Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlk insanın ensest ilişki ve sakatlık mevzusu...

mehmet_16

New member
Allah Hz. Adem'i ve Havva'yı yarattığında onların çocuklarının aralarında ilişkide bulunup doğurdukları çocuklarının sakat olacağı hususu ateist forumlarda gündeme getiriliyor.
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum:
"Başlangıçta Allah ,aile içi evlilikleri serbest kılmış ve bunu yaparken de insanları birbirleriyle ilişkiye girdiklerinde ve bu akraba veya ensest olduğunda herhangi bir genetik problem oluşturmayacağı şekilde yaratmıştır.
Fakat bu tarihsel süreçte bir takım değişikliklere uğrayarak günümüzde akraba evlilikleri ve ensest ilişkiler genetik bir sorun yaratır hale gelmiş ve doğan çocuklarda bir takım zeka veya fiziki yapı bozuklukları meydana gelmiştir."

Acaba bu düşüncem yeterli veya ne kadar doğrudur?

Nurgül

New member
Ilk Insan Hz. Adem ile Hz. Havva nin her zaman ikiz cocuklari olurdu bir kiz bir erkek ikizler birbiriyle degil sonraki ikizlerin Kizi veya erkegi ile evlendirilirdi. ikiz kardesle evlenmek yasakdi. Allah ilk insanlarin Cocuklarini farkli yaratmistir SubhanAllah. yani idda ettikleri sey hic bir zaman olmamistir. Ilk Zamanda oldugu gibi simdi ve herzamanda haramdir bu. Allah herseyin en dogrusunu bilir. Cahiliz biz....

New member
mehmet kardes...senin dedigin mesela sunlan uyuyor: Kanser yada bazi baska hastaliklar ilk bastan beri yoktu benim bildigim kadariyla.... sonradan cikti... Bu ensest konusuda burdan ele alinirsa SONRADAN CIKMIS BIRSEY OLABILIR!!! Ama Nurgul kardesimizin dedigi gibiyse ozaman zaten hic ensest olmamistir!!!

Nurgul kardes sen bu bilgiyi nerden ogrendin??!? ben pek bilmiyorumda bu konuyu......

Herseyin en dogrusunu Allah bilir!

Nurgül

New member
mehmet kardes...senin dedigin mesela sunlan uyuyor: Kanser yada bazi baska hastaliklar ilk bastan beri yoktu benim bildigim kadariyla.... sonradan cikti... Bu ensest konusuda burdan ele alinirsa SONRADAN CIKMIS BIRSEY OLABILIR!!! Ama Nurgul kardesimizin dedigi gibiyse ozaman zaten hic ensest olmamistir!!!

Nurgul kardes sen bu bilgiyi nerden ogrendin??!? ben pek bilmiyorumda bu konuyu......

Herseyin en dogrusunu Allah bilir!

21 kardes ben Habil ile Kabil Animasyonfilminde anlatilan seyleri ileri düsünerek aktardim aslinda...orda ikizler olayi anlatiliyor o yönden bende sonuc olarak: süphe edilen sey olmadi demekki dedim Subhanallah. herseyin dogrusunu Allah bilir:)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah Hz. Adem'i ve Havva'yı yarattığında onların çocuklarının aralarında ilişkide bulunup doğurdukları çocuklarının sakat olacağı hususu ateist forumlarda gündeme getiriliyor.
Ben bu konuda şöyle düşünüyorum:
"Başlangıçta Allah ,aile içi evlilikleri serbest kılmış ve bunu yaparken de insanları birbirleriyle ilişkiye girdiklerinde ve bu akraba veya ensest olduğunda herhangi bir genetik problem oluşturmayacağı şekilde yaratmıştır.
Fakat bu tarihsel süreçte bir takım değişikliklere uğrayarak günümüzde akraba evlilikleri ve ensest ilişkiler genetik bir sorun yaratır hale gelmiş ve doğan çocuklarda bir takım zeka veya fiziki yapı bozuklukları meydana gelmiştir."

Acaba bu düşüncem yeterli veya ne kadar doğrudur?

birincisi ruhu beden kılan Allah. birde öüzrlü doğum akraba evliliğiyle alakalı dağil, kan uyuşmazlığındna kaynaklanır, ki buda akrabalarda çokca görüldüğünden , akraba evliliği sendromuda deniyor, ama asıl sebep kan uyuşmalığı ki Rabbim diledikten sonra hastalık diye bişey olmaz, annemi , babamı bana behşeden Allah C.C. karın bağımız aynı olanı bize kardeş yapmıştır... ama Hz. adem döneminde, insanların sayıca artışı için Rabbim ikizleri mahremi ikiz olmıyanları namahrem taktir etmiştir. ve bu taktiri insanların artışı ile başka bir emirle değiştirmiştir. yani bunda gariplik yoktur...

Üst Alt