Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran değişmiş mi?

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
diyelim ki dediklerin doğru...o zaman delilerin ruhu mu bozuk?yada insan mükemmel bir canlıysa(size göre) peki niye doğuştan zihin özürlü insanlar doğuyor???ayrıca akıllı insan tanrıya inanır diye bilimsel bir ispat yok ki.. :cool:
istersen kabul etme doğru tabiki kabul etmezsen aklının olmadığının eseridir.

delilerin ruhu bozuk diyen yok.onları akıllıca yönetecek akıl yok.tabi akıl olmazsa hareket kontrol altında olmaz.

bu dünya imtihan dünyası.bazısı belirgen olur özürlü olması bazısıda kendini akıllı zanneder fakat daha yaratılış gayesini bilmez.
akıllı insan ın gayesi olur.ve bununda farkına varması akıl ile olur.
allahuteala delilerden bu sorumluluğu kaldırmıştır biliyormusun.yani akıl olmadığı için ona iman gerekmiyor.ibadet gerekmiyor.

eğer deliyim diyorsanız paçayı kurtarırsın yoksa kurtuluş yok.bilesin.

Allahýnaskeri

New member
Lenin bunlar imtihandır.

02:155 Yemin olsun ki sizi korku, açlık; mallardan-canlardan-meyvelerden eksiltme türünden bir şeyle mutlaka imtihan edeceğiz. Sabredenlere müjdele.

Örneğin aynaya baktığımızda çok güzel bir yapıt görüyoruz. Gözler, burun, eller, ayaklar. Herşey mükemmel bir denge üstüne kurulu. Bunu şansa mal etmek ne kadar mantıklı Lenin.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
diyelim ki insanlar mükemmel bir yaratık,peki neden sipastik,otistik çocuklar doğuyor?neden insan en basit virüs yüzünden bile ölebiliyor?eğer insan mükemmelse neden arkasında da gözleri yok???mükemmel görece bir kavramdır dostum...bana göre mükemmel olan tek şey hiçbir şeydir.

Allahýnaskeri

New member
Bu sorunu (spastik vs) yanıtladık sanırım. İmtihan.

Arkada gözlerin olduğunu düşünsene bir görsel açıdan şık olur muydu? Mükemmellik her yerde sen göremiyorsun sadece. DNA'na bak, evrene bak, yörüngelerinde hiç şaşmadan dönen gezegenlere bak.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
neden denizlere yağmur yağıyor peki?dostum evrenin hiç bir amacı yoktur..sence gezegenleri allah mı yörüngesinden şaşırtmıyor??kaostan çıkan düzen diye bir şey biliyor musun??gördüğümüz hiçbirşey çok ilginç veya mucizevi değildir..sadece onların nasıl olduğunu açıklayamıyoruz.fakat bilim ilerledikçe işler değişiyor tabi....materyalizm geleceğin felsefesi olacaktır :cool:

Allahýnaskeri

New member
1. Bana dostum diye hitap etme. Dostun olamam. Hem yaş açısından hem de görüşlerimiz açısından.

2. Denize yağmur yağması mükemmelliği bozuyor yani? Ne komik bir iddia. Daha varsa yaz karın kaslarım gelişiyor.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
peki neden 9 tane gezegen yaratılmış?sadece dünya ile güneş olsaydı ne olurdu sanki??? :) bu gece bu kadar yeter allaha!!!ısmarladık

dagdeviren

New member
Sayın müslüman kardeşler :

Böyle bir forumda , marksist , leninist , ateist ve ne olduğunu kendisi dahi bilmeyen kişileri , muhatap kabul edip cevap vermek , ancak onların ekmeğine yağ sürmek olacaktır.

Bunlar sineğin sütün etrafında döndüğü gibi vızıldayıp dururlar. Bunları muhatap kabul ederseniz ancak vızıltıyı dinleyebilirsiniz. Kendi haline bırakırsanız , konacak bir nesne bulamadıkları için başka bir konacak nesne ararlar kendilerine.

Sizleri bunları kendi vızıltısına bırakmaya devet ediyorum. Göreceksiniz ki , kısa bir zaman sonra konacak başka bir .... bularak terkedip gideceklerdir.

