Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İsrail - Filistin çatışmasının kronolojisi !

mhmt

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
2,965
Tepkime puanı
715
Puanları
0
akıllanmaya başlıyoruz...

akıllanmaya başlıyoruz...

Şii ve Sünni Ulemasından Vahdet Bildirgesi


Tahran'nda bir grup Şii ve Ehli-Sünnet Ulemasının ortak katılımıyla düzenlenen toplantı sonucunda bir bildirge yayınlandı.

18/01/2007

Bildirgenin Metni

İslam düşmanlarının İslam dünyasının ard arda başarıları ve Amerika ve İsrail’in ard arda yenilgilerinin ardından İslam dünyası ve Müslümanları pasifize etmek için birbiriyle antlaştığı ve İslam topraklarını işgal edip Müslümanların İslami kimliğini tahrip etmek istediği, İslam’ın uluslar arası bir söylem olarak liberalizmi eleştirdiği bir sırada, Allah’a tevekkül etmek ve iman kardeşliğini yinelemek ve bölge ve dünyanın özel şartları, kardeşlik ve düşman şerrini bertaraf etmek yolunda daha ciddi ve kararlı adımlar atılmasını gerektiriyor.

Müslümanların vahdeti en asil İslami ilke ve İslami bir toplumun oluşması için en temel şart ve din düşmanlarının düşmanlığına karşı mücadelenin inkar edilemez zaruretidir. Dünya ve bölgenin gerilimli şartları, İslami toplumların ve Müslümanların gönül birliğini yıkmayı hedefleyen düşmanlıklara karşı bu vahdete vurgu yapmayı daha da zaruri hale getiriyor. Düşman sinsi bir çaba içine girerek tüm Müslümanların düşmanı Saddam’ı Müslüman ve şehid biri göstermeye çalışıyor ve Şii ve Sünni Müslüman kardeşler arasındaki savaş ve kini her yere yaymak istiyor.

Başta Amerika ve İngiltere olmak üzere istikbar güçleri siyasi ve askeri yenilgileri ve bölgede ortaya çıkan krizden kurtulmak uğruna ve özellikle Lübnan ve Irak’ta aldıkları ard arda yenilgilerden sonra İslam mezhepleri arasında tefrika çıkarmaya çalışıyor ve Iraklı Sünni ve Şii kardeşlerin petrol kaynaklarının yağmalanmasını kolaylaştırmak ve bölge ülkelerini İran İslam cumhuriyetinden korkutmak ve Amerika’dan başka hiç kimse İran’ın bölgeye musallat olması ile baş edemeyeceğini telkin etmek ve yine bölgede İslami kardeşliğin yegane bayraktarı ile mücadele için bölge halkı ve zayıf devletlerinin zihniyetini hazırlamak, Amerika’nın çabalarının genel çerçevesini yansıtıyor.

İnanıyoruz ki başta Irak ve Lübnan olmak üzere bölgenin tüm ülkelerinde Müslümanlar kendi kaderlerini ecnebilerin müdahalesi olmaksızın belirlemelidir. Bu yüzden Filistin milletini ve seçtiği hükümeti desteklemek ağır bir görev olarak tüm İslam ülkelerinin sorumluluğudur. Irak’ta Şii ve Sünni Müslümanların katledilmesi ve camilerinin yıkılması, gerçekte Amerika’nın açık gizli tahrikleri sonucu olan katliamlar olup mezhebi ve etnik bir görünüm kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Müslümanları istikbar ile mücadeleden ümitlerini kestirmek ve bölgede Amerika karşıtı düşüncenin yaygınlaşmasını engellemeye çalışmak, Lübnan’da Hizbullah hareketinden yediği darbeden sonra belini doğrultmak için İsrail’e fırsat vermek anlamında olup Amerika’nın şom çabaları için çizdiği ufuktur.

Şii ve Sünni alimlerin insanlığa karşı işlenen bu tür eylemlere karşı mücadele sorumluluğu her zamankinden daha ağırdır ve bu mücadele için daha etkin yollar bulmak her zamankinden daha da zaruridir. Saddam ve Amerika’nın ve diğer hamilerinin özellikle İran, Irak ve Kuveyt’e yönelik ortak cinayetlerini ve Amerika’nın bir maşa gibi Saddam’ı kullandığını ve Şii Sünni ihtilafından nasıl yararlandığını anlatmak, ulemanın siyasi tebliğlerinin başında yer almalıdır.

