Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

berfut

New member
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

Esselatü vesselamü aleyke ya RASULALLAH
Esselatü vesselamü aleyke ya HABİBALLAH
Esselatü vesselamü aleyke ya Seyyidel evveline vel'ahirin,Veselamün alel mürselin.

Rahman'ın günahkar,aciz,gafil,gözü yaşlı kulundan mektup.
Sana mektup yazmak ha!..Sana seslenebilmek, Sana hasret çekemeden, Sana layıkıyla ümmet olamadan Günahlarımla seni üzerek,Yaratılan her zerrenin senin aşkınla yandığını idrak edemeden,utanmadan sıkılmadan sana mektup yazmak ha!...

Affet YA RASULLALLAH(sav). Affet sultanım. Cüretimi bağışla.

Bir gün seni özlemiş,sana olan hasretiyle yanmış tutuşmuş bir güzel kul tanıdım,yemek ikram etmişlerdi ona.Rabbim'in nimetlerine hamdederek başladı.Yüzündeki o parlaklık ne güzeldi.
Ama gözlerinin altındaki kızarıklık,alnındaki kıvrımlar, sakalındaki bembeyaz kıllar,şakaklarına yağan karlar bir şeyler haykırıyordu YA RASULLALLAH.
Ümmetinden bir kul,Rahmanın güzel bir kulu.Gülüyordu çehresi, Nur saçıyordu. Yemek yiyorduk hep beraber,çok lezzetliydi.Dudaklarında daima bir kıpırdanma vardı, yemek yerken zorlanıyor zor yutkunuyordu,dertli kul.Yüzüne her bakışımda gözlerinin daima artan ışıltısı dikkatimi çekti.Ve birden ak düşmüş sakallarına doğru iki damla gözyaşnı yolculuğa çıkardı.Ağlıyordu ihtiyar amca, gözyaşlarını saklama ihtiyacı hissediyordu.Ama gözleri coşmuştu bir kere, yemeği bırakıp yanına oturdum. Amca dedim:
-Rahatsız mısınız? Birşeyiniz mi var?
-Hayır evladım iyiyim sağol!dedi.
-Peki amca, niye ağlıyorsun?dedim.
-Peygamberimiz (sav)aklıma geldi birden. Onu düşündüm ve ağlayıverdim kusura bakma.
Gözünün yaşını sildi,Elhamdülillah dedikten sonra çekildi sofradan. Kenarda bucakta bir yere oturdu, elinin tersiyle gözlerini siliyor ve cebindeki mendilini arıyordu. Ben de kalktım sofradan yeni demlenmiş çaydan getirdim ihtiyar amcama.Çayı karıştırırken elleri titriyor ve dudakları büzülüyordu.Mendiliyle tekrar sildi gözlerini.Çayını içti ve Rabbim'in selamı ile müsaade isteyerek ayrıldı yanımızdan.
Düşünce idrakini yitirmiş bir hal içinde düşünüyordum. Adamcağız yemek yerken seni anıyor ve ağlıyordu YA RASULLALLAH(sav). Sana yakın olmanın verdiği coşkuydu gözyaşları.
Senin ümmetinden bir kul.Nasıl oluyorda seni görmeden, kokunu almadan,mübarek ellerini öpmeden sanki yanıbaşındaymışın gibi seninle yaşıyor. Ben de anlamalıydım,çözmeliydim bu sırrı....
Seni YA RASULLALLAH(sav) evet seni tanımam,bilmem gerekiyordu. Ashab!ı Kiram efendilerimizin hayatından başladım işe. Onların hayatlarını okuyarak sana ulaşmalıydım YA RASULLALLAH (sav), okudum. Ebu Bekir Sıddık ,Ali bin Ebu Talip,Hz. Ömer Hz. Osman,Hz. Talha,Hz. Bilal,Sad bin Ebi Vakkas,Hz. Hamza,Abdullah bin Revaha,Ebu Hureyre,Muaz bin Cebel...
Hepsini okudum YA RASULLALLAH(sav).
Şimdi seni okuyorum. Halık'ı zül celal Rabbim'in sevgilisi,biricik kulu.Senin nurunun hürmetine varolan ben seni arıyorum Ya RASULLALLAH(sav). Ömrümün sonuna kadar her nerede ve ne zaman olursa olsun seni hakkıyla tanıyamayacağımı biliyorum.Ben senin deven Kusva'ya aşık oldum efendim.Dayandığın hurma kütüğünün yerinde olabilmek için bin canım olsun feda ederdim.Yeter ki inleyeyim,sen beni okşarsın susarım. Yanımdan ayrılırsan tekrar inlerim YA RASULLALLAH(sav).
