Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayatın Amacı?

• Konbuyu başlatan aktifus
  • Başlangıç tarihi

Hayatın Amacı?

• Sınav

Kullanılan: 0 0.0%
  • Tekamül

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
A

aktifus

Guest
Sizce Allah dünyayı kendi yarattığı insanları sınava tabi tutmak için mi yarattı yoksa dünya/hayat tekamül aracımı?

T

teslimolan

Guest
Sinav kendi söylüyor Allah kendi söyledigine ters düsmez. Ben hala senin ne demek istediginide anlamis degilim neyi temsil ediyorsun sen ?

unzurna

New member
Dünya hayatında denemenin olması tekamül edebilmemiz içindir. Allah'ı anlamak, bilmek ve ibadet etmemiz için araç. Kesinlikle deneme tekamül için. Yani rahmet bize. İyiliğimiz, kulluğumuz için gerekli.

müttaki

New member
zariyat:56 -diyanet-Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

mülk suresi:2 -elmalılı-O ki ölümü ve dirimi kadir edip yarattı, sizi imtihana çekip şunu bildirmek içinki hanginiz amelce daha güzel, hem o öyle azîz öyle gafur

Allah yanıtını vermiş.sanırım tatmin edici bir yanıt

ÇAPANOÐLU

New member
Sinav kendi söylüyor Allah kendi söyledigine ters düsmez. Ben hala senin ne demek istediginide anlamis degilim neyi temsil ediyorsun sen ?

sevgili teslimolan kardeşim,
bizim fikirlerimize tahammül edilmediğinde kızıyoruz haklı olarak, bizde herkesin fikirlerine tahammül etmek zorundayız, islamın tanıdığı yüce fikir hürriyeti bize bunu emreder..
burada isteyen herkes fikrini serdedecek, tartışılacak ve konuşulacak, ne olur birilerini sorgulamadan, tahammül edelim.
şimdiden teşekkürler

unzurna

New member
sevgili teslimolan kardeşim,
bizim fikirlerimize tahammül edilmediğinde kızıyoruz haklı olarak, bizde herkesin fikirlerine tahammül etmek zorundayız, islamın tanıdığı yüce fikir hürriyeti bize bunu emreder..
burada isteyen herkes fikrini serdedecek, tartışılacak ve konuşulacak, ne olur birilerini sorgulamadan, tahammül edelim.
şimdiden teşekkürler

Çok çok haklısın kardeşim. Allah yolunu açık etsin.
Benimde dün öğrendiğim bu oldu.

muhammet

New member
bizim aklımızın bir sınırı vardır muhakkak ki ALLAH c.c. yarattığının hikmetine bizim aklımız ermez biz sadece bizim için hayırlı olmasını dileriz.eğer insanlar anlıyabilseydi herkes cennete girerdi.

Delikanlý

New member
Hayatın amacı: Yüce Allah(c.c)in sınavıdır...

nicksizadam

New member
Bence hayatın amacı sorgulanmaktan ziyade yaşanmalıdır.Yani tek bir amaç etrafında bir çemberin oluşturulması oldukça makuldur.

cah

New member
Başlangıcı olmayan yüce Allah neyi bilmiyorda sonucu öğrenmek için sınav yapıyor?

zariyat:56 Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Orada ki ancak, birtek bana anlamında olsa?

Bu hayat şahitlik alemidir, Allah hayatı elest aleminde sözüne şahitlik etsin diye yarattı, buna şahitlik etmeyenler ise kendi hainliklerine şahitlik edecekler...

Asya

New member
benim hayatımın amacı öte dünyayı kazanmaktır.

enes38

New member
biz insanları ve cinleri ancak bana kulluk(ibadet) etsiner diye yarattım demiş ama bu dünyada şeytana karşı bir savaş içinde olduğumuzu ve iyilik yapmamız gerektiğinide söylemiş senin sorduğun soruya verebilecek cevabım yok.daha doğrusu sorduğun soru bu kadar basit cevaplarla cevaplanacak bir soru değil bence

Üst Alt