Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

foruma üye olanların % kaçı hafız biliyor musunuz!!

khan19556

New member
Efendimiz şöyle buyuruyor: “Sizden biri bir gecede Kur’an’ın üçte birini okumaktan âciz midir? Kim, “Kul hüvallâhü ehad. Allahü’s Samed” suresini okursa Kur’an’ın üçte birini okumuş sayılır.” (Tirmizi, Fedailü’l Kur’an, 2896)
Kur’an’ın özü tevhid, nübüvvet ve haşirdir. İhlas Sûresi (Kul hüvallahü ehad. Allahü’s Samed. Lem yelid. Ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.) diğer sûre ve ayetlerde olduğu gibi bu üç önemli düsturu içermektedir.
Kur’an rahmettir, berekettir. Kur’an nur dolu mucize bir kitaptır. Okudukça rahatlar ve kendinizi öteler aleminde hissedersiniz. Kur’an’ın kendisi bizzat şifa kaynağıdır. Dertlilere derman, sıkıntıda olanlara ferahlık kaynağıdır.
O, bu dünyanın yakıcı ateşiyle kavrulmuş dudaklara bir hayat suyu, kasvetli gönüllere moral kaynağıdır.

T

teslimolan

Guest
kuran daki kelimeleri aratin ezber yazip kac sonuc alacasiniz.
kuran daki kelimeleri aratin oku yazip kac sonuc alicaksiniz.
kurandaki kelimeleri aratin anla deyip kac sonuc alacaksiniz.
kurandaki kelimeleri aratin düsün yazip kac sonuc alacaskiniz.

Sonra düsünün.

khan19556

New member

Sonra düsünün.

Kur anı Hakimde Türkçe kelime olmadığı cihetle sonuç alamazsınız boşuna denemeyin.

leyla

New member
bende hafız degilim ama hergün kurana gidiyorum kuranı tecvitli öğrendim üç sene gittim hergünde hattmetmek ve tecvitli olarak 1 sayfayı güzel okumaya çalışıyorum ayrıca okuduğumun manasını öğrenmek için arapça dersi alıyorum çok zevkli herkese tavsiye ederim. kurana gittiğim yerdeki arkadaşım hafız öyle güzel kuran okuyoki insanın içi büyüleniyo bide kuranın aşırları varmış yani o bölümler çok güzel bir makamla okunuyomuş onuda arkadsımdan öğrenmek istiyorum vede ayrıca birinede kuran öğretiyorum öyle geçiyo günler.ayrıca mızzraklı ilmihalde çok güzel tavsiye ederim.reyyan ablacım sen hafızmısın merak ettim gerçekten ? hepinize saygılarımla

leyla

New member
bide ayrıca kelime mealli kuranı kerimler var hepinize tavsiye ederim hem o an okuduğun kelimenin manasını anlıyorsun hemde arapçaya çok faydalı:) :) :)

Z

zeynep_hearty

Guest

Sonra düsünün.

kuranı devamlı okumak ezber tazelemek içinmi okunur yada okumuş olmak için mi.. rıza önemlidir kuranı kerimde tarifi mümkün olmayan bir duygu yaşarsınız okurken... hem olabildiğince okumanın ne gibi bir zararı olabilir.. anlamış değilim kaldıki okuyanların hem okuyup hem ezberleyip hem anlayıp hem düşünmediklerini nereden biliyorsunuz diyelim bunları yaptı kuranı rehber edinmedikten sonra yada bunun için çaba sarfetmedikten sonra anlasa ve düşünse ne olur?gerçekten kul olmayı istemedikten sonra..selam ve dua ile...

..:naz:..

New member
hafız olmayı çok isterdim ama değilim fakat lisedeyken çok ezberlerim olmuştu. Buda beni mutlu ediyo inş ilerleyen zamanlarda artırırım.

radikal

New member
Hafız; Kur'an'ı zahiren elinden kalbine indirmiş olana denir. Ve umulurki, her an kendi ile beraber bulunduğu o değerli yol arkadaşına uygun hareket ve davranışlarda bulunsun. Yüreğinde kur'an'dan bir ayet dahi bulunan kişi Allah'ın (cc) meleklerine övündüğü ve onunla iftihar ettiği kişidir. Bu eğer böyle bilinirse, kişinin bankada memur yada müfettiş olmasına da engel değildir. Fikri fukaralar için geçerlidir bu gibi düşünceler.

abrec

New member
Hafiz Değilim Bende % Kaçimiz Hafiz Peki Yada Kimler Hafiz

Mücahid

New member
Bende hafız değilim ama Allah rızası için hafızlara hem imrenir hede saygı duyarım.Düşünün Kuran-ı kerimin zor elde edildiği yada yasak olduğu bir ortamı.Allah esirgesin ama bunlar yaşandı arkadaşlar.Kuranı kalbinde muhafaza edip ona her zaman gereken hürmet ve tazimi gösteren tüm hafız kardeşlerimden Allah razı olsun.
Nasihatlerin musıbetlerden evla olması dileği ile

sinang

New member
Kur'anı hıfz etmek bu zaikayı en güzel ifadelerle doldurmaktır.Hafızlara imreniriz,kardeşimizle gurur duyarız.Allah hafız olandan razı olsun..

Üst Alt