Müslümanların vahdetinin ciddi şekilde vurgulanması ve her türlü tefrikacı unsurların deşifre edilmesi, Şii ve Sünni ulemanın tebliğlerinin ana ekseni olmalı ve tefrikacı unsurlara her ne konumda olursa olsun karşı koyulmalıdır. Şii ve Sünni ulemanın bir başka sorumluluğu, Müslümanların can, mal ve namusuna yönelik her türlü saygısızlık veya her hangi bir İslami camianın tekfirine karşı çıkması ve bu tür saygısızlıkları tüm Müslümanlara yönelik saygısızlık saymasıdır.

Biz oturuma katılanlar yüce Allah ve büyük peygamberi (sav) ile iman kardeşliğini yansıtan ilahi ayetlere bağlı kalmak v İslam inkılabını korumak ve İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamanei’nin tavsiyelerinin gerçekleşmesi için çalışmak yolunda dini ve inkılapçı görevimizin yerine getirilmesi için antlaşıyoruz.
 

seren

New member
Katılım
5 Ocak 2007
Mesajlar
504
Tepkime puanı
34
Puanları
0
Yaş
58
Web sitesi
www.fotokritik.com
YORUM YAPMAYA GEREK VARMI ARKADAŞLAR İŞTE KARDEŞLERİMİZİN KURTULUŞ SAVAŞI

2143652419a0bc0e0a5oiu1.jpg
 

mhmt

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
2,965
Tepkime puanı
715
Puanları
0
Gökten Amerikan Helikopteri Yağıyor


21/02/2007

Irak işgalcisi Amerikan güçlerinin direniş karşısında aldığı ağır darbeler sonucu bir ay içerisinde 8. helikopterini de kaybetmesi üzerine Amerikan ordusunda helikopter sendromu başladı.

Dün Bağdat’ın kuzeyinde bir Amerikan helikopterinin daha direnişçiler tarafından vurularak düşürüldüğü açıklandı.

Amerikan işgal güçleri sözcüsü yarbay Christopher Garver, helikopterin düşürülüşü ile ilgili ilk yaptığı açıklamada, helikopterin yere sert iniş yaptığını ve helikopterdeki tüm askerlerin diğer bir helikopter tarafından tahliye edildiğini açıklamasına karşın, daha sonra helikopterin direnişçilerin açtığı ateş sonucu düştüğünü doğruladı.

“Bize ulaşan bilgilere göre helikopterin bir roket saldırısı sonucu düşürüldüğünü doğrulayabilirim” diyen ABD İşgal ordusu sözcüsü Christopher Garver.düşürülen Amerikan helikopterindeki Amerikan askerlerinin akibeti hakkında bir bilgi vermedi.

Diğer yandan El Anbar bölgesinde bir Amerikan askerinin daha öldürülmesiyle, yapılan resmi açıklamalara gore öldürülen toplam Amerikan askeri sayısı 3.149’a ulaştı.

ISRA-HABER
 

radikal

New member
Katılım
10 Şub 2007
Mesajlar
2,635
Tepkime puanı
1,763
Puanları
0
Yaş
50
Konum
Gönül aleminden
Yanık bağrımızda gonca bir gül Filistin! Daha açmadan, daha koklanmadan, daha okşanmadan örselenmeye başlanan gül!

Zafer, intifada hareketinde en ön safta duran yiğitlerin olacak inşallah. Bizim buradan sadece dualarımız değil fiili yardımlarımızında ulaşacağı gün; işte o gün ZAFER İSLAMIN'DIR!
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Askalan'da 4 Siyonist Yaralandı!

06 Mart 2007 - 16:29:45
İslami Cihad Hareketi operasyonlarıyla siyonistleri sarsmaya devam ediyor. Filistinli mücahidlerin, Askalan'a attıkları 2 füze neticesinde 4 siyonist yaralandı. İsrail radyosunun verdiği habere göre yaralı Siyonistler tedavileri için hastaneye kaldırıldı.

Stratejik öneme sahip olan yahudi yerleşimcilerin işgalindeki sahil kenti Askalan, uzun zamandır mücahidler tarafından bombalanmakta idi. Askalan, 1948 tarihinde işgal edilmiş Filistin toprakları içerisinde yer almakta. Bunun yanı sıra Askalan'da Siyonistler için hayati öneme sahip bir çok kuruluş bulunmakta. Siyonist yönetim, füzelerin bu önemli noktalara ulaşmasından korkuyor.