Ebu Hureyre(ra) sıcak bir günün öyle vaktinde evinden çıkıp mescide gelmişti. Sende oradaydın YA RASULLALLAH(sav) Açlıktan evinde duramayıp mescidine sana koşmuşlardı. Sen de aç idin. Günlerdir bir şey yememiş açlıktan zayıf düşmüştünüz. Hendek günü karnına iki taş bağlayan da sendin YA RASULLALLAH(sav). Bir deri parçasını temizleyip kızarttıktan sonra açlığını dindiren Sad bin Ebi Vakkas (ra) değilmiydi EFENDİM.Bir hurma tanesini annesine saklayan Ebu Hureyre değil miydi?Bir avuç arpa ekmeğiyle yetinen HABİBULLAH sendin efendim. Ya ben midemin doluluğunun sarhoşluğuyla seni unutan ben değil miyim. Abdullah bin Revaha (ra) gibi elimdeki kemik parçasını fırlatıp ''ben hala bu dünyada yaşıyor muyum?''diyebilirmiyim?Senin ölümünle Hz.Bilal(ra) susmuştu.Bir daha ezan okumayacaktı.Kızgın çölde kayaların altında inlerken EHAD,EHAD diyerek senin nurunu görmüyor muydu YA RASULLALLAH(sav).
Sana nasıl kavuşacağız bilemiyorum.Günahlarımın derdiyle,hasretinin yangınıyla,Aşkının ateşiyle,sana ümmet olmanın sevinciyle arz ediyorum halimi. Sana gelmek var ölmeden önce, Şehrinde narına yanıp kül olmak var.Sana geldikten sonra bir daha dönmemek olsa (inşallah) yanında kalsam,ayak bastığın yerlere gömülsem. Kıyamete kadar yanında olsam.Toprağın altında dahi alırım kokunu YA RASULLALLAH(sav).
VE ÖLÜM...
Nikah saati :RABBİME ve SANA yolculuk.Tahta arabanın içinde keyifli seyahat....
Ölmeyi bilene kutlu olsun. EY DÜNYA!...
Anlat şimdi ayrılık acısını,Peygamber sana veda ederken çektiğin acıyı anlat.Bağır, durma, Haykır: VAĞLEMU ENNE FİKUM RASULLALLAH de...
O'nun vefat ettiği gün.Söyle ey dünya ne haldeydin.Her zerre O'nun ölümüyle yok olmak isterken sen nasıl raksettin.Yine sabahları güneşi davettin.Karanlığı nasıl kovdun.Söyleeeee...
Her gün raksedip dönmektesin değil mi ey dünya. Kainatta yalnız sen ONA kucak açtın,bu mutluluk senin değil mi. Güneş bile kıskanır seni ALLAH'ın Habibi yaşadı üzerinde. Ne kadar bahtiyardın o devirde varlığının şükrünü eda ediyordun. Denizlerin bir ayrı güzeldi O varken. Suların daha bir tatlıydı. Ağaçlar,dağlar ,ovalar,bitkiler, kuşlar ve sen ey dünya ne kadar mutluydunuz.
Ama o gün:RABBİM (c.c.) çağırıyordu Habib'ini.
Rabbim'in emriyle Cebrail yanına geldi YA RASULLALLAH(sav),Azrail (a.s.) kapıda senden izin bekliyordu. Kisra nın sarayını aydınlatan nurunla gelecektin.
Sessizlik acımasız ve dert yüklüydü,
Aniden peygamberin dudakları kıpırdadı,
YÜCE DOSTA ,REFİK'İ ALA'YA
PEYGAMBER vefat etti.
Usame seferden döndü,zafer müjdesiyle kavuşacaktı sana. Abi bin Ebu Talib'in dizine başını dayamıştın. Ölüm bile sana o kadar yakışmıştı ki, VUSLAT seninle güzel oldu. Kusva gözyaşlarıyla inlemekteydi. Hz. Ebu Bekir(ra.)geldi seni öptü öptü öptü....
Yokluğun acısıyla yanan gönüller, kardeşlerin, Seni çok özlediler Ya Rasullallah(sav)
Ben de özledim seni. Rüyalar da teselli bulan ümmetine şefaat eyle EY SEVGİLİ

berfut

New member
Günün dua sı.........

Günün dua sı.........

Gafûr'sun, İsm-i Sübhân'sın
Suâl olunmaz sonsuz hikmetinden
Eziyyetliyiz, yanmaktayız milletçe
Daraldık, çaresiz yangınlardayız
Nasîb eyle Âlem-i İslâma felâhı
Kurtar kudretinle ümmeti zilletten
Mağfiret eyle, her dem koru bizleri.

___ Yâ Rabb!

Nice çileler çekmekteyiz ezelden
Yüreğimiz çatlak, suretimiz kırışık
Derin kazılmış çizgiler, silinmez
Kâr eylemiyor acılarımıza ilaç
Parıldamaz günümüz, kararmış âfak
Aydınlat gönüllerimizi rahmetinle
Nasîb eyle bize, inâyet ve ihsânını.

___ Yâ Rabb!

Rahman'sın, Kâdir-i Mutlaksın
Ol kelâmınla can bulmadı mı kâinat?
Onsekizbin Âlem'in Sen'sin Sultanı
Yarıştık takvâda, kazanmak için ecrimizi
Yakardık huşû ile, açtık sana avuçlarımızı
Büktük boynumuzu, acziyle kulluğumuzun
Nakış eyle derin sabrını, yüreğimize

___ Yâ Rabb!

Sıkıntıdayız, daralıp boğulmaktayız
Kavgamız kendi içimizdedir bu aralar
Müheymîn hüsnünle tahtında eyle terakkî
Nârıyla hâs yanmaktayız ilâhi sevdanın
Çevirme bizleri selâmetin kapılarından
Eksik etme rızkile bereketi soframızdan
Nazar eyle lütf-u keremini, derdimize...

___ Yâ Rabb!

İlhâk eyle sabrı ve metaneti kalbimize
Huşû ile idrâkini dâim eyle Yüce ilminden
Fikr’ile zikrimizi nasîb eyle azâmetine
Emîn kıl fâniden âhire korktuklarımızdan
Zaptolsun şükrün ateşi gönlümüzde ebeden
Âfv-ü mağfiret eyle, mübarek aylar hörmetine
Azâd eyle cümle günahlardan, îmanla mutmaîn kıl.

___Yâ Rabb!

Kahharsın, ve dahi Mütekebbirsin
Kahreyle mazluma zulmeden cümle zâlimleri
Perîşan kıl kibr ile şirke koşan bed-hahları
Kubz et esâret ve mezâlime mâruz kalanları
Andıyla, imhal edip ihmal etmeyen Kudret
Galebe çal Muzill sıfatınla, isyankâr düşmanı
Şadan eyle bizi, kavlî imanla nûruna ermekten.

___ Yâ Rabb!

Mîzanda vâsıl eyle liva-ül hamd sancağına
Mahrum kılma Efendimiz(S.A.V.)in şefââtinden
Hulûs-u kâlb ile sana açtık avuçlarımızı huzurda
Döndürdük nazarlarımızı semâya vird ile
Öylesine nakşolmuş ve işlenmiş ki gökyüzü

_______Hiç bir gediği yoktur

berfut

New member
günün duası........

günün duası........

Biz kısık sesleriz.. Minareleri,

Sen ezansız bırakma Allah’ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını;

Ya kovansız bırakma Allah’ım!

Mahyasızdır minareler..Göğü de

Kehkeşansız bırakma Allah’ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allah’ım!

Bize güç ver, cihad meydanın,

Pehlivansız bırakma Allah’ım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma Allah’ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah’ım!

Yarının yollarında, yılları da

Ramazansız bırakma Allah’ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürüyü,

Ya çobansız bırakma Allah’ım!!

Bizi sen, sevgisiz, susuz, havasız,

Ve vatansız bırakma Allah’ım!

Arif Nihad Asya

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).
Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).​
Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..​
Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39)buyuruyor.​

Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..

B

beyaz_ýþýk

Guest
اَلصَّلاَةُ عَلَى سَيِّدِ السَّادَاتِ

اَللّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَباَرِكْ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَأَصْحاَبِهِ بِعَدَدِ عِلْمِكَ وَبِعَدَدِ مَعْلوُماَتِكَ، اَللّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَباَرِكْ عَلَى سَيِّدِناَ مُحَمَّدٍ وَعَلَى إِخْوَانِهِ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالْمُرْسَلِينَ وَعَلَى الْمَلاَئِكَةِ الْمُقَرَّبِينَ

وَعَلَى عِبَادِكَ الصَّالِحِينَ مِنْ أَهْلِ السَّماَواَتِ وَأَهْلِ الأَرَضِينَ رِضْوَانُ اللهِ تَعاَلىَ عَلَيْهِمْ أَجْمَعِينَ، لاَسِيَّماَ عَلَى آدَمَ وَإِدْرِيسَ وَنُوحٍ وَهُودٍ وَصَالِحٍ وَإِبْرهيِمَ وَ لُوطٍ وَإِسْمعِيلَ ذَبِيحِ اللهِ وَإِسْحقَ وَيَعْقوُبَ وَيُوسُفَ وَأَيـُّوبَ وَشُعَيْبٍ وَمُوسَى كَلِيمِ اللهِ وَهاَرُونَ وَدَاوُدَ وَسُلَيْماَنَ وَيُونُسَ وَإِلْياَسَ وَالْيَسَعِ وَذِي الْكِفْلِ وَزَكَرِياَّ وَيَحْيىَ وَعِيسَى وَأُمِّهِ مَرْيَمَ وَذِي الْقَرْنَيْنِ وَلُقْماَنَ وَعُزَيْرٍ وَعَلىَ ساَداَتِناَ جَبْراَئيِلَ وَميِكَائِيلَ وَإِسْراَفيِلَ وَعَزْراَئيِلَ وَعَلىَ حَمَلَةِ الْعَرْشِ وَ الْمَلاَئِكَةِ الْمُقَرَّبِينَ وَاْلكَرُوبِييِّنَ وَعَلىَ كِراَمٍ كَاتِبِينَ، وَعَلىَ ساَداَتِناَ خُلَفاَءِ النَّبِيِّ أَبِي بَكْرٍ وَعُمَرَ وَعُثْمَانَ وَعَليٍّ وَعَلَى عَمَّيِ النَّبِيِّ حَمْزَةَ وَعَبَّاسٍ وَعَلَى أَحْفاَدِهِ أَجْمَعِينَ، لاَسِيَّمَا عَلَى الْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَمُحَمَّدٍ الْحَنَفِيِّ وَزَيْنِ الْعاَبِدِينَ وَعَلَى سَيِّدَاتِنَا خَدِيجَةَ الْكُبْرَى وَعَائِشَةَ الصِّدِّيقَةِ وَعَلَى أَزْواَجِهِ اْلأُخَرَ وَعَلَى بَناَتِهِ زَيْنَبَ وَرُقَيَّةَ وَأُمِّ كُلْثوُمٍ وَفاَطِمَةَ الزَّهْراَءِ، وَعَلَى جَمِيعِ أَصْحاَبِهِ مِنَ الْمُهاَجِرِينَ وَاْلأَنْصَارِ وَعَلَى التَّابِعِينَ وَعَلَى أَتْباَعِ التَّابِعِينَ وَعَلَى الْمُجْتَهِدِينَ الْكِراَمِ وَالْمُفَسِّرِينَ الْعِظاَمِ وَالْمُحَدِّثِينَ الْفِخَامِ وَعَلَى اْلأَوْلِياَءِ وَاْلأَصْفِياَءِ وَاْلأَبْراَرِ وَالْمُقَرَّبيِنَ وَعَلَى اْلأَقْطاَبِ خُصُوصاً عَلَى ساَدَاتِناَ عَلِِيٍّ وَحَمْزَةَ وَالشَّيْخِ عَبْدِ الْقَدِيرِ الْكَيْلاَنِيِّ وَالشَّيْخِ أَبِي الْحَسَنِ الْحَرَقاَنِيِّ وَالشَّيْخِ الْحَرَّانِيِّ وَالشَّيْخِ الْمُبَنْجِيِّ وَاْلإِماَمِ الرَّبَّانِيِّ وَأَبِي الْحَسَنِ الشَّاذِلِيِّ وَأَحْمَدَ الْبَدَوِيِّ وَأَحْمَدَ الرُّفَاعِيِّ وَمُحَمَّدٍ بَهَاءِ الدِّينِ النَّقْشَبَنْدِيِّ وَأُسْتاَذِناَ بَدِيعِ الزَّماَنِ سَعِيدِ النُّورْسِيِّ، وَعَلَى مَنْ لَهُ حُرْمَةٌ عِنْدَ اللهِ تَعاَلى بِعَدَدِ عِلْمِكَ وَبِعَدَدِ مَعْلوُماَتِكَ أَصْلاً، وَعَلَى إِخْوَانِي وَأَخَوَاتِي وَأَصْدِقَائِي وَصَدَائِقِي وَأَحْباَبِي وَأَحِباَّئِي فِي كُلِّ أَنْحاَءِ الْعاَلَمِ فِي خِدْمَةِ اْلإِيماَنِ وَالْقُرْآنِ تَبَعاً.

EFENDİLER EFENDİSİ'NE SALÂT Ü SELÂM​

Allahım! Efendimiz Hazreti Muhammed'e, ailesine, ashabına, ilmin ve mâlûmatın sayısınca salât u selam eyle ve bereket ihsan et!
Allahım! Efendimiz Hazreti Muhammed'e ve O'nun kardeşleri olan nebîlere, mürselîne.. mukarreb meleklere.. gök ve yer ehlinden –rızana nail olmaları için dua ettiğimiz- Senin salih kullarının hepsine.. özellikle de Hazreti Adem, Hazreti İdris, Hazreti Nuh, Hazreti Hud, Hazreti Salih, Hazreti İbrahim, Hazreti Lut, Zebîhullah Hazreti İsmail, Hazreti İshak, Hazreti Yakub, Hazreti Yusuf, Hazreti Eyyub, Hazreti Şuayb, Kelîmullah Hazreti Musa, Hazreti Harun, Hazreti Davud, Hazreti Süleyman, Hazreti Yunus, Hazreti İlyas, Hazreti Elyesa, Hazreti Zülkifl, Hazreti Zekeriyya, Hazreti Yahya, Hazreti İsa ve annesi Hazreti Meryem, Hazreti Zülkarneyn, Hazreti Lokman ve Hazreti Üzeyr (alâ nebiyyina ve aleyhimüsselam)'a..
Ve Efendilerimiz Hazreti Cebraîl, Hazreti Mîkaîl, Hazreti İsrafîl ve Hazreti Azraîl'e.. Hamele-i Arş'a.. mukarreb meleklere.. Kerûbiyyûn'a ve Kirâmen Katibîn'e..
Allah Rasûlü'nün halifeleri Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali efendilerimize.. Peygamberimizin amcalarından ikisi Hazreti Hamza ile Hazreti Abbas'a ve Allah Rasûlü'nün ahfâdına.. özellikle de Hazreti Hasan, Hazreti Hüseyin, Muhammed el-Hanefî ve Zeynü'l-Âbidîn hazerâtına..
Annelerimiz Hazreti Hatice-i Kübrâ ve Hazreti Âişe-i Sıddîka'ya ile Efendiler Efendisi'nin diğer pak zevcelerine ve kızları Zeynep, Rukiyye, Ümmü Külsüm ve Fatımetü'z-Zehraya..
Muhacir ve ensardan bütün ashab-ı güzînine, tabiîn ve tebe-i tabiîn efendilerimize.. müçtehidîn-i kirâma, müfessirîn-i izâma.. muhaddisîn-i fihâma.. evliya, asfiya, ebrar ve mukarrebîne.. aktâba ve hususen Hazreti Ali ve Hazreti Hamza efendilerimize.. Şeyh Abdülkâdir Geylanî, Şeyh Ebu'l-Hasen el-Harakânî, Şeyh Harranî, Şeyh Mübencî, İmam Rabbanî, Ebu'l-Hasen eş-Şazelî, Ahmed el-Bedevî, Ahmed er-Rufaî, Muhammed Bahâüddin en-Nakşibendî ve Üstadımız Bediüzzaman Said Nursîye.. ve Senin nezd-i ulûhiyetinde kıymeti olan herkese ilmin ve mâlûmâtın adedince salât ve bereket ihsan eyle...
Dünyanın dört bir bucağında iman ve Kur'an meşalesini tutuşturup canlı tutmaya çalışan kadın-erkek bütün kardeşlerimize, arkadaşlarımıza ve dostlarımıza da –yukarıda zikrettiğimiz zevât-ı kirama tabî olarak– salât ü selâm eyle ve bereketinle lütufta bulun.
(Onların, bizim salât u selâmımıza ihtiyacı yoktur; fakat Senin sevdiklerini ve Seni sevenleri severek, onların isimlerini şefaatçi yaparak dergah-ı rahmetine iltica ediyoruz. Şefaatlerine nâil eyle, Rabbimiz!)

الصّلاة على سيّد السّادات​

berfut

New member
ALLAH (C.C)

Sensin Allah.

Sanadır kulluğum.

Sendedir çarem.

Seninledir varlığım.

Seni arar ruhum.

Seni arar kalbim.

Sen öyle bir celâl sahibisin ki, varlık, Senin nurunun gölgeleri,
Senin fiilinin eserleri, Senin esmânın tecellilerinin renk renk
nakışları, Senin kaza ve kader kaleminin çizgileridir.

Sen o Allah'sın ki, ruhaniler ve melekler cisimden ve tenden azade,
madde ve mekândan pâk iken Sana kulluk gerdanlığını boyunlarına
süs diye takmışlardır.

Başkası mahbub değil; Sen mahbubumsun. Sen Allah'sın.

Sen ki eşi benzeri olmayansın.

Sen ki bütün eksiksiz sıfatların sahibisin.

Cemâline çevir yüzümü.

Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler.

Esmâ-i Hüsnâ'na şahit yaz beni.

Sen ki Ehad'sin; ben Senin için "bi'tane"yim.

Vechine çevir kalbimi.

Sen ki Samed'sin; hiçbir şeye muhtaç değilsin.

Sana fakir olmakla zenginleştir beni.

Sen ki doğurmaktan ve doğurulmaktan münezzehsin.

Eşsiz cemâline, misilsiz kemâline aşina eyle beni.

Sen ki benzersiz ve misilsizsin.

Başkasına rağbet ettirme kalbimi.

Amin.

"ÇÝL€"

New member
..Sükutun Hakým Huzurun Var Olduðu Yerden..
Ey Rabbim bütün varlığımı sana teslim ettim işimin tasarrufunu sana havale ettim yönelişim Sana dır korkum da ancak Sendendir senin azabından kaçıp sığınacak ancak yine Senin rahmetindir indirdiğin kitabına ve gönderdiğin Resulune iman etdim Ey Rabbim!!

Uhud daðý

New member
duuade5pw5.jpg

B

beyaz_ýþýk

Guest
Ya Rabbi; Ağniya-i şakirin ve fukara-i sabirin için sayısız mükafat müjdeleri vardır. Varlık içinde elinde her imkan olduğu halde sabreden "ağniya-i şakirinlerden" eyle bizi..amin

Ey RAbbimiz! Darlıkta olup, gönlünü RAbbine bağlayarak hiç şikayet etmeden şükür halinde bulunan "fukara-i sabirin" denilen kullarını da rahmetine gark eyle. Amin

Ya Rabbi; "Kur'an-ı Hakimde Al-i İmran suresinde buyurduğun gibi; "Evvela sağlam iman etmeyi, sonra sabretmeyi ve sabır yarışında düşmanlarımızı geride bırakmayı" nasip eyle,

Ey Rabbimiz, hepimizi sabır ve afiyetle süsle. Enbiya ve evliyanın sabır ve sadır genişliğinden bir hisse nasip eyleyip kaldıramayacağımız imtihanlardan muhafaza buyur! amin..

Günah işlediğimiz zaman da gunahını kabul edip af dileyen kullarından eyle bizi ya RAbbi! Kusur edersek; "Ya Rab,kusur ettik,affet!" diyecek halde bulundur. Vademiz hitamında da o mübarek kelime-i münciyye-i mübareke ki; "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluh diyerekten son nefesi çene kapamayı cümlemize nasib-u müyesser eyle..Amin..

Velhamdü lillahi Rabbilalemin. Cümlemizden razı olsun ol Muin.
Rahmetullahi aleyna ve aleyhim ecmain

"ÇÝL€"

New member

9_1.gif

O daima yaşayandır. O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O halde O'na Dininde ihlâs (ve samîmiyet) erbâbı olarak "Hamd olsun kâinâtın Rabbi olan Allah'a" (diye) duâ edin... (Mü'min Sûresi/65)

"ÇÝL€"

New member
"Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin."

yolcu

New member
Allahım! Efendimiz Muhammed'e, âline ve ashabı-na, ezelden ebede kadar ilm-i İlâhîdeki mevcudatın adedince salât ve selâm et; bize ve dinimize selâmet ver.
Ey Kur'ân'ı indiren Allahım! Kur'ân'ın hürmetine, Ay ve Güneş dönüp durdukça bize Kur'ân'ın esrarını tefhim et; kendisine Kur'ân'ı indirdiğin zâta ve bütün Âl ve ashabına salât ve selâm et. Âmin.

Üst Alt