Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bekir bey'e ceza veriyorum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinang

New member
Bekir bizde husumet yok ama sizde varsa yapacak bir şey yok.

bizim hiç bir zaman düşmanımız olmadı biz düşmanımıza dahi gül verdik.

Şuan sizin yaptığınız ne hüsnü zan mı...

Yaptıklarınız belli..millet öksürse darağacında asacaksınız.

fitnebaz değiliz,lafınızı bilinde konuşun.

ben mezhepli olmak ile mezhepçi olmayı ayırt etmişim.hiç bir sözümde mezhepsiz olmak varmı.yok.Öyleyse bu mezhepsiz yaftası ne.

demek yaftalamak sizin şiniz.
bak güzel bir söz var bükemediğin bileği öpeceksin ..diye..

anket yapın ak kara çıksın ortaya..

eflatun

New member
Bekir abiyi bende tanımam yaşınıda bilmem ama saygım sonsuzdur. Yöneticilik yaptınız mı? Ben yapmadım bilmiyorum. Geçen gün açılan bir konuda yeni bir üyenin bir sorusu aslında Bekir abinin ne kadar zor bir görevi üstlendiğini çok açık ve net açıklıyordu. Soru ne miydi ? Elmalılı Hamdi Yazirin tefsirine göre namaz kılıyorum. Yanlış mı kılıyorum ? Anlayanlar için soru aslında öyle tehlikeli ki ! Neyse anlayanlar için dedik!!!
Bekir abi Allah yar ve yardımcın olsun.
Selametle...

Düzeltme:Selam olsun, formunuza yeni geldim
Kuranda ki delillerle doğru namazı nasıl kılmalız. Bizim ilmihallerden öğrendiğimiz (ben Ömer Nasuhi Bilmen in ilmihalinden öğrendim) namaz değişik bi namaz mı?
Soru bu idi ..

radikal

New member
Birileri de öğünüyor...Ben hukuk tahsil ettim...Bilirim bu işleriiiii...
Hukuk dediğin işte tam da böyle olur...

Ben hukuk okudum derken öğünmedim, bilgilendirdim. Sende mühendis olduğunu söylerken bilgilendirmiştin ya hani.
Bilirim bu işleri. Evet, kolay kolay da yanılmam. Sağduyum yerindedir. Kimin hangi konuyu ne için yazdığını görürüm, anlarım.
Bir şeyin zoruna gitmesini de bilirim. Daha yazdıklarına kendin vakıf olmadığını da bilirim.

Bir ayet vardır bilirmisiniz ? "Ya eyyühellezine amenu, amenu billahi..."

Hiç düşündünüz mü bu ayeti. Kelime kelime değil, anlam olarak. İman edenlere biz iman ettik diyenlere bizzat Rabbimiz emr buyuruyor: "Hani o iman ettik diyenler, sizler ! iman edin !" diye buyuruyor.

Hiç bu ayet hakkında düşündünüz mü ? Sanmam !
İşiniz olmaz çünkü değil mi ?

İman etmiş olanlara Rabbimiz bir daha neden "iman edin" diye buyuruyor acaba ?

Belki bir çok insan bu foruma boş geliyor ama dolu gidiyor. Ben de dahil, İnşaallah dolu gidin. Bu ayeti de yanınızdan ayırmayın. hayatınızın her evresinde çıkarın çıkarın bakın. her baktığınızda anlamına erdiğinizde bu günü hatırlayın.

radikal

New member
Ulan ! ******** Bekir !
Ulan ! haysiyetsiz Bekir !
Ulan ! adam orda bana hakaret ediyor ... (bu ... yerlerin arasında bol bol küfr var tabi) sen neden susuyorsun !
Ulan ! silsenize benim mesajlarımı...vb.

Nerdeydiniz bu mesajları okurken ? Etik, ahlak, adalet, İslami kıstaslar, beşeri terbiye ?...

Ha ! neredeydiniz ?

Bir hanımefendi kardeşimiz "ince iş" konusunda argo der, sinaflı küfrü bırak şu yukarıda 10 defa yıanmış hali ile yapılanları kerih görür. Neden, muhatap o an kendisi olmadığı için.

sinan kardeşimiz görür, ne olumlu ne olumsuz bir şey demez. "muhterem..." diye başlayan yorumlarınızın esamesini göremeyyiz. neden ?

bay cengizhan bu hakaretleri görür, okur ve gider başka bir konu başlığı altında yazı asar, "küfr eden kişi haklı, burası forum ! kimse kimseye hakaret edemez, o nedele radikal efendinin cezalandırılmasını yönetimden talep ediyorum," der.

ben de burada salak gibi kalkarım, sizlere İslam adına öğrendiklerimi paylaşır bir nevi aldığımız eğitim ile sizleri bilgilendirmek isterim. Sonra; anamıza avradımıza sövülürken bir de hatalı bulunalım diye.

Hepinize birden diyorum: hadi lannnnn ordan !

aorskaya; hakkını helal et. Yarım kaldı, sonsuza kadar da yarım kalacak tartışmamız. Başka bir forumda yazmıyorum zaten. Bu saatten sonra da yazmam. O nedenle karşılaşma imkanımız yok. Kırdıysam hakk vardır, helal et. Benden yana helali hoş olsun varsa hakkımız.

Fikirlerini biraz kendine karşı yumuşat. Bu hali ile cidden hatalısın. Bilmediklerin var çünkü. Onları konuşacaktık, nasip buraya kadarmış.

Bekir, özelden mail adresimi verecem. Burdan görüşürüz.
Gerek görürsen üyeliği silebilirsin. tavsiyem, hiç arkana bile bakma. Hizmet nedir, itikad nedir, iman muhafazası nedir ilerde hep beraber dönüşü olmayan o günde göreceğiz. Eğer devam edersen de, asla taviz verme. Sen doğru olanı yapıyorsun. Her zamanda doğru olanı yapmaya çalıştın. Ben buna şahidim. Ateisti gelir, daha ilk cümlesinde ne mal olduğunu koyar ortaya, şuan bu mesaja yazanların hepsi ortalıkta dahi görünmez, Bekir uğraşır. Bekir yoksa, samanyolu koşar, O da yoksa radikal yetişmişse, radikal tersler yazar göndermeye çalışır. Sebep: aman azıcık dahi olsa, bir insanın itikadı varsa bir kişi dahi olsa bu yazıyı okuyup da itikaden zarar görmesin.

"Yine aldırmıyorlarsa, biz de seni üzerlerine murakıb (gözcü) göndermedik a !" ( Şura: 48 )

Herkese hakkım helaldir.

bekir

sadece bir kul
Eğer İslam Forum sıradan bir forum olarak değerlendiriliyorsa hata yapılıyor demektir. Çünkü İslam Forum kendine has bir tavır ile Allah'a ve O'nun (cc) âlâ emirlerine (bunu kullanım sözleşmesinde açıkça belirterek amacını net şekilde ortaya koymak kaydı ile) hizmet için vardır, Bunu, İslami heyecanlarını yatıştırmak için, bu gün burada, yarın orada hissiyatlarıyla kalemşörlük yapanlar zor anlar ama bozamaz.

1-Bu forumun amacı, Allah’ın dini İslam’a yardımcı, hizmetçi olmak, İslami ve ilmi konularda bilgi yaymak, paylaşmak ve bu konularda edebi kurallar çerçevesinde münazaralarda, teatilerde bulunmak ve güzel ahlak adına ortaya konabilecek her şeye zemin oluşturmaktır. Tüm bu faaliyetlerin hepsi yapılırken Kur’ana, Hadislere ve Sünnete aykırı olmamak şartı vardır.

Forum kurallarını "hiçe" sayan üç-beş provakatörün saldırılarının da; ne mesnedi, ne hakkaniyeti ne de bu forum hukukunda yeri yoktur. Bu provakatif mesajların tamamı kural dışı olmakla beraber Bizim hoşgörümüzle İslam Forum'dan Ehli Sünnet izlerini silmek gibi bir zehabiyatın hayalindedirler ama hoş görünün sınırları zorlanmamalıdır.

10-Başta İslam Forum olmak üzere, diğer hiç bir forumlar hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, itham edici mesajlar yazılamaz, imalarda bulunulamaz. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinir. Mükerrer forum girişleri tespit edilirse, yöneticiler tarafından eski/yeni nickle yazılan tüm mesajları silinerek de cezalandırılabilinir.

Şahsımı karalamak için ard arda aynı anlam ve içerikte mütemadiyen yazı asanlar bilmelidir ki, bu hareketleri Bana karşı yapıldığından müsamaha edilmektedir. Bana karşı yapılan hakaretler, aşağılamalar ve haksızlıklar çok önemli değil ama bilinsin ki İslam'a , Kur'an'a , Peygambere'e, Hadis'e/Sünnet'e ve Ehli Sünnet ulemasına yapılacak hareketleri Ben bu görevde olduğum müddetçe mazur görmeyeceğim, kim ne derse desin.

12- Forumda her hangi bir konuda sormak ve öğrenmek isteyen üyelerimize diğer üyelerimiz cevapları ile yardımcı ve yol gösterici olabilirler. Ancak Forumumuzun bu hizmetini kendi veya bağlı olduğu bir gurubun amacı/itikadı doğrultusunda, gerek katı tarafgirlik sergileyerek, gerek kötü niyetlice, kullanmak yasaktır. Bu forum ehli sünnet itikadı üzere hizmetle mükellef olup, kriterleri buna göre oluşturur.

Beni burada futbol hakemi görenler yanılgı içindedirler. Hiç böyle bir meramım yok. Ben burada Ehli Sünneti tekfir, tahrif ve taciz edecek zihniyetlerin önünü kesmek için varım, yoksa kurallar bellidir. Zaten malum kişilerin şahsıma gösterdikleri teveccühün (!) sebebide budur. Ama forumda bir bardak suda fırtınalar koparma hevesinde ki zat-ı muhteremler unutmasın ki Ben burada olmasam da bu zihniyetlere göz açtırmayacak çok Ehli Sünnet hizmetkarı vardır.

Forum kuralları ve bunu uygulayan yöneticinin manasız, haksız, provakatif olarak aşağılanmaya çalışmasına emeği geçen herkese son uyarıdır. Ya edebi dairesinde İslam adına yazışın ya da kesilecek parmaklara sızlanmayın.

Bu son sözdür bu hususlarda. Yazılan mesajlarla meram neyse anlatılmıştır, konu kapanmıştır, daha fazlası haddi aşmaktır.

Katre

New member
Bir şey sormak istiyorum.

Bekir ve Radikal İslam nickli kişileri inceledim. Pek çok açıdan aynı kişi olduğu anlaşılıyor. Üslup, tarz, metod kullanılan kelimeler ve hakeza.

Neden aynı kişi farklı iki nick ile yazı yazıyor?

radikal

New member
Seni yaptığın bu tespitten dolayı alnından öpüyorum. Müslümanlar ancak kardeştir ayetini Bekir ve benim için yakıştırdığından dolayı. Evet biz müslümanlar bir vucudun uzuvlarıyız ve birbirimizin aynasıyız. Bekir kardeşim, gerçekten benim İslam kardeşimdir.
Ama; zahiren sadece O'nun ana babası başka kişidir benim ana babam başka kişidir.

Yine de şu tesbitin gecenin bu saatinde kanımı donduracak kadar şok etkisi yaptı bende.
Elhamdülillah, elhamdülillah, elhamdülillah.
Bizi birbirine ayna kılan Rabbime şükürler olsun.
Bekir kardeşim, gündüz özel mesaj yolu ile gönderdiğim mesajı bir daha okusana. Nasıl oradaki söylediğimiz ile bu arkadaşın sorduğu ?
Bence de harika.

Sağol Katre kardeşim.

Sen belki bir şey anlamadın şuan ama, biz çok şey anladık...

Katre

New member
İki durum oluştu.

Birincisi, bir Müslüman her şey olur yalancı olmaz, kaidesince sözlerinize inanmak ile mükellefim.

İkincisi, üslup, tarz, metod, zamanlamalar, imla kaideleri, kullanılan özgün ifadeler daha pek çok şey aynı. Yani, o kadar hemhal olduk, diyorsunuz. Yani, iki ruh tek ruh, iki kalp tek kalp, iki akıl tek akıl. Eh elbette sözler benzemiş diyorsunuz.

Diyecek bir şeyim yok. Doğrudur.

radikal

New member
Değerli kardeşim, bu bahsettiğiniz güzellikler Allah'ın (Celle celaluhu) boyası ile boyanmanın işaretleridir. İnşaallah da öyledir. Bekir kardeşim ve ben, ehli sünnet itikadını bu forum sınırlarında ve fikrimizin yettiği her sahada savunmak adına mükellef olduğumuzun şuuru ile hareket ediyoruz. Kaynağımız da Kur'an ve sünnet olunca, hali ile bu zuhur edecektir. Bu güzel tevafuk sadece bizim için değil bütün müslümanlar için geçerlidir.

Sizinle beraber bir aktara girsek, çıkışta ikimizde baharat kokuları üzerimize sinmiş olarak çıkarız. Bunun gibi yani.

Bahsettiğiniz hadis'i şerif uyarınca elbette yalan söylemiyoruz. İkinci hadisi şerifi de ben yazayım ki tam olsun; "Bizi aldatan bizden değildir" (Hz. Muhammed Mustafa [s.a.v.] )

Çok şükr ki, ne yalan söyledik nede aldatmak gibi bir basitliğe girdik.
Tasavvufta bu hale "fenafilihvan" denir. Yani ihvanınız (Din kardeşiniz de) da fena (kayb) olma halidir. İnşaallah da öyle olur.

bekir

sadece bir kul
Bir şey sormak istiyorum.

Bekir ve Radikal İslam nickli kişileri inceledim. Pek çok açıdan aynı kişi olduğu anlaşılıyor. Üslup, tarz, metod kullanılan kelimeler ve hakeza.

Neden aynı kişi farklı iki nick ile yazı yazıyor?

Değerli kardeşim, forum sisteminde tek kişinin iki ayrı nickle bunca seneler farkedilmeden yazabilmesi neredeyse mümkün değil. Dolayısı ile belki üslüp tarzı size bunu hissettirmiş olabilir.

İki durum oluştu.

Birincisi, bir Müslüman her şey olur yalancı olmaz, kaidesince sözlerinize inanmak ile mükellefim.

İkincisi, üslup, tarz, metod, zamanlamalar, imla kaideleri, kullanılan özgün ifadeler daha pek çok şey aynı. Yani, o kadar hemhal olduk, diyorsunuz. Yani, iki ruh tek ruh, iki kalp tek kalp, iki akıl tek akıl. Eh elbette sözler benzemiş diyorsunuz.

Diyecek bir şeyim yok. Doğrudur.

Maşaallah... Çok güzel. Evet bir Müslüman her şey olur ama y a l a n c ı olmaz. Şu günler için oldukça manidar bir Hadis-i Şerif.
Üslup, tarz, metod, zamanlamalar, imla kaideleri, kullanılan özgün ifadeler anlamında Siz'de Biz'e çok yakın duruyorsunuz (ve bir kardeşimizi de hatırlatıyorsunuz.) Acaba iki nickin yanına üçüncüsü mü eklendi :)
Şaka bir yana radikal ve bekir zahir ki ruhen ve aklen bir hamurun parçası, esasen hep öyleyiz, zaman zaman mayası az/çok kaçanlarımız var belki.

radikal

New member
Ben anladığımı söyleyim Bekir kardeşim.
Sen zannedersem benim biraz agresif yazmamdan dolayı mayası az çok kaçan tabirini kullandın.
Ben biraz agresif anlamda mayası kaçmış gibi oluyorum sana nazaran. Çünkü senin uslub biraz daha nasıl diyelim; mülayim gibi.

Ama sen de Osmanlıca sözcükleri benden fazla kullanıyorsun. Seninde o yönden biraz benden fazla kaçmış gibi, ne dersin ? ;)
Doğru anlamışmıyım ?

bekir

sadece bir kul
Ben anladığımı söyleyim Bekir kardeşim.
Sen zannedersem benim biraz agresif yazmamdan dolayı mayası az çok kaçan tabirini kullandın.
Ben biraz agresif anlamda mayası kaçmış gibi oluyorum sana nazaran. Çünkü senin uslub biraz daha nasıl diyelim; mülayim gibi.

Ama sen de Osmanlıca sözcükleri benden fazla kullanıyorsun. Seninde o yönden biraz benden fazla kaçmış gibi, ne dersin ? ;)
Doğru anlamışmıyım ?

Hâkk Teala ömrünü hayr etsin, ömürsün be adam... :)

Sen sus, her işe karışma :)

sinang

New member
mayası kaçmış,mayası bozuk, kökü,soyu bozuk veya ahlaksız anlamlarına gelir.

elkaria

Member
Ulan ! ******** Bekir !
Ulan ! haysiyetsiz Bekir !
Ulan ! adam orda bana hakaret ediyor ... (bu ... yerlerin arasında bol bol küfr var tabi) sen neden susuyorsun !
Ulan ! silsenize benim mesajlarımı...vb.

Nerdeydiniz bu mesajları okurken ? Etik, ahlak, adalet, İslami kıstaslar, beşeri terbiye ?...

Ha ! neredeydiniz ?

Bir hanımefendi kardeşimiz "ince iş" konusunda argo der, sinaflı küfrü bırak şu yukarıda 10 defa yıanmış hali ile yapılanları kerih görür. Neden, muhatap o an kendisi olmadığı için.

sinan kardeşimiz görür, ne olumlu ne olumsuz bir şey demez. "muhterem..." diye başlayan yorumlarınızın esamesini göremeyyiz. neden ?

bay cengizhan bu hakaretleri görür, okur ve gider başka bir konu başlığı altında yazı asar, "küfr eden kişi haklı, burası forum ! kimse kimseye hakaret edemez, o nedele radikal efendinin cezalandırılmasını yönetimden talep ediyorum," der.

ben de burada salak gibi kalkarım, sizlere İslam adına öğrendiklerimi paylaşır bir nevi aldığımız eğitim ile sizleri bilgilendirmek isterim. Sonra; anamıza avradımıza sövülürken bir de hatalı bulunalım diye.

Hepinize birden diyorum: hadi lannnnn ordan !

aorskaya; hakkını helal et. Yarım kaldı, sonsuza kadar da yarım kalacak tartışmamız. Başka bir forumda yazmıyorum zaten. Bu saatten sonra da yazmam. O nedenle karşılaşma imkanımız yok. Kırdıysam hakk vardır, helal et. Benden yana helali hoş olsun varsa hakkımız.

Fikirlerini biraz kendine karşı yumuşat. Bu hali ile cidden hatalısın. Bilmediklerin var çünkü. Onları konuşacaktık, nasip buraya kadarmış.

Bekir, özelden mail adresimi verecem. Burdan görüşürüz.
Gerek görürsen üyeliği silebilirsin. tavsiyem, hiç arkana bile bakma. Hizmet nedir, itikad nedir, iman muhafazası nedir ilerde hep beraber dönüşü olmayan o günde göreceğiz. Eğer devam edersen de, asla taviz verme. Sen doğru olanı yapıyorsun. Her zamanda doğru olanı yapmaya çalıştın. Ben buna şahidim. Ateisti gelir, daha ilk cümlesinde ne mal olduğunu koyar ortaya, şuan bu mesaja yazanların hepsi ortalıkta dahi görünmez, Bekir uğraşır. Bekir yoksa, samanyolu koşar, O da yoksa radikal yetişmişse, radikal tersler yazar göndermeye çalışır. Sebep: aman azıcık dahi olsa, bir insanın itikadı varsa bir kişi dahi olsa bu yazıyı okuyup da itikaden zarar görmesin.

"Yine aldırmıyorlarsa, biz de seni üzerlerine murakıb (gözcü) göndermedik a !" ( Şura: 48 )

Herkese hakkım helaldir.

kufurler tasvıp edılmez lakın bunun musebbıbı sensın hıç kendınde suc bulmuyormusun
o çok bılmış ve kıbırlı tavrın yuzunden olmuştur bu kufurler
madem o kadar adaletten haktan yanasınız
mehmettı galıba şoyle dedi ılk forumdan ayrılısına ıstınaden
allah ete kemıge burundu mahmutta gorundu dıyen bırını korudugunuz ıcın forumdan ayrılıyorum
o konuyu ben acmıstım ve sızın tayfadan bırı dur gıtme dedı mehmete benıde kastederek aha serefsız vahhabı yuzunden bırı gıttı dedi

sen ve yonetıcın bekır ne yaptınız bu soze hıc bır sey uyarıda bulundunuzmu hayır sıldınızmı hayır ceza verdınızmı hayır
peki bize kufredılırken ıyıde hoşta agızlarınız kulaklarınıza varıyorda size edıldımı veryansın edıyorsunuz
siz bu zihnıyette forumu yonetıyorsunuz yonetıyorsunuz dıyorum cunku sen bekırı yonledırıyorsun
sonrada bırbırımızın aynasıyzı dıyede ıtıraf edıyorsunuz. bırı musa bırı harun (a.s)

sumisali

Üyeliði durduruldu

Bekir' Alıntı:

1- Forum kuralları ve bunu uygulayan yöneticinin manasız, haksız, provakatif olarak aşağılanmayaçalışmasına emeği geçen herkese sonuyarıdır. Ya edebi dairesindeİslam adına yazışın ya da kesilecek parmaklara sızlanmayın.

