Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüya Ile Amel Edilir Mi, Edilmez Mi?

ÇAPANOÐLU

New member
Bu yazı bir tasavvuf sitesinden alınma, okuyunca alt-üst oldum neredeyse, gerçekten ruya ile bilgi alışverişi mümkün mü, okuyun ve kararnızı kendiniz verin

Abdullah Baba (KS) Hz.'leri, üstadinin vefatindan sonra insanlara vaaz ve nasihatlarda bulunarak her dem Hakk'in rizasini gözetmistir. Üstadinin vefatindan 1 yil sonra 1985 yilinin 20 Subat'inda bir rüya görür.

Rüyasinda;

Rasulullah (SAV), evliyaullah ve 12 Piran hazretlerinin bulundugu bir mecliste Abdul Kadir Geylani Hz.'leri bir beyaz kagit uzatir ve;

Bu senin irsat icazetindir, der.

Efendi Hazretleri;

Efendim ben ümmiyim, vazife istemiyorum. Dervis olayim, bana kafidir der. 3 defa bu teklif kendisine yapilir. Efendi Hazretleri reddeder. O esnada Mevlana (KS) Hazretleri de;

“Evladim, herkes ben seyh olayim, Mürsid-i Kamil olayim diye aglayip sizlanirken, sana teklif edildigi halde, sen reddediyorsun” diye söyler.

Bunun üzerine Abdullah Baba (KS) Hazretleri;

“Bu çok mesuliyetli, veballi bir vazifedir. Ben ümmiyim. Üstelik piranlardan vazife alanlarin helak olduklarini çok gördük”. Eger bana Rasulullah (SAV) efendimiz vazife verirse, bende bunu kabul ederim, buyururlar. Böyle söyleyince, Rasulullah (SAV) efendimiz memnun olur ve tebessüm ederek;

Evladim Abdullah, senin istedigin 5 Nisan da verilecek, buyurur.

Nihayet 5 Nisan 1985 mübarek Cuma gecesi Efendi Hazretleri ümmeti Muhammedi irsat ile vazifeye getirildigi günü mana aleminde seyreder.

O gece Çorum da, bütün geçmis Peygamberler (AS) bir yerde, piranlar bir yerde, mezhep sahipleri bir yerde, velhasil herkes intizamla yerlerinde toplu bir halde iken Rasulullah (SAV) efendimiz, mübarek parmagindaki mührü önünde duran süslü bir icazete basar. Sari renkli bir mühür daha alarak ayni kagida tekrar basar ve ardindan mübarek agzindan su kelimeler dökülür;

“Bunu mu istiyordun, evladim Abdullah?”.

Iste bu esnada Efendi Hazretlerinde bir takim haller meydana gelir ve kendisine talebe olacak insanlarin hepsini gösterirler. Efendi Hazretleri sayisini ancak Allah'in bildigi, kendisine talebe olacak bu toplulugu görünce;

Ya Rasulallah! Bu insanlara nasil yetiseyim ve nerede bulayim der.

Rasulullah (SAV) Hazretleri de;

Bazen onlar senin ayagina, bazen de sen onlarin ayagina gideceksin. Hakki ve sabri tavsiye et. Kalpler Allah'in elindedir, bundan sonra ismin Hadim-ül Fukara dir, evladim, buyururlar.

Abdullah Baba (KS) Hazretleri 1985 yilinda irsat vazifesine baslayarak Yurtiçinden ve Yurtdisindan binlerce talebesine Allah ve Resulünün sevgisini asilamaya ve bu gaye ile hayatlarini sürdürmeleri için önlerinde her zaman isik olmustur.

O tarihten itibaren memleketinden ziyade Yurtiçi ve Yurtdisi seyahatlerinde bulunarak gittigi her beldede insanlara vaaz ve nasihat ederdi. Mübarek zatin pek çok kerametlerini bizatihi gören insan sayisi oldukça fazladir. Sohbetlerinde her zaman Allah ve Resulünün söylediklerini düstur edinmemizi ve hayatimizi bu ölçüde yasamamizi ögütlerdi. Alim, ilim adami ve çesitli meslek gruplarindan feyiz ve sohbetinden istifade eden pek çok kisi var idi.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Alim, ilim adami ve çesitli meslek gruplarindan feyiz ve sohbetinden istifade eden pek çok kisi var idi.

Hamd olsun ki bu bahsi geçen mübareği 10 yıl önce Tanıdım. Feyz ve nasihatini aldım.

Rahman bu gibilerle her daim birlikte etsin inşaallah....

Abd

New member
önce babam sonra ardeşim rüyasında eski evimizin soyulduğunu gördü 2 gün sonra ev soyuldu. bu gibi şeyler çok olur. Hz Muammedede vahy ilk başlarda net rüyalar şeklinde geliyordu.

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
Herhalde biz şu an bir rüyada yaşıyoruz çünkü bu anlatılanların gerçek olması mümkün değil!Bu hayat dediğimiz zaman dilimi sınav için yaratılmış!Buda çaba,gayret,efor gerektirir.Ama bakıyoruz sanki bu gerçek tasavvuf velilerinin umrunda değilmiş gibi gerçeklik dokusunu bir ordan,bir burdan delip,zedelemeye çalışıyorlar!Ve bunuda imanlarının bir sonucu gibi gösteriyorlar!Tabi bu arada benzer şeyler hint mistikleri,şamanlar,hristiyan mistikleri içinde anlatılıyor,ama önemli değil onada bir kılıf uydurulur nasılsa!

ÇAPANOÐLU

New member
Hamd olsun ki bu bahsi geçen mübareği 10 yıl önce Tanıdım. Feyz ve nasihatini aldım.

Sevgili Karababa,
Bir şeyh ile tanışmak gerçekten HAMD etmeye vesile midir yoksa, insanın hamd etmesi için, başka ritüellere ihtiyacı mı vardır, inanın ben çıkamadım işin içerisinden..

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak

Allah'a binlerce şükürler olsunki müslüman olmadan önce karşıma böyle mübarek! zatları çıkarmadı da bu sayede sapıklığa düşmedim!
Tevhidi anlayışlarıyla hidayetime vesile olan dostlardan Allah razı olsun.

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Rüya İle Amel Edilmez...

Yukarıda aktarılanların %100 doğruluğunu hemen kabulleniyorsunuz.
Doğru olan bumudur.

Ehli sünnet itikadına sahip kimseler olarak Gördükleri güzel rüyaları birbirlerine anlatırlar. Ancak amel etmezler....

Rüya ile amel edilmez...
Rüya ile amel edilmez...
Rüya ile amel edilmez...

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Sevgili Karababa,
Bir şeyh ile tanışmak gerçekten HAMD etmeye vesile midir yoksa, insanın hamd etmesi için, başka ritüellere ihtiyacı mı vardır, inanın ben çıkamadım işin içerisinden..

Allah'a binlerce şükürler olsunki müslüman olmadan önce karşıma böyle mübarek! zatları çıkarmadı da bu sayede sapıklığa düşmedim!
Tevhidi anlayışlarıyla hidayetime vesile olan dostlardan Allah razı olsun.

Her kalb genişlese idi her kişi Nebilik makamında olur idi!

Allaha yakınlıkta 3 mertebe olduğunu haber veren kitabımız.

bu konuda size pek bir yardımcı olacaktır.

İlahi ente maksude ve rızaike matlubi.

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
Her kalb genişlese idi her kişi Nebilik makamında olur idi!

Allaha yakınlıkta 3 mertebe olduğunu haber veren kitabımız.

bu konuda size pek bir yardımcı olacaktır.

İlahi ente maksude ve rızaike matlubi.

Kitabın neresinde Allaha yakınlıkta 3 mertebe var?

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Ben İslami konuşma yaptığım ve bana cevap verenlerinde islamı bildiğini kabul ederek yazdım.

-Mertebeler ile ilgili olarak "Tekasür" suresi size gerekli açıklamayı yapacaktır!

-Kalbin genişlemesi ile ilgili olarak "İnşirah" suresi size gerekli açıklamayı yapacaktır!

Allah razı olsun

Üst Alt