Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçimizden geçen sözler!!!

ayyüzlü

New member
Keşke sen olsaydın!
Güneş olsaydın hayatımı ısıtan
Gece olsaydın dünyamı aydınlatan
Ömür olsaydın bana can katan

Z

zemahseri

Guest
keşke hayattaki en pişman en hüzünlü kelime olsa gerek ...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Neden böyle oluyor bilmiyorum. Çünkü tarih tekerrür mü diyorsun.? E, ya akıl, hani akıl vardı? Sabırda mı?.. Peki akıl ve sabır... Hadi akıl, akıl... Yoksa sorarsın da, ya sabır... O asıl olacak?.. Ne geliştiriyor bu sabrı acaba... Tarihinin tekerrürüden akıl ile yol bulduk da, sabra çare bulun. Akıl onada çare bulur diyorsun. E ya aklı az sa?.. O zaman nasıl olacak. Akıl verenin de aklı yetmiyorsa. Boşver, karala gitsin bu yazıyı, ben de bir şey anlamadım...

mhmt

New member
İçimden geçen düşünceleri yakalayamıyorum desem ne dersin yelken kardeşim:)

selametle..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Rabbim isterse, sular büklüm büklüm burulur

elalenin_sular_kayalara_sanki_gelin_etei_giydirmi_gibi.jpg

islamcigenc01

New member
'Aklın varsa söyleme sırrını dostuna;dostununda dostu vardır,söyler dostuna' Allah'a Emanet...

exelans

New member
bir yolculuktur aslında hayat..düşüncenin değişik duraklarından geçip değişik istasyonlarına uğradığımız..kimi istasyonlarda kısa kiminde uzun kaldığımız bi yolculuk..bilirsiniz istasyonları..istasyon istasyon gezmekten başka amacı olmayan yolcu trenlerinide..bazılarında yolcu azdır ve orda herkez kendine göre bi yalnızlık duygusu yaşamaktadır..kimi istasyonlar ise boğucu bir kalabalık tarafından istila edilmiştir adeta..ıssızlığa yenik düşmüş istasyonlarda nasıl insanı bi tür karamsarlık tehdit edebilirse,yoğun kalabalığın istilası altındaki istasyonlarda da insanı bi tür ezilme,kaybolma ve yolunu şaşırma korkusu tehdit altına alabilir..bu anlamda kendimize güvenimiz varmı,yok mu...kendi içinde ve dışında dengeli olmaya önem veren ve dikkat eden insanların,kendi kendilerine en çok soracakları bi soru olarak düşünüyorum bunu..hayat,insan ve istasyon...düşünmeye değmezmi..belki insanı izah edebilecek en önemli analojilerden biridir bence..hayat her bakımdan bi istasyon deyilmidir gerçekte..insan için sadece bi istasyon deyilmidir hayat...yahut insan hayatı çeşitli istasyonlarla dolu garip bir dünya deyilmi..her birimizin önünde,geçmek zorunda olduğumuz sayısız istasyon duruyor ve seyir defterimizin icabına göre zamanı geldikçe bir bir geçip gidiyoruz istasyonlarımızdan..bizi ötelere götüren bu katardan hangi istasyonda ineceğimizi bilemeden gidiyoruz..önümüzde erişilmez bir ufuk...gidiyor,gidiyoruz..
exelans..

yelken06500

New member
yakalayamazsakta düşünceleri bir anlık dondurmalıyız , orda kalmalıyız yarın güzel olmak için...daha hızlı koşmak içindir nefeslenmek ,gözleri kapatmalıyız bazen daha ileriyi görmek için...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
O denli derin ve girift ifadeler ile hemhal olup, hisselendiğini söyleyen zat, iki satır lafı anlayamıyor ise, e artık insaf, insaf, insaf..

