Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

kuran bize nasıl ulaştı? (sünnet inkarcıları cevaplasın)

firsaf

New member
Bu kitab size kilitli sandıklar içerisinde mi geldi?
Bu kitab size gözle görünür bir şekilde gökten zenbille mi indi?
Bu kitab size gökten bir kitap olarak geldide siz ona ellerinizle mi dokundunuz?
Bu kitab size Allah'ın donatıp gönderdiği bir melek ile mi geldi?
Yoksa,
Yoksa o reddettiğiniz ' raviler ' le mi geldi? munkirler

Ebu Zerr

New member
Reddettiğiniz ' raviler ' le mi geldi?

başka nasıl gelecekti...

Sünnet nasıl naklolundu ise...
Beş vakit namaz nasıl naklolundu ise...
Namazın rekatları nasıl naklolundu ise...

İşte aynen öyle naklolundu...
Bunlardan şüphesi olanın kuran'dan şüphesi vardır...
Çünkü, nakl yöntemleri aynıdır...

Enver Ýstek

metin mete
KÖRLERE VE SAGIRLARA ACIKLAMA YAPMAKTA BIR YAPMAMAKTA.

De ki: “Şahidlik bakımından hangi şey daha büyüktür?” De ki: “Allah benimle sizin aranızda şahiddir. Sizi -ve kime ulaşırsa- kendisiyle uyarmam için bana şu Kuran vahyedildi. Gerçekten Allah’la beraber başka ilahların da bulunduğuna siz mi şahidlik ediyorsunuz?” De ki: “Ben şehadet etmem.” De ki: O, ancak bir tek olan ilahtır ve gerçekten ben, sizin şirk koşmakta olduklarınızdan uzağım.

(Enam Suresi, 19)

islamci

New member
Bu kitab size kilitli sandıklar içerisinde mi geldi?
Bu kitab size gözle görünür bir şekilde gökten zenbille mi indi?
Bu kitab size gökten bir kitap olarak geldide siz ona ellerinizle mi dokundunuz?
Bu kitab size Allah'ın donatıp gönderdiği bir melek ile mi geldi?
Yoksa,
Yoksa o reddettiğiniz ' raviler ' le mi geldi? munkirler

fırsaf kardeş ben sünnet inkarcısı değilim aksine sünneti savunurum ama sizin bildiğiniz sünneti değil. ben peygamberimizin sünneti kurana uymaktır o sünnete uyarım.

bu kitap size nasıl ulaştı diyorsun bende diyorumki kuranı değiştirmeye kalkışanlara kimbilir ne musibetler geldiki değiştirmekten vazgeçip ek kitaplar yazmayı makul gördüler. zaten biz kuranı değiştiremeyeceğiz en iyisi bu kitap yetersizdir deyip ek kitaplar üretelim demiş olamazlarmı? kendi yazdıkları kitaplarda hepsi yanlıştır diye birşey söylemiyorum ama madem kitap yazılacaktı peygamberimiz yazdıramazmıydı?

Ebu Zerr

New member
Peygamberimizin sünneti Kuran'a uymaktır...Kuran'a uyarken ortaya zaten sünnet çıkar...Bu sünnet'te tevatüren nakledilir, kuran gibi...Eğer bu sünneti kabul etmezseniz, yerine yeni bir sünnet ihdas etmek zorundasınız ki bu sizin Peygamberliğiniz olur...
Böylece her önüne gelen abuk subuk şeyler yapmaya başlar...
Namaz kılın der ama bir ağabey, amuda kalkarak kılar, bir başkası yuvarlanarak namaz kılar, bir başkası sürünerek namaz kılar...İşte, uydurabileceğiniz sünnet bundan öteye gitmez...

Nasıl nakl olunduğundan dahi şüphede olduğunuz bir kitaptan delil getirmeniz, sahtekarlıktan başka bir şey değildir!!!

Enver Ýstek

metin mete
Peygamberimizin sünneti Kuran'a uymaktır...Kuran'a uyarken ortaya zaten sünnet çıkar...Bu sünnet'te tevatüren nakledilir, kuran gibi...Eğer bu sünneti kabul etmezseniz, yerine yeni bir sünnet ihdas etmek zorundasınız ki bu sizin Peygamberliğiniz olur...
Böylece her önüne gelen abuk subuk şeyler yapmaya başlar...
Namaz kılın der ama bir ağabey, amuda kalkarak kılar, bir başkası yuvarlanarak namaz kılar, bir başkası sürünerek namaz kılar...İşte, uydurabileceğiniz sünnet bundan öteye gitmez...

Nasıl nakl olunduğundan dahi şüphede olduğunuz bir kitaptan delil getirmeniz, sahtekarlıktan başka bir şey değildir!!!

Sen önce delilinle namazi yaz yazabiliyorsan Resul nasil ögrenmis onu cikar korkma ya bir sey yapmayacagim ondan sonra amudami kalkarsin top gibi yuvarlanirmisin yilan gibi sürünürmüsün iste o sünnetin olsun ama önce adam gibi idiani isbat edeceksin yoksa gerisi hikayeden öte gitmez;

Not anlamayan beyine anlatmak zordur,Köre sagira anlatamadim suc bendemi?

Ebu Zerr

New member
dedim ya vehbe zuhayli'ye bak, hadis kitaplarına bak...
kör olan benmiyim senmisin, gören görüyor...
bu arada bizim namaz şeklimiz filan belli yani amuda filan kalkmıyoruz...
1400 küsur yıldır kılıyoruz, kıyamete kadar da kılacağız...

Enver Ýstek

metin mete
dedim ya vehbe zuhayli'ye bak, hadis kitaplarına bak...
kör olan benmiyim senmisin, gören görüyor...
bu arada bizim namaz şeklimiz filan belli yani amuda filan kalkmıyoruz...
1400 küsur yıldır kılıyoruz, kıyamete kadar da kılacağız...

Delileri buradan vermek cokmu agir geliyor neden ben bakayim bak buradaki üyelerde bekliyor sizden cevap ama biliyorlarki hic bir deliliniz yoktur ben idia ediyorumki yoktur sadece Zanna uyuyorsunuz varsa Iste meydan ama nafile dedim ya,Körlük beyindemi olustu ne?????Yada gelin Sizin uzmanlik alaniniz olan Hind asilli dinlerden devsiriniz belkide oradan asirma bir seyler buluryunuz sayin Ebu ZERRRRRR arkadasim...

Ebu Zerr

New member
Vehbe Zuhayli Cit 1, sayfa 381...Risale yayınları...

Ebu Zerr

New member
Ben hiç bir şeyden çekinmem...
Vaktim yok...
Sen çekindiklerini forumda yaz, millet görsün...
Bizim her şeyimiz ortada...

islamci

New member

kardeş kuranın getirilmesinde kim şüphe ediyor.onun değiştirilemiyeceğinin sözünü Allah(c.c.) veriyor. bundan şüphe yok. kardeş kurduğun cümlelere dikkat et. asıl beni şüpheye düşüren yanındaki boy boy sünnet kitapları v.b.
sende o sünnet kitaplarına uya uya kuranı unutmuşa benziyorsun. yoksa böyle konuşmaya başlamazdın.

Ebu Zerr

New member
Ben Allahin ayetlerini yazmaktan cekinecegimimi saniyorsun ama sen tagutlariyinkini yazmaya günlerdir elin varmiyor iste meydan yaz...

Sen, bizim alimlerimize tağut diyemezsin, haddini bil...
Yazacak bir şey yok, kaynaklarımız ortada...
Asıl sen saçmalıklarını foruma yaz da millet görsün, sap ile samanı...

kardeş kuranın getirilmesinde kim şüphe ediyor.onun değiştirilemiyeceğinin sözünü Allah(c.c.) veriyor.

Bu iddia sizin usulünüze göre (usulsüzlüğünüze göre) tutarsızdır!!!

bundan şüphe yok. kardeş kurduğun cümlelere dikkat et. asıl beni şüpheye düşüren yanındaki boy boy sünnet kitapları v.b. sende o sünnet kitaplarına uya uya kuranı unutmuşa benziyorsun. yoksa böyle konuşmaya başlamazdın.

hadis kitapları hadis, sünnet kitabı değil...
Bilakis biz hadislerin kuran'a arz edilmesi gerektiğini söylüyoruz...

Enver Ýstek

metin mete
Sen, bizim alimlerimize tağut diyemezsin, haddini bil...
Yazacak bir şey yok, kaynaklarımız ortada...
Asıl sen saçmalıklarını foruma yaz da millet görsün, sap ile samanı...

..

Kendime aid olan kisma yazayim,Ben haddimi biliyorum sen istersen tagut olmadiklarini isbat et ben diyorumki Tagut sende deki degil,Kaynaklariniz ortada degil diyorum cikar o zaman ama sakin kacak oynama cünki artik kabak tadi veriyor varsa kaynagin cikar?Yoksa sus cünki artik inandiriciligini kaybediyorsun..Nasil ögrenmis kimden ögrenmis Resul ve size nasil tarif etmis yok yok siz bilmiyorsunuz ama bize sünnet diye yutturmussunuz tam 1200 yil simdi isbat istiyorum buyur sayinEBu Zerrrrrrr kardes yamulmadan kaynak göster....

firsaf

New member

De ki: “Şahidlik bakımından hangi şey daha büyüktür?” De ki: “Allah benimle sizin aranızda şahiddir. Sizi -ve kime ulaşırsa- kendisiyle uyarmam için bana şu Kuran vahyedildi. Gerçekten Allah’la beraber başka ilahların da bulunduğuna siz mi şahidlik ediyorsunuz?” De ki: “Ben şehadet etmem.” De ki: O, ancak bir tek olan ilahtır ve gerçekten ben, sizin şirk koşmakta olduklarınızdan uzağım.

(Enam Suresi, 19)

BU CEVAP DEĞİL KURAN bize nasıl ulaştı herkesin bildiğini açığa vurmaktan neden korkuyorsun de hadi kitap sana nasıl kim tarafından ulaştırıldı günümüze nasıl geldi

firsaf

New member

(Enam Suresi, 19)

örnek verdiğin enam 19. ayeti sana nasıl ulaştı kim ulaştırdı hadi cevapla bekliyoruz

Enver Ýstek

metin mete
BU CEVAP DEĞİL KURAN bize nasıl ulaştı herkesin bildiğini açığa vurmaktan neden korkuyorsun de hadi kitap sana nasıl kim tarafından ulaştırıldı günümüze nasıl geldi

Yazin bekliyorum siz önce buyurunki bende yazayim size ama böyle kacamak yazarsaniz iyi niyetinizden süpheye düsecegim..

firsaf

New member
Yazmam bir sey degistirmezki ayetle versem dahi sagira ve köre anlatmak mümkün degil.Buyrun siz anlatin nasil Namaz size geldi Resul nasil ögrendi ve ögretti..

tabi ya kesin öyledir ne demessin kurasn nasıl geldiyese namazda öyle gelmiştir

ama sizin şınav cekerek takla atarak kıldığınız namaz değil o size has bir durum olsa gerek

Üst Alt