Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hangi Kitap

• Konbuyu başlatan Esra Uzun
  • Başlangıç tarihi

Hangi Kitap

• Canan

Kullanılan: 0 0.0%
  • Düzceli Mehmet

• Aysel

• Kendini Arayan Adam

• Kendini Arayan Kadin

• Sevda

• Emre

• Selim ile Hande

• Kullanılan toplam oy
    0

Askin_Bedeli

New member
~~ DÜZCELI MEHMET ~~

~~ AYSEL ~~

~~ SEVDA ~~

HALIT ERTUGURLUN BU ÜC KITABINI OKUDUM SIMDIYE KADAR VE BENCE HEPSI DE BIRBIRINDEN GÜZEL... KARAR VEREMECEM YANI :confused:

ELZeM

New member
Aşkın bedeli arkadaşımız gibi bende Sevda-Canan_Kendini Arayan adam ve Ayseli okudum ve hepsi birbirinden güzel..

TiKky

New member
Bence Aysel derim Tebliğ amaçlıda verilmesini tavsiye ediyorum ....

nefi

New member
Halit Ertugrul un bütün kitapları güsel ama ben en cok Düzceli Mehmet i begendim...

BAHAR

New member
ankette sadece birini secemem hemen hemen hepsini okudum ve cok güzeller

nur44

New member
Düzceli Mehmet kitabı benide çok etkiledi..
hele said nursi hz.'lerinin kendisini rüyasında peygamber efendimizle tanıştırması kısmı.. bu kitabı bende tavsiye ederim ..

abi

New member
Kendini Arayan Adam ilk okuduğum ve en beğendiğim

the okuz

New member
herkes çok beğendiğini ifade etmiş yalnız ben hiç beğenmedim çünkü kitaplarında risale-i nur'dan 10 tane alıntı yapmışsa Kur'an'dan sadece 1 alıntı yapmış...Kur'an bu kadar değersizleştirilemez!!!

erbatan

New member
çocuk romanları...peeeehhhh.ben bunları birinci sınıfta okuyordum...;)

göklerden mahzene
qolop4444

Aysegul

New member
erbatan' Alıntı:
çocuk romanları...peeeehhhh.ben bunları birinci sınıfta okuyordum...;)

göklerden mahzene
qolop4444

seçtiğimiz kelimelere biraz daha dikkat edelim...

Düzceli Mehmet gerçekten güzel tavsiye ederim

S

seha

Guest
phpcooker demiş ki;
Neden acaba yolunda gittiğimiz üstad kadar kararlı ve cesur olamıyoruz...

Onun kadar cesur olunmaz. Onun gibi cesur olunur.
Selam ve dua ile..

S

seha

Guest
Risale-i Nur'da; Allah, Rab, İlah, Rahman, Rahim ve Ehad kelimeleri 9772 kez geçmektedir. Kur'an, Kelamullah, Furkan-ı Hakim toplam 2672 kez geçmektedir.
Peygamberimize hitapları muhtelif olduğu için sayı verilemez, ama sırf Muhammed(s.a.v) lafzı 670 kez geçmektedir.

Ayrıca Risaleler Allah'ın 307 isminin manasını izah ve ıspat etmektedir.
haşir:238
Namaz:364
İslam: 1659
Kur'an ayeti manasında Ayet:3607 kez geçer.

Yani; bu kitaplarda hep Risale-i Nur'dan bahsetmiş ve Kur'an'dan az bahsetmiş deniyorsa. Demek ki ;orda bahsedilen Risaleler, kitapların müellifine bedel gerekli miktarda Kur'an'dan bahsetmiş demektir.

erbatan

New member
Aysegul' Alıntı:
seçtiğimiz kelimelere biraz daha dikkat edelim...

Düzceli Mehmet gerçekten güzel tavsiye ederim
kusura bakmayın aysegül hanım...bir iğneleme yapmadığımı düşünüyorum çünkü bu romanlarn tek bir öykü biçimi wrdır oda şudur...

kötü bir adam wardır sonra başından olaylar geçer sonunda müslüman olur.rüyasında PEYGAMBERİMİZİN arkasında said nursi hazretlerini görür felan filan...bu kadar...:) yoksa siz nurcuların kitaplarına haşaa:)o ) bir şey demem...beni yanlış anlamayın...çünkü ben milli görüşçüyüm...milli goruşçü olan emine şenlikoğlunun kitaplarıda ismi roman olup içeriği 1. sınıf öğrencisinin okuduğu hikayelerden olan kitapları olduğunuda söylüyorum..LÜTFEN HAKka HAK.BATILa BATIL!!!:)

göklerden mahzene
qolop4444

Aysegul

New member
erbatan' Alıntı:
kusura bakmayın aysegül hanım...bir iğneleme yapmadığımı düşünüyorum çünkü bu romanlarn tek bir öykü biçimi wrdır oda şudur...

kötü bir adam wardır sonra başından olaylar geçer sonunda müslüman olur.rüyasında PEYGAMBERİMİZİN arkasında said nursi hazretlerini görür felan filan...bu kadar...:) yoksa siz nurcuların kitaplarına haşaa:)o ) bir şey demem...beni yanlış anlamayın...çünkü ben milli görüşçüyüm...milli goruşçü olan emine şenlikoğlunun kitaplarıda ismi roman olup içeriği 1. sınıf öğrencisinin okuduğu hikayelerden olan kitapları olduğunuda söylüyorum..LÜTFEN HAKka HAK.BATILa BATIL!!!:)

göklerden mahzene
qolop4444

O sizin kendi fikrinizdir...Ama burda anket yapan bir insana karşı saygısızlık yapmak hoş bir şey değil...Sizde bir anket açsanız başkası dalgaya alsa aynı şekilde tepki veririm...Tabiki fikirlerinizi söyleyin...Ama bunuda dalgaya alarak yapmazsak...Bu forumdaki saygısızlığı aza indirgemiş oluruz...Umarım ifade edebildim

imran268

New member
erbatan' Alıntı:

göklerden mahzene
qolop4444

evet. ben pek okuduğumu söyleyemme. ama kjitaplarının çok iyi olduğunu da söyleyemme. bu konuda erbatan a destek veriyorum. kitaplarında çok klasik ve bayat şleylere dayanıyor. yaratıcılık yoık. herşey monoton yürüyor. yani okunduğunda sonucu biliyorsun . açıokçası ben pek sevmedim. ve çocuk hikayeleri tabiride doğru bence.siz ne dersiniz bilmem.

kalın sağlıcakla 268

erbatan

New member
Aysegul' Alıntı:
O sizin kendi fikrinizdir...Ama burda anket yapan bir insana karşı saygısızlık yapmak hoş bir şey değil...Sizde bir anket açsanız başkası dalgaya alsa aynı şekilde tepki veririm...Tabiki fikirlerinizi söyleyin...Ama bunuda dalgaya alarak yapmazsak...Bu forumdaki saygısızlığı aza indirgemiş oluruz...Umarım ifade edebildim
anlamak meselesi...:(

erbatan

New member
imran268' Alıntı:
evet. ben pek okuduğumu söyleyemme. ama kjitaplarının çok iyi olduğunu da söyleyemme. bu konuda erbatan a destek veriyorum. kitaplarında çok klasik ve bayat şleylere dayanıyor. yaratıcılık yoık. herşey monoton yürüyor. yani okunduğunda sonucu biliyorsun . açıokçası ben pek sevmedim. ve çocuk hikayeleri tabiride doğru bence.siz ne dersiniz bilmem.

kalın sağlıcakla 268
ben küçükken 1. sınıftayken hepsini sewerek okumuştum..:) :) :)

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Bugun Olusturulmus Bir Emek Varsa Ve O Emek Icinde Cok Güzel Islami Anlatiyorsa Ve Ondan Daha Iyi Anlatamadigin Sürece Susmak En Iyisidir Cünkü;
Sus Yada Susmaktan Daha Degerli Seyler Söyle Dimi Ama

Üst Alt