Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hangi Birlik İçinde Olmalıyız?

Hangi Birlik İçinde Olmalıyız?

• Türk Birliği

Kullanılan: 0 0.0%
  • İslam ülkeleri birliği

• Avrupa Birliği

• Akdeniz ülkeleri Birliği

• Hiç bir yere üye olmasın

• Kullanılan toplam oy
    0

rusen_alp

New member
Ben Türk Birliği diyorum, çünkü ortay paydalar ne kadar çok fazla olursa o birlik o kadar sağlam olur

nicksizadam

New member
Bir birliğin içerisinde olmak o birliğe tüm ruhunu vermek anlamında kullanılmak isteniyorsa hiçbir birliğin içerisinde yer almamak en makulüdür.Ancak şu anda Türkiye'nin anketlerde seçenek kısmını dolduran birliklerden Avrupa Birliği olan seçeneğinin tercih edilmesi kanaatimce en doğru olanıdır.Ancak belirttiğim gibi bazı özgü niteliklerden ödün verilmemesi suretiyle birliğe dahil olması şartıyla bu birlik gerçekleştirilmelidir.

rusen_alp

New member
şu anki konjektürel denge avrupa birliğinden yana ama bu boş bir hayalden öte bir şey değil

Mücahid

New member
Biz müslimleri felaha götürecek yol islam olduğuna göre,islam birliğinde olmalı.sağlıcakla

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Osmanlı birliği kurulmalı bence eskiden olduğu gibi...
tablo08.jpg

h07.jpg

rusen_alp

New member
Osmanlı birliği kurulmalı bence eskiden olduğu gibi...
]

Osmanlı büyük bir devletti ve gerçekten ceddimiz büyük işler başardı, onların itibarı sayesinde hindistan, afganistan ve pakistandaki müslümanlar kurtuluş savasında bize maddi olarak destek verdiler, yine ne zaman bir yere nato bünyesinde bir asker göndersek bosnada , kosovada olduğu gibi bize evlatları gibi davranıyorlar, yine şu saatlerde fenerbahçe suriyede bir dostluk maçı yapıyor, aynı şekilde fenerbahçemize büyük bir ilgi ve sevgi var, tüm bunlar gösteriyorki , gerçekten Osmanlı'nın hatıraları hala insanların yüreklerinde güzel bir yerde, bu nedenle Osmanlı demek bambaşka bir şey, ne mutlu ki Osmanlı torunuyuz, yaklaşımınız zekice ,çünkü eğer Osmanlı birliği kurulursa hem avrupa birliği, hem Türk Birliği, hem de islam birliği büyük ölçüde kurulmuş olacak

New member
hicbiryere uye olmasin...

ISLAM ulkelerini sececektim once, ama Iran/Irak/Suudiler felan...bir bakin onlarda parayla kafayi yemisler!!!!

Ama eskiden oldugu gibi bir saf ISLAM birligi kurulursa KIM EVET DEMEZKI ona ?!!!?;)

slm ve dua ile

rusen_alp

New member
anketimize teşrif etmenizi bekliyoruz,keza kardeşlerimizin ne düşündüğü çok önemlidir...

yýldýz

New member
Osmanlı birliği tek çözüm.
Dünya yorumlarına bakın,
Dünya osmanlıya muhtaç,
dünya osmanlıyı özlüyor...
bende özlüyorum...

Önemli bir konu var üstad, şu anda nüfus fazla. Bu nedenle o dediğiniz biraz zor olabilir. Epey bir insanı bu durum için eğitmek gerek veya insanlara osmanlıyı tanıtım onların içinde bir istek uyandırmak gerek sanırım.

yýldýz

New member
NİSA SURESİ
58- Şüphesiz Allah, size emanetleri ehline teslim etmenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Bununla Allah, size ne güzel öğüt veriyor!.. Doğrusu Allah, işitendir, görendir.

Bu ayete göre hüküm önemli. Bunu yapabilmek içinde emir altındaki kişilerin emirlere uyan kişiler olması gerekiyor. Yani iş yönetici ile bitmiyor. Tabi ki halkında katılımı gerek. :) size katılıyorum.

mhmt

New member
D-8 güçlendirilmeli............

son msj olsun:)

selametle..hayırlı geceler....

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Önemli bir konu var üstad, şu anda nüfus fazla. Bu nedenle o dediğiniz biraz zor olabilir. Epey bir insanı bu durum için eğitmek gerek veya insanlara osmanlıyı tanıtım onların içinde bir istek uyandırmak gerek sanırım.

bizde karınca milsali, belki yaptığımız çok büyük birşey değil ama çevremizdekilere gerçek terihi anlatıyoruz hamdolsun anlattığımzı kimse artık osmanlıya düşman değil aksine şimdi onu özler oldu.. herkes çevresini temzilese ortalık güllük gülistan olur. imkansız yok sadece azim var. sayımız az ama azimle ve istikrarlı çalışırsak olmıcak iş yok.. herkes çevresini tezmilesin... değilmi üstad?

rusen_alp

New member
Ezeber edebilirsiniz;

Eski hal muhal ya yeni hal ya izmihlal
Said Nursi- Münazarat

Özlemine tabiki saygı duyuyorum.Ama Osmanlı bitmiştir artık, o özlem peşinde koşanlar beyhude bir işle meşgul.

Osmanlı'nın yıkıldığı doğrudur, ama şu anda tüm islam aleminin Osmanlı gibi bir hamiye ihtiyaç duyduğunu, tüm inananların buna hayır diyemeyeceğini ve yine islam alemini sahiplenecek yeni bir oluşuma da gereksinimi olduğunu unutmamak gerek,

mhmt

New member
Ezeber edebilirsiniz;

Eski hal muhal ya yeni hal ya izmihlal
Said Nursi- Münazarat

Özlemine tabiki saygı duyuyorum.Ama Osmanlı bitmiştir artık, o özlem peşinde koşanlar beyhude bir işle meşgul.
Seyfullah kardeş hani yanan bir çadır örneği vardır. Yanar kül olur dumanı savrulur. İşte onun külleri ile yeni çadır yapmak arzusu edebilirsin ,ama ciddi ciddi bu iş düşünmek makul olmuyor.

Üstadın "Osmanlı Avrupa Devletine gebe" sözünü çok iyi anlamak lazım. O söz yapmamız gereken için en makul rehberdir.

Bize Cumhuriyet nimeti gelmiş, onu inkişafa çalışmak ve onun inkişafını özlemek lazım

Muhabbetle

:):) osmanlının yönetim şekline değil.. yönetmedine hak ve adaleti gözetmesine binaen...... osmanıya özlem var;) yani mesel saltanat ve cumhuriyet yönetim şekilleri karşılaştırılmaı messelsei değil.. (inan ben öle anladım seyfullahın yazdıklarından)

selametle..

Üst Alt