Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçimizden geçen sözler!!!

yelken06500

New member
kendimize ait olan ya da kendimizi içerisinde hissetiklerimizi yazalım...

Ve gece, hapishane, evler.. yeni doğanlar, yeni ölenler.. boğazda düğümlenmiş hıçkırıklar, genizden çıkan gülme sesleri, böğürtülü kahkahalar.. mahcup tebessümler.. o şimşek görüntüsünün içinde yitip giden canlar, canlılık işaretleri…

Ben nereye gidiyorum diye soruyorsun. Bir köprünün üstünde evrene baktığını unutuyorsun...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Neler neler var, neler neler yaşanıyor değil mi...

Aynı anda, aynı yerlerde...

Aynı anda, aynı şehirde...

Aynı anda, tüm Dünyada...

Uzaktan bir şehre bakıp, aynı anda nelerin yaşandığını düşünmek, hissetmek, anlamak...

Akla ziyan bir kudret, akla ziyan bir senaryo, akla ziyan bir hikmet...

La havle vela kuvvete illa billahil Aliyyül Azim...

mhmt

New member
Bu konu bi makaleyi haketti yelken kardeşim.
:)

selametle..

T

Tanyeri

Guest
Ne çok isterdim içimden geçenleri yazabilmeyi..
Ama bazen yazmamak, daha hayırlı oluyor yazmaktan..

Yinede güzel konu, Allah razı olsun..

yelken06500

New member
sabahları tabır kıtaplarının yapraklarına sıgınan kadınlar ,ruyalarında gelecegın ısaretlerını ararken ,aslında bızzat kendılerının bır hayat ısaretıne dönustuklerını fark etmezler ,tabırlerden cıkamayan kadınlar bıze,gelecek perdemızı akılla yırtamayacagımızıiınsanın kendı gelecegı karsısında nasılda yalnız ve caresız kaldıgını ,butun yasadıklarımızın bıryerlerde kayıt altına alındıgını ısaret ederler.
bır de
ruya gıbı bır hayatı olmayanların pek cogunun,ruyalarından baska bır hayatlarının olmadıgını...

New member
Neden su degerli vaktimi dolduramiyorum? Neden bosa geciriyorum........ Iste icimden gecen en buyuk konu bu!!!
Ve bir insanin ic dunyasinin ne kadar garip oldugunu + Baska insanin icinden gecenleri insan gozuyle gorunmemesinin acayipligi........Allah in akla fikre sigmayacak kadar buyuk olup her insanin ve yaratilan herseyin icinden geceni ve her hareketini bilmesi!!!!!!! Biz insanlarin aslinda nekadar haylaz:) yaramaz:) ve gunahkar oldugu....

Su anda icimden gecenler bunlar...

Guzel konu aclimis... Allah razi olsun!

mhmt

New member
içimden ne geiyor ki şuan buraya yazıyım. diye düşünmekte aslında içimizden geçendir değil mi? Bu yüzden aslında sorun yok. Ne düşünüyorsan bulunduğun ruh halini yansıt demek yani bu. Biraz daha kelimelerden ziyade geniş anlatımlar olsun. Mesela canım sıkkın diyip bırakmak yerine yanına nedenlerinide hatta varsa düşündüğün tedavi yönetminide yazarsın.

Günlük tutmakta bunun gibidir. İçini dökersin o zaman rahatlarsın. Günlüğü forumdaki gibi umumi şekilde değil tabi hususi şekilde yazdığın için kelimelerde de seçmece yapmayabilirsin:)

Herkesin derdi var, sürekli dert dert..İnsan bu kezde düşünüyoru. Yahu sürekli dertlerden bahsettiğimiz için mi acaba ruh halimiz hep kötü. Belkide şükretsek ve bulunğumuzu durumu beğensek ruh halimizde güller açacak.

Zaten hep aynıdır değilmi.. İnsanın kendine yaptığını kimse yapmaz. Ne sorun varsa aslında temeli bizdendir. Toplumlar içinde böyle. Ne sıkıntısı var bu ülkenin? Sıkıntının temelide çoğunluğun yanlışındandır. Hayırlısı diyip noktalıyoruz yine. Çünkü beyin her zaman olayları çözemez. O zamanda oluruna bırakırız. En güzel oluruda Allah'a havaledir.

selametle..

yelken06500

New member
o kadar büyük kalabalıkların provokatörler tarafından kullanılması hayret uyandırmıyor.garip olan bu olayları hayretler içerisindeymiş gibi izleyenler!!!

beyaztaş

yelken06500

New member
Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!
Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?
"Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

mehmet akif ersoy

yelken06500

New member
Kalleş, tuzakçıdan daha alçak biridir. Avcı tuzakçı değildir. Tuzak hazırlayarak veya pusu kurarak avlanan biri, aslında avlanmıyor; fakat hile yapıyordur.r.ö

Z

Zippo

Guest
ben içinden geçenleri genel olarak tanımlamak istediğim zaman kendi içsesi yakarışı veya duayı algılarım ama..konunun muhatabı dış ses olarak yanıtladığı için sanırım ben yanlış anladım..

yelken06500

New member
Merhamet veya acımak, bir yazarımızın ifade ettiği gibi, başkasının iyiliğini istemek demektir. Başkasının iyiliğini istemek, insanın yaratılışında mevcut olan bir yönsemedir. İnsan, çoğunca, başkalarına iyilik etme yönsemesiyle dünyaya gelir. Bazı insanlarda acıma duygusu yoktur. Suç işleyen insanlar, genelde acıma veya merhamet duygusundan yoksun olanların arasından çıkar.r.ö

Z

Zippo

Guest
problemsiz gibi görünen nihayidir...darp vardır kast vardır akılla beden arası yarım kalmış uykudur .

yelken06500

New member
hayattan pay beklemek don kişotların işi biz payımızıdan hayat biçmeye gönül verdik!!!

Üst Alt