İslami Cihad Hareketi askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri adına açıklama yapan Ebu Ahmed, Filistinlilerin haklarını gasbeden Siyonistlerin yaptıklarının cezasız kalmayacağını ifade ederek, mücahidlerin ellerindeki 'Kudüs' füzelerini geliştirdiği müjdesini verdi. Yeni gelişmiş füzelerle, Mecdel şehrinden de uzaktaki Siyonist hedefler vurulabilecek.

Ebu Ahmed: "Bugün sabah saat 08:30'da Kudüs Seriyyeleri'ne bağlı kardeşlerimiz, füzelerden birisi ile Askalan şehrini bombalamayı başardılar. Siyonistlerin işlediği suçlardan dolayı daha önceden uyarmış ve sadece Sderot değil bundan sonra Askalan'ın da füzelerimizin düşeceği alan olacağını söylemiştik. Mücahidlerimiz, Kudüs C-3 füzelerinden Sderot ve Askalan'ı bombalamaktalar. Kudüs Seriyyelerinde, Kudüs C-3'den daha gelişmiş füzeler bulunmakta. Düşman çok iyi anlasın ki bu gelişmiş füzelerle, Mecdel şehrinin kalbini bombaladık. Bunun sonucunda 4 siyonist yaralandı."

Buna ilave olarak Ebu Ahmed şunları söyledi: "Siyonistlerin, Filistin halkına yönelik işlediği suçlar ve özellikle Batı Yaka'daki Kudüs Seriyyeleri komutanlarına düzenledikleri suikastlar, cezasız kalmayacak. Bugünkü eylem, beklenilen ilk cevaptır. Kudüs Seriyyeleri Eşref el Saadi, Muhammed Ebu Naasa, Alaa Breyki ve tüm şehidlerin intikamını almaya yemin etmiştir. Bu, Siyonistlerin işledikleri suçlara karşı, ilk cevabımızdır. Yakın zamanda, bunu takip edecek cevaplarımız da Rabbimizin izniyle gelecektir.

Ebu Ahmed, Siyonistlerin suikastleri, işgalleri, saldırıları devam ettiği sürece hiçbir ateşkes anlaşmasına bağlı kalınmayacağını bildirdi. Ebu Ahmed konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "İsrail, halkımızın haklarını gasbettiği müddetçe herhangi bir ateşkes anlaşmasına bağlı kalmamız kesinlikle mümkün değildir. Öncelikle, Siyonist düşmanın işlediği suçları durdurması gerekir. Bunun ardından, ateşkesi konuşabiliriz.

Ateşkes, konusundaki tavrımız çok nettir. Daha önceden, düşmana tam bir sene mühlet verdik. Fakat, İsrail buna bağlı kalmadı. İslami Cihad Hareketi mensuplarına 40'dan fazla suikast düzenledi. Siyonist düşman, hiçbir anlaşmaya bağlı kalmıyor. Kendisi tek taraflı olarak sonlandırıyor."

Filistinli bazı gurupların ateşkes tekliflerini de sert dille eleştiren Ebu Ahmed konuşmasına şöyle devam etti: "Kendi çocukları öldürülen Filistinli bazı guruplar, düşman, Filistinlileri tutuklar, Nablusu işgal eder, komutanlarına suikast düzenlerken, nasıl olur da İsrail'e karşılıksız bir ateşkes vermeyi önerebilir? Üzücüdür ki, İsrail'in işlediği suçlar artarak devam ederken bu önerileri yapanlar, Amerikan yönetiminin emirleri ile konuşan Filistinlilerdir!"

[kudus seriyyeleri fuze saldırısı videosu için http://kudusyolu.com/index.php?adres=haber&dil=tr&id=769]
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Siyonistlerden Filistin'e Büyük Saldırı

07 Mart 2007 - 13:31:35
Gece saat 02:30'da çok sayıda zırhlı araç ve tanklarla Ramallah'a giren İsrail terör güçleri 70'den fazla Filistin İstihbarat görevlisini kaçırdı. İstihbarat binasınıı kuşatan işgalcile görevlilerin teslim olmalarını aksa takdirde binayı yok edeceklerini anons ettiler. İşgalcilerin tehditleri sonrasında onlarca Filistinli yetkili kaçırıldı. İşgalciler, onlarca ağır zırhlı araçlarla Ramallah'a girdileler.

Bina çevresinde yoğun silah atışı yapan ve ses bombaları ile terör estiren işgalcilerle Filistinliler arasında yarım saati geçmeyen bir çatışma yaşandığı belirtildi. Esir alınanlar arasında el-Aksa Şehitleri Tugayı ve Halk Cephesi Komitelerinden önde gelen kişiler de var.

