Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

hilal

New member
Allah'ım! Bu günde tuttuğum orucu gerçek oruç tutanların orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kıl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandır; suçumu bu günde bağışla; ey âlemlerin ilâhı! Affet beni, ey suçları affeden. Rabbim!

Amin

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ey o en güzel isimlerin, o yüce varlığın erişilecek en son kemal noktasının sahibi olan Aziz, Hakîm, Rauf ve Rahîm Allah'ım! Bizleri ve geçmişlerimizi mağfiretinle murada erdir, gönüllerimizde mümin kardeşlerimize karşı hiçbir kin ve hile bırakma, iman ve sevgimizi ziyade et, izzetinle aziz, hikmetinle mamur ve rahmetinle gönlümüzü hoş eyle, sen öyle Rahmân, öyle Rahîm, öyle Aziz ve öyle Hakîm'sin ya Rab!

Amin

samanyolu

New member
Ey Rabbimiz! Bize rahmetinle tecellî eyle. Bazı yüzlerin beyazlanıp, bazı yüzlerin kararacağı günde, bizleri yüzleri ak, gönlü rahat olan, sevgili Resûlünün sancağı altında toplanan mes‘ud insanlar zümresine ilhâk eyle. Efendimizin (asm) yanında cennete girmeyi, senin cemâlini görmeyi ve sahâbelere, evliyâya hemcivâr olmayı nasîb eyle yâ Rabbî!...

ibrahim571632

New member
Ey kendisinden başka ilah bulunmayan Sübhan, zalimlerden oldum ki senin rahmetine muhtacım Ehadiyetin hürmetine beni,ebeveynimi ve bütün müslümanları bağışla ve bizleri yarattığın varlıkların şerlerinden emin eyle ve hesap gününde bizleri çetin azabından esirge.Arşın gölgesinde gölgelenenlerden, havzı kevserde arınanlardan ve ateşi tatmadan cennetine konulanlardan eyle.Şüphesiz ki bu aciz kulunun muradı senin izzet ve keremine ağır gelmez.Çünkü sen öyle Aziz ve öyle Kerimsin.Amin V'elhamdulillahi Rabbil Alemin.

samanyolu

New member
Rabbim, Beni, ana-babami, iman etmis olanları iman sahibi erkekleri ve kadinlari bagisla, zalimlerinde ancak helakini artir.

Dostlara duacýyýz

New member
Eğer bir iş senin ezelî ilminde benim dinim ve hayatım hakkında ve işimin akıbeti hakkında şerli ise onu benden geri çevir, beni de ondan vazgeçir ve benim için nerede olursa olsun yalnızca hayırlı olanı takdîr et, sonra beni ona râzı kıl. (AMİN AMİN)...

ibrahim571632

New member
Elhamdulillah, Elhamdulillah, Elhamdulillahi Rabbil Alemin.Vassalatü vesselamü ala Rasulüne Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

1. Ey her varlığa münasip şekil giydiren Musavvir,

2. Ey her şeyin plan ve programını ölçülü yapan Mukaddir,

3. Ey her şeyi maddi ve manevi kirlerden temizleyen Mutahhir,

4. Ey nuruyla her şeyi nurlandıran Münevvir,

5. Ey dilediğini öne geçiren Mukaddim,

6. Ey istediğini arkaya bırakan Muahhir,

7. Ey hayirli isleri kolaylaştıran Müyessir,

8. Ey kullarını azabıyla korkutan Münzir,

9. Ey kullarını Cennet ve diğer mükafatlarla müjdeleyen Mübessir,

10. Ey bütün kainati tam bir nizam içinde idare eden Müdebbir,

Ya Rabbi,Sen bütün kusurlardan ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden baska İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, Sen'den emân diliyoruz Ya Rabbi. Bizi Cehennem azabından muhafaza eyle.
Amin,Amin,Amin.
Elhamdulillahi Rabbil Alemin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya Rabb'i
Sana nihayetsiz hamd eder, şerefli Rasülüne salat ederiz

Ya Rabb'i
Sen bu mukaddes vatanımızı koru, onu düşmanlara nasip etme
Ya Rabb'i
Sen bu mukaddes vatanımızı koruyanları da koru, onları muzaffer eyle
Ya Rabb'i
Sen, bu vatanda Seni bilmeyen, sana itaat etmeyen kul bırakma, sen bu vatanın milletini koru, Vedud isminle sevdir onları birbirlerine
Ya Rabb'i
Sen bu vatanı bölmeye çalışanların imkanlarını heder eyle
Ya Rabb'i
Sen bu vatanda hükmedenlere Adl isminle adalet ver
Ya Rabb'i
Sen zulüm altında kıvranan, kavrulan tüm mümin kullarını kurtar
Amin

ibrahim571632

New member
Bismillahirahmanirahim

Ey gözlerin göremediği, başkalarının zan ve tereddütleri ile aslı asla karıştırılamayan ve vasfedenlerin vasfedemediği, hadiselerin değiştiremediği, belâlardan korkmayan ve dağların ağırlıklarını, denizlerin miktarlarını, yağmur damlalannın sayısını, ağaçlann yaprakları adedini ve üzerine gece karanlığının çöktüğü, gündüz aydınlığının doğduğu şeylerin sayısını bilen, hiçbir semânın semâyı, hiçbir arzın arzı, hiçbir denizin dibindekini ve hiçbir dağın içindekini kendinden gizleyemediği Sübhan;

Senden, işimde sebat diliyorum, doğru yolda azim istiyorum. Senden, nimetine şükretmeyi ve Sana güzelce ibadet etmeyi istiyorum. Ve sâdık bir dil, selim bir kalb istiyorum. Bildiğin şeylerin şerrinden Sana sığınıyorum. Bildiğin şeylerin hayrını Senden istiyor ve bildiğin şeylerden Sana istiğfar ediyorum. Şüphesiz Sen, Allâmü'l-guyûb'sun.

Allahım, ciddiyetimi, şakamı, hatamı, kastımı mağfiret buyur; itiraf ederim ki bu kusurların hepsi bende vardır. İhsan ettiğin şeylerin bereketinden beni mahrum etme, mahrum ettiklerin ile de imtihan etme.

Allahım, beni, Seni çok zikreden, Sana çok şükreden, Senden çok korkan, Sana çok itaatkâr, Sana karşı huşu ve saygıyla dopdolu olan, âhu figân edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden bir kul eyle.

Amin.Elhamdulillahi Rabbil Alemin.

Dostlara duacýyýz

New member
"Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin." ...

samanyolu

New member
Ey Allahım! Bol rahmetinden, rahmetini gerektiren şeylerden, her günahtan uzak kalmayı, her iyilikten ganimet elde etmeyi, cennet ile muzaffer olmayı ve ateşten kurtulmayı senden istiyorum.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya Rabb;

Her halukarda Seni, Senin emrettiğin gibi bilmeyi, inanmayı, birlemeyi; Seni her eksik ve noksandan tenzih etmeyi, senden bilip, senden beklemeyi, sabrı ve şükrü ve hamdi, Senin isimlerinle istemeyi, Kur'an ile istemeyi, salih amel ile istemeyi, O (sav) a salavat ile tevessül etmeyi, dünyada cenneti kazandıracak amel ve fiilleri, saadeti, afiyeti, emaneti bizden eksik etme, bize nasip eyle... Amin.

samanyolu

New member
Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım

hilal

New member
Allah'ım ilminden bize ilim öğret,

Allah'ım bize kendini tanımayı nasib et.

Allah'ım bize senin yardımın doğrultusunda hareket etmeyi nasib et.

Allah'ım bizi sana şükreden, seni zikreden, sana sığınan, sana itaat eden, sana boyun eğen, sana kusurunu itiraf edip yalvaran kimseler eyle.

Allah'ım tevbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider.

Allah'ım biz ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve bilinen yangınlardan... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden sana sığınırız.

Allah'ım bize günahlardan bizi çekip çıkaracak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip eyle.
Amin....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah'ım ilminden bize ilim öğret,

Allah'ım bize kendini tanımayı nasib et.

Allah'ım bize senin yardımın doğrultusunda hareket etmeyi nasib et.

Allah'ım bizi sana şükreden, seni zikreden, sana sığınan, sana itaat eden, sana boyun eğen, sana kusurunu itiraf edip yalvaran kimseler eyle.

Allah'ım tevbemizi kabul eyle, ruhumuzu temizle, verdiğimiz sözleri ifa etmeyi nasip eyle, içimizdeki kinleri yok et ve kalplerimizden intikam, kin ve düşmanlığı gider.

Allah'ım biz ansızın ortaya çıkan kıtlıktan ve bilinen yangınlardan... Din düşmanlığından, gafletten, rahata düşkünlükten, hakkı kabul etmemekten ve helak eden gizli felaketlerden sana sığınırız.

Allah'ım bize günahlardan bizi çekip çıkaracak korkunu, cennetine koyacak ve oraya ulaştıracak itaat ve ibadetini, dünya ve ahiret musibetlerini hafifletecek güçlü imanı nasip eyle.
Amin....

Amin, amin Ya Mucibel davat, amin...

samanyolu

New member
Taktir senindir Ya Rabbi,Sen ki imkansızı mümkün kılarsın,darda koyma bizi...Dara düştüğümde de şükredenlerden eyle bizi..

sumisali

New member
Ey çaresizler çaresi
Senin dualara icabet etme mecburiyetin yoktur; ama bizim ona ihtiyacımız hissettiklerimizden de çoktur. Bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalblerimizi iman ve itminanla doyur.

amin.

didar

New member
Ya Rabbi,

Çaresiz olduğum için değil, derdimin çaresinin ancak SEN olduğunu bildiğim için geldim kapına.
Tüm kapılar üzerime kapandı diye değil, bütün kapıları açacak anahtarın ancak Sen olduğunu bildiğim için, dualarımı da harmanlayıp gözyaşlarımla, Sana doğru çıktığım o yolda bir tek gönlümü aldım yanıma ve onunla dayandım kapına...

Ya Rabbi SEN'den bir şey isteyemem ki her şey bu kadar SEN iken. Cennetin bile istemez gönlüm SENle cenneti yaşar iken. Korkmam cehennem ateşinden de o da aşkınla sönerken.....
Bir değil, bin ömrüm dahi olsa, bir gözümün şükrünü bile veremeyecekse eğer, yaptıklarım ve yapacaklarım, Söyle bana Ya Rabbi,

Ya ben bu GÖNLÜN şükrünü SANA nasıl vereyim????

Dualarım doldurdu avuçlarımı, yetmiyor, yetemez sana hiçbir dua. Ettiğim tek duam Sensin ve bana bunu verecek olan da yalnız Sensin. Gönlüme sığmıyor aşkın, gönlümü sığdırdım aşkına. Gözlerimden çağlıyor, yetmiyor yetemez dökülen gözyaşı Sana...

Ümitlerimin, Hayal ettiklerimin, Hayal etmediklerimin ve edemeyeceklerimin sahibi.Bana düşünemeyeceğim kadar güzellikleri veren de Sensin
Ey Güzellikler sahibi, Ey güzelin ta Kendisi
Hamd-ü senalar olsun Sana
Verdiklerine, vermediklerine, beklettiklerine, vereceklerine yarattığın sayılar adedince teşekkürler, Ey ne kadar teşekkür etsem de yetmeyeceğini bildiğim ve bunu hiçbir zaman yetiremeyeceğim Allah'ım

TEŞEKKÜR EDERİM SANA,TEŞEKKÜRLER ALLAH'IM....

Üst Alt