Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bir alimin ölmesi,bir alemin ölmesi gibidir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
THE_HAFIZ' Alıntı:

114 Allah'ın mescitlerini, içlerinde Allah'ın adı anılmasın diye engelleyen ve onların yıkımı için uğraşan kişiden daha zalim kim olabilir!...Böylelerinin, o mescitlere girmeleri ancak korka korka olacaktır.Böyleleri için dünyada bir rezillik vardır.Ahirette ise bunlara çok büyük bir azap öngörülmüştür.

Saptırılmış öyle mi? Neden sevgili dostum.. Yoksa, Allah'ın evlerinde Allah'a ibadet haricinde, CEHENNEMİ HAKEDECEK OLAN BİR SUÇU, adam katletmeyi ben mi gerçekleştirdim ha.. Bakın, siz yanlış yere kin kusuyorsunuz. Binaenaleyh, bu ikinci olay ve ikiside ALLAHI ANMAK için yapılmış mescitlerde gerçekleşiyor, ŞEYTANIN KİMİ AZDIRDIĞINI, kimi yoldan çıkardığını ve kimin sağından solundan yaklaşıp yoldan çıkardığını lütfen iyi gözlemleyin, Ahirette Camiide ölüme sebebiyet verenler azaba düçar olabilir, benim bir evliyayı tanımam ya da tanımamam neden azap gerektirsin ki, yoksa, bizim bilmediğimiz bazı ayetlere mi sahipsiniz, çünkü, Kur'an da evliyaya inanmayanın azap göreceği yoktur ama, Allahın evlerinde cana kastedenlerin durumu ortada..
Lütfen, ya akıllı olun, ya da İSLAM KİSVESİ ALTINDA İSLAMA ZARAR VERMEYİN, şu an ülke bu gündemle çalkalanıyor, müslümanların yanlış imaj vermeye ne hakkı vardır ne lüksü.. dualarımla

ya nedne bahsediyosunuz hala? ne ima etmeye çalışıyosunuz yeni fetvalarmı çıkarıyosunuz?hz. ömeri camide öldürdüler? öldürenin akıbeti ne oldu biliyormusun? hayır. gel gelelim orda nice oyunlar döndü, orda adamla gelen ve adamın hocamızı öldürmesi sonucunda kalkıp halkın içinden miş gibi gözükmesi halkın o anki öfeksini, ve üzüntüsünü kullanıp kalkıp ayağa kalkıp halkı gaza geçirmeleri ve ilk hamleyi yapıp halkı psikolojik olarak yönlendirmeleri göz önünde bulundurulmalıdır. aksi halde o binlerce kişi çok rahat cok rahat gövde gösterici yapabilirlerdi . ya bu bu kadar basitmi gözünüzün önünde canınızdan birini öldürüyorlar birileri kalkıp bu öfkenizi kullanıp sadece size birkere vurmanızı söylüyor. sadece bir ekre vuruyosun ee orda bir kişi dğeil bin kişiden fala kişi var gazagelenler bir kere vursa ona yeterdi, büyük konuşmayı hep derlerki kişi kınadığı şeyle sınanmadan ölmez. sizinde sevdiğiniz bir kişiye önünüzde hoşunuza gitmeyen bişey yaptığında sizede bu sözü hatırlatırlar unutmayın , Allah tan korkun! bu sebebbini bilmeden koşulluğu yaklaşmalarınız, ve bu doğrultuda anlamaya çalışmaksızın tenkitleriniz ve haklıymışsınzı gibi sarfettiğinzi yanlış sözler size ceza olarak dönücektir bu 3 uyarıdan sonra olur bunu 1 uyarı olarak bilin , daha 2 uyarınız kaldı.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
THE_HAFIZ' Alıntı:

valla dostum, ne onlarla bir arada görünmek isterim, ne et ve tırnak olmak, hocanız da mübarek olsan, evliyanız da, ama, Lütfen ALLAHIN EVLERİNİ rahat bırakın, benim sıkıntım burada, yoksa, kim nerede ne hal etmiş umurumda değil, dualarımla
ya n ediyosun şimdi Allah c.c. ın evlerini mi tapıladın? o şahsa ait değildir kime yasaklıyalım söylesene? camide adamı lüdrenemi , ölüm sırasına camide bulunanlara mı?
ve hangi hakla?
insanlar elini çeksin ordan rahat bıraksın orayaı sadece elini değil, dilinide çeksin ordan rahat bıraksın, hoca yetiştiren nadir cemaatlerdendir, ya hakikati görebilseydiniz, şimdi farklı konuşuyodunuz. onun için görene kadar aklınıza geleni söylemeyin,
efendimizi diyorki kişi için söledikleri yeter. bilsede konuşur bilmesede.

KİMSENİN BİLGİSİ OLMADAN FİKRİ OLMASIN!!!

isimsiz

New member
seyfullah kardeş. anladığım kadarıyla hafız kardeş hızır hocamız ve bayram hocamızın ikisininde camide öldürülmesinin sebebi olarak hocalarımızı görüyor....katilin öldürülme olayını ele almıyor yani....

işin asıl garip yönü nasıl bir mantıkki bu öldürülen kişileri suçluyor...öldürenleri değilde...

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
seyfullah kardeş. anladığım kadarıyla hafız kardeş hızır hocamız ve bayram hocamızın ikisininde camide öldürülmesinin sebebi olarak hocalarımızı görüyor....katilin öldürülme olayını ele almıyor yani....

işin asıl garip yönü nasıl bir mantıkki bu öldürülen kişileri suçluyor...öldürenleri değilde...

Ben kimseyi suçlamıyorum canım kardeşlerim, suçlayan sizsiniz şu an..
Sadece, aynı mahalde iki ölüm ve bu İSLAMİ BİR camiada zuhur ediyor, ne yapayım şimdi yani, oh ne ala, Camide kan akıtılıyor.. diuye sevinmem mi gerek.. Ben, ibadet yapılan yerlerde cinayetin olamayacağını savunuyorum, bunun sebebi şudur budur, beni alakadar etmez, bu durumda babam bile olsa eleştiririm, çünkü, bu yapılanlar islama bir şekilde mal ediliyor.. Haa, siz tasvip ediyorsanız, siz bilirsiniz, nasılsa Allah'a vereceğiniz hesabı iyi yapmışsınızdır, ama, ben böyle bir olayla Allahın huzuruna varmayı istemem.. Anlatmak istediğim budur, ötesine aklım ermez.. dualarımla

isimsiz

New member
ya kardeşim şunun mantığını bir açıklasana ..camide ölmeye meraklı olanmı varki sen bunu sorun yapıyorsun.....

sen hocamıızn yerinde olsaydın seni nasıl suçlardık ya bu kadar akıla zarar bir mantık....sen islam düşmanlarını suçla deki ibadet yerine bile saygısı yok bu zalimlerin...kişilerin huzurunu kaçırıyorlar de....sen gelmiş vay efendim niye camide öldüler....

sizce aklı başında olan bir kişi bunu dermi......kusura bakmayın ama ya buna düzgün bir cevap verin yada en kısa zamanda bir doktora ziyarete gidin.....

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Camide kan akıtılıyor.. diuye sevinmem mi gerek.. Ben, ibadet yapılan yerlerde cinayetin olamayacağını savunuyorum, bunun sebebi şudur budur, beni alakadar etmez, bu durumda babam bile olsa eleştiririm, çünkü, bu yapılanlar islama bir şekilde mal ediliyor..

bizde camide cinayet olsun demiyoruz.....demek için akıldan mahrum olmak gerek....

gerçekten babanız orada vurulsa katilin peşinemi düşerdiniz yoksa babanıza ağzınıza geleni sayıp başka vurulacak yerin yokmuydumu dersiniz...

yapma kardeşim ya battıkça batıyorsun....akıllı bir kişi bu yazıları yazmaz....

madem öyle bundan sonra katilleri siz ayarlayında deyinki caminin içinde vurmayın sakın......hocamız ''beni caminin içinde vurmayın'' demeyi unutmuş ne yapalım siz hatırlatın artık.....

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
ya kardeşim şunun mantığını bir açıklasana ..camide ölmeye meraklı olanmı varki sen bunu sorun yapıyorsun.....

sen hocamıızn yerinde olsaydın seni nasıl suçlardık ya bu kadar akıla zarar bir mantık....sen islam düşmanlarını suçla deki ibadet yerine bile saygısı yok bu zalimlerin...kişilerin huzurunu kaçırıyorlar de....sen gelmiş vay efendim niye camide öldüler....

sizce aklı başında olan bir kişi bunu dermi......kusura bakmayın ama ya buna düzgün bir cevap verin yada en kısa zamanda bir doktora ziyarete gidin.....

Peki, hocanızı öldüren kişi aynı tarikatten biri ve bol bol halüsünasyon gördüğü söyleniyor, ben hayatımda adam öldürmedim, Allaha sığınırım böyle bir suçtan, a kardeşim, o adamı neden doktora götürmediniz, yoksa, katil olana kadar iyi bir mensubunuzdu da, katil olunca mı tu kaka ilan edildi bu biiir..
Dünyanın tasarrufuna dahi ellerini uzatan şeyhiniz (Ölen ve öldürenin de şeyhi aynı zamanda) neden önceden bu olayı bilemedi ve mani olamadı. bu ikii..
Aynı yerde iki cinayet ve ikisinde de ölen ve öldürülen aynı tarikatten.. Acaba bu tarikat bünyesinde şeyhinizin yerine geçecek yeni şeyhin kim olacağı kavgası mı var ki, bu olaylar zuhur ediyor bu üüüç..
Bakın, benimki sadece yanlış bildiğim bir olayın içyüzünü öğrenmek.. Bu iş kızmakla, öfkelenmekle çözülemez.. Bunları asıl sizin düşünmeniz ve çare üretmeniz lazım.. Oysa, inanmadığım bir konuda bile size yardımcı olmaya çalışıyorum, ama, anlamak istemiyorsunuz.. Şu aklınızı bir çalıştırsanız diyorum, bakın, inanın işe yarayacaktır.. Daha sonra tekrar şeyhinize devredecekseniz edin, ama, biraz aklınızı kendiniz kullanın.. dualarımla

isimsiz

New member
bu haberleri hangi gazeten aldın kardeşim..milliyettenmi sabahtanmı vatandanmı...yoksa star tv veya showdanmı.......

pekala bende şöyle söyleyeyim vuran kişini sünnetsiz olduğu söyleniyor sizce nasıl bir tarikat ehliki sünnetli bile değil......

medyayla yola çıkma kardeşim...şimdiye kadar kuran derdin hadisleri yalanladın şimdi resmen allahı inkar eden gazteleri almış delil gösteriyorsun......

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
isimsiz' Alıntı:
bu haberleri hangi gazeten aldın kardeşim..milliyettenmi sabahtanmı vatandanmı...yoksa star tv veya showdanmı.......

pekala bende şöyle söyleyeyim vuran kişini sünnetsiz olduğu söyleniyor sizce nasıl bir tarikat ehliki sünnetli bile değil......

medyayla yola çıkma kardeşim...şimdiye kadar kuran derdin hadisleri yalanladın şimdi resmen allahı inkar eden gazteleri almış delil gösteriyorsun......

Yahu, neden doğrusunu vermiyorsunuz o zaman, herkes zanni hareket ediyor, doğrusunu nereden bilecek bu millet, çıkıp bunu açıklasanıza kamuoyuna, yazık günah değil mi, müslümanlar diken üstünde..dualarımla

Aysegul

New member
Milletin ağzı torba değilki büzesin değilmi isimsiz kardeşim...:4_1_209:

isimsiz

New member
THE_HAFIZ' Alıntı:
Yahu, neden doğrusunu vermiyorsunuz o zaman, herkes zanni hareket ediyor, doğrusunu nereden bilecek bu millet, çıkıp bunu açıklasanıza kamuoyuna, yazık günah değil mi, müslümanlar diken üstünde..dualarımla
neyin doğrusu kardeşim....adam islam düşmanı ebu cehil soyu....islama hizmet edene düşman yokmu şimdi hangi zamanda yaşıyoruz....yani onun sarık takması şalvar giymesi tanınmamak için olması çokmu ihtimal dışı bir olay hemen cemaate mal ediyorsun....o ve onun gibiler tabiki karalama yapmak için bir sürü söylenti çıkaracaklar....biz müslümanlar uyanık olup birbirimze destek olmazsak o zmaan bir şehit değil binlerce şehit veririz....islama darbe vurmak isteyene neden destek oluyorsunuz.....onlarınistediğide bu zaten.....müslümanı birbirine düşman etmek....

unutmayın bir kaleyi dışardan yıkmak çok zordur ama içerdekileri birbirne düşman edersen kale savunmasız kalır.....

uyanın artık......

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
THE_HAFIZ' Alıntı:
evet medya o öldürenin sünnetsiz olduğunu yazdı çizdi ama siz görmemişsinzi sanırım, ve sizde taktri edersiniz, sünnetsiz cemaat mensubu olmaz. ikincis onu öldürenlerde onlardna olduğunu yazdı çünkü adamın yanında daha iki kişi olduğu ve onu ölrümesi için halka bağırdığını dile getirdi bunlarıda okumamışsınız sanırım. yani planlı olan bu eylem bu cemaate zarar vermek pahasına yapıldı ve siyasi bi rant sağlamak için ama malesef yanıldılar, bu cemaaten ekmek çıkaramazlar kendilerine, gelelim cemaatin bir hocası dğeil birden çok hocası var sütelik bir öldürülen hacmız cemaatin ileri gelen hocamızın talebesidir tpkı 8 sene evvel öldürülen hocamız gibi yani şuan zaten cemaatin bir sorumlsu var ama hedep o dğeil ondansorna bayrağı taşıyanlar seçiliyor sebebide birden çok düşünen topluk akleder bunu... cemaatin içine olmayan göremez bunu. yani diğer ayrıntıları kaçırdınızmı yoksa görmezdenmi geldiniz bilemem... ve demişsin ki hocanız gitmeseydi falan hocamız yanılmıyorsam kardeşine bunu haber etti şehit edilemedne evvel , ve şehit edilceğini söyledi , ama ölümen korkucak biri değildi bilirki taktir Rabbmin o nasip ederse olucak bu eylem o ölüm gecesini düğün gecesi kabul edenlerdendi sevgiliye buluşmak için neden acle etmesin,
hz. hüseyine dediler ya hüseyin gitme seni orda şehit ederler, oda da dediki ben gitmezsem benden sonra hakslılığa kimse ses çıkarmaz. şehit ediliğini bile bile gitti, hocamızın şehit ediliceğide kalbine ayan olanlar varıdı ama ölümden korkan yoktu..

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
THE_HAFIZ' Alıntı:
Öncelikle acınızı yürekten paylaşıyorum. İslam da Adam öldürmek, CEHENNEMİ hakedişin başka bir versiyonudur.

Nisa Suresi 93 Bir mümini kasten öldürene gelince, onun cezası içinde sürekli kalmak üzere cehennemdir. Allah gazap etmiştir böylesine, lanetlemiştir onu; çok büyük bir azap hazırlamıştır ona.

Ama, bu işte bir tuhaflılık yok mu sizce.. Bakın, aynı tarikatten ikinci biri öldürülüyor ve hem de içinde sadece ibadet edilecek bir yer olan CAMİİ'de..

Bugünkü gazeteler, öldüren insanın, bol halüsünasyon gördüğünü ve kendini şeyh olarak gördüğünü duyurdular..

Bana kalırsa, ŞU TARİKAT DENEN ÇARK, İNSAN YETİŞTİRMEK YERİNE, NEFSİNE KUL VE KÖLE OLAN VE İSTEDİĞİ ANDA İNSANLARI BİLE KATLEDEBİLEN insanlar yetiştirmektedir ki,
Bu durumda,
Ya izlenen metodda bir yanlışlık var..
Ya da ortada büyük bir hata mevcut ki ALLAH HATALARININ SONUCUNU ACI BİR ŞEKİLRE ÖDETTİRİYOR..
Bu konuyu geniş bir araştırmayla iyi bir başlık altında yayınlamayı düşünüyordum ama, bu elim mesele vesilesiyle şimdilik askıya alıyorum, lakin, buradan, aklı selim tarikatçılara DÖNÜP KENDİNİZE BİR BAKIN, BİR YER DE HATANIZ VAR VE İKİDEBİR UYARILIYORSUNUZ... uyarısında bulunmak istiyorum. Çünkü, bu tip olaylar ne hikmetse müslümanların başına kabak olarak patlıyor ve her defasında çok önemli bir hakkımız elimizden alınıyor.. (İHL, Kur'an Kursları bu tip olaylar neticesinde kapanmıştı)
Allah basiretimiz açık...
AKLIMIZI KUR'ANIN EMRİNDE AMADE EYLESİN.. dualarımla
Abenim canım kardeşim hz Ali
nerde şehit edildi
ya hz ömer
abenim canım kardeşlerim Allahın dergahlarında tarikatlarında yunuslar yetişir,mevlanalar yetişir.şems tirmizi hzlerinide bu zihniyet şehid etmedimi
ne mutlu onlara şehidler
şehid.
Allah a şahid
Şehidlere ölü demeyin diyor Allah
onlara ölü dememek üzerimize farz yani
hepinizi çok seviyorum
Allah hepinizden razı olsun

MULK-8: Tekâdu temeyyezu minel gayz(gayzi), kullemâ ulkıye fîhâ fevcun seelehum hazenetuhâ e lem ye’tikum nezîr(nezîrun).
(Cehennem) nerede ise öfkesinden çatlayacak gibi olur. Herbir grup oraya (cehenneme) atıldığında, cehennem bekçileri (vazifelileri) onlara: “Size nezir (ikaz edici, uyarıcı) gelmedi mi?” diye sorarlar

MULK-9: Kâlû belâ kad câenâ nezîrun fe kezzebnâ ve kulnâ mâ nezzelallâhu min şey'in entum illâ fî dalâlin kebîr(kebîrin).
(Cehenneme atılanlar) derler ki: "Evet, andolsun ki bize nezir geldi. Ama biz, onu yalanladık ve Allah, hiçbir şey indirmemiştir, dedik ve siz, büyük bir sapıklık içindesiniz, dedik.”
MULK-10: Ve kâlû lev kunnâ nesmeu ev na'kılu mâ kunnâ fî ashâbis saîr(saîri).
Ve derler ki: "Eğer biz işitmiş ve akletmiş (idrak etmiş) olsaydık burada, ateş ehlinin içinde mi olurduk?"

umit2006

New member
tasavvufun sapık kabulleri dengesi bozulmaya yakın insanların dengesini bozuyor.boşuna suçlu aramayın tekrar vahye tabii olun

tahsiye72

New member
..

..

bugün dünyanın dörtbir köşesinde insanlar, İslâmın beş şartı ile amel ediyorlar. Ve ibadetlerinin yeterli olduğundan eminler. İslâmiyet ise onların yaptıklarından çok daha fazlasını gerektirmektedir.

Acaba gerçekten durum böyle midir?

Bu sualin cevabı Kur’ân-ı Kerim’dedir. Peygamber Efendimiz S.A.V, ve sahabenin yaşadıkları hayat İslâmîyetti. Onların yaşadıkları hayat Kur’ân-ı Kerim’in bütününe ittiba etmek idi. (Al-i imran -119) Kur’ân-ı Kerim’in bütünü bizdeki üç emaneti de ihtiva etmektedir.
Ruh
Fizik vücut (Ceset vech)
Nefs

Allah sadece fizik vücudumuza değil, nefsimize de, ruhumuza da emirler vermiştir.