Filistin İstihbarat birimleri yaptığı açıklamada, binada bulunan herkesin kaçırıldığını, kaçırılanlardan 18 kişinin de el-Aksa Şehitleri Tugayına mensubu olduğunu bildirdi.

Ramallah'a yapılan bu son saldırı, 2000 yılındaki 2. İntifada zamanından beri gerçekleştirilen en geniş çaplı operasyon. KUDUSYOLU
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
MÜSLÜMAN DÜNYASININ KANAYAN YARASI;FİLİSTİN..
FİLİSTİN’E Kırmızı karlar yağıyor…

Hava çok soğuk...

Filistin’e yıllardır aralıksız kar yağıyor..Kırmızı kar…

Hiç yaz gelmedi.

PEYGAMBERLER BELDESİ FİLİSTİN...NELER YAPILIYOR SANA

HER GÜN EL-AKSA KAN AĞLIYOR..KENDİNE DEĞİL,ÜMMETİN SESSİZLİĞİNE...
BİR ŞEHİT DAHA YÜKSELİYOR GÖKYÜZÜNE GÜLÜMSEYEREK,ŞEHADET ŞERBETİNİ YUDUMLAYARAK...

EY ALLAHIM;ÜMMETİ UYKUDAN UYANDIR,MÜ"MİN KULLARINA YARDIM ET,ZAAFIMIZI GİDER,GÜCÜMÜZÜ TOPLA..ŞEHADET NASİP EYLE BİZE..VE İSRAİL ÇOK GÜVENDİKLERİ ELLERİNDEKİ SİLAHLARINI YILANA ÇEVİR..AMİN
[http://www.youtube.com/watch?v=8dxemdlYhlc]
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Mücahidler Terör Güçlerine Karşı Atakta!
8mart2007 16:47
İsrail terör güçlerinin Nablus'a yeniden saldırısı ile Filistinli direnişçiler işgalcilere karşı karşı atağa geçti. İslami Cihad Hareketi ve Hamas mücahidlerinin ortak olarak düzenledikleri eylemlerde bir askeri cip havaya uçurulurken, Kudüs Seriyyeleri'ne bağlı bir mücahid sniper silahı ile elektik onarımı yapan bir siyonist askeri vurdu.

İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri ve Hamas'a bağlı Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Selahaddin Tugayı bugün öğle saatlerinde Gazze Şeridi'nin güneyindeki Kerem Ebu Salim sınır kapısı yakınlarında İsrail terör güçlerine ait bir zırhlı cipin ortak gerçekleştirilen bir operasyonla havaya uçurulduğunu duyurdu.

Her iki harekette yaptıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdiler: "Allah'ın zaferine güvenen muvahhid mücahidlere olan Allah'ın yardımı ve desteği ile Kudüs Seriyyeleri ve Nasır Selahaddin Tugayı, bugün bir Siyonist askeri cipi patlatmayı başarabildi. Siyonist birlikler, bugün öğleden sonra saat 01:55'de Kerem Ebu Salim yakınlarında denetim görevi yapmakta idi.

Bu operasyon, Cenin ve Nablus'da devam eden saldırılara ön cevap olarak gelmiştir."

Diğer yandan yine Gazze'nin el Bureyc mahallesinde işgal kuvvetlerinin elektrik onarımını yapan bir terörist Kudüs Seriyyelerine bağlı bir mücahidin sniper mermisiyle öldürüldü.

Kudüs'te ise Filistinli çocuklar ile işgalci askerler arasında çıkan çatışmada 2 terörist atılan taşlar sonucu hafif şekilde yaralandı.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Filistin El-Aksa İçin Onbinlerlerle Meydandaydı

10 Mart 2007 - 10:24:39
Dün Cuma namazı sonrası, Gazze'de 'Mescid-i Aksa ile Dayanışma' yürüyüşü düzenlendi. İslami Direniş Hareketi Hamas'ın çağrısı ile meydanlara inen onbinlerce Filistinli, Siyonistlerin Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarındaki saldırılarını protesto etti.

Yürüyüşü organize eden Hamas liderlerinden Eşref Ebu Deyyah, bu eylemi Filistin halkının direnişi tek kurtuluş yolu olarak tercih ettiğinin göstergesi olarak değerlendirdi. Deyyah yaptığı konuşmada İslam ve Arap devletlerinden Siyonistlerin Aksa'ya saldırıları karşısında sessiz kalmamalarını, Siyonist saldırıları durduracak nitelikte ciddi adımlar atmalarını istedi.

