Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir alimin ölmesi,bir alemin ölmesi gibidir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umit2006

Üyeliði durduruldu
gördükleri Halüsinasyonları keşf olarak iddia edenler,gaybı bildiklerini iddia edenler daha sayayımmı?

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Halüsinasyon, bir his organını uyaran hiç bir nesne veya uyarıcı olmaksızın, alınan bir hissin mevcudiyetine inanma halidir.

Ruh hastalıklarında sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Halüsinasyonlarda kişi, bir hastalığının olduğunu bilmeden, gördükleri, işittikleri ve hissettiklerine tamamiyle inanır. Gözlerinde bozukluk olan şahısta veya migrende görülen ışık parıltıları halüsinasyon içine dahil edilmez. Bunlarda hasta olayın nedeni bilmektedir.

Hastanın düşünce ve fikirlerinin dışarıya aktarıldığını sanması, düşüncelerinin bir başkası tarafından biliniyormuş hissine kapılması, yabancı fikirlerin kafasına direkt olarak sokulduğunu zannetme gibi çeşitli ruhsal halüsinasyonlar da vardır.

Normal kişilerde aşırı fiziksel ve ruhsal yorgunluk, ihtiyarlık zamanında uykuya dalarken ve uyanırken görülen geometrik şekiller, gri veya renkli nesneler görülmesi normal olarak kabul edilir.

Ruh hastalıklarından şizofreni, psikozlar, psikonevrozlar, kısa sürede gelişen iç sıkıntısı hallerinde halüsinasyonlar sık görülür.

Beynin bir kısmını veya tamamını ilgilendiren tahribatlarda, tifo, menenjit, aşırı alkol kullanımı gibi durumlarda da çeşitli halüsinasyonlar ortaya çıkabilir.

İlaçlardan LSD, amfetamin, kannabiol, meskalin, psilosibin, esrar, morfin, kokain gibi maddelerle de halüsinasyon meydana getirmek mümkündür. Bu maddeler bu özelliklerinden dolayı, ilaç biliminde halüsinojenler denir.

"http://tr.wikipedia.org/wiki/Hal%C3%BCsinasyon"'dan alındı

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
allah bizi gayrimüslimlerin şerrinden diil bunlar gibi munafık şeytanların şerrinden korusun AMİNN....A

umit2006

Üyeliði durduruldu
gencsofi' Alıntı:
allah bizi gayrimüslimlerin şerrinden diil bunlar gibi munafık şeytanların şerrinden korusun AMİNN....A
suç üstü yakalanmanın sebep olduğu tipik hezeyanalr!tüm tasavvufçularda buna rastlamak mümkün
ölçüsü Kur'an ve sünnet olanlara ne mutlu.Kur'anı açıp biraz okursanız kim müşrik,kim münafık,kim mü'min çok net şekilde anlarsınız.tabi evliyalarınızın ( kur'ani ölçülere göre olan velileri tenzih ederim.Mü'minler birbirinin velisidir) şeyhlerinizin,gavslarınızın,kutublarınızın hezeyanlarından fırsat bulursanız!!

isimsiz

New member
umit2006' Alıntı:
suç üstü yakalanmanın sebep olduğu tipik hezeyanalr!tüm tasavvufçularda buna rastlamak mümkün
ölçüsü Kur'an ve sünnet olanlara ne mutlu.Kur'anı açıp biraz okursanız kim müşrik,kim münafık,kim mü'min çok net şekilde anlarsınız.tabi evliyalarınızın ( kur'ani ölçülere göre olan velileri tenzih ederim.Mü'minler birbirinin velisidir) şeyhlerinizin,gavslarınızın,kutublarınızın hezeyanlarından fırsat bulursanız!!
kusura bakamayın ama sizgerçekten ne yazdığınızı bilmiyorsunuz..

yeteri kadar saçmaladınız......siz evliya denilince ne sanıyorsunuz....veya kendinizi ne sanıyorsunuzki.kuran ve sünnetten ayrılmayan alimlerimize dil uzatacak kadar ukalalaşıyorsunuz....

burada evliya denilince kükreyenler baksınlar kendilerine acaba dünü bugününe eşitmi değilmi....veya bugün allah için ne yaptık....yeri gelir tv başından kalkmayan, islami yasalara uymayan...fetva deyip yapılmaması daha uygun olan şeyleri yapanlar ....burada evliyaya alime uzatacak kadar büyük dile nasıl sahip oluyorsunuz....

kimin ne olduğunu siz bilemezsiniz...allahu teala bilir...

saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın artık....

sizi ve ya diğerini tanımıyorum...hitabım size değildir..sizin gibi düşünen herkesedir....

tanımadığınız kişileri kötüleyecek kadar çok sevabınız var belliki.....çünkü bunlar haktır...ve o hakkı ancak hakkını aldığınız kişiyle ödeşirsiniz......

