Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kuran değişmiş mi?

M

MarjinaL

Guest
Oyh.. bu nicedir ki insanlar inanmayIsLaRIna kILIf hazIrLarLar.

Oyh.. bu nicedir ki insanlar inanmayIsLaRIna kILIf hazIrLarLar.

seni tutan yok Supermen'in KuLu, seni de mehmet.. diLediginiz gibi yasayabiLirsiniz. Su kadarini söyLeyeyim size..
Bektasinin birine sormuslar:
- Neden namaz kILmIyorsun?
Demis ki bektasi:
- Kusura bakma ama Kur'an da böyle demiyor mu.. Namaz kILmayIn. aha sana ayet aha hadis...
Ayet de su... Nisa 4...
43- Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın...

Sizin yaptIkLarInIz da bundan ibaret.. cümleLerin yarimiyLa hareket ediyorsunuz.. bakmak istediginiz tarafla.. insan ne isterse onu görür onu izler..
sizi anliyorum inanin. kendinize gecerli sebepşer ariyorsunuz. elle tutulabilecek nedenler. bunu ancak kendinize kendiniz gösterirsiniz..
Bir yazar der ki:
"IsLam Allah'I akILLa (mantIkLa) buLup, daha sonra yine akILLa akLI bir kenara bIrakmaktIr.."
Bu cok net.. gelgelelim mehmetin verdigi sayfaya.. böyle sayfalari bize gösterdigin ve bize biraz daha detayli bilgiler kazandirdigin icin tesekkür ederim..
Aristo der ki: Kendi fikrimi herkes kabullenseydi fikrimin dogruLugundan süphe ederdim..
ben de böyLe düsünüyorum.. Hepiniz bizim gibi düsünmek zorunda degilsiniz.. Allah size de akIL vermis.. Ki günümüzde insanlarin deist olmasini biraz olsun hosgörebilirim ama ateist bir kafanIn akLI anLayamayacak kadat kit olmasini kabullenemem.. fikir karmasasina girmeyecegim pek. ama insanlar kendilerine ne aradiklarini hissettirmesi lazim. kisi Allahsizligi ararsa onu da bulur. Allah'I ararsa onu da buLur. bu tamamen kisinin o anki durumuyla alakali..
bakInIz..
Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Tempo Dergisi’ne yaptığı açıklamada, Mehmet Ákif’in Kuran meálinin yakılmasını istemesinin sebebi şu sözlerle anlatılıyor:

O dönem Türkiye’de Kuran’ın Türkçe okunacağı meselesi tartışmaya başlanmıştı. Ezan Türkçe okunuyordu. Bu durum Ákif ve kendisi gibi düşünenler için kabul edilebilir bir husus değildi. Kendi yaptığı tercümenin bu yolda kullanılabileceği endişesiyle istemedi
Bu hassasiyetin ne demek oldugunu ancak hissettiginiz zaman anlarsiniz.
insan beserdir, yani ne olursa olsun sasacak bir varlik..
Buharinin sahihinde o kadar cok sey varki.. hadisler detaya yayilir, sahih, yalan, hasen vs... vs..
iclerinden bir kIsmInI aLIp da böyLe oLmustur demek yakIsmaz kimseye ve isin ilginc tarafi Tarih birilerinin sözleriyle dogrulanmaz.. tarih tarih olabilmesi icin gerekli olan sartlari mehmet kardesime hatirlatir, buna gör yorum yapmasini temenni ederim.
neyse.. genel yorum olarak su kadarini söyleyebilirim. burda bu siteyi hazirlayan arkadaslar olaya KINAYE katmislar ve olayin ne kadarini kirparim hesabIyLa yakLasmIsLardIr. Mehmet... senin gibi olmasa da... ben de Ibrahim gibi buLdum Allah'I.. 5 duyuda olmayan tek seyle buldum..
HisLe..
benim 5 duyudan daha önem arzettigine inandigim kavram..
cünkü yasantimiz his olmadan hayvandan farkli degil ben bunu anladim. senin de anlamani tavsiye ederim sevgiyLe.. unutmadan.. sevgi de nefret de kin de düsmanlik da garez de.. hepsi tamamen histir.. AllahsIz yasamak hissiz yasamaktIr..
wesseLam...

mehmetb

New member
isimsiz' Alıntı:
biz zaten aramızda konuşuyorduk siz girdiniz araya...burası islami forum olduğuna göre islamı konuşuyoruz.dinsizliği değil.

Ben de islamı konuşuyorum zaten...

isimsiz

New member
MARJİNAL allah razı olsun...

başka söze ne hacet..

BİR KİŞİNİN KULAĞI OLURSA SAĞIR ,
SEN ONA İSTEDİĞİN KADAR BAĞIR
...

FAYDA ETMEZ...