Yürüyüşe katılan binlerce Filistinliye konuşan İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) önde gelen liderlerinden Mişr el-Mısri, Siyonistlerin Mescid-i Aksa'da kazılarına devam ettiği müddetçe ateşkes tekliflerini kabul etmeyeceklerini, bunun sonucunda ortaya çıkacak her şeyden de işgalcilerin sorumlu olacağını belirtti.

el-Mısri, Mescid-i Aksa'ya yönelik devam eden Siyonist saldırıların, Müslümanların ve Filistinlilerin akidelerini, dinlerini ve ilkelerini hedef alan çirkin bir uygulama olduğunu belirtti. Mescid-i Aksa'nın güvenliği için Ümmetin harekete geçme zamanının geldiğini söyleyen el-Mısri, saatli bombanın işgalcilerin ellerinde patlamasından önce dünyanın da ciddi adımlar atması gerektiğini ifade etti.

"Biz, bugün geldik ve öfkemizi, nefretimizi ilan ediyoruz. Mescid-i Aksa'nın pazarlığı ve ihmali kabul etmediğini yineliyoruz" diyen el-Mısri, artan ve arsızlaşan tüm tehditlere ve baskılara rağmen Filistin halkı var olduğu müddetçe, Mescid-i Aksa'nın da güvende var olacağını, hükümetin de Filistin topraklarından bir karışını dahi alıncaya kadar direnişi destekleyeceğini, mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Son olarak el-Mısri, Filistin Milli Birlik Hükümeti önündeki tüm engellerin aşıldığını, İç işleri bakanının da belirlenerek hükümetin önümüzdeki hafta ilan edileceğini duyurdu.

Hamas'ın organize ettiği bu yürüyüşe diğer direniş gurupları müntesipleri ve liderleri de destek verdi.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Siyonist Terörden Yeni Bir Vahşet!
(11 Mart 2007 - 02:25:27)


İsrail terör güçleri dün ihanet ve katliam dolu alçak tarihlerine bir vahşet daha ekledi. Siyonist polisler mukaddes şehir Kudüs'te bir Filistinli genci cadde ortasında vahşiçe döverek şehid ettiler. İşgal altındaki Kudüs topraklarında yaşayan 32 yaşındaki Yusuf Kuravi, ağzına, hayati öneme sahip organlarına ve kafasına defalarca aldığı şiddetli darbeler sonucu feci şekilde can verdi.

Filistin Enformasyon Merkezinden aldığımız bilgiye göre, dün öğle saatlerinde Kudüs şehrindeki Selahaddin caddesinde meydana gelen bu vahşi saldırıda Kuravi, dakikalarca bir ekip teröristin dipçik, cop, sopa ve tekmelerine maruz kalarak şehid düşmüştür.

Görgü tanıklarının anlattığına göre ise yoldan geçmekte olan Kuravi ile Siyonist polisi arasında bir tartışma başladı. Daha sonra ise tartışma büyüyerek terör gücü polisleri bilinci kaybolana kadar Kuravi'yi dakikalarca döverek kan revan içinde bıraktı. Ağır yaralı olduğu sanılarak acilen hastaneye kaldırılan Kuravi'nin saldırı anında şehid olduğu duyuruldu.

Filistin'de günlük hayatın bir parçası haline gelen bu vahşi cinayetlerin birine de Muhammed Salih(23) adındaki Filistinli genç benzer bir şekilde maruz kalmış ve terör rejimi İsrail'e yakışır bu vahşet, tevafuken orda bulunan bir foto-muhabir tarafından gizlice şu karelere yansıtılmıştı
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
İstikrarı Gören Dahlan Fitnesi Yine İşbaşında!
(11 Mart 2007 - 13:02:41)


Hamas ve el-Fetih arasında imzalanan Mekke İttifakı ile son bulan Filistin'deki fitne ateşi yeniden tutuşturuldu. Hamas hareketinin askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının Beyt Hanun'daki komutanlarından Muhammed Hüseyin el-Kufarene, Dahlan çetesi fitnecilerinin kurşunu ile şehid olurken Abdurrahman Ebu Avde de aldığı kurşunla hayati riskini korumakta.

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Beytu Hanun'de bir spor merkezinde eğitim yapmakta idi. Bu eğitim esnasında kurşun sesleri duymaya başladılar. Önce saldıranların Siyonist düşmanın askerleri olduğunu sandılar. Ancak daha sonra aracın el-Fetih hareketine, saldıranların da el-Fetih'e mensup olduklarını anlaşıldı. Daha sonra İzzeddin el-Kassam mücahidleri ile fitneciler arasında şiddetli çatışma yaşandı. Fitnecilerin aracı takip edilerek kaçtıkları ev kuşatma altına alındı.Evin etrafında çok şiddetli patlama seslerinin duyulduğu yerel kaynaklarca bildirilmekte.

Hamas Hareketi yaptığı açıklamada Mekke İttifakı gereği bu suçu işleyenlerin el-Fetih tarafından ortaya çıkarılmasını istedi. Hamas, bu saldırının Mekke İttifakını, Filistin Milli Birlik Hükümetini ve Filistin'deki olumlu havayı hedef aldığı vurguladı.

Filistin Enformasyon Merkezine gece yarısı gerçekleştirilen bu alçak saldırının nasıl gerçekleştiğini tüm detayları ile aktaran Şehid İzzettin el Kassam Tugayı sözcüsü Ebu Ubeyde, saldırının Başbakan İsmail Heniyye'nin dün akşamki açıklamalarının hemen ardından gelmesine dikkat çekti. Başbakan Heniyye, Çarşamba veya Perşembe günü Filistin Milli Birlik Hükümeti'nin ilan edileceğini açıklamıştı.

Mahmud Abbas'ın sağ kolu Muhammed Dahlan önderliğindeki fitneci grup daha önce defalarca imzalanan ateşkesleri takmayarak Filistin caddelerini Filistinli kanlarıyla boyamış ve şehirlerde terör estirmişti.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Zevahiri Yine Hamas'a Yüklendi!
12 Mart 2007 - 02:07:19

El Kaide örgütünün iki numaralı ismi Eymen el Zevahiri Hamas liderlerine ağır suçlamalarda bulunarak, İslami Direniş Hareketi'ni 'Filistin'i yahudilere satmakla' suçladı.

Hamas'ın, 'İsrail'e teslim olduğu için bataklığa saplandığını' iddia eden Zevahiri, El Cezire'de yayımlanan ses kaydında, Mekke ittifakını işaretle ayrıca şunları ifade etti: " Hamas bu kararlarla zillet ve teslimiyet batağına saplandı. Ümmetin hakları hiçe sayıldı. Hamas, Filistin davasını sattı, daha önce şeriat hükümlerini satmıştı! Bunların hepsini sattı! İslam Ümmetinin böylesi acı bir gerçekle karşılaşmasından dolayı çok üzgünüm. Teslimiyetin bataklığına gömülen Hamas yönetimi için İslam ümmetine başsağlığı diliyorum."

Filistin'deki ulusal birlik hükümeti kurma çabalarını "zilletin başka bir şekli" olarak niteleyen el Zevahiri "bugün Hamas liderliği Filistin'in büyük bir kısmını yahudilere bırakmakla sonunda Sedat'ın zillet ve teslimiyet kervanına katılmış oldu" diyerek Hamas lideri Halid Meşal ile Hamas hükümeti başbakanı İsmail Heniyye'yi Camp Davit anlaşmasını imzalayıp İsrail'i tanıyan ve Şehid Halid el İslambuli tarafından cezalandırılan Mısır diktatörü Enver Sedat'a benzetti.

Hamas'ı "şeytan Amerika" ve "Amerikan ajanı Suud yönetimi" ile birlikte çalışmakla suçlayan Zevahiri "Hamas iblis Amerika ve onun Suud ajanı ile birlikte pikniğe gitti, cihad ve ribat sözlüğünde bunlara yer yoktur!" dedi.

Zevahiri yaklaşık 4 dakika süren(El Cezire'de yayımlanan) konuşmasında, İsraili tanıyan ve tanıma arzusunda olan Arap ve islam devletlerinin İsrail'le devam eden ilişkilerini de kınayarak, siyonistlerin Mecid-i Aksa'daki kazı çalışmaları karşısında, bu devletlerin tutumunun kınama ve çığlık atmakdan öteye gitmediğini belirtti ve 'siyonist-haçlı ittifakının oyunlarına karşı uyanık olmaya' çağırdı.

Zevahiri daha önce yayımlanan ses bandında ise yine Hamas'ı ve İhvan-ı Müslimin'i (Müslüman Kardeşler) eleştirerek 'cihada dön' çağrısında bulunmuş, 'hain Abbas ve Dahlan'ın muhatap alınmaması' için uyarmıştı.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Hamas: "Bir Müslümana Yakışmaz!"
12 Mart 2007 - 03:15:27

Hamas hareketinin Lübnan temsilcisi Üsame Hamdan, el-Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, 'el Kaide örgütünün ikinci adamı Zevahiri'nin konuşmasının gerçeklerle ilgilisi olmadığını ve bu hitaptan dolayı da her hangi bir rahatsızlık duymadıklarını belirtti.

