Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yardım Etmeye Var mısınız ?

anima

New member
Selamun Aleykum

Filistin deki, kardeşlerimize namazlardan sonra dualarla destek oluyoruz ancak duanın samimi olması için fiili olarak yapılacak bir şey varsa yapılması gerekir. Ben bilgisayar işlerinden anladığım için ne yapabilirim diye düşündüm ve youtube da bir dini kanal açıp reklamlardan gelecek parayı Filistine bağışlamaya karar verdim. Sizin de bu konuda el atmanızı rica etsem sevabına ortak olur musunuz ? Hedefim en az 1000 kişi bulup ve o 1000 kişiye her gün belli aralıkla gün içerisinde 5 defa reklama tıklatmak. Eğer destek olursanız youtube’nın türkiye erişimi açıldığın da kanalı yayına açacağım

Toplanan para aramızda istişare sonucu filistine yardım götüren bir vakfa aktarılacaktır.

sýyah_

New member
Filistin'de kimlere ulaşıp ta bağışları ileteceksin, önce bu forum yöneticileri/yetkilileri ile birebir resmi bir bağ kurman gerekiyor, ardından diğer Filistinli kardeşlerimizle zaten önceden bir bağın olması gerekiyor. Sayın anima, bu mesajınızı samimi bulmadım, sanki Youtube yasaklanması ile ilgili tartışma başlatmak amacıyla altında başka bir niyet var düşüncesi geliyor akalıma. Youtube yasaklanmasına ben de olumlu bakmıyorum ancak burada bir sıkıntı var. Önce yakın çevremizde bakarsak yardıma muhtaç insanlar mutlaka vardır, yani konu komşumuz yakın akrabalarımız demek istedim. Sonra dünyanın diğer taraflarında yaşayan Müslüman ülkelerdeki kardeşlerimizde elbette yardıma muhtaç birçok mazlum var. Onlara yardım etmek amacıyla yapılacak girişimlerde insanları dolandıranlarda var, belki bu nedenle başka insanlara güvenmediği için kendiniz bizzat yardım kampanyası yapmak istiyorsunuz. Ancak, bu konular çok hassas konulardır. Öncelikle insanların içinde bulunduğu durumdan çıkar sağlamak amacıyla yapılan bir sürü girişimler aslında farkına varamadan daha çok zalimlere giden bir kaynağa nakit akıtmak olabilir. Öncelikle yapılacak yardımlar ile ilgili kimlerle muhatap olunduğunun iyice tespit edilmesi gerekir. Filistinde faaliyet gösteren El Fetih ile Hamas ikisi bir ara savaş halindeydi ama şu anda nasıllar bilmiyorum. HAMAS çok güçlü bir İslami Direniştir, üye sayısı 10.000’den fazladır. Ondan sonra Filistin Kurtuluş Örgütü FKÖ tahmin ediyorum Filistinde şu anda en güçlü İslami direniş örgütüdür, El Fetih te insan kaynakları olarak bu direniş örgütünden beslenir, FHKC Filistin Halk Kurtuluş Cephesi genelde Marksist bir düşünceye sahiptir, İslami Cihad (İran), FDHKC Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cehphesi, El Saika, Hizbullah (İran) , daha başka gruplarda var. Filistinde, hangileri ile irtibata geçeceksin de onlara bağlı yardım ulaştıracaksın. Bu gün dünya üzerinde birçok yardıma muhtaç Müslüman ülkelerin içinde yardım ulaştırılması en zor yerlerden biri Filistin’dir. Niye biliyor musun orada trafik karışık olduğundan kimin kimden olduğu belli olmadığı içindir. İsrail Devleti orada istediği savunmayı yapmış durumda, ondan daha ileri gidip Irak’ta ve Suriye’de iyi eğitimli adamlarını yerleştirip daha ileriki adımlarını düşünüyor. Onların bu çalışmalarının sonucu Suriye’de şu anda vahşet var. İnsanlar Suriyede topluca katlediliyorlar, İslami gruplarda şu anda ellerine geçirdiklerini infaz ediyorlar. Filistin’de İslami bir direniş var, bunun yanında asıl ana fikir vatan toprak ve özgürlük savaşıdır. Eğer düşündüklerinizi yapabilirseniz ne ala, ama yola çıktıktan sonra “yok işte ben bilmem ben hesap numarasına parayı aktarırım ondan sonrası ALLAH (c.c) kerim” deyip ona tevekkül etmekte var. Bilmiyorum artık bu dünya imtihan dünyası, en doğrusunu ALLAH (c.c) bilir, ALLAH (c.c) korkuyorum şimdi, yanlış bişey söylemeyeyim. Kudüs Vakfı var benim bildiğim insani yardım kuruluşu, Filistin için Ülkeler bazında yardım kampanyaları var, Başbakanlığımızında bu konuda 2009’dan bu yana önemli çalışmaları var, bence en güvenilir yardımlar bu yolla yapılacak yardımlardır çünkü yardım toplama kanununa riayet edilmesi Başbakanın talimatıdır diye bir yerde okumuştum. Siz kendinizde bir araştırın bu konuları, Eğer bir Müslüman olarak, mazlumlara yardım ulaştırabilirseniz, Saygılar ve Hürmetlerim sizindir.

Üst Alt