yelken06500

New member
her zor kararın arefesinde bir önce ki yanılgılarım gelir aklıma...acaba bu defa vereceğim karar yine onlara mı benzeyecek diye...oysa neyin doğru neyin yanlış olduğu o kadar sır ve de şaşırtıcı ki !!!ALLAH(CC) ım bana güzel ve doğru geleni hakkımda hayırlı kıl duasını zikretmekten kendimi alamıyorum...ne güzel dua hatta dua etmek kadar güzel dua!!!

yelken06500

New member
Sevgi yalnız belli bir insana bağlılık değildir; bir tutumdur; kişinin yalnız bir sevgi nesnesine değil, bütünüyle dünyaya bağlılığını gösteren bir kişilik yapısıdır. Kişi yalnız bir tek insanı seviyor, başka her şeye karşı ilgisiz kalıyorsa, sevgisi sevgi değil, birlikte -yaşamaya bağlılık ya da yaygınlaştırılmış bir bencilliktir.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yaşananlar ve hak, hukuk, adalet kavramları düşünülünce insan ister istemez kin ve nefret doluyor. Kendi aklınızla akletdiklerinizi ve hükümlerinizi yine kendi gözünüzle görmek ve yaşamak istiyorsunuz. Göremeyip, yaşayamayınca da hak, hukuk, adalet kavramları kafanızda karmakarışık oluyor. Ama niysan ile malül akılların atladığı nice nice hadiseler ve haklar hiç hesaba katılmaz. Allah (cc) muhakkak ki Adili mutlak tır.

radikal

New member
Hayat; bir çember misali. Dönüyor, dönüyor tekrar başladığın noktaya geliyorsun. Tuhaf olan başlangıç noktası bir öncekinden farklı.

"hayat; acı değil mi abi ?" dedi bir sevdiğim. Hayır birtanem, hayır kardeşim. Hayat acı değil, acılaştıran benim çünkü. Eğer ben hayatı olduğu gibi kabullenirsem tadını alacağım. Ama acılığımı ona bulaştırıyorum ve sanıyorum ki hayat da acı!

Hey garson! servis yap, çek ordan bi istiğfar tatlısı!

Duble olsun ama!...

radikal

New member
Geçen gün, evlendiğim gün nikahım kıyılırken ki çekilen videoyu seyrettim. Görüntüde ben varım, müstakbel eşimin ağabeyi, benim ağabeyim, babam, eniştem ve nikahımı kıyan imam. Diğer misafirler alt katta velime yemeğinde sohbet, muhabbet...

Eşim, beni seyrediyor videoda. Hayrdır diyor, çok düşünceli görünüyordun o gün! Bak videoda da aynen öyle görünüyorsun. Sanki mutsuz gibi, sanki mecburiyet içerisindeymiş gibi, sanki bir emr'i yerine getiriyor da; hadi ama çabuk bitsin şu nikah merasimi der gibi...

Kendime baktım, ne düşündüğümü hatırladım: "Allahım" diyordum o an. "Allahım, ben ki, acz, ben ki biçare, ben ki günahkar. Bütün bu lutfunu hakedecek bir ameli bulunmayan amelsiz! benim ile şuan nikahı kıyılan yetim eşimin hatırına beni affet ve O'nun hatırına, bu kıyılan nikahın hatırına helal rızk ile huzur ver kuracağımız yuvaya"

Ama bunu sadece ben söylüyor ve ben duyuyordum. Bir de O ( celle celaluhu)!

Demek ki, kulun videosu dışarıdaki kişileri ve elbiselerin son şeklini gösterebiliyor. Oysa, bir başka video da; içimden geçen sözlerin naklen yayını devam ediyordu!

"Gülümseyin! melekler fotoğrafınızı çekiyor!" ( Saygılar ve dualar ile selam sana sevgili Abdirabbih)

mhmt

New member
Yelken kardeşim, ben hala içimden geçenleri yakalayamıyorum. Ne yapmak lazım ? :)

selametle..

Üst Alt