Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gittin Rabbine secde ettin aklını çöpe attın kalbinle yalvardın ne oldu

ibrahimihanif

New member
aklını çöpe attın kalbinle Allaha yalvardın ne oldu

kalbin sızladı ayakların dermansızlaştı gözyaşın nehir oldu aktı ne oldu

öldün mü hayır kaldın mı hayır kaybettin mi hayır o halde seni bundan
alıkoyanı çöpe attın ne oldu

sultana secde ettin sultandan özür diledin bilemedim kıymetini Allahım dedin ne oldu ne kaybettin

Rahmana bana sen gereksin Allahım dedin ne oldu kalbimi açtım geldim dedin ne oldu ne kaybettin

ağlamak bazen dirilmek için şart sarsılmak bazen uyanmak için şart üzülmek bazen anlamak için şart depremi yaşadın ne oldu

anlamak için sarsılman şartmıydı öğrenmek için kırılman şartmıydı gel denmişti yürümen için iteklenmen şartmıydı

senden paramı istendi, senden hayatın mı istendi, senden taşıyamayacağın ne istendi sadece Allaha kulluğunla gel dendi geldin ve değerlendirildin ne oldu

umutlanmak sana yazıldı umutlanman hoş görüldü duan duyuldu duana icabet yapıldı ama sen hala kendin mi olacaksın

kendini yok etmen gerek, bu yolda kendinle ilerlememen gerek kendini çöpe atman gerek kendindeki kendini bulman gerek

ilerlersen acılar sanadır ilerlersen redler senindir ilerlersen kullukta yok olma senin içindir acısız ilerlenemez

ilerlersen kendinle kavga vardır ilerlersen aklınla kavga vardır ilerlersen nefsinle kavga vardır ilerlersen kelimenin tam anlamıyla bir savaş vardır

sana vadedilen sarsılmadır sana vadedilen depremdir sana vadedilen yıkılmadır sana vadedilen yanmadır sana vadedilen kavrulmadır

gücün yoksa gitme kal kaldığın yerde Hak senin neyine aşk senin neyine kalple secdesi senin neyine

Gücüm de yoktur hakkımda yoktur olduğun yerde dur ama Allahım bana yeter o verendir güç onun kudret onun destek onun yardım onun dersen ona yaslanırsan sığınırsan o zaman ne durursun

hadi ilerle koş ona kendini yakmakla başla ‘’bana görelerini'’ yak ben böyle düşünüyorum acaba bu böylemidir değil midr siz ne dersiniz sizce nedirlerini yak bunla başla

neyin sana göre olduğundan bize ne senden bize ne sende bizi çeken ne sen kimsin biz kimiz kimseler kim Allah varken her şey kim varlık kim

kulluğun taliplisi Rahmanın aşığı dertlenmenin talebesi, taliplisi derdin Allahsa secdeyse kulluksa o halde kalbini Allahu ekber Ya Hak deyip yakmaya başla

isteyin duyuldu ağlaman görüldü pişmanlığın bilindi merhamet sana indirildi ilerleten ilerle dedi artık ilerlemen sana kalmış

şansın sadece bir keredir bu yol yaz boz tahtası değildir tevben çocuk oyuncağı değildir

Düşersen kaldırılırsın tevbeyle sarılırsın kollanırsın duayla ilerlersin secdeyle yanarsın zikirle kavrulursun

istemen istemeyse eğer kalple Allahım demeyse eğer kavuşmak yanmansa eğer kavrulman onun aşkıysa eğer Allah buna cevap vermez mi sanırsın

bir daha bu kapıda birşey olduğunu sanma kimsenin birşey olduğunu sanma bu kapıda kuldan ve kulluktan başka birşey yok ve sadece Sultan var oda Allahtır

bilen odur anlatan odur gösteren odur kabul eden odur kızan odur affeden odur veren odur bildiren odur

kalbin zücaciyeci dükkanı değildir gördüğün göreceğin her ışıltı her nur senin deneme tahtan değildir ışıltılarla oylanmak bu yolda yolculuk adabı değil

yolcuysan hakka yolculukta sahte hallere ışıklara cezbelere kerametlere kanıp oyalanmak Hak değil

biz burada göz parlatmıyoruz kalpleri hiç boyamıyoruz Allahın boyası ile boyanacak bir kalbi boyayan sadece aşktır Allahın aşkına karşılığıdır o boya onun katındadır

o boyayı görmeden ışıklara aldanma şeytanın bu katlarda dolaştığını unutma nefsinin sana kibir pompalamasına izin verme

oldum bittim piştim yandım deme yoksa harbiden yanarsın kovulanlardan silinenlerden olursun

kendini birşey sanma kuldan başka secdeden başka sana uzatılan bir ip ve sana verilen bir makam var sanma

gelmen gel denmesindendir gitmen git denmesindendir git diyende gel diyende Sultandır

Sultana saygı gerek saraya bakım gerek kalbe aşk gerek aşka secde gerek secdeye tevhid gerek tevhide ekberleme gerek

Allahı anman gerek ismini çok yüceltmen gerek tevhidi kalple tasdik
gerek tasdiğe la yı en iyi şekilde yapman gerek

kendini değil aklını değil tecrübeni değil mazlumiyetini değil sıkıntılarını değil isyanlarını değil sadece ve sadece Allahı ekberlemen gerek

derdi verdiğindede en güzelsin zevki verdiğinde de en güzelsin açta bıraksan tokta tutsan en güzelsin demen gerek

bu demelerinde asla tek gram farksız bir ekberleme gerek ekberlemen sıkıntıda çok mutlulukta azsa sıkıntıda kalpten gelen mutlulukta dilden gelirse senin ekberlemen ancak seni kandırır

dilinle söylersinde kalbine indiremezssen buralarda oyalanma boşuna dilini ikna ettinde kalbini ikna edemezssen Allahı ikna edeceğini asla sanma

ben okuyanım ben ananım ben bilenim ben yaşayanım desen sabahlara kadar ne yazar insanların tamamı seni bilen sansa ne yazar Alahı kalpten başka neyle ikna edersin

Allah bilmeni bilemzsse ve değer vermezsse varlık seni bilse ne yazar alkışların hepsi sana olsa ne yazar acıların insanıyım desen acın kaç para eder tecrüben diploman ilmin ne para eder

senden istenen kalbin senden istenen secden senden istenen kulluğun yoksa sendeki dünyalar sansanda Allah katında beş para etmez

Allahın sana vereceği yanında dünyadaki tüm şanlar zenginlikler kıymetler alkışlar makamlar beş para etmez

artık istemek kula kalmış gitmek kendine kalmış kendinde olan kalpten başka bir şeyle ona gitmek nefsine kalmış kalbiyle gitmekte teslimiyetine kalmış

ister gidersin ister ilerlersin ister durursun ister yürüsün ister düşersin ister silinirsin istersen aşka bilenirsin sana kalmış

destek istersen sana şah damarından yakın yardım istersen sana şah damarından yakın Allahım d yeter sadece ve sadece ona yönel

ağladığında göz yaşını silen O dua ettiğinde kulunu işiten merhamet eden fazla üzüntüler içinde bırakmayan O

Dualara icabet eden O yardımına koşan O ilerletecek olan O kalbine aşkını sokacak olan O kalbindekileri bilen O sana tecelli edecek olan O TECELLİNİN SAHİBİ O

artık herşey sana kalmış ellerini aç Allahım de yardım o kadar yakın Allahı seven kalpleri dinlemek sana kalmış

kalp arkadaşlarını yoldaş edinmek sana kalmış kalplerin sevgisne de dövmesinede silkelemsinede saygı duymak sana kalmış

silkelenmeden ielrlemek sana kalmış aklınla gelirsen tekmeyle kovalanırsın kalbinle gelirsen başa taç edilirin

kalp kapısı açık oturm meydanı değil üniversite kürsüs değil köşe yazısı alanı değil bu kapıda dünya dünyadakilerindir

kalp kapısında aşk bilinir aşk alınır aşk satılır aşk içilir aşk yaşanır aşk harcanır aşk sevilir

kalbin kapısında yanılır yakılır yansıtılır kavrulunur pişilir olunur olduran O yakan O yansıtan O kavuran O

Keyif kişinin marketten pilav almıyorsun Alahtan aşk istiyorsun bedelin aşk acı çile ödülün sadece Rıza başka ne sanırsın

radikal

New member
Derdini; O'nun bir lütfu olduğunu, rızasını bir çöp içine sarıp sarmaladığını, everest'e sırf O'nun rızasını kazanmak için çıkmaktansa, nefsini bir o kadar yerlere atmada olduğunu bil, bilmek isteyene bildir, duymak isteyene duyur. Kabul ettirmeye çalışma, zira sen ancak tebliğcisin. Tebliğcinin de tebliğine sırf davet sahibi adına kabul edileceğine inanarak adım at, ki; her adımda sana yaklaştığını bil.

Aşk'ın ne olduğunu sana soranlara tebessüm et geç, anlatmaya çalışma. Zira aşk sırdır, yaşayana has'tır. Şehevi aşklardan sıyrıl, rahmani aşk'ın tadını bilmeyen seni beşer aşkı ile yanar bilsin. Sen ne için yandığını kimseye anlatma. Zira; O kimsenin anlatmasına dahi ihtiyaç duymayandır. Zira, aşk senin değil, bizzat O'nundur.

Üst Alt