim razı olsun isimsiz gerçekten büyük kayıp....rabbim rahmetiyle muamele etsin inslh..selam ve dua ile...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Fatih'teki İsmail Ağa Camii'nde bıçaklanarak öldürülen emekli imam Bayram Ali Öztürk'ün cenazesi, güvenlik önlemleri altında son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce kişinin katıldığı. kendisi gerekçen çok değerli hocalarımızdandı.
Rabbimnasip ettiği muhabbetinde bulunmayı ve şunu söylemeliyim hayatımda dinlediğim nadir muhabbetlerdendir, ve kendisi olabilidğince bilgiye sahip kütüphaneydi , şahidimdir ki muhabettinde eserde esere , ulema hayatından çok rahat başka ulema hayatına kadar en ince detaylara kadar değinen çok tesirli bir zattı, Ölüm Rabbimin taktir ettiği zaman gelir, Ama Rabbim sevdiği bazı kullarınaölüm sırasında madalya takar oda şehadet madalyasıdır, BAYRAM HOCAM işte bu madalyayla ömrünü tamamladı. Rabbim, Bayram hocadan , onu yetiştirenden, ve onun gibi bu davaya yürek vermişlerden razı olsun şefattine bizleri nail etsin..
Bayram hocanın ölümü bir alemin ölümü gibi oldu... Rabbim geride kalanlara sabır versin...

Samet Gul

New member
Allah rahmet eylesin:(
Allah ailesine ve sevenlerine sabır eylesin

isimsiz

New member
amin...
mevlam tüm sevenlerini hocamızın şefaatine nail etsin ,,,

hocamız kazançlı idi...şehadete ulaştı...bizler onun gibi bir alimden mahrum kaldık....zarardayız....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Samet Gul' Alıntı:
Allah rahmet eylesin:(
Allah ailesine ve sevenlerine sabır eylesin

Allah C.C: razı olsun. Dün sabah bir alem daha öldü.

Samet Gul' Alıntı:
amin...
mevlam tüm sevenlerini hocamızın şefaatine nail etsin ,,,

hocamız kazançlı idi...şehadete ulaştı...bizler onun gibi bir alimden mahrum kaldık....zarardayız....
amin amin amin...

hocamız yaşarkende kazançlı bir kişi idi , tanıyanlar muhabbetinde bulunan bilirler Rabbim neden şehadeti nasip ettiğini. inşallah bizlerde nasip olur...

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
bayram hocamız şehit olmuştur.....üzüntümüz sonsuzdur....şuan cenazı namazı kılınıyor...

allah rahmet eylesin....

Öncelikle acınızı yürekten paylaşıyorum. İslam da Adam öldürmek, CEHENNEMİ hakedişin başka bir versiyonudur.

Nisa Suresi 93 Bir mümini kasten öldürene gelince, onun cezası içinde sürekli kalmak üzere cehennemdir. Allah gazap etmiştir böylesine, lanetlemiştir onu; çok büyük bir azap hazırlamıştır ona.

Ama, bu işte bir tuhaflılık yok mu sizce.. Bakın, aynı tarikatten ikinci biri öldürülüyor ve hem de içinde sadece ibadet edilecek bir yer olan CAMİİ'de..

Bugünkü gazeteler, öldüren insanın, bol halüsünasyon gördüğünü ve kendini şeyh olarak gördüğünü duyurdular..

Bana kalırsa, ŞU TARİKAT DENEN ÇARK, İNSAN YETİŞTİRMEK YERİNE, NEFSİNE KUL VE KÖLE OLAN VE İSTEDİĞİ ANDA İNSANLARI BİLE KATLEDEBİLEN insanlar yetiştirmektedir ki,
Bu durumda,
Ya izlenen metodda bir yanlışlık var..
Ya da ortada büyük bir hata mevcut ki ALLAH HATALARININ SONUCUNU ACI BİR ŞEKİLRE ÖDETTİRİYOR..
Bu konuyu geniş bir araştırmayla iyi bir başlık altında yayınlamayı düşünüyordum ama, bu elim mesele vesilesiyle şimdilik askıya alıyorum, lakin, buradan, aklı selim tarikatçılara DÖNÜP KENDİNİZE BİR BAKIN, BİR YER DE HATANIZ VAR VE İKİDEBİR UYARILIYORSUNUZ... uyarısında bulunmak istiyorum. Çünkü, bu tip olaylar ne hikmetse müslümanların başına kabak olarak patlıyor ve her defasında çok önemli bir hakkımız elimizden alınıyor.. (İHL, Kur'an Kursları bu tip olaylar neticesinde kapanmıştı)
Allah basiretimiz açık...
AKLIMIZI KUR'ANIN EMRİNDE AMADE EYLESİN.. dualarımla