Hamdan, İslami Direniş Hareketi'nin temel ilkelerinden ve Ümmetin haklarından taviz vermediğini ve bundan sonra da asla vermeyeceğini ifade ederek, sadece İsrail'in varlığını itiraf ile kesinlikle Filistin'in belini büken ekonomik ambargonun kalkacağını, ancak buna rağmen bir senedir Filistin halkının açlığa, amborgoya ve tüm baskılara sabırla direndiğini tüm dünyanın gördüğünü ve en ufak bir tavizin asla olmayacağını söyledi.

Mekke İttifakı hususundaki suçlamalara da açıklık getiren Hamdan, Mekke İttifakı'nın Müslümanların önde gelen aydın ve alimlerinin desteği ile imzalandığını, Hamas hareketinin kendi başına bir buyruk ile bu ittifaka imza atmadığını belirterek, daha saygılı ve gerçekçi olunması gerektiğini belirtti.

"Biz her yerden her türlü eleştiriye açığız! Ancak işlerin detayını ve gerçekliğini kavrayamayan, olayları sahih bir biçimde anlamayan, oradan buranda duydukları ile Hamas hareketi aleyhinde konuşanların eleştirileri asla kabul edilebilir değildir! Bu asılsız suçlamalar kendisini bağlar." diyen Hamdan açıklamasını "Tüm düşmanların saldırıya geçtiği şu zamanda onlara hizmet eden, kötüleme, itibarı zedeleme ve yerme amacıyla yapılan eleştiriler müslüman bir kişiye yakışmaz" sözleriyle bitirdi.

Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum ise yaptığı açıklamada, İslami Direniş Hareketi'nin ve Filistin'in yiğit evlatlarının sadece Filistin'in özgürlüğü için değil tüm İslam ümmeti için savaştığını, Hamas'ın ise iki cephede mücadele ettiğini belirterek, 'birinci cephe işgalcilerle silahlı olarak yapılırken ikinci cephe de ekonomik ambargonun kaldırılması için yapılan siyasi girişimlerdir' dedi.

İlkelerimizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz diyen Berhum, liderleri Şeyh Ahmed Yasin ve Abdulaziz Rantisi'yi Filistin'in ve ümmetin özgür geleceği için feda ettiklerini belirtti. Berhum açıklamasını "Filistin'i işgalcilerden ve vatanını-dinini satanlardan kurtarmak için çalışacağız. Esirlerimizi özgürleştireceğiz. İşgalcileri topraklarımızdan ve kutsal mekanlarımızdan kovuncaya kadar direnişe devam edeceğiz!" sözleri ile tamamladı.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Filistin'de yeni hükümet yemin etti

(17 Mart 2007 Cumartesi 21:29)

Filistin'de Hamas ile El Fetih arasında kurulan koalisyonun oluşturduğu yeni hükümet, parlamentodan güvenoyu aldıktan sonra yemin etti.

Filistin'de Hamas ile El Fetih arasında kurulan koalisyonun oluşturduğu yeni hükümet, parlamentodan güvenoyu aldıktan sonra yemin etti.

Gazze ve Ramallah kentlerinde eş zamanlı düzenlenen törenle yeni hükümetin 25 üyesi teker teker Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın önünde yemin etti.

Başbakan İsmail Haniye ile başlayan yemin töreninde Müslüman hükümet üyeleri Kuran-ı Kerime, Hristiyanlar da İncil'e el bastı.
 

ramiz

New member
Katılım
19 Mar 2007
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
37
Arkadaşlar zaten bırakın dini değerlerimiz çerçevesinde desteklemeyi aklımız varsa da destekleriz. Bu gün islam camiası birleşmez ise siyonizmin karşısında durmamız söz konusu olamaz malesef .Tam destek hep destek..

ayrıca rica ediceğim reklam yaptığımı umarım düşünmezsiniz ama çokdan az azdan fazla

http://www.siyonizm.net/index2.htm bu siteye bir bakın tek tek okuyun.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Filistinli Kadına Siyonist Köpeklerin İşkencesi
23 Mart 2007 - 09:27:46

Siyonist İsrail ordusunun Filistinli siviller üzerinde gerçekleştirdiği savaş hukukuna aykırı davranışlara bir yenisi eklendi.