Biz yine de Cenab-ı Rahmandan bu gibi zavallılar içinde duayı eksik etmeyelim. Çünkü nasibleri varsa vakit geç olmadan hidayeti bulurlar. Aksi halde şu anki vazifeleri ile gidecekleri yeri seçmiş olurlar.

Bence bir süre daha vızıltıya sabrederek , ak sütte aklanmak daha hayırlıdır.

Herkesi sabır etmeye davet ediyorum...

...

M

mkilic

Guest
dagdeviren' Alıntı:
Sizleri bunları kendi vızıltısına bırakmaya devet ediyorum. Göreceksiniz ki , kısa bir zaman sonra konacak başka bir .... bularak terkedip gideceklerdir.
Şu sözlerinle bu foruma ... dediğinin farkında mısın? :23_28_100

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
dagdeviren' Alıntı:
Biz yine de Cenab-ı Rahmandan bu gibi zavallılar içinde duayı eksik etmeyelim. Çünkü nasibleri varsa vakit geç olmadan hidayeti bulurlar. Aksi halde şu anki vazifeleri ile gidecekleri yeri seçmiş olurlar.
...

lafalarına dikkat et dagdeviren kardeş...eğer ben zavallı olsaydım teist olurdum,dua ederdim... :mad:

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bitkiler çiçekleri ile Arılar balları ile İnsanlar sözleri ile belli olurlar.

Şu Muhakkaki Hayat herkeze eşit davranmıyor. Kaktüs çiçek açabiliyor. EŞEk arıları bal yapabiliyor. Giibi

fimeon

New member
Qur'an in degismedigine dair deliller ::
1400 sene once konusulan arapça simdiki arapçanin tipatip aynisi,,,
qur'an daima beyinlere yazilmistir ,,,muslumanlar buna onculuk vermislerdir,, ve Allah in emride bu olmustur

SEVDAM

New member
Söyledigim kisi kendini bilir sanirim.
Sizin yaptiginiz Allaha esit kosmaktir aklimi kullanirim diyorsun.
O akli ki öyle bir detay icerisinde yaratmis ki güzel Alahim.
Herseyi akliinla yapiyorsun.Ama seni yaradani inkar ediyorsun.
Bu nasil bir mantik ben anlamadim.
Bari fazla günaha girme.

tarikay

New member
..

..

4-5- KUR'ÂN BÜTÜN İLİMLER KAPSAR
Allahû Teâlâ Hz. Nahl Sûresi 89. âyet-i kerîmesinde Kur'ân-ı Kerim'in herşeyi açıkladığını ifade buyurmuştur.

16/ NAHL-89: Ve yevme neb'asü fiy külli ümmetin şehiyden aleyhim min enfüsihim ve ci'nâ bike şehiyden alâ hâülâ' , ve nezzelnâ aleykelkitâbe tibyânen likülli şey'in ve hüden ve rahmeten ve büşrâ lilmüslimiyn.
Ve o gün bütün ümmetlerde içlerinden birini onların üzerlerine şahit beas ederiz. Seni de kendi ümmetine şahit tutacağız. Sana bu kitabı herşeyi açıklayıp anlatan, doğru yolu gösteren rehber, rahmet ve müjde olarak indirdik.
6/ EN'AM-38: Mâ ferratnâ fiylkitâbi min şey'in .
Biz bu kitapta hiçbirşeyi eksik bırakmadık.

Allah'ın yarattığı herşey Kur'ân-ı Kerim'de ifadesini asıl olarak bulmuştur. Fakat Kur'ân'da bir netice olarak mevcut olup, detaylarının mutlaka idrak eden kişiler tarafından açıklanması lazımdır.

30/ RUM-58: Ve lekad darebnâ linnâsi fiy hâzelkur'âni min külli mesel, ve lein ci'tehüm biâyetin leyekuûlennelleziyne keferû in entüm illâ mübtılûn.
Andolsun ki, biz Kur'ân'da insanlar için her çeşit misalden açıkladık. Ve eğer sen onlara bir âyet getirsen, derler ki o kâfirler, "Sen ancak batılı söyleyensin."
25/ FURKAN- 33: Velâ ye'tûneke bimeselin illâ ci'nâke bilhakkı ve ahsene tefsiyrâ.
Sana getirdikleri hiçbir mesele yoktur ki, Biz onun cevabını Hak ile ve en güzel (ahsen) tefsir ile getirmiş olmayalım.
6/ EN'AM- 67: Likülli nebe' in müstekarrün ve sevfe ta'lemûn.
Kur'ân'da her haber takarrür etmiştir (haberin gerçekleşeceği belirli bir vakit kararlaştırılmıştır). Siz de bileceksiniz.

O halde bu Kur'ân her zaman ve her mekânda yaşanan Allah'ın ilmi kelâmıdır.

4-6- KUR'ÂN MUHAFAZA EDİLECEKTİR
Rabbimiz buyurmaktadir ki, "Bu Kur'ân-ı Biz indirdik. O'nun muhafızı Biz'iz.". Bu muhafazanın, ne önünden ne de arkasından batılın yaklaşamıyacağı bir güçte olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca her türlü tağyir ve tebdilden de uzak olduğu anlamına gelmektedir. Bunu aşağıdaki âyet-i kerimelerde görebiliriz.

41/ FUSSİLLET-41: İnnelleziyne keferû bizzikri lemmâ câehüm, ve innehü lekitâbün aziyz.
Zikir kendilerine gelince onu inkâr edenler kâfirdir. Halbuki o azîz kitaptır.
41/ FUSSİLLET-42: Lâ ye'tiyhilbâtılu min beyni yedeyhi ve lâ min halfih, tenziylün min hakiymin hamiyd.
Ne önünden, ne arkasından asla bâtıl arız olamaz. Hikmet sahibi ve hamid olan (Allah)'tan inmiştir.
15/ HİCR-9: İnnâ nahnü nezzelnezzikre ve innâ lehü lehafizûn
Bu zikri Biz, muhakkak ki Biz indirdik, onun muhafızı (koruyucusu da) muhakkak ki Biziz.
NAHL-102: Kul nezzelehû rûhulkudüsi min Rabbike bilhakkı liyüsebbitelleziyne âmenû ve hüden ve büşrâ lilmüslimîn.
De ki; O'nu Rabbinden Ruhulkudüs hak olarak, îmân sahipleri ve hidâyete ulaşanların kalplerine (îmânın) tesbiti için indirmiştir. Teslim olanlara, müjdele.

tarikay

New member
..

..

4-6- KUR'ÂN MUHAFAZA EDİLECEKTİR
Rabbimiz buyurmaktadir ki, "Bu Kur'ân-ı Biz indirdik. O'nun muhafızı Biz'iz.". Bu muhafazanın, ne önünden ne de arkasından batılın yaklaşamıyacağı bir güçte olduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca her türlü tağyir ve tebdilden de uzak olduğu anlamına gelmektedir. Bunu aşağıdaki âyet-i kerimelerde görebiliriz.

41/ FUSSİLLET-41: İnnelleziyne keferû bizzikri lemmâ câehüm, ve innehü lekitâbün aziyz.
Zikir kendilerine gelince onu inkâr edenler kâfirdir. Halbuki o azîz kitaptır.
41/ FUSSİLLET-42: Lâ ye'tiyhilbâtılu min beyni yedeyhi ve lâ min halfih, tenziylün min hakiymin hamiyd.
Ne önünden, ne arkasından asla bâtıl arız olamaz. Hikmet sahibi ve hamid olan (Allah)'tan inmiştir.
15/ HİCR-9: İnnâ nahnü nezzelnezzikre ve innâ lehü lehafizûn
Bu zikri Biz, muhakkak ki Biz indirdik, onun muhafızı (koruyucusu da) muhakkak ki Biziz.
NAHL-102: Kul nezzelehû rûhulkudüsi min Rabbike bilhakkı liyüsebbitelleziyne âmenû ve hüden ve büşrâ lilmüslimîn.
De ki; O'nu Rabbinden Ruhulkudüs hak olarak, îmân sahipleri ve hidâyete ulaşanların kalplerine (îmânın) tesbiti için indirmiştir. Teslim olanlara, müjdele.

Üst Alt