isimsiz

New member
kusura bakma hafız kardeş ama çok yanlış bir düşünce yapınız var ....

bu konuda tek kelime tmeye hakkınız yok sizin...evliya ve alime karşı olan birinden müsbet bir yazı beklenmezdi zaten..bırakın acımızla başbaşa kalalım bu konuda sizin saptırılmış yorumlarınıza ihtiyacımız yok.....:mad: :mad:

A

ahdevefa

Guest
inna lillahi ve inna ileyhi raciun

Allah rahmet etsin inşaallah...

the hafız sadece Rahmet dileseydin yeterdi sanırım...

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Ama, bu işte bir tuhaflılık yok mu sizce.. Bakın, aynı tarikatten ikinci biri öldürülüyor ve hem de içinde sadece ibadet edilecek bir yer olan CAMİİ'de..

Bugünkü gazeteler, öldüren insanın, bol halüsünasyon gördüğünü ve kendini şeyh olarak gördüğünü duyurdular..

Bana kalırsa, ŞU TARİKAT DENEN ÇARK, İNSAN YETİŞTİRMEK YERİNE, NEFSİNE KUL VE KÖLE OLAN VE İSTEDİĞİ ANDA İNSANLARI BİLE KATLEDEBİLEN insanlar yetiştirmektedir ki,
Bu durumda,
Ya da ortada büyük bir hata mevcut ki ALLAH HATALARININ SONUCUNU ACI BİR ŞEKİLRE ÖDETTİRİYOR..
Bu konuyu geniş bir araştırmayla iyi bir başlık altında yayınlamayı düşünüyordum ama, bu elim mesele vesilesiyle şimdilik askıya alıyorum, lakin, buradan, aklı selim tarikatçılara DÖNÜP KENDİNİZE BİR BAKIN, BİR YER DE HATANIZ VAR VE İKİDEBİR UYARILIYORSUNUZ... uyarısında bulunmak istiyorum. Çünkü, bu tip olaylar ne hikmetse müslümanların başına kabak olarak patlıyor ve her defasında çok önemli bir hakkımız elimizden alınıyor..
hz osmanda kuran okurken öldürülmüştü demekki oda bir şeyh tarafından öldürüldü.....

eğer din adına birileri öldürülüyorsa demektirki ebu cehil soyu devam ediyor...
yeterki kim hangi safta olduğunu bilsin...birilerinin ekmeğine yağ sürmesin....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
THE_HAFIZ' Alıntı:
Öncelikle acınızı yürekten paylaşıyorum. İslam da Adam öldürmek, CEHENNEMİ hakedişin başka bir versiyonudur.

Nisa Suresi 93 Bir mümini kasten öldürene gelince, onun cezası içinde sürekli kalmak üzere cehennemdir. Allah gazap etmiştir böylesine, lanetlemiştir onu; çok büyük bir azap hazırlamıştır ona.

Bu durumda,
Bu konuyu geniş bir araştırmayla iyi bir başlık altında yayınlamayı düşünüyordum ama, bu elim mesele vesilesiyle şimdilik askıya alıyorum, lakin, buradan, aklı selim tarikatçılara DÖNÜP KENDİNİZE BİR BAKIN, BİR YER DE HATANIZ VAR VE İKİDEBİR UYARILIYORSUNUZ... uyarısında bulunmak istiyorum. Çünkü, bu tip olaylar ne hikmetse müslümanların başına kabak olarak patlıyor ve her defasında çok önemli bir hakkımız elimizden alınıyor.. (İHL, Kur'an Kursları bu tip olaylar neticesinde kapanmıştı)