İşgalci teröristlerin Yüsra Rabaya'nın üzerine köpek saldıkları yönündeki fotoğrafın basına yansıması büyük tepki topladı.

Siyonist İsrail askerleri Batı Şeria'nın Beytüllahim kentine bağlı Ubadiye köyünde ev araması yapmaya hazırlanıyor.

Bu sırada sivil halk evlerinde. İşgalcilerin serbest bıraktığı eğitimli köpek, yoldan geçen Filistinli kadın Yüsra Rabaya'ya saldırarak kolundan ısırıyor.

Kadın köpekten kurtulmaya çalışırken Siyonist İsrail askerleri ciddiyetsiz şekilde Yüsra Rabaya'ya yardıma çalışıyor. Daha önce kadının elbisesinin kolunu kavrayan köpek bu kez iyice diş geçiriyor. Yüsra Rabaya, eliyle köpeğin başını geriye doğru itmeye çalışıyor.

Alman cinsi eğitimli köpek kadının kolunu ısırmaya devam ederken, askerler gülerek bu vahşeti izliyor. Filistinli Yüsra Rabaya'nın dakikalarca süren dramı, daha sonra bitiyor. Filistinli kadın hemen hastaneye kaldırılılıyor..


Diğer yandan Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Amara köyünde 17 yaşındaki filistinli genç arkadaşlarıyla evden okula giderken kimlik kontrolü yapan İsrail askerleri tarafından durduruldu. Askerler gence taşlama olayına karışıp karışıp karışmadığını sordu. Filistinli gencin, bu soruya ne cevap verdiği bilinmiyor ama İsrailli askerler arkadaşlarından ayırarak kenara çektikleri genci dövdü.
 

talha_

New member
Katılım
6 Mar 2007
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
264
Puanları
0
Konum
simeranyadan..!
Yapmadığın Bir Bu Kalmıştı Fitneci Dahlan!

23 Mart 2007 - 16:04:46


Katil Dahlan çetesi, dün gerçekleştirdiği cami saldırısının ardından bugün de saldırılarına devam ederek 4 yaşındaki bir bebeği katletti.

El Fetih lideri Dahlan’a bağlı fitneci gurubun tutuşturduğu fitne ateşi günden güne daha da şiddetleniyor. Geçtiğimiz haftalarda sıkça yaşanılan adam kaçırma, evleri ve dükkanları kundaklama, vatandaşlara yönelik saldırılar tekrardan Filistinlilerin gündemine düştü. Hamas hareketinin, fitneci gürühun temsilcileri olan el-Fetih liderlerini ve İçişleri Bakanlığını göreve davet etmesine ve el Fetih içerisindeki Filistin davasına sadık kadroların sert çıkışlarına rağmen fitneciler, şehir eşkiyalığına soyunarak sokaklarda yine terör estirmeye başladırlar.

Bugün sabah saatlerinde katil Dahlan'a bağlı fitnecilerin, Hamas mensuplarına yönelik başlattığı saldırılar sonucunda 4 yaşındaki Hasan Ebu Nida adındaki Filistinli çocuk şehid olurken, birisi şehidin ninesi olmak üzere iki bayan da yaralandı. Görgü tanıkları Dahlan milislerinin saldırıları sonrası çıkan çatışmalar sırasında çok şiddetli patlamaların duyulduğu bildirdiler.

Hasan'ın cenazesi ailesinin isteği üzerine İslami Cihad Hareketi bayrağına sarılarak kaldırıldı.

Dün akşam İçişleri Bakanı Hani el-Kavesmi’nin evinde Hamas ve el-Fetih’in önde gelen liderleri bir araya gelmiş ve fitne girişimlerinin önüne nasıl geçileceğini tartışmışlardı. Hiçbir ittifak ve ateşkesi takmayarak Filistinli kanı dökmeye alışan fitneciler bugün sabah tekrardan Filistin sokaklarını kana buladılar. Bu acı tabloya artık Filistin yabancı değil. Çünkü ne zaman Hamas ve el-Fetih silahlı gurupların caddelerden çekileceği, dükkanların yağmalanmayacağı, evlere saldırılmayacağı, araçların yakılmayacağı, Filistinlinin kanının haramlığı üzerine anlaşmaya varsa, el-Fetih lideri Dahlan'a bağlı fitneciler anlaşmanın mürekkebi kurumadan hemen anlaşmayı bozacak girişimlere imza atmışlardır.
 
Üst Alt