Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

hilal

New member
Allah’ım,

Hz. Muhammed ve aline salat eyle ve kalplerimizin gizli niyetlerini, uzuvlarımızın hareketlerini, gözlerimizin işaretlerini ve dillerimizin konuştuğu sözleri sevabını gerektiren şeylerle ilgili kıl ki, mükafatını hakkedecek bir iyiliği kaçırmayalım; cezalandırmanı gerektirecek bir kötülüğü de işlemeyelim.

Amin... Amin... Amin...

samanyolu

New member
Allah'ım bizi her türlü beladan,her türlü kazadan ve her çeşit hastalıktan afiyette kıl.

ebiha

New member
amin allah razı olsun
varlığının kaç bahara bedel olduğunu bilmeyenler , yokluğunun ızdırabını nasıl duysunlar efendim

ayyüzlü

New member
Allâh'ım, Sen sözümü duyarsın, yerimi görürsün, gizlimi ve açığımı bilirsin,

hiçbir işim senden gizli kalmaz. Ben, yardım ve kurtuluş dileyen,

huzurunda korkudan titreyerek günahlarını itiraf eden zavallı bir yoksulum.

Bir zavallı kulun olarak Sana yalvarıyor, boynu bükük bir âciz olarak sana iltica ediyor,

huzurunda zilletle eğilmiş bir biçare olarak Sana duâ ediyorum.

Duâmı kabul eyle…

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

ayyüzlü

New member
Rabbim binbir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, sanadir tüm ...ayetim, sanadir sarilisim, sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri, kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi, önünde diz cökecegimiz, ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz, yolunda canimizi verecegimiz, gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Eger sevgini yüregimizden alirsan, biz kaybedenlerden oluruz, ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz, bize aci, bize merhamet et , bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz, su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden, senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz, adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret, bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus, kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.
Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!

Bizi teslim etme, bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz, bugün kaniyorsa yaralarimiz, bükükse halen boynumuz, biliyoruz ki senden geldi, narinada nurunada kucak aciyor ,riza gösteriyoruz.

Ilahi darilma, yeterki sen bize darilma, yeterki sen bizi unutma, düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz, hor görülsek, iskence görsekte, sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...

Amin...

Dostlara duacýyýz

New member
(Ey allahım ) sana sığnırız senden yardım ve aff dileriz Bizi doğru yola eriştirmeni hidayete erdimenii isteriz Sana iman eder sana tevbe ederiz sana tevekkül ederiz ve bütün hayırlarlarla seni överiz ...sana şükreder hiçbir vakit nankörlük etmeyiz..sana isyan edip inkar edeniii terk ederiz..Amin AMİN..Nekadar şükretsemde az biliyorum..ne olur allhım affet günahlarmızı şimdii ikindiii namazınııı kılmalıyım..inşallah dostdoğruu kılarım..sen işitensin görensin ya rabb

Dostlara duacýyýz

New member
Rahman ve Rahim olan allahın adıyla...Allahım Biz yalnız sana kulluk ederiz namazı yalnız senin için kılarız ancak sana secde ederiz..Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız İbadetlerimizi sevinçle yaparız Rahmetini devamını ve çoğalmasını dileriz Azabından korkarız Şühhesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır...Allahım büyük küçük ne kadar günahlarımızı ne olur Affet..sen affedicin...merhametlisin...koruu bizii allahım şeytanın şerrinden sana sığnırız..Hayırlı sabahlar!!!

samanyolu

New member
Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Amin amin amin

ayyüzlü

New member
RABBİM

Geldiğim, geleceğim, eğildiğim, ağladığım, yok olduğum, varlığında var olduğum tek kapı ,tek yol SENSİN…

Varlığınla beni var et
Dualarımı kabul eyle
Tevbelerimi kabul et

Pişman olup, tekrar pişmanlıklarını yaşamayacak kullarından eyle beni

Kapındır; gideceğim tek kapı
Sevgindir; koyacağım kalbime en güzel sevgi…
ALLAH'ım!
Kalbimin kapısının kilidi, senin ismin olsun,
SENİ SEVİYORUM demeyi ve SANA ŞÜKRETMEYİ unutturma dudaklarıma...
Elimin, dilimin, gözümün, kalbimin, düsüncelerimin kirlerini arındır Allah'ım ...
Çoğalan acılarımı sil yüreğimden
Günahlarım çok, ellerim boş geliyorum sana hergün
Ölüme yaklaşan adımlarımı senin yoluna düşür…
Sadece senin yoluna…
Sadece senin…

bekir

sadece bir kul
Yönetici
RABBİM

Geldiğim, geleceğim, eğildiğim, ağladığım, yok olduğum, varlığında var olduğum tek kapı ,tek yol SENSİN…

Varlığınla beni var et
Dualarımı kabul eyle
Tevbelerimi kabul et

Pişman olup, tekrar pişmanlıklarını yaşamayacak kullarından eyle beni

Kapındır; gideceğim tek kapı
Sevgindir; koyacağım kalbime en güzel sevgi…
ALLAH'ım!
Kalbimin kapısının kilidi, senin ismin olsun,
SENİ SEVİYORUM demeyi ve SANA ŞÜKRETMEYİ unutturma dudaklarıma...
Elimin, dilimin, gözümün, kalbimin, düsüncelerimin kirlerini arındır Allah'ım ...
Çoğalan acılarımı sil yüreğimden
Günahlarım çok, ellerim boş geliyorum sana hergün
Ölüme yaklaşan adımlarımı senin yoluna düşür…
Sadece senin yoluna…
Sadece senin…

Amin amin amin...

samanyolu

New member
Kudretin, mülkün, lutuf ve ikramların sonsuzdur. Habibin ve seçkin kullarına lütfeylediğin gibi bizlere de, Sana tam kul olmayı lütfeyle. Sana âşık, Sana meftun bir hayat yaşamayı bizlere nasip eyle.

ayyüzlü

New member
YA ERHAMÜRRAHIMİN çaresizim.Açtım ellerimi sana tüm acizligimle,derman sende,çare sende,lütüf sende yüce RAHMAN.
Ne olur boş çevirme kapından,yüregim yanıyor,kalbim aglıyor ne olur sen dualarımı kabul buyur YA LATİF.Gönlümün muradını nasip eyle ya RAHİM.
Ne olur bana merhametinle muamele et YA RAB. AMİN

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Her şeye her şeyden daha yakın ve hiçbir şey Kendisinden uzak kalıp gizlenemeyen ve el açıp yakarışa geçenlerin dualarına mutlaka icabet buyuran âlemlerin Rabbi Allah’a O’nun ilmi adedince hamd ü senâ ediyor; insanlığın medar-ı iftiharı Peygamber Efendimiz Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa’ya, O’nun pırıl pırıl ailesine, yıldızlar kadar ulvî arkadaşlarına binlerce salât ü selam gönderiyor; gönlümüzü ellerimizin arasına alıp rahmeti sonsuz Rabbimize yalvarıyoruz:

Ey Rabbimiz! Ey biricik koruyucumuz! Bizi her zaman koruyup kollamanı ve sıyanet etmeni dileniyoruz. Sen bütün mahlûkatını lütuflarınla sevindiren, özellikle de iyilik duygusuna kilitlenmiş kullarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği ve insan tasavvurunu aşan hususî iltifat ve hususî pâyelerle şereflendiren sonsuz lütuf Sahibisin!

Ey sevdiği kullarını hiç yalnız bırakmayan Mevlâmız! Sen bizim için lütufkâr namına lâyık yegâne Zatsın. Biz muhtaç kullarını riayet ve inayetinle, insî ve cinnî şeytanların asla ulaşamayacağı sıyanet kalene al.. etrafımızı muhafaza surlarınla kuşat.. düşmanlıkla oturup kalkan kötü niyetli kimselerin şerlerinden bizi muhafaza buyur, ey koruyup gözetenlerin en güzeli Rabbimiz, ey celâl ve ikram Sahibi!
Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz...

ayyüzlü

New member
Rabbim!....

Dili bağlı kalbimin:'(
Senin yolunda yürümek yaşamak ve rızana kavuşmak için yaşamaya çalışmak....
Ama bu yolda fani sevdalara, fitnelere bulaşmamak; alevden deryalarda mumdan gemi yüzdürmeye bedel oldu şu yaralı, mahzun, yorgun yüreciğime:''(
Sırtımda binlerce bıçakla son nefesimi bekler gibi bekliyorum Seni, inayetini, lütfunu, keremini, mağfiretini ve şükür iklimlerinde pervaz ettirecek hakiki ve güzel ve daimi
nimetlerini......
Şu kırık dökük halimle hepimizin adına söylettiğin bu dua kırıntılarını yine hepimizden kocamaaan bir dua olarak mükemmelen makbul buyur katında!!
Bizim eksik, kusurlu, yarım kalmış isteklerimizi Sen şanına göre bizim için güzelleştir, eksiklerini tamamla, çirkinliklerini gider, razı olduğun, çok sevdiğin beğendiğin şekle tebdil eyleyerek bize en kısa zamanda lütfeyle....

Zira SEN esmanla, sıfatınla, tecellilerinle, kereminle, cömertliğinle, merhametinle, affınla..... HERŞEYİNLE mükemmelsin:')

Dualarımızı Kainatın Şerefi Efendimiz (sav), Hz Hatice, Hz Ebu Bekir, Hz Ömer, Hz Osman, Hz Ali, Hz Ayşe , Hz Zeyd bin Harise, Hz Cüleybib, Hz Bilal-i Habeşi, Hz Mus'ab bin Umeyr, Hz Muaz bin Cebel, Hz Talha bin Ubeydullah, Hz Fatıma, Hz Zeynep, Hz Hasan ve Hüseyin, Hz Sa'd bin Ebi Vakkas, Hz Abdullah bin Ömer, Hz Abdullah ibn Selam, Hz Yusuf, Hz Yakup, Hz Musa, Hz Meryem, Hz İbrahim, Hz İsa, Hz Adem, Hz Cebrail, Hz Mikail...... hatrına kabul eyle bizi onlarla ve ismini yazamadığım nice sevgilili kullarınla beraber eyle.

Çatlamak üzere olan yüreğime de sekine ve ferahlık, genişlik ve ihlas ver ne olur!!!!

AMİN!......

samanyolu

New member
Bedenimi yıprattığım yolları hayır eyle,
Hesabımı kolay, amelimi bol ve güzel eyle..
Öyle Yanayım ki.. Ya İlahi..
Senin için yaşayıp.. Senin için öleyim..
Öyle bir iman ver ki Ya İlahi.. Yalnızca senin için yanayım.

Üst Alt