siz bence idrakını kavrıyamadığınız mevzu hakkıda konuşmayın siz nezamandan beri medyaya güvenirsiniz? ben size şunu söylim bende bütün medyada geçen haberleri dinledim doğruluk payı sadece %25 oda size denk gelmemiş
size tavsiyem hakim olmadığınız konu üzerine sadece zan üzere konuşmayın biz ler bu cemaati tanıyan ve içinde bulunan hatta ölen şahısları tanıyan ve muhabbetlerini dinlemiş insaların karşısında gülünç duruma düşüyorsunuz kendiniz, çünkü yazdıklarınızın konuyla alakası yok, olayların altında daha farklı şeyler dönüyor , masanın altında durup üstündekiler hakkında yorum yapıyorsunuz hele bir üstüne çıkın masanın sonra konuşalım, hz. osman, hz. ömer , hz. Ali de şehit edildi sorun mu vardı sence? bence sorun yoktu Rabbim onlara bir makamı daha hediye etti. ne zamandan beri sorunlular öldürülüyor? yapmayın Allah aşkına! yorum yapmak için yorum yapmayın. burda edeben başınız saolsun denir ve geçilir, bu yazının mantığını hala anlıyamadım.. bayram hocayı planlı şekilde şehit etmeleri aşikardır, o adam tek de değildi, orda tanıklar yanında bir iki kişidaha olduğunu hattı zanlının kardeşininde orda olduğunu söylüyor. dediğim gibi olayları ince detayına kadar bilmeden konuşmanız gerkesiz. size ikinci tavsiyem medeyadan duyduğunuz herşeye inanmayın... bu tip olaylar müslümanların başına batlıcak tabi iblis başka kiminle uğraşıcak , alimin düşmanı kim , insanlara ilmi anlatanı öldürmesinlerde kimi öldürsünler? ya Allah aşkına! azcık gözlerinizi açın kaç alim kaç sahabe kaç peygamber rahat içinde yaşam sürmüş? baktınızmı neler çekmişler gerek sahabeler gerek peygamberler şehit edildi? uyarı amaçlımı ?sorun dan mı? şehitlik ceza değil mükafattır. onlar malları ve canları karşılığında cenneti satın alırlar, onlara ölü demeyin onlar diridirler ama siz akledemezsiniz. bu ceza değil ödül olur ancak.. ben ortada musibet göremiyorum ,
Allah ı anlatana bir babayiğit ve bu uğurda öldürlüyor tıpkı ondan önce gelebler gibi,
siz sizden öncekilerin çektiğini çekmedikçe kurtuluşa erebiliceğinizimi zennediyosunuz?

dikkat sayın hafız dikkat , bu konu hassas konu dikat... Başınız saolsun diyin edeben bizde aynı çerçevede cevaben Allah razı olsun diyelim...

Z

zeynep_hearty

Guest
THE_HAFIZ' Alıntı:

Bu durumda,
Saygıdeğer hafız inanın bu tutumunuz beni şaşırtmadı nezaketen başınız sağolsun diyebilirdiniz sizin yaptığınız düpedüz karşınızdaki insanların değerlerine saygızsızlık ...sizin için azda olsa nezaket konusunda hüsnüzannım vardı fakat malesef yanılmışım ....umarım hatanızı anlar telafi yolunu seçersiniz.. çünkü burda konuşulan insan size asla cevap veremiyecek en azından dünyada... bunun bilincinde olmalısınız ... size tavsiyem bol bol tevbe etmenizdir şaibeli bir durumda olsa, sizin için gerçekleri bilmeden, neye hizmet ettiği belli olmayan bir gazeteden böyle bir şey okuyup ve bunu özellikle bugün buraya taşımanız sanırım hoş olmasa gerek... selam ve dua ile...

Aysegul

New member
Hatırladığım kadarıyla Hz Ömerde sırtından bıçaklanarak ölmüştü Allah ona da mı hatalarının bedelini ödetti?...tövbeeee tövbeeee:( ....The Hafız kardeşim bilmediğimiz konularda alakasız yorumlar yapmayalım...Çünkü hoş olmuyor

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
kusura bakma hafız kardeş ama çok yanlış bir düşünce yapınız var ....

bu konuda tek kelime tmeye hakkınız yok sizin...evliya ve alime karşı olan birinden müsbet bir yazı beklenmezdi zaten..bırakın acımızla başbaşa kalalım bu konuda sizin saptırılmış yorumlarınıza ihtiyacımız yok.....:mad: :mad:

114 Allah'ın mescitlerini, içlerinde Allah'ın adı anılmasın diye engelleyen ve onların yıkımı için uğraşan kişiden daha zalim kim olabilir!...Böylelerinin, o mescitlere girmeleri ancak korka korka olacaktır.Böyleleri için dünyada bir rezillik vardır.Ahirette ise bunlara çok büyük bir azap öngörülmüştür.

Saptırılmış öyle mi? Neden sevgili dostum.. Yoksa, Allah'ın evlerinde Allah'a ibadet haricinde, CEHENNEMİ HAKEDECEK OLAN BİR SUÇU, adam katletmeyi ben mi gerçekleştirdim ha.. Bakın, siz yanlış yere kin kusuyorsunuz. Binaenaleyh, bu ikinci olay ve ikiside ALLAHI ANMAK için yapılmış mescitlerde gerçekleşiyor, ŞEYTANIN KİMİ AZDIRDIĞINI, kimi yoldan çıkardığını ve kimin sağından solundan yaklaşıp yoldan çıkardığını lütfen iyi gözlemleyin, Ahirette Camiide ölüme sebebiyet verenler azaba düçar olabilir, benim bir evliyayı tanımam ya da tanımamam neden azap gerektirsin ki, yoksa, bizim bilmediğimiz bazı ayetlere mi sahipsiniz, çünkü, Kur'an da evliyaya inanmayanın azap göreceği yoktur ama, Allahın evlerinde cana kastedenlerin durumu ortada..
Lütfen, ya akıllı olun, ya da İSLAM KİSVESİ ALTINDA İSLAMA ZARAR VERMEYİN, şu an ülke bu gündemle çalkalanıyor, müslümanların yanlış imaj vermeye ne hakkı vardır ne lüksü.. dualarımla

isimsiz

New member
verdiğiniz ayetle hocamızı suçlayacak bağlantıyı nasıl kurdunuz anlamadım...hocamızmı allahın anılmasına engel olan kişi.....

şaşırıyorum aklına......sanki hocamızı meyhanede vurmuşlar gibi zihniyete sahipsin...hocamızın görevi islamı tebliğ etmek, ibadet etmek, ilim adına ,islam adına çaba sarfetmek vs.....bu görevlerini gidip barda,meyhanede yapacak hali yok değilmi.....yani onun camide bulunmasımı suç oluyor....çok komiksiniz......

sohbetinde gelip beni vurunmu dedide camide ölüme sebebiyet vermekten yargılıyorsunuz.....

ilim adına onun tırnağı bile olamazsınız...
......inanmadığınız için değil ama yalan yere itham ve iftirada bulunmak kul hakkını ihlalden azap görebilirsinz....

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
verdiğiniz ayetle hocamızı suçlayacak bağlantıyı nasıl kurdunuz anlamadım...hocamızmı allahın anılmasına engel olan kişi.....

şaşırıyorum aklına......sanki hocamızı meyhanede vurmuşlar gibi zihniyete sahipsin...hocamızın görevi islamı tebliğ etmek, ibadet etmek, ilim adına ,islam adına çaba sarfetmek vs.....bu görevlerini gidip barda,meyhanede yapacak hali yok değilmi.....yani onun camide bulunmasımı suç oluyor....çok komiksiniz......

sohbetinde gelip beni vurunmu dedide camide ölüme sebebiyet vermekten yargılıyorsunuz.....

ilim adına onun tırnağı bile olamazsınız...
......inanmadığınız için değil ama yalan yere itham ve iftirada bulunmak kul hakkını ihlalden azap görebilirsinz....

valla dostum, ne onlarla bir arada görünmek isterim, ne et ve tırnak olmak, hocanız da mübarek olsan, evliyanız da, ama, Lütfen ALLAHIN EVLERİNİ rahat bırakın, benim sıkıntım burada, yoksa, kim nerede ne hal etmiş umurumda değil, dualarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt