Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

3 BOyUTLU RESİM BAKALIM NE GÖRECEKSİNİZ??

bekir

sadece bir kul
Sonunda bende gördüm:23_48_11:
gökkuşağı33 birinci olan yuvarlak bir şekil ne olduğunu çözemedim ama ikincisi demlik
Bekir abi ben aylar sonra gördüm sende başarırsın insan kendini kaybediyor harika bir şey :)

Sakin ol Samanyolu, gördüğün sizin evin demliğinin ekrana yansıması olmasın ?..:)

samanyolu

New member
Yok abi hilalin açmış olduğu resimlerdede Birinci uçak ikinci resim ise çok güzel bir kalp

samanyolu

New member
3brose.jpg

sasi_bak_sasir_51.jpg

İki tanede benden olsun Artık görebiliyorum nede olsa:)

Son düzenleme:

samanyolu

New member
Sağol hilal aylardır şaşı olmuştum bakmaktan ama görmek hiçte zor değilmiş.

hilal

New member
İlk baktığında zor geliyor ama aslında çok güzel ve eğlenceli oluyor.
inşallah bekir abide görecek birgün:)

hilal

New member
İkinci resim mükemmel.Ay ve Yıldız
Emeğine sağlık sevgili samanyolu.

nur-baku

New member
3 Boyutlu Resim Nedir?

Özel bilgisayar teknikleri ile elde edilen bu resimler sayesinde, iki boyutlu ve karışık bir görüntü üzerinde, üç boyutlu ve anlamlı şekilleri görmek mümkün oluyor.

Kısaca “gözler bakar ama beyin görür” şeklinde tarif edilen ve geçmişi oldukça yeni olan 3 boyutlu resimler, bütün dünyada büyük ilgi uyandırdı. Avrupa’da sadece bu tür resimleri ihtiva eden kitaplar ve dergiler yayınlanıyor.

Nasıl göreceksiniz?

Sessiz ve sakin bir ortam görmenizi kolaylaştıracaktır. Resmi hareket etmeyecek şekilde sabit bir düzleme yerleştirmeli ya da elinizle tutacaksanız kımıldatmamaya çalışmalısınız. Hiçbir zaman resmin görünen şekli olan karışık çizgi ve renklere takılmamalısınız. Bakışlarınızı resme değil de adeta resmin arkasına, derinliğe yönlendirmelisiniz.

Eğer ilk kez böyle bir resme bakıyorsanız biraz sabırlı olmalısınız. Hemen göreceğinizi sanmak yanlış nolur. İki dakika baktıktan sonra görüntüyü yakalayamazsanız, kendinizi zorlamayın. Biraz ara verip, sakin kafayla tekrar deneyin. Bir kere görmeye başladıktan sonra büyük zevk alacağınızı kesinlikle söyleyebiliriz. Bu teknikler gözinizin sağlığı için iyidir, ancak gözleri fazla yormamaya dikkat etmek gerekir.

Görme metodları

Keşiştirme metodu: Bakış göz ile obje arasında bir nokta üzerinde odaklanır. Bu metodda iki gözün de kaydırılmadan aynı nokta üzerinde odaklanması gerekir. Resmi burnunuza değecek kadar yakından tutun. Gözlerinizi rahatlatın. Görüntüyü izliyor gibi düşünün. Sakinleştikten sonra yavaş yavaş resmi yüzünüzden uzaklaştırın. 2-3 saniyede 2 santim. Resmin tümüne bakmaya devam edin. Okuma uzaklığında resmi uzaklaştırmayı durdurun ve bakmaya devam edin. Önce görüntü bulanacak, ardından üçüncü boyuta geçeceksiniz.

Yansıma metodu: Resmin üzerine düşen bir yansımayı kendinize seçin. Örneğin görebiliyorsanız gözünüzü ya da burnunuzu. Israrla bu yansımaya bakmaya devam edin. Birkaç saniye sonra derinliği farkedecek, daha sonra 3 boyutlu görüntüyle başbaşa kalacaksınız.

Ekrana gelen resme tam orta noktadan ve gözlerinizi kırpmadan bakınız. Bir süre sonra üç boyutlu olarak ekrandaki resmin içerinde asıl saklı resmi görmeye başlayacaksınız.

Sabırla yukarıda anlatılanları uygulayınız ve ekrandaki saklı resimleri görünüz.

“Gözünüzle bakın, beyninizle görün.”

evet bu kadar gozunuzu bılgısayara odakladıkdan sonra goz doktorundan rendevu almayı unutmayın...:)

gozluyude konuyu acana aldırın :)

Son düzenleme:

ARZ_7

New member
Ben bilgisayarda görüldüğünü bilmiyordum.. Burda da görülüyor.. (iki tane balık ) Ama bu resimlerin özelliği, gözleri dinlendirmek.. Pc de bakıldığında zararlı olabilir..

ARZ_7

New member
Sessiz ve sakin bir ortam görmenizi kolaylaştıracaktır. Resmi hareket etmeyecek şekilde sabit bir düzleme yerleştirmeli ya da elinizle tutacaksanız kımıldatmamaya çalışmalısınız

Dalgın olarak baktığın yeri görmediğiniz gibi, resimdeki desen ve renkleri görmemeye çalışmalısınız. Ama Nur-baku nun dediği gibi, gözlere rahatsızlık veriyor.. Kağıt üzerinden bakılınca, gözlerin dinlenmesini sağlıyor.. Fakat ben çok aradım, bulamadım..

ARZ_7

New member
Gözler bulandıktan sonra ayna gibi parlıyor resim..

Parmaklarını gözlerine yaklaştırdığın zaman, parmakların fazlalaşması gibi bir bakış istiyor.. Ve parmaklarını resme bakarken gözlerinin önüne getirirsen, Balıkların üzerindeki desenleri, dışarıdan görmekte mümkün..

Son düzenleme:

ARZ_7

New member
Resmi kopyalayıp büyüterek baktığınız zaman, balıkların size yaklaştığı net bir şekilde görünüyor.. Normal bir cismin yaklaşması gibi yakınlaşıyor ve uzaklaşıyor..

Bilgisayar ortamına tam olarak aktarılamamış.. Çünkü Kağıt üzerinde resmin yan taraflarına baktığın zaman, resim duruyor ve kanarlarını görebiliyorsun.. Burda başka tarafa çevirdiğin zaman, resim seninle birlikte dönüyor.. Dolayısıyla kenarları görünmüyor..

Çok fazla yorum yaptım.. Aylarca üç boyutlu resim aramıştım.. Şimdi birden karşılaşınca...

Son düzenleme:
Üst Alt