Ve önemli olan bu emanetlerin bu emirlere, bu farzlara Allah’ın davetine uygun olarak Allah’a teslimidir. Kişinin son teslim edeceği vücut olan nefsini de Allah’a teslim ederek irşada ulaşmasıdır (Bakara-186). Ve bu bir farzdır. Bu farz emri bu gün bütün kutsal kitaplarda bulmak mümkündür. Teslim âyetleri bütün kutsal kitaplarda aynen muhafaza edilmiştir (Şura-47).
Peygamber Efendimiz S.A.V. ve bütün sahabe önce ruhlarını, sonra fizik vücutlarını Allah’a teslim etmişlerdi. (Al-i İmran 20) Daha sonra da irşada ulaşmışlardır. Nefslerini de Allah’ a teslim etmişlerdi. (Hucurat-7)

Demek ki üç emaneti de onlar Allah’a teslim etmişlerdi.

...Ve gerçek anlamda İslâm olmuşlardı.

İslâm kelimesinin ilk anlamı teslimdir. Ancak Allah’a üç emaneti de teslim edebilen kişi İslâm olmak şerefine erer. Bu teslim ise, ben Allah’a teslim oldum demekle oluşmaz. Şartları vardır.
İslâm kelimesinin ikinci anlamı ise, sulh ve sükûn ve saadettir. Bu sonsuz saadete Yüce Rabbimiz “Hazzül Aziym” adını veriyor (En büyük haz, sonsuz haz, sonsuz saadet.) (Fussilet-35).
“Allah’a teslim olmanın (İslâm olmanın) şartları vardır “ demiştik. Bu şartlar birincil (Alt seviye) ve ikincil (Üst seviye) şartlardır.

Birincil şartlar şunlardır :

1. Nefsin tezkiyesi.
2. Ruhun Allah’a ulaşması (Hidayet)
3. Fizik cesedin Allah’a kul olması.

İkinci (üst seviye) şartlar şunlardır :

1. Ruhun Allah’a teslimi.
2. Fizik cesedin Allah’a teslimi.
3. Nefsin Allah’a teslimi.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
umit2006' Alıntı:
tasavvufun sapık kabulleri dengesi bozulmaya yakın insanların dengesini bozuyor.boşuna suçlu aramayın tekrar vahye tabii olun
Bu olaydanda ekmek çıkardın ya kendine başka bişey demiyorum, kimmiş o tasavvufun dengesini bozduğu adam ? ben göremiyorum. kişi anca kendi kendinin dengesini bozar. tasvvuf ilaçtır kişi almasını bilmezse doktora dğeilde kafasına göre içmeye çalışırsa hakikate ulaşamaz..

A

ahdevefa

Guest
ya sölüyeceğiniz Allah'tan bir rahmet dileyeceksiniz bu kodar zor mu? kendini savunamıyacak bir kişinin arkasından konuşmak ne kadar rahatkatıyo içinizi..bırakın rahmet dilemeyi yorum bari yapmayın yaa...insanlık bu kadarmı yitirildi..:(

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ahdevefa' Alıntı:
ya sölüyeceğiniz Allah'tan bir rahmet dileyeceksiniz bu kodar zor mu? kendini savunamıyacak bir kişinin arkasından konuşmak ne kadar rahatkatıyo içinizi..bırakın rahmet dilemeyi yorum bari yapmayın yaa...insanlık bu kadarmı yitirildi..:(
Allah C.C. razı olsun... edeben bir Allah rahmet eylesin denir ve edeben konu kapatılır. ama her konuda muhalefete alışınca insan dilini tutamıyor , Ama o diller insnaın başına bela açıyor ,
kullanmayı bileni vezir eder kullanmayı bilmeyeni rezil eder..

Z

zeynep_hearty

Guest
ahdevefa' Alıntı:
Rabbim razı olsun sevgili Ahdevefa yapılması gereken ben müslümanım diyen herkes için savunma hakkını yitirmiş bir insanın arkasından bu denli çirkin konuşmak değil rabbimizden mağfiret dilemeketir umarım akedenlerden oluruz bazı fikirlerimiz ayrı olsada temel taşımız kurandır acımız için nezaken bir başsağlığı dilenmesidir ....yazık gerçekten çok üzücü...selam ve dua ile...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt