Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Temel'den

T

Tanyeri

Guest
'Karadenizli'sin işte..' diyeceksiniz ama olsun, sorayım...

Caferi kardeş iyi birşey mi söylemiş, kötü birşey mi?

samanyolu

New member
trafik memurları bir gün,trafik kontrolü yapıyorlarmış.karşıdan gelen temel ile fadime yi gören komiser,hemen arabayı durdurmuş.ikisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz,bu yüzden size 500 milyon ödül veriyoruz,der.ama merak ettik bu parayla ne yapacaksınız?temel sevinçle
-ne mi yapacağum.hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum,der-ne ne ehliyetiniz yok mu,der.fadime olayı toparlamak için:
--kusura bakmayın memur bey,temel içince ne dediğini bilmez,der
komiser daha da şaşkınlıkla:
-ne bir de içkili misiniz,diye haykırır.
arkadan yaşlı adam öne atılır ve:
-ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir,diye
komiser neye uğradığını şaşımışken,begajdan atlayan idris de koşa koşa gelerek
-ne oldi,geçtuk mi sınırı,der.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
trafik memurları bir gün,trafik kontrolü yapıyorlarmış.karşıdan gelen temel ile fadime yi gören komiser,hemen arabayı durdurmuş.ikisini de emniyet kemeri takmış olarak görünce:
beyefendi bugün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz,bu yüzden size 500 milyon ödül veriyoruz,der.ama merak ettik bu parayla ne yapacaksınız?temel sevinçle
-ne mi yapacağum.hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum,der-ne ne ehliyetiniz yok mu,der.fadime olayı toparlamak için:
--kusura bakmayın memur bey,temel içince ne dediğini bilmez,der
komiser daha da şaşkınlıkla:
-ne bir de içkili misiniz,diye haykırır.
arkadan yaşlı adam öne atılır ve:
-ben demuş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir,diye
komiser neye uğradığını şaşımışken,begajdan atlayan idris de koşa koşa gelerek
-ne oldi,geçtuk mi sınırı,der.

Bu kadar da demedik samanyolu, batırdın bizi ya:)

Mücahid

New member
Temel bi gün cemalle araba galerini gezer.Niyeti kendisine son model bi araba almaktır.Bi galeride çok güzel son model bi mercedes görürler temel derki şu arabayı almış olsam 9 saatte trabzondayım.Cemal güler abartma gidemezsin.Temel der giderim iddia kızışır cemal derki gidersen bu arabanın parasını ben ödeyeceğim sen kuruş vermiyeceksin,şayet gidemezsen kontağı alırım.Girip arabayı satın alır temel helalleşip yola çıkar dokuz saat sonra cemalin telefonu çalar karşıdaki temeldir haçan bak idrisi veriyorum desin saa benum geldiğimu.İdris doğrular olayı cemal çaresiz tamam hadi geri gel der temele.Temel tamam der telefonu kapatırlar.2 Gün geçer üç gün geçer bir hafta geçer temel yok ortada cemal paniktedir nerde bu adam diye on beş gün sonra gelir temel.Cemal merakla nerde kaldığını sorar.Temel bilmiş bilmiş konuşur.Ha bu gavurun uşağu 5 ileri vites yapmış bi tane geri vites.Ancak geri gelebildim

T

Tanyeri

Guest
Temel geri dönüyordu birde di mi, bitiş çizgisi göründüğünde 'yoruldum uşaklar' deyip..

Elifnisa

New member
Yanıkları atma..

Yanıkları atma..

Temel ile Dursun Amerikada itfaiye teskilatina
girerler, yangin ihbari
alinir. Cok katli bir binada yangin cikmistir.
Itfaiyeci merdiveni
calismaz ... Temel yukari cikar. Dursun asagida
kalir, Temel asagida
bekleyen Dursunun kucagina cocuklari atmaya
baslar. Temel atar, Dursun
tutar, kaldirima koyar. Bir cocuk, iki cocuk,
uc cocuk, derken
besinci zenci cocuktur .. . Temel birakir,
Dursun yakalamak icin
kollarini acmaz.
Cocuk paat yerde. Bir zenci cocuk daha... Dursun
yine tutmaz. Cocuk
paat gene yerde.. Bir zenci cocuk daha atınca
Dursun yukari bagirir :
Yaniklari atma
yaniklari atma !

samanyolu

New member
Ülkeler arasında bir ``sır tutabilme´´ yarışması düzenlenmiş. Bu yarışmaya Temel de katılmış. Temel'e, bir Amerikan'a ve bir İngiliz'e birer sır vermişler.
Amerika'lıya işkence yapmaya başlamışlar, üç günden fazla dayanamamış, sırrını söylemiş.
İngiliz'e işkence yapmaya başlamışlar, bir iki hafta sonra o da söylemiş sırrını.
Sıra Temel'e gelmiş; günler haftalar geçmiş ama nafile. Söylememiş sırrını ve kazanmış yarışmayı.
Birkaç dakika sonra Temel başlamış kafasını duvara vurmaya:
HATURLA ONİ DA,HATURLA ONİ...

arzuhal

New member
ihtiyar temel doktora gider, sol ayağı ağrımaktadır..
doktor muayene eder:
-yaşlılıktan,yaşlılıktan! der
temel doktorun teşhisini beğenmez!
-doktor bey, haçan sağ ayağum da aynı yaştadır, o niçun ağrımayi?...
:D

samanyolu

New member
temel almanya ya gitmiş polis olmuş bir gün hiç ceza kesememiş mesai saati yaklaşmış temel hala ceza kesememiş karşıdan adam geliyor muş temel seslenmiş dur! adam durmuş temel de sana ceza keseyrum demiş adam ben papazım bana ceza kesemezsin demiş temel de niye diye sormuş papaz benim sağ omuzumda isa sol omuzumda havva var demiş temel de heh şimdi yandınız bi bisiklete 3 kişi binersiniz he demiş:)

arzuhal

New member
--------------------------------------------------------------------------------

temel ilkokul birinci sınıfa başlamış.okulun ilk günü eve koşarak sevinçle gelmiş anne ben bugün alfabeyi öğrendim.bütün arkadaşlarım c harfine kadar öğrendi bense d ye kadar lazım ondan mı anne?diye sormuş.anneside evet oğlım lazsın ondan demiş.okulun ikinci günü temel yine sevinçle eve gelmiş anne bugün rakamları öğrendik bütün arkadaşlarım 4 e kadar öğrendi bense 6 ya kadar anne ben lazım ondan mı demiş annesi de evet oğlum lazsın ondan demiş.temel okulun üçüncü günü yine sevinçle eve gelmiş anne bugün arkadaşlarla boyumuzu ölçyük onlar 80 cm çıktı bense 160 cm lazım ondan mı anne demiş anneside hayır oğlum arkadaşların 7 yaşında sen 16 yaşındasın ondan demiş...
:D:D

samanyolu

New member
Temel, Dursun'a misafirliğe gitmiş.
Gece sağnak halde yağmur başlayınca;
Dursun konukseverlik göstermiş: "Temel çok fena yağmur yağıyor, eve gitme, burada kal."
Temel kabul etmiş, ama ansızın ortadan kaybolmuş.
Aradan epeyce zaman geçtikten sonra kapı çalmış, bakmışlar kapıda sırılsıklam Temel:
"Neredesun ula Temel merak ettik ?"
"Eve cittum pijamamu aldum da..."

Elifnisa

New member
Temel İle Dilenci

Temel İle Dilenci

Dilenci

Temel kapıyı açtığında karşında bir dilenci görür.

Dilenci:
- Lütfen yardım edin, bir kolumu kaybettim...

Temel umursamazca cevap verir:
- Burda deguldur, başka yerde arayun...

ayýþýðý

New member
Temel üniversite sınavına girmiş. Her soruda yazı tura atarak cevapları vermiş. İki saat sonra öğrencilerin çoğu sınav kağıdını verip salonu terk etmiş, Temel hala yazı tura atıyor. Öğretmen gelip başına dikilmiş:
- Temel hepsini yazı tura atıyorsun, hala bitiremedin mi?
Temel:
- Hocam bir saat önce bitirdim ama cevaplarımı kontrol ediyorum!:D

samanyolu

New member
Iki boyaci olan Temel (kisa boylu) ile Idris (uzun boylu), bir bayrak diregi boyama isini almislar. Bu is icin ne kadar boya alacaklarini hesaplamak icin diregi olcmeye calismislar. Capini olcmek kolay olmus ama yuksekligi?? Onu olcmek icin Temel Idris'in omuzlarina cikmis ama diregin tam tepesine ulasamamis. Idris;
'Ben senden uzun boyluyum. Bir de ben deneyim' deyip Temel'in omuzlarina cikmis ama gene ayni sonuc... Oturup ne yapacaklarini dusunurken yanlarina iri-yari bir adam yaklasip ne yaptiklarini sormus. Temel'le Idris sorunu anlattiktan sonra, adam diregi yerden guc bela sokup yere yatirmis. Boyunu olcup tekrar yerine diktikten sonra yoluna devam etmis. Gittikten sonra Idris'le Temel bakisip gulusmusler:
'Aptal herife bak! Biz ona yuksekligini sorduk o bize uzunlugunu verdi.'

samanyolu

New member
Temel hayvanları araştırma konusuna oldukça ilgi duymaktaymış. Bir gün bu merakını gidermek için laboratuarını kurarak çalışmalara başlamış. Örnek hayvan olarak bir PİRE almış. Çok hassas aletler ile bu işe başlayan Temel, eline çok hassas bir neşter alarak pirenin ayaklarının ucundan biraz kesmiş ve masanın üzerine bırakmış ve pireye ZIPLA BAKAYIM diye seslenmiş, doğal olarak zıplayarak dolaşan bir hayvan olan pire yarım yamalak da olsa zıplamış, o sırada Temel hemen yakalayarak ayaklarının tamamını yontmuş ve masanın üzerine tekrar bırakarak seslenmeye başlamış. ZIPLA BAKAYIM, ULA ZIPLASANA, ZIPLA BE HAYVAN. Fakat ayakları kesilen pireden hiçbir hareket yok..... Temel hemen kalem kağıdı alarak raporu yazmaya başlamış. PİRE incelendi. SONUÇ: "PİRE'nin ayakları kesilince kulakları duymamaktadır."

talha_

New member
İngiltere bir müze gezen temel yorulur ve oralarda bulunan cafcaflı bir koltuğa oturur..
şöyle bir of cekip rahatlamaya fırsat bulamadan müze görevlisi hışımla gelir ve;

-"efendim hemen kalkın oradan,o koltuk 14.cü Lui nin" der..

temel rahat ve galesiz bir sekilde;

-"heyecanlanma dayı o gelince kalkarız" der...:)

arzuhal

New member
"off"dadir.

"off"dadir.

BİR BANKANIN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYAN TEMEL,
PEYEFENTİ; PEN PANKAMATİKTEN PARA ÇEKMEK İSTEYRUM, LAÇİN PİTÜRLİ ÇEKEMEYRUM.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ.
ÖZÜR DİLERİZ BEYEFENDİ, TEKNİK NEDENLERDEN DOLAYI SİSTEMLERİMİZ ŞU AN "OFF" DADIR.

PECİ TEŞECÜRLER.

3 SAAT KADAR SONRA, TEMEL TEKRAR MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAR;

PEYEFENTİ, PEN ŞU ANTA OF,TAYİM, LACİN HALA PARA ÇEKEMEYRUM..!! :D

Üst Alt