Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçimizden geçen sözler!!!

hilal

New member
Hiç ölmeyecek gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi de ahiret için çalış.

asikkulun

New member
insanlar ne tuhaflar önce kardeş sonra düşman kesilirler..anlayamıyorum bu dünyadakilerii.dost arkadaş oluorlar..bazende düşmandan beter oluyorlar..ilginç...

yelken06500

New member
Kendimi övüyorum, kendimi anlatıyorum,
Bende olanlar sizde de olacak,
Çünkü bendeki her atom benim olduğu kadar sizindir de.
Sere serpe ruhumu çağırıyorum,
Eğilip koyveriyorum kendimi yeşeren yaz çimenini gözleyerek

Z

Zippo

Guest
Bir gün gelir dünyada bir tek kelime bile göremezsin ki işe yarasın...

O laflar boşların boşunu doldurmak için söylediği kelamlardır.

İşte o gün her kelam boşadır,

iyiye konuşan da artık boşa konuşur...

yelken06500

New member
o günün muhasebesine dair anlam ve manaların inşaası ve tebellüğü en alt ile en üst arasına mevkii edinmişlerin fikir hayatlarına ince nüfüzlarda mecburdur...zira HİKMETULLAH nasip eksenlidir...

asikkulun

New member
ayağında toz olurum.
Yürüdüğün yol olurum..
Sen iste Efendim.
Ömür boyu kölen olurum.

yolcu

New member
Herşeyin farkında olmayabiliriz ama bir şeyin farkında olursak herşey bize kndini anlatır Allah, Allah ın farkında olursak hayatımız anlam kazanır, yoksa Allahı düsünmeyen zihinlerin mutlu olabilecegini mi düşünüyorsunuz?

yelken06500

New member
dün bilmiyordum!neden? diyordum...bugün biliyorum ve sabrediyorum...
dün ile bugün arsındaki fark ne mi?
dün arıyordum,bugün buldum.sorunun cevapsız olmadığı değil cevaba sorunsuz ulaşılamayacağını anladım!

mhmt

New member
Canım dondurma istiyor. Eski dostları görmek istiyor. Aynı şehirde görüşememek ve farklı ülkelerde görüşmek fırsatının tuhaflığını anlamak istiyor.:) Neler neler. Bitmiyor bu istekler.

selametle..

yelken06500

New member
evet ortada bir dava ve onun devam eden soruşturma aşaması mevcut.bir mevcut daha var olayı sulandıranlar -bulandıranlar,limon sıkanlar -tuz biber ekenler.ama en büyük feraset örneğini yine milletim canlarım gösteriyor.havayı kokluyor ve menfaatini kolluyor.

bbserttaş

Saadet

New member
İnsanların hayattan tat alabilmesi için belli bir yetişkinliğe olgunluğa ulaşılması gerekiyor sanırım diye düşünüyorum. Eskiden tatil olunca çok sıkılırdım. Ne yapacağımı bilemezdim. Şimdilerde keyif almaya çalışıyorum. Aksi halde hayat hep başka bişeylerin isteğiyle geçiyor. Çocuk olunca insan büyümek istiyor. Kendi başına kararlar alabilmek istiyor. Büyüyünce çocuklara bakıp vay be dert yok tasa yok ne güzel hayat diyor. Okul oluyor, projeler oluyor, sınavlar herşey üstüste geliyor. Keşke tatil olsa da rahat bir nefes alsam deniliyor. Sonra tatil geliyor, boşluktan insan bunalıma giriyor. Kolay değil tabi. Gönüller zikirle huzur bulurmuş. Bol bol zikrediyorum, kafama hiçbirşeyi takmamaya çalışıyorum bu günlerde. Allah adını dilimizden, sevgisini gönlümüzden düşürmesin. Amin...

radikal

New member
Efkarım var bugün. Bu efkara sebeb ne ? bilmiyorum. Belki bir çok şey.

Akşam haberlerinde; yahudi köpeklerin bir filistinli genci elleri ve ayakları ve gözleri bağlı haldeyken ayağına makinalı tüfekle ateş ettiklerine dair bir haber seyrettim. Ehud barak dahi kınamış ! midem bulandı. Bir köpek, eniğini nasıl kınar ve dünyanın da buna inanmasını bekler, anlayamadım.

Eto'o Fener'e gelmeyecekmiş. Biz de çok hevesleyiz sanki kendisine. Guiza sana da beş çeker nasıl olsa.

Ergenekon kapsamında, ifademe başvurulup vurulmayacağını dahi bilememenin sancısını duyuyorum beynimde. Cumhuriyete bomba atanlar ile ergenekoncular aynı kişiymiş. Demekki yaramaz adamlarmış. Yararlı olsalardı gazeteyi ehud barak gibi kınamaları gerekirdi, daha çok ses getiriyor çünkü...

Türkiye tatil cennetiymiş. Haberlerde duydum. Spiker hanım kardeşim bayan olduğu için diyemedi. O dahi utandı belki. Türkiyenin tatil konusunda ayrıca dünyanın en büyük umuma mahsus ! bir yer olduğunu söylemesini elbette beklemiyorum. Nasıl bir zihniyettir diye düşünmektense, bu zihniyetin üzerine çekilecek devasa bir sifon projesini kafamda geliştirmeye çalıştım, nafile! adapte olamıyorum.

Mardin'in bir köyünde havaya silah sıkma işini bayağı abartmış köy sakinleri. Eskiden dededen kalma çakaralmazlar yada 7.65 kırıkkale gibi tabancalar ile yapılırdı bu iş. Haberlerde baktım da adamlar biksi, kaleş, m16 hatta kanas ile yapmaya başlamışlar. Şarjörlü olanları neyse de; adamın biri makinalı tüfeği (m16) havaya kaldırmış, yanındaki yamağı olan kişi de şeriti taşıyor. Yok, gülecektim gülmesine de, sinirden mideme kramp girdi o an, dumur oldum.

Hepsi neyse de, en çok Eto'o sıktı canımı. Kesin cimbomlular çelmiştir kafasını.

"Kelaynak sürüleri olmuşuz da haberimiz yok", dikkat edin! neslimiz tükenmek üzere.

yelken06500

New member
Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne. "O olmazsa yaşayamam." demeyeceksin. Demeyeceksin işte. Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki. Çok sevmeyeceksin mesela, O daha az severse kırılırsın Ve zaten genellikle o daha az sever seni Senin onu sevdiğinden… Çok sevmezsen, çok acımazsın. Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem. Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini... Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin. Senin değillermiş gibi davranacaksın. Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın.

yelken06500

New member
bunların hepsinin dışında hiçbir zorlama ,koşullanma gereksinim olmadan ya da böyle bir durum zuhur etmemişken ,hiçbir telkin yokken ortaya çıkmış ve vacib-ul vücud olduğunu mümkün ül vücuda göstermişse yine bu yadsımayı yapabilirmisiniz?unutmaki sen bir sebebe bağlısın...bu halinleyken bunları söylemen biraz abesle iştigal olmaz mı?

bb.heybetlitaş

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Güneşin pırıl pırıl, meltemlerin nazlı nazlı esindiği o güzel bahar gününde; ... hem karanfiller, hem laleler, bırak onları sarı çayır çiçekleri, beyaz tomurcukları ile akasya dalları, vızır vızr arılar, serçeler, güvercinler ve kargalar, sahile nazlı nazlı vuran dalgalar... Sen öldünya, götürüp toprağa teslm ettik, hiç birisi, hiç bir tepki vermedi, bir yaprak bile düşmedi dalından...

Oysa ben dünyalar yıkıldı sanmıştım...

Üst Alt