Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan Bayrami Mesajlari

Admin

Administrator
Yönetici
BAYRAM! MUBAREK RAMAZAN BAYRAMI TUM
INSANLAR BIRBIRLERINE DAHA COK YAKINLASSIN,
DARGINLIKLAR ORTADAN KALKSIN, KARDESLIK VE
DOSTLUK DUYGULARI DAHA DA KUVVETLENSIN. TUM
INSANLAR NESE VE MUTLULUK DENIZINDE YUZSUN.
BUGUN SEVINC GUNU, KEDERLERI BIR YANA
BIRAKIP MUTLU OLALIM. RAMAZAN BAYRAMI'NI
DOYA DOYA YASIYALIM. HAYIRLI BAYRAMLAR.

dagdeviren

New member
Buruk Bir Bayram Mesajı..

Buruk Bir Bayram Mesajı..

Bu bir bayram mesajı , aslında buruk olmasını istemezdim , ama dönüpte halimize bir bakınca , sevinmeyi , kutlamayı , kabul ettiremedim kendime :

Çünkü Ben....

Alemlere rahmet olarak gönderilen ve dehsetli mahser günü herkesin Nefsi.. Nefsi..diye çırpınacagi bir zamanda, secdelere kapanıp Ümmetimi isterim Ya Rab... Ümmetimi bagislamadikça kalkmam diye feryad edecek olan Habibi Kibriyanin ümmeti olmalıydım..

Çünkü Ben....

Resulullahin ashabina, Orduya yardım ediniz dedigi zaman, bütün servetini alip getiren ve Peygamberin Çocuklarina ne biraktin? sorusuna.. Allahı ve Resulünü biraktim Ya Resullullah. cevabini veren Hz. Ebubekirin yolunda olmalıydım..

Çünkü Ben....

Devlet reisi oldugu halde, içi su dolu bir tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolasan ve oglunun; Babacigim niçin böyle yapiyorsun? sorusuna Oglum Nefsimi biraz begenir gibi oldum.. Onu zelil etmek, gururumu kirmak istiyorum diyen Koca Ömerin izinde olmalıydım...

Çünkü Ben....

Müslümanlar arasinda açligin ve kitligin hüküm sürdügü bir zamanda Şamdan kendisine ait zeytinyagi, üzüm ve bugday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osmanin ardinda olmalıydım

Çünkü Ben....

Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açikça, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve Allah Resulünün Neden böyle yaptin ?sualine ,Belki Allah bunlarin birini olsun kabul eder düsüncesiyle diyen Hz. Aliyi takip eden olmalıydım..

Çünkü Ben....

Misafir kaldigi evde gece sabaha kadar ayakta duran ve Biz Kuranin bulundugu odada ayaklarimizi uzatip yatmaktan haya ederiz diyen Osman Gaziye layık torun olmalıydım..

Sizleri tenzih ederim , kendimde bu hal ve ahvaldan belirtiler gördüğümden dolayı seslenmek istedim sadece...

Ancak .....

Ben bu kapılar dişında başka bir kapının insanı....

Bu altın halkalar dışında başka bir halkanın esiri olamam .....

Namazsız, niyazsız, maneviyatsız, ruhsuz, köksüz, kozmopolit, satılmış olamam...

Allahsız, Peygambersiz, Kitapsiz olamam.....

Bana dokunmayan bin yıl yaşasın ,Neme lazım Evimden uzak ,Her koyun kendi bacağından asılır gibi yahudi sözlerini ağız sakızı yaparak, mücadele ve hizmet azmimi yitiremem.....

Komsum aç iken, ben tok gezemem....

Islamın yasak kıldığı günah yuvalarında vaktimi öldüremem, aile fertlerimi batının kokuşmuş hayat tarzina uyduramam...

İşte bu ortam ve mekanda mübarek bir bayram nasıl kutlanırsa , bende o şekilde RAMAZAN BAYRAMININ hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum..

.....

pusula

Üyeliði durduruldu
Neşeli bir BAYRAM MESAJI

Neşeli bir BAYRAM MESAJI

eveet. şükür Ramazanımızı güzel geçirdik.
ağız tadıyla Bayrama kavuştuk.
Allah bize bayramı nasip etti. ben de paylaşayım dedim. cem-i cümle tüm forum arkadaşlarımın bayramlarını tebrik ederim.

tebriklerinizi de beklerim.

Kur'anın nüzulünün sene-i devriyesi olan ramazan ayında ruh ve kalbin nurlanmasını netice veren Orucumuzla bir derece meleklere benzer bir vaziyette Kur'anı geldiği anda dinler gibi bir hal kazanmaya çalışıp onu karşıladık. şimdi bu Rahmetin Bayramındayız.

frenchperfume5fm.jpg

SimSek

New member
Bayram

Bayram

Senin bayramin da kutlu olsun abi :)

Nurgül

New member
abi Bayram yarin degilmi???? @_______@???.......her yil ayni seyler oluyor.. kimiler diyor yarin yok bugün....sastik kaldik:( neyse bozmayalim Huzurumuzu

Cümle Islam alemin Bayrami Mubarek olsun. hayirlara vesile olsun, aileyle beraber Huzurlu Mutlu Güzel daha nice Bayramlar gecirmeyi nasib etsin Rabbim Inshallah

Esselamu Aleykum

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
Yarın Bayram

Yarın Bayram

yarın bayram barışalım eller de muradın alsın,,
bir bayram namazı dizlerinin dibinde
olamayabilirim,belki daha yakın belki daha uzak..
ama ne olursa olsun
medinende olmak,,
kokunu hissetmek O gülleri bayıltan enfes kokunu

ben yollarını gözler oldum Ey Nebi Hicranla Yandı Gönlüm
bayramımı bayram etmeyi
bayramında bayram etmeyi
bayramı sizle etmeyi
sizinle bayram etmeyi
sizi kendime bayram etmeyi
göze aldım bu akşam,

bu akşam
yoluna vuruyorum yeniden
yeniden yolunu
koku gibi süreceğim şehir şehir,
aç yolumu sultanım
aç yolumu GÜL peygamberim
efendim
aç yolumu,
zira açım,
ve açığım
aç yolumu efendim biçareyim Ya Resulallah Firakın Yaktı Yandım ben bugün... EY medine minberinde ümmeti ! ümmeti ! diyerek hüznü giyen SEVGİLİ alemler Hesabına ALLAH diyen SEVGİLİ bizler seni hiç görmedik seni sevmeyi başaramadık ki kişi sevdiği için ne yapmaz Ey nebi SEN bizim peygamberimizsin buyuruyorsunki benden sonra gelecek olanlar varya beni görmeden sevecek olanlar diyeceklerki ne malımız olsaydı ne anamız ne babamız keşki O nu birkez görseydik işte onlar benim ümmetim onlara SELAM olsun .... ve aleykumselam efendim senden gelen selama canlar KURBAN :( Ramazan bayramının tüm islam alemine hayırlara vesile olması temennisi ile HAYIRLI BAYRAMLAR

Z

zeynep_hearty

Guest
rabbim razı olsun ..tüm arkadaşların bayramını kutluyor insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ..selam ve dua ile...

nakkad

New member
bayramınız mübarek olsun!

bayramınız mübarek olsun!

sahabeler birbirleriyle "barekallahu lena ve lekum"(allah sizden ve bizden kabul etsin) diye bayramlasırlarmış...
hepinizin bayramını kutluyorum..
affedildiklerinin arasınıa katması duasıyla..

Admin

Administrator
Yönetici
Nice Bayramlara Insallah, Bayraminiz Mübarek Olsun.

akbatu

New member
tüm müslüman aleminin bayramı kutlu olsun

sinang

New member
MEŞREBİMİZ MEZHEBİMİZ TARİKİMİZ İSLAMDIR.TEVHİD BİZİM İÇİN TEK HAKİKATTIR.MÜSLÜMAN İSLAMA HAYRAN GÖNÜLLERDİR.VUCUT BULUNCA HER YÖNÜYLE İSLAM ŞAHADET ALEMİNDE İKİNCİ DEFA İŞTE BAYRAM OLACAK O GÜN BAYRAM BİZLERE..!

İSTİKBAL İSLAMINDIR..!Şehid seyyid kutub

yýldýz

New member
Selamün aleyküm.
Bayramınız mubarek olsun. Bize yol görünüyor. Görüşürüz.

yasin15

New member
tüm islam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
ayrıca kardeşlerim,abilerim,ablalarım lütfen bu bayrama ''şeker bayramı'' diye hitap etmeyelim ve edenleride uyaralım çok günah ya hadi a.e.o

sevdenur

New member
Ramazanınız Mübarek olsun

Ramazanınız Mübarek olsun

islam ümmetinin Ramazanı Mübarek olsun

Üst Alt