2- Bu son sözdür bu hususlarda. Yazılanmesajlarla meram neyse anlatılmıştır, konu kapanmıştır, daha fazlası haddi aşmaktır.

1- Size; kaç kişi insan gibi hatalı olduğunuzu söyledi, sizin yanlışınızı delilleriyle ortaya koydu.Ama, siz hala kendi yanlışınızı görmek ve kabul ederek dönmek yerine; iftirayauğramış gibi, tehditlere devam ediyorsunuz.

Müslüman birine; iman ile ilgiliolmayacak sözler söyleyip, sonra iman gibi bir sözü bile gerçek manasındankaydırmaya çalışarak kurtulmayı düşünüyorsunuz. Başka kimselere, olmadık sözlersöyleyip hakaretler ediyorsunuz.

Sonrada kalkıp edeptenbahsederek, İslam adına yazın diyorsunuz. Bir de ardından kesilecekparmaktan söz ediyorsunuz.

Siz burada zaten çok kollarbacaklar kestiniz Bekir bey, kesilen kolun, bacağın parmaklarını da kesseniz neolur sanıyorsunuz?

Halakendinizi düzelteceğinize parmak kesmekle tehdit ediyorsunuz? Kafaya bakarmısınız lütfen?

2- “Bu son sözdür bu hususlarda. Yazılanmesajlarla meram neyse anlatılmıştır, konu kapanmıştır, daha fazlası haddi aşmaktır.

a. Senin son sözün olabilir buhususlarda. Ama bu durumda da; unuttuğun , eksik bıraktığın sözler olduğunu dahatırlatmak isterim.

b. Benim imanıma laf söyleme edepsizliğini düzeltmek üzere, son sözünüzü söyleyin. İşte buda benim son sözümdür.

c. Yazılan mesajlarla meram anlatılmamıştır. Sen meramanlatmadın, sen diktatör gibi davrandın ve şu anda da bunu yapmaktasın.

Halbuki;

“ AMACIM İMANSIZLIKLA SUÇLAMAK DEĞİLDİ, BURADAYAZIMDAN HATA ETTİĞİM ANLAŞILIYOR, AMACINI AŞAN SÖZ ETTİĞİM ANLAŞILIYOR, BÖYLEBİR AMACIM YOKTU, DÜZELTİRİM”

demen gerekir.

d. Konu bu şekliyle kapanamaz Bekir bey.

Bu formda 1500 ü aşan yazım var, bu günekadarda bu tip davranışlarla karşılaşmadım, bu tür olaylara girmedim. Ama, sizin yıkıp deviren sözlerinize de gözümü kapayacağımı sanmayın.

Bu forumda, zevk olsun diye bulunmuyorum. Yazmak hevesimi almak içinbulunmuyorum. Hem dini öğrenmek hem de dilimdöndüğünce bildiklerimi anlatmak için formdayım.

Bu nedenle bilgiye ve bilgi verenlere önemveririm.

Sizin, “bu son sözdür, ya bana itaat ederekyazın yada parmak keserim” sözünüz gördüğünüz gibi çok da ilgilendirmiyor beni.

Eğer, aynı davranışınızı devam ettireceğinizisöylerseniz, ben zaten buna tabi olmam.

Siz hem edepsizlik yapıp hem de hangi hakla; “bu son, ya buna tabi olun, yada…” diyebiliyorsunuz.

İnsan gibi ortaya çıkıp özür dilersen belkiher şey hemen olmasa da kısa zamanda normale döner ve bunlar anı olarakkalabilir.

Ama; yine ben aynı kalacağım dersen, ozaman sadece kendi kafandakileri yazar, kendin okursun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt