Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sag yanim...

• Konbuyu başlatan asiga dogru
  • Başlangıç tarihi

sag yanim...

• annemle

Kullanılan: 0 0.0%
  • babamla

• en yakin dostumla

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .
A

asiga dogru

Guest
mutlu ve mutsuz oldugunuz anlari en cok kiminle paylasirsiniz,anneniz le mi babaniz´la mi? yoksa en yakin dostunuzla mi,bi sirdasiniz varmi sizin?ölüp gittiginizde arkanizda soru isareti birakmayacak...

nicksizadam

New member
Mutlu ya da mutsuz olduğum anlarda başvurduğum tek yol Cenab-ı Allah'a ellerimi açmaktır.Ne annem ne babam ne de yakın bir dost Cenab-ı Allah'tan daha yakın olabilir bana.

nicksizadam

New member
o yüzdendir ki ankette yer alan seçeneklerin hiçbirisi bana yardımcı olamaz.Benim tercihim diğerleri seçeneğidir.

SUSKUN

New member
en yakın dostum Betül herşeyimizi biliriz.Herşeyi bilen ve gören tek varlık şüphesiz Yüce Mevla

reyyan

New member
bende en yakın anneme

A

asiga dogru

Guest
evet ,yaradanin en yakin dostumuz oldugu muhakkak,ama sonucta hepimiz insaniz ,ve konusmak biseyleri paylasmak icin bi ikinci besere ihtiyac duyuyoruz . bunu göz ardi etmekte bencillik olur...

nicksizadam

New member
biliyoruz ama sonuçta hepimiz insanız demi kardeşim

Eğer illaki insana yakın bir dost bulmak istersek ona kendisinden başka hiçbir beşerin destek çıkamayacağını farketmemiz gerekir.Şüphesiz ki insanı kendisinden başka hiçbir insan anlayamaz.

Mücahid

New member
Sır eğer biri ile paylaşılırsa zaten sır olmaktan çıkar.O yüzden ben sırlarımı kendimle paylaşmaya çalışırım.Ama en güzeli insanın sırları olmaması ,su gibi duru ve berrak.Ne mutlu başarabilenlere.Sağlıcakla

A

asiga dogru

Guest
Eğer illaki insana yakın bir dost bulmak istersek ona kendisinden başka hiçbir beşerin destek çıkamayacağını farketmemiz gerekir.Şüphesiz ki insanı kendisinden başka hiçbir insan anlayamaz.

madem öyle neden bi besere (anne bakimina) muhtac olarak dünyaya geldik.bizler yasamin her evresinde ikinci bi kisiye ihtiyac duyariz sadece skinitlarinizi kastetmis degilim mutlulugunuzuda mi tek basiniza yasiyosunuz?

Asya

New member
ben sırlarımı genelde kimseyle paylaşmam.ama paylaşırsam da annemle olur.

Asya

New member
Sır eğer biri ile paylaşılırsa zaten sır olmaktan çıkar.O yüzden ben sırlarımı kendimle paylaşmaya çalışırım.Ama en güzeli insanın sırları olmaması ,su gibi duru ve berrak.Ne mutlu başarabilenlere.Sağlıcakla

iki kişinin bildiği sır değildir diyosunuz yani.

nicksizadam

New member
Mutlulukta üzüntü ve acı gibi tek başına yaşanır.Şöyle bir düşünün;en mutlu olduğunuz anda niçin yalnız kalmaktan yana tercihinizi kullanmazsınız da çevrenizdeki herhangi birisinden sizinle mutluluğunuzu paylaşmanızı talep edersiniz?Çünkü sevinç nidaları attığımız bir anda o sevincin paylaşılmasının karşıdaki insanlara da katkı sağlayacağını düşünürüz.Bu düşünme de bir yanlışlık yoktur belki ama gerçek niyetin bencilik olduğu da gözlerden kaçmamalıdır.Yani salt erek çevremizdeki insanların bizleri örnek almasıdır.Bu örnek alma durumu da her tarafta yaptıklarımızın anlatımıyla doğru orantılı olarak gelişme kaydeden bir süreçtir.

A

asiga dogru

Guest
Mutlulukta üzüntü ve acı gibi tek başına yaşanır.Şöyle bir düşünün;en mutlu olduğunuz anda niçin yalnız kalmaktan yana tercihinizi kullanmazsınız da çevrenizdeki herhangi birisinden sizinle mutluluğunuzu paylaşmanızı talep edersiniz?Çünkü sevinç nidaları attığımız bir anda o sevincin paylaşılmasının karşıdaki insanlara da katkı sağlayacağını düşünürüz.Bu düşünme de bir yanlışlık yoktur belki ama gerçek niyetin bencilik olduğu da gözlerden kaçmamalıdır.Yani salt erek çevremizdeki insanların bizleri örnek almasıdır.Bu örnek alma durumu da her tarafta yaptıklarımızın anlatımıyla doğru orantılı olarak gelişme kaydeden bir süreçtir.

:)her mutlulukta neden bi örnek alincak bi durum olsun ki,bi arkasima giderim onu görür ben mutlu olurum o da beni gördügü icin mutlu olur burda dengesizlik bencillik nerde be güzel kardesim,sinavi gecer mutlu olurum annemi ararim bu durumdan annemde mutlu olur,ne icin örnek alsin beni? anne baba ya yakinlik iliskisini nasil bencillik olarak düsünüyosunuz nasil bir mantiktir cözemedim

Yasemin03

New member
ben üzgün olsam veya sirlarim varsa annemlen herseyi paylasiyorum, cünkü annem hep en anlayisli oluyor benim problemlerime. hic kimseye devam anlatmiyor. en iyi arkadasim vardirda ama yinede bazi konular oluyor, anlatamiyorum ona. annem hep bana taraftar oldugunu bildigim icin herseyi söyleyebiliyorum. insana umut'da veriyor.

nicksizadam

New member
Annenin çoçuğunun mutluluğundan pay çıkartması onu aynı zamanda gururlandırmaktadır.çünkü bir anne-baba çoçuklarının başarılarından gurur duyar.Onların sıkıntı yaşamasını istemez ve bu yüzden de mutlu bir ailenin çoçuğu da her zaman başarılıdır.Çoçuklarının başarılarını örnek almasını sağlayarak tatmin olmayan bir anne-baba rastlamadım çevremde!

gulya

New member
yardim istemeye gelince tabi once Allaha dua ederimdir, ama sirrlarimi paylastigim az sayda dostlarim var.vede iyiki var diyorum...

nicksizadam

New member
Çoçuklar ebeveynlerinin ellerinden çıkmış bir şaheserdir.Aralarındaki ilişki model almadan öteye geçemez.

Üst Alt