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
MarjinaL' Alıntı:
"IsLam Allah'I akILLa (mantIkLa) buLup, daha sonra yine akILLa akLI bir kenara bIrakmaktIr.."
marjinal müslüman, sen islamı ve allahını akılla mı buldun?haaaahhhhhaahaaaa :D :D vaybe demek islam, akılla aklı bir kenara bırakmakmış.helal! olsun.islam felsefesinde yeni bir soluk!!!! :p allaha inancağıma, aklımı tanrılaştırırım daha iyi.bu nasıl bir din böyle?aklını bir kenara koymak ne demek ya???
allahsız yaşamak gerçekçi olmaktır,allahsız yaşamak kendine yetebilmektir,allahsız yaşamak uyutulmamaktır,allahsız yaşamak kendini bulmaktır.....din dediğin nedir ki...kendini avut dur ama nereye kadar???

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
MarjinaL' Alıntı:
marjinal müslüman, sen islamı ve allahını akılla mı buldun?haaaahhhhhaahaaaa :D :D vaybe demek islam, akılla aklı bir kenara bırakmakmış.helal! olsun.islam felsefesinde yeni bir soluk!!!! :p allaha inancağıma, aklımı tanrılaştırırım daha iyi.bu nasıl bir din böyle?aklını bir kenara koymak ne demek ya???
allahsız yaşamak gerçekçi olmaktır,allahsız yaşamak kendine yetebilmektir,allahsız yaşamak uyutulmamaktır,allahsız yaşamak kendini bulmaktır.....din dediğin nedir ki...kendini avut dur ama nereye kadar???
lenin laf biliyorsan konuş yoksa ne meşgul ediyorsun.
sende akılmı varki tanrılaştırasın
olsa zaten o yaratıcısını bulur.sana ihtiyaç kalmaz...

M

mkilic

Guest
eee peki şöyle olamaz mı?

sizin ruh dediğiniz şey varolmak için maddeye ihtiyaç duyuyordur belki.

yani madde olmadan ruh da olamaz. Bunu hiç düşündünüz mü?

Askin_Bedeli

New member
mkilic' Alıntı:
eee peki şöyle olamaz mı?

sizin ruh dediğiniz şey varolmak için maddeye ihtiyaç duyuyordur belki.

yani madde olmadan ruh da olamaz. Bunu hiç düşündünüz mü?

AMA RUH BI MADDE DEGILDIR YANI GÖZLE GÖRÜLEMEZ.. GÖZLE GÖRÜLEMEDIGI ICIN YOK MUDUR?BUNU HIC DÜSÜNDÜNÜZ MÜ?

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
ruhu yaratan maddedir, lenin17 yi yaratan süpermendir :D ruhu göremiyoruz demek ki var??!!!bu nasıl bir mantık :p o zaman süpermeni niye inkar ediyorsun???!! :mad:

Askin_Bedeli

New member
LENİN17' Alıntı:
ruhu yaratan maddedir, lenin17 yi yaratan süpermendir :D ruhu göremiyoruz demek ki var??!!!bu nasıl bir mantık :p o zaman süpermeni niye inkar ediyorsun???!! :mad:

SENIN MANTIGINA GÖRE SADECE GÖRÜLENE INANILIR.. O ZAMAN SENIN RUHUN VE AKLIN GÖRÜLMÜYOR..

KISACASI --> RUHSUZ VE AKILLSIZ MI OLUYORSUN SIMDIK SENIN MANTIGINA (TEORINE) GÖRE..

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
lütfen ciddiyetinizi takınınız..

aklınızı bize nasıl isbat edebilirsiniz.

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
insan beyni olmadan düşünemez veya akıl yürütemez.istiyorsan bir dene askin bedeli....beynini çıkar bakalım...sana ruhun yardım edecektir :) düşünce dediğimiz şey de az çok maddedir.

Askin_Bedeli

New member
LENİN17' Alıntı:
insan beyni olmadan düşünemez veya akıl yürütemez.istiyorsan bir dene askin bedeli....beynini çıkar bakalım...sana ruhun yardım edecektir :) düşünce dediğimiz şey de az çok maddedir.

SÜPERMENINE SÖYLE SENDE DENESIN BUNU..COK MERAKLI ISEN...

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
akıl hastanesinde yatanların beyni yokmu demek istiyorsun.çok komik ya....

isimsiz

New member
LENİN17' Alıntı:
sen delilerin düşünemediğini mi iddia ediyorsun kardeş???asıl sen çok komiksin...
onlar düşünür ama delice yani akıllı olabilmeleri için akıla ihtiyaç var o olmazsa beyin sadece düşünür fakat neyi düşündüğünü bilemez.deliyle akıllının farkı beyin değil.akıldır

LENÝN17

New member
Web sitesi
www.marksist.com
diyelim ki dediklerin doğru...o zaman delilerin ruhu mu bozuk?yada insan mükemmel bir canlıysa(size göre) peki niye doğuştan zihin özürlü insanlar doğuyor???ayrıca akıllı insan tanrıya inanır diye bilimsel bir ispat yok ki.. :cool:

Üst Alt