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:

Münafık dediğin kişi KUR'AN ve VAHY diye çırpınan bir mü'min.. A benim akıl yoksunu kardeşim, söyler misin, camide adam katleden sapıkları yetiştirmek mi münafıklıktır (vuran kişi o tarikate mensupmuş) yoksa, VAHYE DÖNÜN, KURTULUN DİYEN Mİ? Biraz imanınız varsa, Allahtan korkun ki, KUL SİSTEMİ İLE ALLAH SİSTEMİNİ AYNI SAYMAYIN, evet, tarikatı reddediyorum, bu beni imandan etmez, ama, eğer mert isen, çık ve sen de VAHYİ VE KUR'ANI reddediyorum diyebil.. Hodri meydan.. Allahın verdiği akıl nimetiyle akılsızlık ancak bu kadar olur, lütfen haddi aşmayın, lütfen.. dualarımla

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
kusura bakamayın ama sizgerçekten ne yazdığınızı bilmiyorsunuz..

yeteri kadar saçmaladınız......siz evliya denilince ne sanıyorsunuz....veya kendinizi ne sanıyorsunuzki.kuran ve sünnetten ayrılmayan alimlerimize dil uzatacak kadar ukalalaşıyorsunuz....

burada evliya denilince kükreyenler baksınlar kendilerine acaba dünü bugününe eşitmi değilmi....veya bugün allah için ne yaptık....yeri gelir tv başından kalkmayan, islami yasalara uymayan...fetva deyip yapılmaması daha uygun olan şeyleri yapanlar ....burada evliyaya alime uzatacak kadar büyük dile nasıl sahip oluyorsunuz....

kimin ne olduğunu siz bilemezsiniz...allahu teala bilir...

saçma sapan fikirlerinizi kendinize saklayın artık....

sizi ve ya diğerini tanımıyorum...hitabım size değildir..sizin gibi düşünen herkesedir....

tanımadığınız kişileri kötüleyecek kadar çok sevabınız var belliki.....çünkü bunlar haktır...ve o hakkı ancak hakkını aldığınız kişiyle ödeşirsiniz......

Müslüman, günahkar olabilir, eksiği olabilir ama, bir müslüman asla AHLAKSIZ VE GAYRİADİL olamaz..
sizi, ÜMİT kardeşimize münafık diyen şu densizi kınamaya davet ediyorum, eğer adil ve ahlaklı iseniz.. UNUTMAYIN, AHLAK, PEYGAMBER ÖZELLİKLERİNİN BAŞINDA YER ALIR.. buyrun, sizi erdeme davet ediyorum.. dualarımla

gencsofi

New member
Web sitesi
www.seferli.net
kardeşim yanlış anladınız ümit abi hakkını helal et ben sana demedim bayram ali hocayı öldüren adama dedim. tekrar hakkını helal et allaha emanet...

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
gencsofi' Alıntı:
the_hafız sende bi konuyu anlamadan lütfen yorum yapma birdaha kardeşim

A kardaşım, senin yorumun benim o anlamama çok elverişlidir çünkü BUNLARIN diye çoğul bir kelime kullanmışsın, sen olsan ne anlardın bu tabirden, neyse, demekki dikkat etmekte fayda vardır, dualarımla

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Müslüman, günahkar olabilir, eksiği olabilir ama, bir müslüman asla AHLAKSIZ VE GAYRİADİL olamaz..
sizi, ÜMİT kardeşimize münafık diyen şu densizi kınamaya davet ediyorum, eğer adil ve ahlaklı iseniz.. UNUTMAYIN, AHLAK, PEYGAMBER ÖZELLİKLERİNİN BAŞINDA YER ALIR.. buyrun, sizi erdeme davet ediyorum.. dualarımla

bu sözlerinizi size ben hatırlatayım önce siz uygulayın daha sonra tavsiye edin..kaç gündür lüzumsuz ve aslı olmayan ,islam düşmanı medyataraftarlarının verdiği haberlere binaen mübarek bir insana söyledikleriniz çok adilane galiba...erdem kavramınız nerede kaldı.....
evet bir müslüman başka bir müslüman ve değerli bir hocasını kötüleyecek kadar gayri ahlaki olamaz...

isimsiz

New member
bu konuyu ben açmıştım ve gereksiz bir yöne sürüklendiği için kapatıyorum.....

allah yolunda ölenler şehittirler.....

allah hocamıza rahmet etsin....ve şehit hocamızın şefaatine cümle sevenlerini nail etsin.....

biz allah için sevdik ...ve seveceğizde.....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
isimsiz' Alıntı:
bu konuyu ben açmıştım ve gereksiz bir yöne sürüklendiği için kapatıyorum.....

allah yolunda ölenler şehittirler.....

allah hocamıza rahmet etsin....ve şehit hocamızın şefaatine cümle sevenlerini nail etsin.....

biz allah için sevdik ...ve seveceğizde.....
Allah C:C. razı olsun sayın isimsiz ablacım bu kararı geç bile aldık , kapatmakla en iyisini yaptınız diliyen bu konuyu dilediği yerden araştırır. gereksiz tartışma uyandıran arkadaşları uyarıyorum bu sebeple dikkat edin, sonra ilk uyarı alan arkadaşlar gereksiz sırf muhalefe için yazanlar sitenin huzrunu bozma noktasını getirenler uzaklaşıcak gerekirse banlanıcaktır. bu sebeple sonra haksız ediyoruz gibi zanda bulunmayın bunu şimdiden uyarıyoruz saygılarımla....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt