Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Üstteki üyenin imzasımı nickimi avatarımı güzel:)

gönül dostu

New member
nıe musade alıyosunkı al koy ıste sankı kisinin avatarı :)
bence doğru olan eğer bir çöp bie olsa o kişiye aitse müsade alınması gerekir bilmeden hak yememek için bu gerekli bence bu yüzdende kardeşimden müsade almam gerektiğine inanıyorum .sizin görüşünüz farklı olabilir benim görüşüm bu yönde .Selam ve duayla ...

ayýþýðý

New member
bence doğru olan eğer bir çöp bie olsa o kişiye aitse müsade alınması gerekir bilmeden hak yememek için bu gerekli bence bu yüzdende kardeşimden müsade almam gerektiğine inanıyorum .sizin görüşünüz farklı olabilir benim görüşüm bu yönde .Selam ve duayla ...

sayfada gördüğünüz, duyduğunuz, izlediğiniz her şeyin teknik olarak zaten tarayıcınızdan bilgisayarınıza kaydedildiği bir ortamda böyle bir şeyin iznini almak bana garip geldi...:)

suankı avatardan izinmi aldınız ?
sahıbı kımdır?

Dostlara duacýyýz

New member

en doğrusu

gönül dostu

New member
sayfada gördüğünüz, duyduğunuz, izlediğiniz her şeyin teknik olarak zaten tarayıcınızdan bilgisayarınıza kaydedildiği bir ortamda böyle bir şeyin iznini almak bana garip geldi...:)

suankı avatardan izinmi aldınız ?
sahıbı kımdır?
avatarımı hazırlayan dan almadım belki ama avatarı aldığım kişiden izin aldım. o aldığı kişiden çalmışmıdır yoksa izinle mi almıştır bilemem ben benden sorumluyum .
Ayrıca sizin doğrunuz bu olabilir doğru kişiye ve bakış açısına göre değişir
.

a l p e r

New member
avatarımı hazırlayan dan almadım belki ama avatarı aldığım kişiden izin aldım. o aldığı kişiden çalmışmıdır yoksa izinle mi almıştır bilemem ben benden sorumluyum .
Ayrıca sizin doğrunuz bu olabilir doğru kişiye ve bakış açısına göre değişir
.

Bence de kendinizle çelişmişsiniz. Hele şurada dediğiniz "o aldığı kişiden çalmışmıdır yoksa izinle mi almıştır bilemem ben benden sorumluyum" tam bir gaflet. Gerçek sahibinin rızası yoksa kullanan herkes sorumludur ;) Siz eğer dediğinizde gerçekten samimi olsaydınız o fotoğrafı çeken kişiye kadar ruhsatını almaya çalışırdınız. Ulaşamıyorsanız kullanmazdınız.

Ama durum ortadaki o fotoğrafın gerçek sahibi fotoğrafının bu şekilde kullanılmasından oldukça hoşnut olacaktır. (Lakin bizimkisi hüsnü zan) O halde güzel bir şeyi Allah cc rızasına kullanmak için bu kadar ezilip büzülerek izin alınmasının yapmacık bir hareket olarak yorumlanması bence şaşılacak bir durum değil.
Olduğumuz gibi görünmek, göründüğümüz gibi olmak duası ile...

Son düzenleme:

gönül dostu

New member
Bence de kendinizle çelişmişsiniz. Hele şurada dediğiniz "o aldığı kişiden çalmışmıdır yoksa izinle mi almıştır bilemem ben benden sorumluyum" tam bir gaflet. Gerçek sahibinin rızası yoksa kullanan herkes sorumludur ;) Siz eğer dediğinizde gerçekten samimi olsaydınız o fotoğrafı çeken kişiye kadar ruhsatını almaya çalışırdınız. Ulaşamıyorsanız kullanmazdınız.

Ama durum ortadaki o fotoğrafın gerçek sahibi fotoğrafının bu şekilde kullanılmasından oldukça hoşnut olacaktır. (Lakin bizimkisi hüsnü zan) O halde güzel bir şeyi Allah cc rızasına kullanmak için bu kadar ezilip büzülerek izin alınmasının yapmacık bir hareket olarak yorumlanması bence şaşılacak bir durum değil.
Olduğumuz gibi görünmek, göründüğümüz gibi olmak duası ile...

size yapmacık gelebilir bu sizin düşüncenizdir .onun bu resmi nasıl elde ettiğine dair en ufak bir fikrim olmadığı için böle bir şey dedim. beni rabbim biliyor tıpkı sizin ne amaca hizmet muhalefet olduğunuzu bildiği gibi .ben elimden geldiğince kişilerin hakkına rivayet etmeye çalışıyorum ama dört dörtlükte değilim bunuda biliyorum .rabbim inş. eksiklerimi gidermemide bana ve bu düşüncede olan tüm kardeşlerimede nasip etsin...

Ayrıca Allah rızasını kullanmaktan kast ettiğiniz anlamla çok feci bir ithamda bulunmakta olduğunu da sölemeden gecemiycem. Rabbim sizide inş. eksiklerinizi görmenizi sağlar. Selam ve duayla...

a l p e r

New member
Şunu iyi anlamanız gerek: sizin riayet etmeye çalıştığınız şey takdire şayan bir durumdur. Lakin oradaki izin aldığınız şey ve alma şekliniz çok açık bir abartıdır. Bunun size göresi bana göresi yok. kelimeler öenmlidir. Eğer riayet etmeye çalıştığınız şeye uygun davranış içerisinde olsaydınız önce avatarın sahibinin kim olduğunu özel mesaj yolu ile sorardınız. Kaldı ki o avatar çok yerde kullanılan anonim bir avatardır. Kimin malını kimden izin aldınız? :)

Şaşar beşeriz, hepmizi çelişkiye düşebiliriz. Ancak bunu görüp "haklısın" demek erdem ister...

Hamdolsun amacımız, doğru bildiğimiz sözü ispatları ile ortaya koymaktır.

Bu gibi ortamlarda insanlar saygı duysun, sevsin diye sahte evliyaları salihaları çok gördük ama biz, kötü adam olma pahasına bildiğimizi gördüğümüzü insan kayırmadan söylediğimiz için içimiz rahat. Sizin de içiniz rahat olsun...

gönül dostu

New member
Şunu iyi anlamanız gerek: sizin riayet etmeye çalıştığınız şey takdire şayan bir durumdur. Lakin oradaki izin aldığınız şey ve alma şekliniz çok açık bir abartıdır. Bunun size göresi bana göresi yok. kelimeler öenmlidir. Eğer riayet etmeye çalıştığınız şeye uygun davranış içerisinde olsaydınız önce avatarın sahibinin kim olduğunu özel mesaj yolu ile sorardınız. Kaldı ki o avatar çok yerde kullanılan anonim bir avatardır. Kimin malını kimden izin aldınız? :)

Şaşar beşeriz, hepmizi çelişkiye düşebiliriz. Ancak bunu görüp "haklısın" demek erdem ister...

Hamdolsun amacımız, doğru bildiğimiz sözü ispatları ile ortaya koymaktır.

Bu gibi ortamlarda insanlar saygı duysun, sevsin diye sahte evliyaları salihaları çok gördük ama biz, kötü adam olma pahasına bildiğimizi gördüğümüzü insan kayırmadan söylediğimiz için içimiz rahat. Sizin de içiniz rahat olsun...
bu anonim bir şey olabilir ben ilk defa arkadaşımda gördüm onun hazırlamış olduğu bişi zannederek ondan izin alma gereği duydum ha size bişi kanıtlama cabası içindede değilim siz bence ben doğru sölediğim için sevilmem gibide söleyerek aslında ben her zmn doğruyum böbürlenmesine giren biri olduğunuz için sizle artık pek bişi yazma yada tartışma gereği duymuyorum ha benim hacıyım yada hocayım gibisinden bişi değildi sadece o benim için böle yapılması gereken bişidir ve yaptım bu size abartılı gelebilir buda pek beni alakdar etmiyor sonucta ben burdan kimseye yaranma gayesi gütmüyorum ben bu dakkadan sonrada kusura bakmayın böle bir tartışmaya girecekte değilim ben izin alınması taraftarıyım siz ise bunu gereksiz görüyosunuz ayrııca o arkadaşa özelden
yazmayı akıl edemedim hayatta hiç hata yapmayan yoktur benimde hatam bu ki rabbim sizin gibi biriryle samimiyetimi tartışmam için beni sınıyor .bu konuda tek bir yorum dahi yapmıyacağım . Nasıl istiyorsanız öle düşünmektede özgürsünüz .Şüphesiz Allah insanların kalblerini en iyi bilendir. Selam ve duayla..

ibrahim571632

New member
Düzelttim kardeşim Allah Razı olsun.Bakmakla görmek arasında bir fark var MaaşAllah sende o farka sahipsin kardeşim uyarın için teşekkür ederim.Bu arada İMZAN çok güzel.Allah Razı Olsun.Allahu Teala sözün sahibinden (S.A.S) ve sözlerine değer verip tebliğ edenlerden bizleri ayırmasın.Selametle

Üst Alt