Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Forumdaki arkadaşlara

reyyan

New member
selamun aleyküm forumdaki arkadaşlarım biz buraya konular açıyoruz emek harcıtoruz bir teşekkürü allahın kelamını bizlere çok ğörüyorsun lütfen benim sizden ricam okudumuz konulara birşeyler yazalım yada teşekkür edelim degilmi bu sizlerden tek ricam selam ve dua ile eneklerimizi zay etmeyelim lütfen

forumavatarnm5.gif

nurullah_01

New member
ALEYKÜMSELAM KARDEŞ.bende sizinle aynı fikirdeyim,çok güzel konular var ama bir teşekkürü bile çok görüyorlar.bende yeni oldugum için elimden geldigi kadarıyla yazmaya çalışıyorum,tüm arkadaşlardan allah razı olsun.saygılar.

Z

zabotek

Guest
emeklerin ekmeği bir teşekkürdür. bakınız sevgili dostlar.. burda paylaşılan herşey sizler için.. ve belki üstünden geçiyorsunuz,yada kendinizi buldugunuz güzel konular okuyorsunuz.. bu yetmez.. insanoğlunun motive olmasında en büyük pay.. telkinlerdir.. menfi müspet içinizden ne geçiyorsa konular hakkında lütfen yazınız ki..

konu paylaşan dostlarınız hem mutlu olsun. hemde ayrı bir şevk gelsin.. hatta açılan her konuyu değerlendirin.. kişisel olarak.. bunlar inanın ufak gözüken büyük şeylerdir.. herkes bu hususa dikkat ederse.. karşılığı yine bize ve sizlere gelir..

kendi adıma söyleyeyim.. paylaştıgım hiçbir şeyden birşey beklemiyorum allah rızası için yapıyorum.. ama bir teşekkürü çok görmenizi istemem..

allaha emanet olunuz..

saygılar

yýldýz

New member
Hepinizden Allah razı olsun kardeşlerde kusura bakmayın hepsini okuyamıyoruz. İnşallah birgün Allah Teala nasip eder. :)

gulya

New member
bence tesekkur etmekle bitmiyor is.yorum yapilmalidir.tesekkurden onemli budur.guzel konulara tesekkur edilmeli, ilave edilecek bise varsa ilave edilmeli, sacma konularda elestirilmelidir.bu benim fikrim.yoksa olece her konuya tsk etmek olmaz.

radikal

New member
Çok doğru gulya. Biz; yaratılan diğer canlılardan ayrılan özelliğimizi kullanarak, bildiklerimiz doğrultusunda yorum yapıyoruz veya yapılanları okuyoruz aynı süzgeçten geçirerek "düşünüyoruz". Unutmayalımki; "insanlara teşekkür etmesini bilmeyen Rabbi Teala'ya (cc) layıkı ile şükretmiş olamaz" hadisi şerifi uyarınca, bilgilerini kelam yolu ile açıklamak için bir emek sarfeden arkadaşlarımıza şevk olması amacı ile teşekkür etmeliyiz. Bunun, O'nların kibrini değil ama şevkini arttıracağından eminim inşallah. Bunu bazı arkadaşlarımız her zaman yapıyor Allah (cc) razı olsun ama bazı arkadaşlar pek üzerinde durmuyor Allah (cc) O'nlardan da razı olsun. Bir takım arkadaşlar da bırak yoruma teşekkürü, yazdığın yazıya çok affedersiniz bir tek küfür etmediği kalıyor. O'nları da zaten kendi nefsim için söylüyorum Allah'a (cc) havale ediyorum. Kabul edersin etmezsin, o ayrı bir mesele. Ama küfür etme derecesinede giremezsin, buda kul hakkına tecavüze girerki; bunun adı düpedüz "şirk" olur.

gulya

New member
evet katiliyorum sevgili kardesim ama bazende ole sacma yazilar goruyorumki kusuruma bakmayin ama ona tesekkur etmek icimden gelmiyor.ole emek sarf edib konu acti diye her konuya tesekkur edilmesini gereksiz buluyorum.emek sarf edilmis olunsa bile sonucta bazen acilan konular icinde gereksiz ve sacma konular oluyor.iste bunun gibi konulara nsl tesekkur edelim bilmiyorum.belki yaniliyorumdur.kusuruma bakmayin

Z

zabotek

Guest
Anlamakta Güçlük çekiyorum :(

Anlamakta Güçlük çekiyorum :(

pek nadir tşk ederim bunda bir sakıncası var mı

tek bir cümle kısıtlı bir cevab olcak ama size olsun benim içimde kalmasın..

HİÇ TEŞEKKÜR ETMEYİN.. HİÇ BİŞEY ETMEYİN.. NE GEREĞİ VAR DİMİ.. BİRİLERİ BİŞEYLER PAYLAŞIR.. BİRİLERİ OKUR OKUMAZ.. BİRİLERİ BEĞENİR BEĞENMEZ.. BİRİLERİ BİRİLERİNE BİŞEYLER SÖYLEMEZ.. OLUR BİTER..

Z

zabotek

Guest
Haklisiniz!

Haklisiniz!

evet katiliyorum sevgili kardesim ama bazende ole sacma yazilar goruyorumki kusuruma bakmayin ama ona tesekkur etmek icimden gelmiyor.ole emek sarf edib konu acti diye her konuya tesekkur edilmesini gereksiz buluyorum.emek sarf edilmis olunsa bile sonucta bazen acilan konular icinde gereksiz ve sacma konular oluyor.iste bunun gibi konulara nsl tesekkur edelim bilmiyorum.belki yaniliyorumdur.kusuruma bakmayin

İMZAM SİZE YARDIMCI OLCAKTIR BELKİ ACİZANE.. OKUR İSENİZ SAYGILAR..

H

hüma-gül

Guest
Bir konuya bir kaç türlü cevap verilir.

Ya yanlıştır, ona yanlışını söylersin. (Genelde kavga çıkar)
Ya,yanlıştır ona teşekkür edersin (yalandır)
Ya,yanlıştır susarsın (Tasdik anlamına gelir doğru değildir)

Ya doğrudur ona tasdik ettiğini söyler ilave yaparsın(güzeldir)
Ya doğrudur ona teşekkür edersin(bu da güzel bir adettir.)
Ya doğrudur susarsın(haktır, tasdiktir)
Muhabetle
Dogru söze ne denir?

Z

zabotek

Guest
Bir konuya bir kaç türlü cevap verilir.

Ya yanlıştır, ona yanlışını söylersin. (Genelde kavga çıkar)
Ya,yanlıştır ona teşekkür edersin (yalandır)
Ya,yanlıştır susarsın (Tasdik anlamına gelir doğru değildir)

Ya doğrudur ona tasdik ettiğini söyler ilave yaparsın(güzeldir)
Ya doğrudur ona teşekkür edersin(bu da güzel bir adettir.)
Ya doğrudur susarsın(haktır, tasdiktir)
Muhabbetle

NE GÜZEL AÇIKLAMISSIN.. PEKİ GÖZÜKENLE,GÖZÜKMEYENLER ARASINDA FARK VAR İSE NASIL OLCAK...

TEK BİR CÜMLE YETERLİ DEĞİLMİ.. MENFİ MÜSPET BİR CEVAB,BİR ŞEYLER YAZIN..

KONULARA DEMEK İYİ YADA KÖTÜ DAHA DÜZ YOLDAN KESTİRME OLMAZMI..

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
tek bir cümle kısıtlı bir cevab olcak ama size olsun benim içimde kalmasın..

HİÇ TEŞEKKÜR ETMEYİN.. HİÇ BİŞEY ETMEYİN.. NE GEREĞİ VAR DİMİ.. BİRİLERİ BİŞEYLER PAYLAŞIR.. BİRİLERİ OKUR OKUMAZ.. BİRİLERİ BEĞENİR BEĞENMEZ.. BİRİLERİ BİRİLERİNE BİŞEYLER SÖYLEMEZ.. OLUR BİTER..

begen medigim bir konu için tşk etmye lüzüm yok konuyu begenirsem ona cevap yazarım illaki tşk etmek lazım mı

Z

zabotek

Guest
beni hala yanlış anlamakta ısrar ediyorsunuz ya sorun değil.. muhabbetle diyelim ne diyelim..

gulya

New member
zabotek kardes destegin icin tesekkur ederim.ama bakiyorum sizi anlamayanlar var.olsun.herkesin fikrine saygi duymamiz gerekiyor.selam ve dua ile

Üst Alt