Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Prof. Zekeriya Beyaz'ı Beğeniyor musunuz?

Prof. Zekeriya Beyaz'ı Beğeniyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

• Belli Değil

• Kullanılan toplam oy
    0
Þ

þehadet

Guest
beğenmediğim söyleyim her kanallara çıkıpta şu şöyledir bu böyleir olur olmaz şeyler söylemesi bence yanlış bı davanıştır doğru bilgi verse amena ama yok

Enver Ýstek

metin mete
Bu sizin dediginiz ögrenim sınavlarında geçerlidir.İslamda ise bir yanlış tüm doğruları götürür o adı geçen kişinin bir değil bin yanlışı var en başta islamiyetin geçerlilik şartı tagutu reddetmektir onda bunu göremiyorum.Ayrıca o şahısın resmen Resulullahın sünnetini inkar eden bir mealci olduğunu görmiyecek kadar körmüsünüz

o devamli fetvalarini hadislerden verir ama biraz insaflidir begenip begenmemek ayri yermek ayri....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
bu arada kendisi her ne kadar marmama ilahiyatı adı altında anılsada, marmara ilahiyatı ile uzaktan yakından alakası yoktur. sadece başörtüsü yasağını uygulaması için marmara ilahiyatının başına geçrilmiş bir piyondur.. birde kalkıp gençlere ayetlerle fetvalar vermiştir baş örtüsünün açılması emrine itaat edilmesi için... işte kendisi sadece bir piyon... yönetenleri düşünün...

mehmet_16

New member
bu arada kendisi her ne kadar marmama ilahiyatı adı altında anılsada, marmara ilahiyatı ile uzaktan yakından alakası yoktur. sadece başörtüsü yasağını uygulaması için marmara ilahiyatının başına geçrilmiş bir piyondur.. birde kalkıp gençlere ayetlerle fetvalar vermiştir baş örtüsünün açılması emrine itaat edilmesi için... işte kendisi sadece bir piyon... yönetenleri düşünün...

keşke sen de teoloji okusaydın seyfullah abi.

Aysegul

New member
Adam islamiyeti kullanan bir zavallı..Eksik kalsın öyle din(!) adamları

Mücahid

New member
Tüm müslüman kardeşlerime selam olsun.Aranıza yeni katıldım amacım bildiğim doğruları paylaşırken bilmediklerimi öğrenmek.Aynı zamandada doğru bildiğim yanlışları düzeltmek.Forumun konusu çok güncel kardeşimi tebrik ederim.Belamlar vardı mısırda kitabtaki doğruları tağutun doğrudur onayını alacak şekilde tevil eden.Doğru olanı bildikleri halde üzerini örten ve anlaşılmasına engel olan.Bu bir zamanlar kullanıldı türkiyede ve o zat belamlar,firavunlar zamanında yaşamıştır falan gibi abuk laflar ederek kuranı kerimin evrenselliğini ve çağlarüstülüğünü görmezden gelmişti.Sistem ve payandaları ile dirsek temasında olan ve fetvalarınıda sadece dünyevi menfaatlerine,popülaritesine orantılayan bir insandır karşımızdaki bahse konu şahıs.Allah taksiratını affetsin zannım hesabının çetin olacağı yönünde.Okumayan müslümanların kafasını karıştırıp bi yerlere şirinlik yapması bana çok itici geliyor o yüzden beğenmiyorum.Kendisini ciddi manada revize etmeli.ALLAH teala gafurrahiymdir

Asya

New member
böyle bir şahıs için anket açıp yorum yapmak zaman kaybı.

Z

zeynep_hearty

Guest
zekeriyya beyaz kim ???!!!beyaz tehlikemi..selam ve dua ileee

E

ensar

Guest
o devamli fetvalarini hadislerden verir ama biraz insaflidir begenip begenmemek ayri yermek ayri....

ben burada kişisel görüşlerimi değil bil hassa kuran ve sünnet doğrultusunda hakkı yansıtmaya çalışıyorum.Zira burası paparazzi sitesi değil islami konuların ve Allah`ın hakkının konuşulduğu bir yer diye biliyorum.Eğer böyle bir sitede değilisem yanlış yerlere bakıyormuşum.Ama sanırım doğru yerdeyim ve benim söyleyeceklerim tamamiyle islami olacaktır bu hiç kimsenin hoşuna gitmese bile böyle olacak allah`ın izniyle.Şimdi gelleim zekeriya bayaza onun hakkında çok yumşak bile davrandım.

Allah (c.c.) şöyle buyuruyor:

"Allah'ı ve peygamberlerini inkar edenler ve Allah ile peygamberlerini (inanma hususunda) birbirinden ayırıp: "Bir kısmına inanır, bir kısmını inkar ederiz" diyenler ve bunlar (iman ile küfür) arasında bir yol tutmak isteyenler; işte gerçekten kafir olanlar bunlardır. Biz kafirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır." (Nisa: 4/150-151)

Bahsi geçen kafir aşağıda naklettiğim hadisi şöyle inkar ediyor
KÖPEKİĞN OLDUĞU YERE MELEKLER GELMEZMİŞ OLURMUCANIM ÖYLE ŞEY OZAMAN BEN EVİMDE KÖPEK BESLİYYEYİM AZRAİLDE MELEK CANIMI ALMAYA GELMESİN
Bu kelimeler paparazzi puroğramlarının birinde zekeriya beyazın söylemiş olduğu sözlerdir .Resulullahın(sav) hadisinde geçen rahmet melekleri, Allh`ın vermiş olduğu canı yine Allah`ın dilemesiyle almaya gelen azrail değil Ve birde alyın bini bin para derler ya hani aynı o tavır.

Allah (c.c.) şöyle buyuruyor:

"...De ki: "Allah'la, ayetleriyle ve Rasulü'yle mi alay ediyordunuz?" Boşuna özür beyan etmeyin; çünkü siz iman ettikten sonra tekrar kafir oldunuz. Sizden (tevbe eden) bir gurubu bağışlasak bile suçlu olduklarından dolayı diğer bir gruba azab edeceğiz." (Tevbe: 9/65-66)

1694. Ebű Hüreyre radıallahu anh'den rivayet edildiđine göre Resűlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Yanlarında köpek ve çan bulunan bir topluluğa melekler arkadaşlık etmez."
Müslim, Libâs 103. Ayrıca bk. Ebű Dâvűd, Cihâd 46, Libâs 40; Tirmizî, Cihâd 25; Nesâî, Zînet 54.

Yine Ebű Hüreyre radıallahu anh'den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Çan, şeytan çalgılarındandır."
Ebű Dâvűd, Cihâd 46, Hâtem 6. Ayrıca bk. Müslim, Libâs 104.

Bu iki hadis, yolculukta köpek ve çan bulundurmanın, rahmet meleklerinin o yolculara eşlik etmesine mani olduğunu bildirmekte ve çanın şeytan çalgılarýndan olduğu anlatılmaktadır. Yolculukta hayvanlara çan takmak, devamlı gürültü çıkararak o insanların Allah'ı anmaktan uzaklaştıracağının, rahmet meleklerinin onlara eşlik etmeyeceğini öğrendik. Hem rahmet meleklerinin bulunmaması hem de insanları zikir ve fikir gibi ciddi işlerden alıkoyması müslümanın gününü zararla karartması demektir. Ses ve gürültünün meydana getirdiği gerginlikler ve çevrecilik yapanlar bu hadislerden ibret ve ders almak zorundadırlar. Askeri harekatlar ve her türlü yolculuklar da sessizlik emniyet açısından ve dikkatleri dağıtmamak yönünden çok önemlidir.

İnşallah mesele anlaşılmıştır eğer bu kadar delil o ve onun gibi sabotaislere hüküm vermeniz için yeterli değilse daha birçok delil sunarız Allah`ın izniyle

þirvan

New member
Begenilecek Birimi O Ya Ne Konustugunu Bilmiyor

Asya

New member
kahvehane değil "kerhane" filmin adı.utanmaz adam .

Üst Alt